Şimdi Ara

Laptop & Lcd Ses bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
8.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar,yoldaşlar bende bir macbook var tv'de. 720p kalitesinde fln. filmler izlemek istiyorum. dvi>hdmi çevirici kablo alarak fullhd lcd tv'ye bagladım görüntü gayet güzel yalnız ses alamıyorum ve araştırdığım kadarıylada ses alınmıyormuş dvi'dan.

Biraz inceledim ve laptop'un kulaklık çıkışını , tv'ye bağlayarak bu sorun çözülüyormuş. Peki bu bağlantı kablosunun adı nedir acaba ? Ne almam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masticore -- 5 Şubat 2010; 10:58:14 >

• işine yarar mı bilmiyorum bende laptobu hdmi kabloyla bağlıyordum ses gelmiyordu. şöyle yaptım sorun çözüldü.

hdmi kabloyla laptopla lcd yi bağladım

sağdan simge halindeki sese sağ tıkladım

kayıttan yürütme aygıtlarını seçtim

üstte " DİGİTAL ÇIKIŞ AYGITI (HDMI)"
    altta " HOPARLÖRLER" var

üsttekine sağ tıklayıp özelliklere tıkladım

en altta bu aygıtı etkinleştir , bu aygıtı devre dışı bırak var, etkinleştir yapıp, tamam deyip çıktım ;
    ses artık lcd den gelmeye başladı, hdmi kabloyu çıkardıktan sonra tekrar hoparlörleri aktif etmek gerekiyor, yoksa bu seferde laptopun hoparlörlerinden ses gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk58hakan -- 15 Mart 2010; 0:14:33 >

• dvi çıkışdan ses çıkmaz bu bir sorun değil mecburen analog olarak sesi bağlayacaksın

quote:

Orijinalden alıntı: bjk58hakan

işine yarar mı bilmiyorum bende laptobu hdmi kabloyla bağlıyordum ses gelmiyordu. şöyle yaptım sorun çözüldü.

hdmi kabloyla laptopla lcd yi bağladım

sağdan simge halindeki sese sağ tıkladım

kayıttan yürütme aygıtlarını seçtim

üstte " DİGİTAL ÇIKIŞ AYGITI (HDMI)"
    altta " HOPARLÖRLER" var

üsttekine sağ tıklayıp özelliklere tıkladım

en altta bu aygıtı etkinleştir , bu aygıtı devre dışı bırak var, etkinleştir yapıp, tamam deyip çıktım ;
    ses artık lcd den gelmeye başladı, hdmi kabloyu çıkardıktan sonra tekrar hoparlörleri aktif etmek gerekiyor, yoksa bu seferde laptopun hoparlörlerinden ses gelmiyor

senin anlattığın başka bir durum sen HDMI to HDMI bağlantı anlatıyorsun arkadaş DVI to HDMI bağlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 16 Mart 2010; 4:15:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Masticore

Dostlar,yoldaşlar bende bir macbook var tv'de. 720p kalitesinde fln. filmler izlemek istiyorum. dvi>hdmi çevirici kablo alarak fullhd lcd tv'ye bagladım görüntü gayet güzel yalnız ses alamıyorum ve araştırdığım kadarıylada ses alınmıyormuş dvi'dan.

Biraz inceledim ve laptop'un kulaklık çıkışını , tv'ye bağlayarak bu sorun çözülüyormuş. Peki bu bağlantı kablosunun adı nedir acaba ? Ne almam lazım

"Bir tarafı stereo walkman jackı laptop çıkışına""Diğer tarafı stereo RCA fiş televizyona giricek"

http://www.frontx.com/pro/c216_042.html

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 16 Mart 2010; 16:23:54 >

• Burda var.
    Elektrikçilerde bile bulabilirsin böyle bi kabloyu.
    http://urun.gittigidiyor.com/2-RCA-3-5-MM-STEREO-KABLO-10-METRE_W0QQidZZ25258927
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.