Şimdi Ara

Laptop Tavsiye (i5 mi i7 mi olmalı ?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba benim kafama çok takıldı bu soru geçenlerde yine bi laptopp konusu açmıştım fakat oturup düşününce..Arkadaş sen napacan 2.5 milyarlık laptop ı dedim yani evimde zaten 4 çekirdekli büyük miktarda depolama alanı sunan bi bilgisayarın var oyunda oynamıyosun doğru dürüst diye söylendim..Şimbi bu i5 ve i7 işlemci arasındaki farkı gözümle çok görebileceğimi düşünmüyorum sonuçta extreme bişey yapacağmı düşünmüyorum.elektrik elektronik mühendisliği 1.sınıftayım eğer sizde bi mühendis iseniz derslerimde bana yeterli hangi pc ise sizden bu konuda bilgi istedim ne almalıyım.Hani mühendislik için bilgisayar topluyolar ya ondan dedim eğer senin bölümde pc lazım değil ki deseniz de olur üst sınıflardan tanıdığım biriside yok bölümde gördüğüm adama sen 3 müsün 2 misin diye sormakda komik olacağı için size sorayım dedim.Model önerisi beklemiyorum onu illaki forumda dolaşarak bulurum fakat bana ne lazım olur ki onu merak ediyorum gidipte 2 küsür vericeğime 1.2 1.3 e alırım i5 babamda rahat bende öyle olur.Yorumlarınızı merakla bekliyorum..şimdiden teşekkürler iyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 3 Kasım 2012; 16:15:31 >

• üst seviye bir i5 isini cok rahat gorur.i7 gerekli degil okulda muhendislik icin.ama ekşın iStiyorum diyosan i7 al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 boyutlu çizim,render,convert gibi işlerle uğraşmıyorsanız i5 yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

3 boyutlu çizim,render,convert gibi işlerle uğraşmıyorsanız i5 yeterlidir.

quote:

Orijinalden alıntı: cruel53

üst seviye bir i5 isini cok rahat gorur.i7 gerekli degil okulda muhendislik icin.ama ekşın iStiyorum diyosan i7 al

hocam o çizim convert vs hepsini masaüstü pcmde yaparım zaten bana evde olmadığım zamanda o an için verilen görevleri yerine getirecek bi pc lazım ki i5 işimi görecekse süper yani :)Çok teşekkürler

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z580-59-332445-8gb-notebook-urun8578.html

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5520

ben bunları beğendim tercihim dell den olcak gibi 1200 1300 liraya daha iyisi var ise önerileriniz bekliyorum :)

• edit : konuyu öbür yere açıcam diye buraya açmışım. kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 3 Kasım 2012; 20:11:09 >
  • Arkadaşlar merhaba, mimar olduğumdan dolayı iyi bir çizim bilgisayarı araştırıyorum. Asus ta karar kıldım. Freedos fakat özellikleri güzel. İ7 olması dışında diğer özellikleri hp Omen serisinden bir tanesiyle aynı. Hp'nin i5. Aralarında 1100 TL fark var ben de bu durumda hp daha ucuz olduğu için onu tercih etmek istiyorum. Fakat kararsız kaldım i5 ve HP olması sizce sıkıntı yaratır mı bana. Bu da freedos ama hlledeceğim dışarıdan. Cevap bekliyorum ve acil arkadaşlar,teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.