Şimdi Ara

Laptop'ı LCD ye bağlamak.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
3
Favori
128.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: caddelly

dun gece bu baglantıyı kurmak ıcın ugrastım ve yukarıdakı acıklamadakı resımde ekran kartı ozellıklerı sekmesındekı bagdastırıcı bılgısı kısmında ben aynı yere gırdıgım zaman karsılarında "yok" yazıyor hepsının.yanı ekran kartı tanıtılmamısmı yoksa desteklemıyormu anlamadım sorunu.bu durumda sanırım benım laptopu lcd ye baglama gıbı bı durumum olamaz.varsa bu sorunun cozumunu bılen gercekten sevınırım

Bağdaşdırıcı Bilgisinide Ekran kartınızın bilgileri gözüküyorumu ?Gözükmüyorsa ekran kartınızın driverlarını kontrol edin
  • Son olarak bence ekran kartı driver'larını güncellemeyi deneyebilirsin. Eğer ekran kartını değiştirebilmişlerse servise yeni ekran kartının marka modelini sorabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SCIENTIST

quote:

dun gece bu baglantıyı kurmak ıcın ugrastım ve yukarıdakı acıklamadakı resımde ekran kartı ozellıklerı sekmesındekı bagdastırıcı bılgısı kısmında ben aynı yere gırdıgım zaman karsılarında "yok" yazıyor hepsının.yanı ekran kartı tanıtılmamısmı yoksa desteklemıyormu anlamadım sorunu.bu durumda sanırım benım laptopu lcd ye baglama gıbı bı durumum olamaz.varsa bu sorunun cozumunu bılen gercekten sevınırım

Bağdaşdırıcı Bilgisinide Ekran kartınızın bilgileri gözüküyorumu ?Gözükmüyorsa ekran kartınızın driverlarını kontrol edin

ekran kartı bılgısı yok.dedıgım gıbı bagdastırıcı bılgısınde hepsınde yok yazıyor.sanırım kullandıgım modelde tek tıp kullanılıyor ekran kartı ve drıver yukleme olayı Hp nın kendı sıtesınden yapılıyor.yanı ekran kartına ozel bır marka olmuyor.bıraz karısık mevzu ama sanırım baglayamıcakmısım gıbı hıssedıyorum

• sorunu hallettım.ınternette bıraz arastırdıktan sonra.sımdı ufak bı sorunum kaldı.ses laptoptan gelıyor ve halıyle yeterlı degıl.acaba tv den gelmesını saglamak ıcın ne yapmalıyım??
  • quote:

sorunu hallettım.ınternette bıraz arastırdıktan sonra.sımdı ufak bı sorunum kaldı.ses laptoptan gelıyor ve halıyle yeterlı degıl.acaba tv den gelmesını saglamak ıcın ne yapmalıyım??

dostum çözümü lütfen söylede bizde bilelim
  • SELAMIN ALEYKUM AĞALAR ŞİMDİ NAÇİZANE AFFUNUZA ZIGINARAHTAN BENDE HADDÜM OLMAYRAKTAN Bİ DENE SAMSUNG SERIES 6 102EKRAN LCD ALDIM (SON SİSTEM 100HZ.) BÜDE ELÜMDE ACAR MARKA (ACER5520G) LAP TOP BULUNMAHTA ŞİNCÜH BEN DÜYRÜMKÜ ,NA BU LECEDEYİ BU BÜLGÜZAYARLA ÖPÜSTÜRSEM NASIL İTMEM GEREKECEH BUNLARDAN YAVRI ALABÜLÜRMÜYÜM EVET ARKADAŞLAR ŞAKA BİR YANA DURUM KISMEN BUNDAN İBARET SAMSUNG SERIES 6 40A656A1 MARKA LCD TV ALDIM ŞİMDİ BU CİHAZI TALİ YOLDA SÜRMEK İSTEMİYORUM NETDEN İNDİRDİĞİM BİRKAÇ HD FİLMİ BU TV DE NASIL İZLERİM ? BİLGİSYARDA DVI CIKIS MEVCUT ACER5520G NVIDIAGEFORCE 8400M G TURBO CACHE EKRAN KARTINA SAHİP GÖRÜNTÜ AYARLARINDA EKRAN ÇÖZÜNÜRÜLÜĞÜ EN SON 1280*800 OLARAK GÖZÜKÜYOR BAĞDAŞTIRICI KISMINDA TÜM MODLARI LİSTELE YAPTIĞIMDADA EN SON ÇÖZÜNÜRLÜK 1280*800 GERÇEK RENK 32 BİT 60HZ VAR. ŞİMDİ BEN HANGİ KABLOYU ALAYIM. ALACAĞIM KABLO SES VE GÖRÜNTÜ İÇİN YETERLİ GELİRMİ? AYRICA TV DESTEKLERMİ (TV 100HZ) DENEME YANILMA YÖNTEMİ İLE İLERLEMEDEN BU İŞİ SİZLERE DANIŞMAYI FARZ BİLDİM ALLAH YARDIMCI OLANDAN DA OLMAYANDAN DA RAZI OLSUN HERKESE SEVGİLER SAYGILAR.

