Şimdi Ara

Laptop Sorunu lütfen yardım - Sorun halloldu teşekkürler yardım edenlere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşımın laptopunun ekranına(HP compaq ) görüntü gelmiyordu ve bana yolladı servise bıraktım. Arıza tespitinde ramler bozuk cıktı ve 512 mb ram ellerinde yokmuş ve 4 haftada yurtdışından geliyormuş ve bu ram için benden 450 YTL !!! para istediler.
    Yarın ürünü gerş alacam şimdi ben buna piyasadan notebook için ram alıp taksam sorun düzelirmi 70 YTL ye ocz 2 GB notebook ramleri var. Bi rame 450 ytl verilmez açıkcası. Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chanak -- 23 Ekim 2008; 20:33:05 >

• Para tuzağı : git bozuk remlerini al ona uygun bilgisayarcıdan iste ocz yada kingston rem muhakkak vardır onlar hp e göre rem verecekler sana sanki hp rem üretiyorlarya kazıkçılar.
  • valla haklısın yarın alacam laptopu zaten 512 mb ram fiyatı 440 lira deyince kafamda şimşekler caktı vallaha.
  • Arkadaşlar laptop u servisten aldım içindeki ram hynix 512MB2Rx16 PC2-5300S-555-12

bu ramden internette bulamadım
    A-data 2GB-2Rx16 PC2-6400S-555-12 ramini alıp taksam sorun olurmu.

Anladığım kadarıyla mhzleri farklı 2 ramin bir tek.
  • Bana sanki (laptopu) sanki sıfırdan üretiyorlarmış gibi geldi İstanbul işte Ankarada olsaydın derdimki Öveçlerde 2 yada 4.caddede A Tecno diye bir yer var kardeş ve toptancı diye biliyorum ama perakende satışıda var bi sor derdim hani tanıdığın varsa. 450 YTL'ye ram ha YUUUUHHHH. yazık vallahi yazık bu arada bir pc 5200 diğeri pc 6400 olmaz diye biliyorum yani ikiside 5200 ya da 6400 olmalı umarım faydası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ram.yu -- 23 Ekim 2008; 13:17:23 >
  • aradığın rami herhangi bir bilgisayar malzeme satıcısından 15-20 ytl ye varan fiyatlarla alabilirsin şayet malatyada olsaydın sana rahatlıkla bulabilirdim
  • Ram için 450 ytl alacaklarını sanmıyorum , başka bir problem olmasın anakart , chipset
  • ram için çok ilginç ya 450 ytl bide hp yaparmı öyle birşey değişmesi lazım ya hp'nin servislerinden çok memnunum ben
  • şimdi ram aldım düzeldi laptop.

Hp servisi aynen şöle yazmış.
    Memory açmıyor
    ram arızalı

512MB orjinal hp ram 233 dolar+KDV.... ram şuan stoklarımızda yok 4-6 haftada temin edilecektir.

Yani başka sorunu yok laptopum tekliftende anlaşılacağı üzere.
    zaten çalıştı laptop.
  • Çook sevindim hadi hayırlı olsun. (Hp) servisi bir müşteri daha kaçırdı.Noldu kim kazandı ?... Ben şu servis zihniyetini anlamış bir (insan) değilm. Dostlarım bana sen (melek)sin diyorlar eğer doğruysa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.