Şimdi Ara

Laptop ses yükseltme/kısma-mikrafon-fan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
94.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptopumda fn f4 e basınca ses kıslıyor fn f5 e basınca açılıyor olması lazım, klavyenin üstünde de görünüyor..Zaten eskiden çalışıyordu fakat format attırmam gerekti ve şimdi çalışmıyor fn f3 te sesi tamamen kapatma vardı o hala çalışıyor..Bunun hakkında ne yapabilirim?
    Laptopumda 2 tane mikrafon var kendisinden, formattan önce çalışıyordu şimdi çalışmıyor..Bunun hakkında ne yapabilirim?
    ve yine laptopumda bir tuşa basınca fan sessiz çalışıyordu şimdi o tuş bir işe yaramıyor..Bunun hakkında ne yapabilirim?
    Laptopum fujitsu siemens eğer gerekiyorsa tam modelini de öğrenebilirim :)
    şimdiden teşekürler

• Arkadaşım laptopun driverlarının düzgün olarak yüklendiğinden başta emin ol. Formatla üzerindeki sürücüleri silmiş ve doğru bir şekilde yükleyememişsin gibi görünüyor. Basit olarak sana ses kartını tekrar yüklemeni ve anakart cdsinden (touchpad vs.) ve diğer sürücüleri baştan yüklemeni öneririm. Bu arada daha önce yaptığın adımları söyler ve bunları yapmama rağmen sorun yaşıyorum dersen daha çok yardımcı oluruz.
  • Formatı atan kişi formattan sonra touchpad driverini yüklememiş veya unutmuş diyelim. Bahsettiğiniz Fn+ tuşları touchpad driverini yükledikden sonra aktif hale geleceklerdir. Mikrofonun calışmamasıda eksik veya yanlış driver yüklenmesinden kaynaklanan bir problem.
    http://support.ts.fujitsu.com/com/support/downloads.html adresinden makinenin kayıt numarasını girerek ilgili driverlere ulaşabilirsin. Kolay gelsin
  • Existing
    Formatı kendim atmadım , driverlar yüklenmemiş olabilir..

Devil Pennywise
    dediğine bakıcam şimdi
  • Verdiğin linkten indiriyorum driverları, fakat hangileri var hangileri yok bilmiyorum adam hiçbirini yüklemedi herhalde..1-2 tane indirdim o fanı sessiz çalıştırma işe yarıyor şimdi, birde ilk aldığımda saatin yanında çıkan touch pad işareti de çıktı , umarım sesi de yaparım audio yu da indiriyorum..
  • Dediğim gibi driverlar eksik yüklenmiş. Bu bence en iyi ve masum ihtimaldi :) Teknik bir problem olmamasına sevinebilirsin. Bir problem çıkarsa driverlarla ilgili buraya yaz.
  • oh oldu 1 yıldır masaüstüne dönüp öyle kısıyor yada yükseltiyordum büyük oyunlarda inanılmaz sorun çıkartıyordu , driverrları yükledim düzeldi
    Peki ordaki tüm driverları yüklemem gerekir mi?Daha iyi bir performans alabilmek için belliki adam hiç birini yüklememiş..
  • formatlayan şahıs belliki vista dvdsinde entegre edilmiş driverlerin yeterli olacagını düşünüp başka müdahalede bulunmamış. Siz indirdiğiniz tüm driverleri kurun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Devil Pennywise

formatlayan şahıs belliki vista dvdsinde entegre edilmiş driverlerin yeterli olacagını düşünüp başka müdahalede bulunmamış. Siz indirdiğiniz tüm driverleri kurun.

yani pa 2548 için olan hepsini indirip kurucam?
  • evet indirdiklerini kur her kurdugun driverden sonra bilgisayarını yeniden başlat.
  • Teşekürler indiricem şimdi hepsini, pff format yapan adama bak ya format atıyor arkasından ben uğraşıyorum birde üstüne para alıyor arıtk kendim formatlarım bozarsamda bozarım
  • Arkadaşlar ; şimdi bir laptop'un (hoparlör harici-yani extradan kolon takılamdan laptopun kendi hoparlörünün sesi) sesi nasıl fazla çıkar..

ses kartı takarsak sesi yükselirmi ?
  • cevap lazıma rkadaşalr...
  • arkadaşlar şöyle bir yolla sesi w7 de acayip yükselttim.

