Şimdi Ara

Laptop Sürekli Kapanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar laptop un ekran kartı yandı götürüp değiştirilmesini sağladım fakat bu seferde laptop sürekli belli olmayan sürelerde kendini kapatıyor ve nedendirki açtığımda herşey yerli yerinde hiç bir şey kapanmamış oluyor

laptop daki tüm uyku durumu aktivelerin iptal etsemde çözümü bulamadım bi yardım eden durumdan anlayan varsa sevinirim

birde verdiğim yer sanırım yanlışlıkla adaptör leri karıştırmış ama benimkisinin aynısı gibi görünüyor sanmıyorum ama sorun bundan kaynaklana bilirmi ?

yarın götürüp tamirciye vericem ama şimdi laptop a format atıp duuracağından gidip vermeyi istememiyorum şimdi tamirciye kim para bayılacak ben evde çözerim inşallah

Evet Arkadaşlar Bazende Battlefield 3 Oynarken Sorun Yok Tam Map Değiştiriyor Bi anda Kapanıyr !!!!

Hiç bir ısınma faliyetide göstermiyor !!

Edit:Artık Açılır açılmaz 5-10dk dayanabiliyor sonra kapanıyor !!!

Sizce Verdiğim yer Bir şeyi yanlışmı yaptı ???

• denemek adına ..bataryayı sök ve sadece prizden kullan.
    acaba verdiği adaptör bazen çalışıyor bazende çalışmıyor olabilirmi diye söylüyorum.
    çünkü şarj bitmeye yakınpc kendini ya uykuya alır yada hazırda beklet gibi.... vs.
  • Laptop zaten 1senedir bataryasiz calisiyor ve emin oldumki uyku moduna aliyor kendini cevap icin tesekkurler ekran kartindan kaynaklana bilirmi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hmm. laptopu açıp ekran kartını çıkarıp takmayı denedinmi peki ?
  • Bu islerle pek ilgilenmedigimden ve laptop a bise olr diye bakamadim ekran kartina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak altına bir soğutucu al, diğer bir tavsiye laptopun pilini çıkar sadece şarj aletiyle kullan
  • NickBulamayanKişi kullanıcısına yanıt
    Evet sonra fazla bi elektirik akımı gelince arkadaşın dediği gibi bilgisayarı yak.
  • Klavye tuşları basılı kalıyor olabilir.
  • a1kalite34 kullanıcısına yanıt
    Onuda Düşünüp Uyku Butonunu Devre Dışı Bıraktım Ama Nafile :(
  • Halutionpc H kullanıcısına yanıt
    arkadaşım aynı mesele irisinin başına gelmiş ve sorun çözülmüş
    sende dene bunu
    ALINTI:
    Yukarıdaki ayarlar ne ki?

Sistemin canına bile okudum. Ama nafileydi... "Di" çünkü, salak bir özelliği kendi başına aktive olmuş. Bir anda beynimde çakan şimşek ile "tesadüfen" bulup çözdüm...

Ekran koruyucu kullanmıyorum... Hiç kullanmadım. Ancak, o "ekran koruyucu" ayarlarının içinde bir, "BOŞ" seçeneği, o seçeneğin de altında süre olarak 1 dakika seçiliymiş.

Ekran koruyucum aktif olmadığı için asla oraya bakmak aklıma gelmemişti. Bir iki kez ekran koruyucuya bakmış, ama orada "YOK" seçili gördüğüm için alt kısmı kontrol etme gereği duymamıştım...

Bu ekran koruyucunun altındaki "BOŞ" seçeneğini keşfettikten ve sorunun oradan kaynaklandığını çözdüğüm an ettiğim lafları buraya yazarsam, İnternet Üst Kurulu parmaklarımı yasaklar...

Hepinizin ilgisine teşekkür ederim...

