Şimdi Ara

Laptop ta AMD İşlemci nasıl? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
18.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben amd turion x2 64 2.2 ghz toshiba A300D17f kullanıyorum. İşlemcinin çok çabuk ısındığı doğru ama buna bağlı bir performans kaybı kesinlikle yok... Sadece fan çok çalışıyor. Saatlerce pes 2009 oynuyorum. Dizüstünde kullanılmayacak kadar ısınıyor. Ama şunu belirteyim. Çok ısınmanın bana göre en büyük dezavantajı cihazın kasasının esnemesine sebep olmasıdır. Toshibada böyle bir şey yok. Kasada esneme SIFIR! Bunun dışında biraz fan sesi ve 5-10 derece beni etkilemiyor.
  • Isınmayla performans kaybı olmaz...ayrıca işlemciler arasında benchmark değerlerine bakarsanız normal hayatta günlük kullanımda dediğiniz kadar performans farkı oluşturacak bir durum da yok...Eğer fiyat avantakı varsa ADM tercih edilmeli... açıkçası kendim de latop alırsam ilk önce F/P oranına bakarım daha sonra karar veririm...

Ayrıca eğer çok ısnıyorsa makinanız işlemcinin olduğu bölümü veya FAN'ın olduğu bölümü koyduğunuz yerden 1-2 cm fark olacak şekilde arasına bir şey koyun...
    Ve eper 3-4 ay kullandıysanız gidip soğutucu plkayı falan değiştirin, ev ortamıdna çok kolay toz kaplanabilyior bunlar, ve bir yerden sonra FAN neredeyse hiç soğutma plakasının içerisine üfleyemiyo böylece ısınma problemleri doğuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

amd alacak arkadaslara toshiba ithalatcisinin amd hakkındakı soruma cevabını verıyorum.keske bu sorun olmasaydıda bende amd alsaydım

Merhaba,

AMD işlemcilerde ısınma sorunu vardır. Eğer performans istiyorsanız intel almanız daha iyi olur

İyi çalışmalar,
    KEREM ÖZGÜVEN
    TTS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ
    0216 355 04 95
    ATATÜRK CD. 63/9 KOZYATAĞI / İSTANBUL

-----Original Message-----
    From: [mailto: ]
    Sent: Thursday, April 16, 2009 8:37 PM
    To: TTS BİLGİSAYAR
    Subject: İleti Formu ****

Merhaba öncelikle.Toshiba marka bir notbook almayı dusunuorum.1700 gibi
    limitim var a300-127d modeli ilgimi çekti.fakat amd işlemciler çok ısınıyor
    gibi bir duyum aldım doğruluğu hakkında bilgi almak istiyorum.

Merhaba,
    Burada yazılan bazı bilgilerin yanlış olduğu konusunda sizleri bilgilendirmek istiyorum.
    Öncelikle, Toshiba ithalatçısı şeklinde ismi geçen TTS Bilgisayar, ithalatçı ya da distribütör değil, teknik servis noktasıdır. Görüşleri sadece kendilerini bağlar.
    Toshiba'nın Türkiye resmi distribütörü TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş'dir. Öncelikle bunun doğru bilinmesini isterim.
    Yorumlara bakacak olursak, eğer AMD kötü özelliklere sahip bir işlemci olsaydı Toshiba bunu cihazlarında kullanmazdı. Hiç bir firma kullandığı bir materyalden dolayı imajına zarar gelmesini istemez.

• Arkadaşım belki kendine bir notebook almamışsındır diye yazıyorum. Ben şuanda p300d-10v amd turion 2,2 işlemcili notebook kullanıyorum. Olay şundan ibaret;
    Bu işlemcilerin soğutucusunun kısa sürede çok toz toplaması ve kendini yeterince soğutamayıp altındaki termal macunun kuruyup iletkenliğinin kaybolması. Bu sogutucuların hava kanalları intel işlemcilerinkine göre daha sık olması. Intelde de böyle bir sorun oluyormuş (Yetkili servisten alınan bilgi) ama amd yi 6 ayda bir servise götürüp temizletiyorsan hatta bulunduğun yerdeki toz vs. durumuna göre 3-4 ay da olabilir, intelde ise 12 ayda bir. Olay bundan ibaret. Ben notebook la birçok oyun oynuyorum her işimi görüyor tek memnun olmadığım konu bu. Şu anda ısınıyor çünkü içi tozlanmış durumda ve ben bu durum dan çok sıkıldım. Her servise götürdüğümde 70 tl bayılmak zorundasın. Makinanın fanını temizleyip altına da termal macunu nu sürüp sana geri veriyorlar. ilk bir kaç ay hiç bir sorun yaşamıyorsun ama bir kaç ay sonra yine tozlanma oluyor ve tekrar başa dönüyorsun. Amd işlemcilerin ısınma sorunu bundan ibarettir. Inteli de kullanan anlatsın ikisini sen kıyasla ve kararını ver derim ve sakın acele etme aldanırsın, ne için alıcaksan ona uygun bir kasa al, ağırlık bile çok önemli bu cihazlarda benimki herşeyiyle beraber 4 kg - + ortalama. Uzun bir yola götürürken kollarım kopuyor taşırken. Birde söyle bir konu açmıştım birde onu bir oku.

http://forum.donanimhaber.com/m_33496560/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSwaH -- 6 Ağustos 2009; 17:55:38 >

• ben üniversite okuduğum için yurtta kalıyorum. Bende amd işlemci li bir bilgisayar almak gibi bir tecrübesizlik yaşadım :D ondan çektiğimi inanın ilk okulda sürekli çocukları döven öğretmenlerden çekmemişimdir. Resmen ateş gibi yanıyor. Ne var canım birazcık ısınsın diyebilirsiniz. Ama zamanla o kadar rahatsız edici oluyorki gece herkez uyurken diğer odadan beri herkezi rahatsız ediyor resmen bir traktör gibi. İnanın masaüstümden bu kadar ses çıkmıyor. Ve yurdumda amd kullanan bir iki kişi daha var hepsi şikayetci satma peşindeler. Şuan için amd nin laptoplardaki teknolojisi intel i yakalayamadı. Sakın amd işlemcili bir laptop almaya kalkmayın çok üzülürsünüz ;) suana kadar memnun 1 kişi bile tanımıyorum.

ama benim için mutlu son hp ye çok ısınıyor diye gönderdiğim bilgisayar 30 iş günü boyunca gelmedi intel işlemcili bir bilgisayar teklif ettiler aldım 5 gün içinde gelecek :)

• HP ve Asus' un AMD işlemcili modellerini kullandımç. Hem performans hem de ısı anlamında çok kötü.
    AMD işlemcili notebook alıp paranı sokağa atacağına, atom işlemcili netbook al daha iyi.
  • 8 aylık konu
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.