Şimdi Ara

Laptopu sıfırladıktan sonra windows çöktü. Garip bir hata veriyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cihaz marka model: Hometech Alfa 400c (HT-14S)

CPU: İntel Celeron N3350 1.1 ghz 2 çekirdek (turbo ile 2.4 ghz)
    Gpu: Onboard İntel hd 500
    Ram: 3 gb (1,5gb Paylaşımlı)
    HDD: 32gb eMMC
    Kullandığım antivirüs programı: Comodo İnternet Security Pro 11

Son iki gündür ortalama 5-10 dk da bir mavi ekran veriyordu, baştan açmak zorunda kalıyordum.

Ben de cihazı ayarlardan sıfırlamak çare olur düşüncesiyle sıfırladım. Lakin kötü bir sürprizle karşılaştım.

Sıfırladım. Cihaz açılıyor ve masa üstünde sadece geri dönüşüm kutusu var. Başka hiçbir şey yok. İnternet zaten yok.

Masa üstünde şöyle bir hata veriyor. C\Windows\System32\Config\Systemprofile\Desktop kullanılamıyor.

Bu hatayı veriyor.

Sol alttaki başlat ve arama menülerine tıklanmıyor. Yeni metin belgesi vs. oluşturulmuyor. Hiçbir şey yapılamıyor. Sadece geri dönüşüm kutusu var. Kısacası hiçbir şey yok, hiçbir şey yapılamıyor.

Geri dönüşüm kutusuna tıklayınca varolmayan bir jetona başvurma girişimi yapıldı. diye bir hata veriyor.

Cihazda CD/DVD okuyucu yok. Ufak,ince bir cihaz. Sadece usb takılabiliyor.

Evet sevgili forum halkı. Cihazı ayarlardan sıfırladım ve sonuç ortada. Çözümü nedir, ne yapmalıyım. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

• Güncel.
  • Sistem kurulamamış, ben de sıfırlamayı yarıda kestiğimde aynısı olmuştu. BIOS a erişebiliyorsanız format atmanız gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raz3rs

Sistem kurulamamış, ben de sıfırlamayı yarıda kestiğimde aynısı olmuştu. BIOS a erişebiliyorsanız format atmanız gerek.
    bios'a erişilmiyorsa ne yapılmalı?

konuyu açan arkadaş nasıl çözdün bu sorunu?

bende format atarken laptop'un pili bitti. şarja takınca devam etti ama sonra bu '' C/Windows/system32/config/systemprofile/desktop kullanılamıyor. '' sorun ve senin yazdığın gibi siyah ekranda kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

bios'a erişilmiyorsa ne yapılmalı?

konuyu açan arkadaş nasıl çözdün bu sorunu?

bende format atarken laptop'un pili bitti. şarja takınca devam etti ama sonra bu '' C/Windows/system32/config/systemprofile/desktop kullanılamıyor. '' sorun ve senin yazdığın gibi siyah ekranda kaldı.

Alıntıları Göster
    Ben kendim hiçbir şekilde işin içinden çıkamadım çözüm bulamadım. İşinin ehli bir bilgisayarcıya verdim 200 liraya yaptırdım. Yaptırdığımdan beri sıkıntı yok. Nasıl yaptı ne yaptı bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: YshtolaRhul7017

Ben kendim hiçbir şekilde işin içinden çıkamadım çözüm bulamadım. İşinin ehli bir bilgisayarcıya verdim 200 liraya yaptırdım. Yaptırdığımdan beri sıkıntı yok. Nasıl yaptı ne yaptı bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    asus laptopta bios f2 ile açılıyormuş. ben f12 ve delete ile denediğimden açamamıştım, şimdi windows kuruluyor, bitince garanti olsun diye tekrardan formatlayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

asus laptopta bios f2 ile açılıyormuş. ben f12 ve delete ile denediğimden açamamıştım, şimdi windows kuruluyor, bitince garanti olsun diye tekrardan formatlayacağım.

Alıntıları Göster
    Sıkıntı kalmamış sanırım, ben pc daha erken açılsın diye bazi ayarlarda degisiklik yapmistim pc acilirken dell logosu gelmiyordu bisoa erişmiyordum, en son garanti yöntem olarak laptopu söküp bios pilini çıkardım sistem resetlendi o sekilde cozdum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.