Şimdi Ara

Laptop ses yükseltme/kısma-mikrafon-fan (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
94.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Laptop ses yükseltme/kısma-mikrafon-fan
  • tam olarak tıkandık burda .orada ki seçenekleri kurcalayın bari son olarak.birde ayarları 0 1 2 ne varsa değiştirmeye çalışın.
    cihaz yanımda olsa bulabilirdim belki ama bu türüyle ilk defa karşılaştım.
    bir de realtek olduğundan siteden enson driverlarını vista uyumlu kurun öyle deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frenzo

tam olarak tıkandık burda .orada ki seçenekleri kurcalayın bari son olarak.birde ayarları 0 1 2 ne varsa değiştirmeye çalışın.
    bir de realtek olduğundan siteden enson driverlarını vista uyumlu kurun öyle deneyin.

Tekrar merhaba. Bahsettiğiniz ayarları kurcaladım. Bir işe yaramadı. Sonra, bahsettiğiniz gibi Realtek'in son driver'ını indirdim ve kurdum. Sonuç yine aynı. Aynı ekran çıkıyor. Sizinkine benzemiyor ne yazıkki. Ne yapalım? Olmadı.
    Size tekrar teşekkür ederim. Zaman ayırıp çözüm bulmaya çalıştınız. Sizi bu problemle ilgili daha fazla meşgul etmek istemem. İlerde bu konuya bir çözüm bulursanız benimle paylaşırsanız memnnun olurum. İşiniz rast gelsin. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetmuhsin -- 9 Şubat 2012; 7:20:50 >

• gürültü dengeleye tıkla ses %40 artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyy@h

gürültü dengeleye tıkla ses %40 artar.

Dediğinizi yapınca ses dahada azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagri37

quote:

Orijinalden alıntı: seyy@h

gürültü dengeleye tıkla ses %40 artar.

Dediğinizi yapınca ses dahada azalıyor.

Zaten azalması lazım arkadaş yanlış yazmış galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetmuhsin

quote:

eksik yazmışım galiba.

ses ikonu sağ tıkla
    kayıttan yürütme aygıtları nı tıklayın.
    ses diye bir pencere açılır.
    burada yeşil tıklı olana gelip (bende hoparlor yazıyor)
    buna tıklayın.
    burada hoparlor özellikleri açılır.

3. sırada geliştirmeler var ona tıklıyoruz.
    sonra tüm geliştirmeleri devre dışı bırakta altta sadece
    ses yüksekliği eşitleme ye tık koyuyoruz.

sonra altta ayarları tıklayıp açılan pencerede
    ses yüksekliği eşitleme ayarları penceresi açılır.

dikkat mouse ile diğerleri tıklanmasa bile secili olabiliyor.
    tik koyduğumuz sıranın koyu renkli olduğuna dikkat

burada serbest bırakma saati yazan yeri uzuna getirip tamam diyoruz.

olmazsa tekrar mesaj atınız.

İlgi ve alâkanız için teşekkür ederim. Fakat başka bir problemle karşılaştım. Geliştirmeler sekmesini tıkladığım zaman aşağıdaki resimde de göründüğü gibi sizin ifade ettiğiniz "tüm gelişmeleri devre dışı bırak, ses yüksekliği eşitle" gibi seçeneklerin yerinde başka ifadeler var. Şu durumda sizin söylediğiniz yöntemi nasıl uygulayabilirim?

Laptop ses yükseltme/kısma-mikrafon-fan

bende toshıba Qosmıo kullanıyorum
    bende bu arkadaşda çıkan pencere çıkıyor

• sanırım donanımsal bir durum
    siz bir forumda daha yazmışsınız hattaama eksik yazmışsınız
    donanımsal durum bu sende çıkıp bizde çıkmıyor olması
    yani bizdeki donanım farklıdır ondan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetmuhsin

quote:

tam olarak tıkandık burda .orada ki seçenekleri kurcalayın bari son olarak.birde ayarları 0 1 2 ne varsa değiştirmeye çalışın.

Tekrar merhaba. Bahsettiğiniz ayarları kurcaladım. Bir işe yaramadı. Sonra, bahsettiğiniz gibi Realtek'in son driver'ını indirdim ve kurdum. Sonuç yine aynı. Aynı ekran çıkıyor. Sizinkine benzemiyor ne yazıkki. Ne yapalım? Olmadı.
    Size tekrar teşekkür ederim. Zaman ayırıp çözüm bulmaya çalıştınız. Sizi bu problemle ilgili daha fazla meşgul etmek istemem. İlerde bu konuya bir çözüm bulursanız benimle paylaşırsanız memnnun olurum. İşiniz rast gelsin. İyi günler.

ufaktan konuyu hortlattım ama idare edin belki işine yarayan olur hocam benimde menü sizinki gibiydi geliştirmelerden ekolayzer'a geldim,altta ayar yazan yerde "..." diye bi seçenek var oraya gel,bütün değerleri yükselt artış oluyo bende şimdi kurcalarken buldum umarım işinize yarar ben memnun kaldım

• Arkadaşlar konu hort olacak ama benim acer laptopun sesi çok kısık çıkıyordu uzun uğraşlar sonucu şu çözümü buldum sizlerle paylaşayım;

Saatin yanındaki ses simgesi sağ tuş_kayıttan yürütme aygıtları_açılan speakers simgesine sağ tuş_özellikler_dolby_sol üst köşede dolby on off simegesi var kapalı olduğu için ses kısık çıkıyor dolby açınca ses %40 oranda artıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.