Şimdi Ara

Laptop öldü ! Şarj sorunu.Önemli..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba iyi forumlar.Konuyu açmadan önce şarjla ilgili başlıklara baktım ama tam bi eşleşme bulamadım durumumla.Şöyle özetleyeyim.

Packardbell 4 senelik dizüstü bilgisayarım hiçbir şekilde şarj almıyor.Önceleri temassızlık oluyordu ekran ışığının kararmasından anlıyordum.Geçen gün bilgisayarın şarjı tamamen bitti.Aleti taktığımda şarj etmediğini gördüm.Şarj ışığı hiç yanmıyor.Pili çıkarıp bi süre bekledikten sonra bilgisayar direk şarja takılı olarak açılıyor ama en fazla 5 dakika sonra kapanıyor.Denk gelirsem açabiliyodum.Kesinlikle bir temassızlık olduğunu düşündüm jackte.

Aynı marka başka bir pc nin şarj aletini deneyip açmaya çalıştım yine aynı durum.Adaptörde sorun olmadığı kesin.Yine kendi pilimi o bilgisayarda doldurup kendi bilgisayarımda açmaya çalıştığımda bilgisayar yine açılmıyor.Ama halen pil dışardayken şarja takılı durumda şansım varsa bikaç denemeden sonra açılıyor.O da maksimum 5-6 dakika dayanıp kapanıyor dediğim gibi.

Şu an bilgisayar tanıdık bi bilgisayarcıda.O da jackı değiştirmiş ama sonuç aynı.Ne olduğunu tam çözememiş sanırım.Bilgisayar ölmüş olabilir demiş.Ama sanmıyorum bi çözümü olmalı.benim anladığım kadarıyla elektrik tesisatında bi sıkıntı var çünkü bilgissayar arada açılıyor ve windowsu çalıştırıyor.Yani anakart vs donanımda problem olmaması lazım.

Bu durumla karşılaşan varsa arkadaşlar rica ediyorum bi yol göstersin.Bir bilgisi olan varsa eğer.Çok ta ters bir zamanda gitti alet.Tezimi hazırlıyodum ve bilgisayara ihtiyacım var.Bilgiler de içinde kaldı.Şanssızlık işte.

Şimdiden teşekkürler.

• TheDodO kullanıcısına yanıt
    arkadasım donanımda anakartta problem olmaması lazım demıssın lehimler bakır yollar zamanla esnemeden atmıs olmasın orlarda temassızlık felan göz ardı etme bence sorun orlardada olabılır jackı değiştirdik demişsin bide
  • yani kastettiğim anakartın vs tamamen kullanılamaz durumda olması gibiydi.Dediğin gibi iletken kısımlarda birşey olabilir ama çözemedim.Bilgisayarı verdiğimiz kişi şarj girişinde olabilir diye orayı değiştirmiş ama sorun çözülmemiş yani tamamiyle o kısımda değil problem.

up
  • İnternet ortamında çözebileceğin bir problem değil.
    Çok fazla etken var.

Birisi bir tahminde bulunur doğru çıkar sorunun çözülür.
    100 tane tahmin üretilir 99.su sorunu çözer ama 100 tahminde dünyanın zamanını kaybedersin.

Maden laptop acil lazım, en yakın bilgisayarcıya değil, işinin ehli bir yere gönderin baksınlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.