ses ikonu sağ tıkla
    kayıttan yürütme aygıtları nı tıklayın.
    ses diye bir pencere açılır.
    burada yeşil tıklı olana gelip (bende hoparlor yazıyor)
    buna tıklayın.
    burada hoparlor özellikleri açılır.
    bu pencerede sadece ses yüksekliği eşitleme ye tık koyuyoruz.
    sonra altta ayarları tıklayıp açılan pencerede
    ses yüksekliği eşitleme ayarları penceresi açılır.
    burada serbest bırakma saati yazan yeri uzuna getirip tamam diyoruz. bu kadar
    tatmin edici bir artış oluyor böylece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frenzo

arkadaşlar şöyle bir yolla sesi w7 de acayip yükselttim.

ses ikonu sağ tıkla
    buna tıklayın.
    bu pencerede sadece ses yüksekliği eşitleme ye tık koyuyoruz.
    burada serbest bırakma saati yazan yeri uzuna getirip tamam diyoruz. bu kadar
    tatmin edici bir artış oluyor böylece.

Belirtmiş olduğunuz yöntemi uygulamak istedim. Ama hoparlör özelliklerinin bulunduğu pencerede "ses yüksekliği eşitleme" diye bir seçenek bulunmuyor. Win7 Ultimate 32 bit sistemini kullanıyorum. Bahsettiğim seçeneğin ekranda görünmemesinin sebebi ne olabilir? Bu konuda bilginiz varsa paylaşır mısınız? Fikir vermesi açısından resim de ekliyorum.

• eksik yazmışım galiba.

ses ikonu sağ tıkla
    buna tıklayın.

3. sırada geliştirmeler var ona tıklıyoruz.
    sonra tüm geliştirmeleri devre dışı bırakta altta sadece
    ses yüksekliği eşitleme ye tık koyuyoruz.

dikkat mouse ile diğerleri tıklanmasa bile secili olabiliyor.
    tik koyduğumuz sıranın koyu renkli olduğuna dikkat

burada serbest bırakma saati yazan yeri uzuna getirip tamam diyoruz.

olmazsa tekrar mesaj atınız.
  • quote:

eksik yazmışım galiba.

ses ikonu sağ tıkla
    buna tıklayın.

3. sırada geliştirmeler var ona tıklıyoruz.
    sonra tüm geliştirmeleri devre dışı bırakta altta sadece
    ses yüksekliği eşitleme ye tık koyuyoruz.

dikkat mouse ile diğerleri tıklanmasa bile secili olabiliyor.
    tik koyduğumuz sıranın koyu renkli olduğuna dikkat

burada serbest bırakma saati yazan yeri uzuna getirip tamam diyoruz.

olmazsa tekrar mesaj atınız.

İlgi ve alâkanız için teşekkür ederim. Fakat başka bir problemle karşılaştım. Geliştirmeler sekmesini tıkladığım zaman aşağıdaki resimde de göründüğü gibi sizin ifade ettiğiniz "tüm gelişmeleri devre dışı bırak, ses yüksekliği eşitle" gibi seçeneklerin yerinde başka ifadeler var. Şu durumda sizin söylediğiniz yöntemi nasıl uygulayabilirim?

• selamlar biraz meşguldüm mesajınızı geç gördüm.sistem özellikleriniz farklı mı acaba .ses kartınız ve driveriniz dan kaynaklanıyor olabilir.ben toshiba p500 de kullanıyorum oluyor , aynı işlemi acer, hp, ve lenovo'da yaptım ancak sorun olmadı.ben de üzerinde durmadım haliyle.sizde boyle olması ilginç.araştıralım bakalım.gündüz tekrar bir bakayım donanımdan kaynaklı mı diye.
  • quote:

selamlar biraz meşguldüm mesajınızı geç gördüm.sistem özellikleriniz farklı mı acaba .ses kartınız ve driveriniz dan kaynaklanıyor olabilir.ben toshiba p500 de kullanıyorum oluyor , aynı işlemi acer, hp, ve lenovo'da yaptım ancak sorun olmadı.ben de üzerinde durmadım haliyle.sizde boyle olması ilginç.araştıralım bakalım.gündüz tekrar bir bakayım donanımdan kaynaklı mı diye.

Size daha iyi fikir vermesi açısından bazı resimleri eklemeyi uygun gördüm. Ses kartı ve sistemle ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetmuhsin -- 8 Şubat 2012; 7:54:25 >

•  Laptop ses yükseltme/kısma-mikrafon-fan

bu resimdeki sağ tarafın alttan devam edin bakalım ne yazıyor.orada olabilir mi?

ekolayzır altından devam

bendeki resimler şu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenzo -- 8 Şubat 2012; 16:20:36 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.