Sorun Çözüldü!.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan210878

arkadaşım aynı mesele irisinin başına gelmiş ve sorun çözülmüş
    sende dene bunu
    ALINTI:
    Yukarıdaki ayarlar ne ki?

Sistemin canına bile okudum. Ama nafileydi... "Di" çünkü, salak bir özelliği kendi başına aktive olmuş. Bir anda beynimde çakan şimşek ile "tesadüfen" bulup çözdüm...

Ekran koruyucu kullanmıyorum... Hiç kullanmadım. Ancak, o "ekran koruyucu" ayarlarının içinde bir, "BOŞ" seçeneği, o seçeneğin de altında süre olarak 1 dakika seçiliymiş.

Ekran koruyucum aktif olmadığı için asla oraya bakmak aklıma gelmemişti. Bir iki kez ekran koruyucuya bakmış, ama orada "YOK" seçili gördüğüm için alt kısmı kontrol etme gereği duymamıştım...

Bu ekran koruyucunun altındaki "BOŞ" seçeneğini keşfettikten ve sorunun oradan kaynaklandığını çözdüğüm an ettiğim lafları buraya yazarsam, İnternet Üst Kurulu parmaklarımı yasaklar...

Hepinizin ilgisine teşekkür ederim...

Sorun Çözüldü!.

Ee Bendede Yok Yazıyor Ama Altta Boş Varmış Napıyım Şimdi Boş u Siliyimmi ?? Anlamadım K.b

• evet boşu sil hiç bir şekilde ekran koruyucu kalmasın
    hepsini iptal et
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halutionpc

Merhabalar laptop un ekran kartı yandı götürüp değiştirilmesini sağladım fakat bu seferde laptop sürekli belli olmayan sürelerde kendini kapatıyor ve nedendirki açtığımda herşey yerli yerinde hiç bir şey kapanmamış oluyor

laptop daki tüm uyku durumu aktivelerin iptal etsemde çözümü bulamadım bi yardım eden durumdan anlayan varsa sevinirim

birde verdiğim yer sanırım yanlışlıkla adaptör leri karıştırmış ama benimkisinin aynısı gibi görünüyor sanmıyorum ama sorun bundan kaynaklana bilirmi ?

yarın götürüp tamirciye vericem ama şimdi laptop a format atıp duuracağından gidip vermeyi istememiyorum şimdi tamirciye kim para bayılacak ben evde çözerim inşallah

Evet Arkadaşlar Bazende Battlefield 3 Oynarken Sorun Yok Tam Map Değiştiriyor Bi anda Kapanıyr !!!!

Hiç bir ısınma faliyetide göstermiyor !!

Edit:Artık Açılır açılmaz 5-10dk dayanabiliyor sonra kapanıyor !!!

Sizce Verdiğim yer Bir şeyi yanlışmı yaptı ???

1.Yenilenen değişen ekran kartınızın modeli/serisi/markası nedir yazabilirmisiniz.
    2. Evet fark eder adaptör aynı olabilir ama bir i3 adaptörüyle ile bir i7 adaptörü aynı değildir ki iki i7 adaptörü arasında bile uyuşmazlık çıkabilir (!)
    3. Tam net olarak anladığıma göre bilgisayarın 3 dakika sonra kendini uyku moduna alıyor (herhangi bir neden olmaksızın oyun açmak bilgisayrın stabil çalışması vs.) doğrumudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tricore -- 28 Ağustos 2014; 23:13:31 >

• tricore kullanıcısına yanıt
    Evet Doğrudur, Amd hd 5470 Ekran Kartım ,Laptop Modeli HP G62
  • Halutionpc H kullanıcısına yanıt
    buradan ekran kartınızın driverını bilgisayarınızı bulup indirip kurunuz (eskisini kaldırınız) hp den kurulmaz ise sıkıntı çıkıyormuş birde bilgisayarınızın yüksek performans modunda çalıştığından emin olup oyunu entegre grafik kartınızla açmayı deneyiniz. cevabı bekliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.