• eğer laptopunda dvi çıkışı varsa dvi-hdmi kablo alıyosun görüntü aynen lcde de ancak ses aktaramazsın bu yolla.ses laptoptan gelir.1920x1080 görüntü alabilirsin
    quote:

Orjinalden alıntı: pumaken

SELAMIN ALEYKUM AĞALAR ŞİMDİ NAÇİZANE AFFUNUZA ZIGINARAHTAN BENDE HADDÜM OLMAYRAKTAN Bİ DENE SAMSUNG SERIES 6 102EKRAN LCD ALDIM (SON SİSTEM 100HZ.) BÜDE ELÜMDE ACAR MARKA (ACER5520G) LAP TOP BULUNMAHTA ŞİNCÜH BEN DÜYRÜMKÜ ,NA BU LECEDEYİ BU BÜLGÜZAYARLA ÖPÜSTÜRSEM NASIL İTMEM GEREKECEH BUNLARDAN YAVRI ALABÜLÜRMÜYÜM EVET ARKADAŞLAR ŞAKA BİR YANA DURUM KISMEN BUNDAN İBARET SAMSUNG SERIES 6 40A656A1 MARKA LCD TV ALDIM ŞİMDİ BU CİHAZI TALİ YOLDA SÜRMEK İSTEMİYORUM NETDEN İNDİRDİĞİM BİRKAÇ HD FİLMİ BU TV DE NASIL İZLERİM ? BİLGİSYARDA DVI CIKIS MEVCUT ACER5520G NVIDIAGEFORCE 8400M G TURBO CACHE EKRAN KARTINA SAHİP GÖRÜNTÜ AYARLARINDA EKRAN ÇÖZÜNÜRÜLÜĞÜ EN SON 1280*800 OLARAK GÖZÜKÜYOR BAĞDAŞTIRICI KISMINDA TÜM MODLARI LİSTELE YAPTIĞIMDADA EN SON ÇÖZÜNÜRLÜK 1280*800 GERÇEK RENK 32 BİT 60HZ VAR. ŞİMDİ BEN HANGİ KABLOYU ALAYIM. ALACAĞIM KABLO SES VE GÖRÜNTÜ İÇİN YETERLİ GELİRMİ? AYRICA TV DESTEKLERMİ (TV 100HZ) DENEME YANILMA YÖNTEMİ İLE İLERLEMEDEN BU İŞİ SİZLERE DANIŞMAYI FARZ BİLDİM ALLAH YARDIMCI OLANDAN DA OLMAYANDAN DA RAZI OLSUN HERKESE SEVGİLER SAYGILAR.

• ama benim bilgisayar çözünürlüğü buna musait değil yukarıda belirttiğim gibi bundan dolayı sorun olmazmı tv 100hz laptop 60hz
  • LCD ni PC moduna AV butonu ile getir. Bilgisayarda Fn+F5 tuşuna bas. Çıkan seçeneklerden hangisini istiyorsan seç.Örneğin hem bilgisayar hem TV ya da sadece TV vb....

Kolay gelsin...
  • şimdi bilgisayarda dvı ve vga cıkısları var. lcd tv de ise pc girişi (vga) ve hdmı girişi var en iyi görüntüyü hangisinden elde ederim bu önemli benim için özellikle hd film izlemek için ve normal de tabi. transformers hd 1980*1020 olarak indirdim 12.3 gb boyutunda full hd bir film medya oynatıcım bs playerda çözünürlğü 1980e getiriyorum fakat hep hata veriyor bilgisayarda, lcd tvde full hd izlemek için ne yapmam lazım sonucda film full hd. farklı çözünürlüklerdede durum aynı laptopun ekranı 60 hz yenileme hızına sahip ve en son desteklediği çözünürlük 1280*800 dur normal bir monitor gibi vga dan bağlasam ne olur yada dvı - hdmı dönüştürücü kablo kullansam ne olur s video ilede görüntü alabiliyorum ama rezalet
  • KONU LİSTESİ (üst konu)
    http://forum.donanimhaber.com/m_21240208/tm.htm

"7) PC Bağlantıları" bölümüne de bakabilirsiniz.
  • vga 'den bağlantı yapacaklar için ses kablolarını da ben vereyim panelinizin vga girişinin yanında ses için terminaller bulunur buna göre ya bu kabloyu

Laptop'ı LCD ye bağlamak..

ya da bu kabloyu

Laptop'ı LCD ye bağlamak..

kullanacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 2 Eylül 2008; 12:43:24 >
  • arkadaşlar bende toshiba 32av 500p tv var birde dathron laptop var laptopta vga çıkışı var lcdde ise vga girişi yok bende vgatocomponent kablo aldım bağladım fakat görüntü gelmedi lcd tvde aynı kabloyla vgadan hometech567 divx playerı bağladım görüntü geldi laptopun ekran kartı intel945gm kabloda narita marka giddigidiyordan aldığım kablo laptoptan nasıl görüntü alabilirm.
  • arkadaşlar bende sony kdl-40s4000 ve hp pavilion dv6000 var ekran kartıda geforce 8400m GS bu sistemle ben laptopu tv ye bağlayıp hd görüntü alabilirmiyim?eğer alabilirsem bana ne lazım olur??
  • quote:

Orjinalden alıntı: undertakermert

arkadaşlar bende sony kdl-40s4000 ve hp pavilion dv6000 var ekran kartıda geforce 8400m GS bu sistemle ben laptopu tv ye bağlayıp hd görüntü alabilirmiyim?eğer alabilirsem bana ne lazım olur??

Sana sadece bir hdmi kablo lazım olur. Şu konuya bir bakmanı tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=27056099
  • teşekkürler highwaymouse.peki ben bu kablo sayesinde hem görüntü hemde ses taşıyabilecekmiyim?aldığım görüntü sayesinde oyunları ve filmleri hd kalitede görebilecekmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undertakermert -- 12 Kasım 2008; 21:09:13 >
  • Arkadaşlar Hp Pavilion Kullanıcısıyım 1280 x 1024 Ekranımdaki son ayar. Herhangi bir monitör alsam lcd veya normal illa 1280 x 1024 uygun mu olmalı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BabyIcey

Arkadaşlar Hp Pavilion Kullanıcısıyım 1280 x 1024 Ekranımdaki son ayar. Herhangi bir monitör alsam lcd veya normal illa 1280 x 1024 uygun mu olmalı ?

O belirttiğin son değer gibi gözüken çözünürlük notebook'un ekran kartının değil, ekranının çıkabileceği maksimum değeri ifade eder.

Daha yüksek çözünürlüğe sahip bir monitör veya lcd tv bağladığında ve görüntüyü sadece buna yönlendirdiğinde ekran kartı ayarlarında yeni ve daha yüksek çözünürlük değerlerinin göründüğünü farkedeceksin.

Tabi notebook çok eski bir model değil ise...
  • quote:

Orjinalden alıntı: undertakermert

teşekkürler highwaymouse.peki ben bu kablo sayesinde hem görüntü hemde ses taşıyabilecekmiyim?aldığım görüntü sayesinde oyunları ve filmleri hd kalitede görebilecekmiyim

Kusura bakma...Sorunu yeni farkettim. Hala buralardaysan diye veya en azından başka birinin işine yarayabilir ümidiyle cevap vereyim...

Evet normalde hdmi kablo ile hem ses hem görüntü iletebilirsin.

Film konusuna gelirsek, film hd ise en azından hd-rip oldukça iyi bir görüntü elde edersin. Ondan daha iyisi ancak blu-ray veya hd-dvd filmler olabilir.

Tabi gidip pc'den örneğin Vcd film izlesen burada tv'ye yollanan çözünürlük 1920*1080 olsa bile asıl kaynak olan filmin çözünürlüğü, bit-rate'i vs. düşük olduğu için bundan hd kalitesi almak mümkün değil.

Diğer bir değişle gerçek Hd görüntü için:

-Hd kaynak görüntü
    -Uygun kablolama (Hdmi, dvi gibi.)
    -Ugun Tv

Şartlarının üçünün aynı anda sağlanması gerekir.

• merhabalar pc'den d3500'e dvi>hdmi bağlantısıyla ses taşınır mı
    teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.