Şimdi Ara

Laptop LCD Panel'i Kasaya Bağlama Nasıl Yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
24.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır böyle bir düşüncem var. Bu gün görünce ben de bunu yapmalıyım dedim ama elimde fazla bilgi yok. Nasıl bağlanır acaba aranızda deneyeniniz var mı arkadaşlar? Ya da bir bağlantı şeması falan varsa çok iyi olur benim için. Elimdeki laptop ekranı ThinkPad 570'den çıkma.

Bu da bugün görüp de aşık olduğum çalışma;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doobly -- 1 Temmuz 2008; 11:27:29 >

• Kasanın ön paneli pek hoşuma qitmedi açıkçası ama yan kapak olayı bitirmiş..
    Aynı şeyi bende yapmak istiyorum ama benimde malesef pek bilgim yok.

İlgilenen arkadaşlar olursa çok iyi olacak. ;)
  • Sabahtan beri araştırıyorum kayda değer pek bir şey bulamadım. Hayret DH'de daha önce yapan olmadı herhalde
  • benimde hayalim böyle bi kasa yapmak lakin notebook lcd üünin pc ye bağlanması zor ve zxahmetli bişiydi zamanında tarişmalar olmuştur istersen bi ara

lakin en iyisi 15'lcdnin kasasını söküp monte etmek.
  • arkdaşım sanırım vga kontrol kartı gerekiyormuş bende bunu gördüğümde aşık olmuştum
  • cok superr bişi yaa walla..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nismogy

benimde hayalim böyle bi kasa yapmak lakin notebook lcd üünin pc ye bağlanması zor ve zxahmetli bişiydi zamanında tarişmalar olmuştur istersen bi ara

lakin en iyisi 15'lcdnin kasasını söküp monte etmek.

O hiç olmaz çok ısınır kasa
  • laptop lcd si ısınmıyor mu ???
    arkadaşların dediği gibi bağlamak zor bir iş ben çok araştırmıştım o gereken kontrol kartlarıyla fln hesaplayınca astarı yüzünü geçiyordu
    en temizi küçük bankalarda fln olan lcd lerden bulup onları kullanmak
  • quote:

Orjinalden alıntı: brk18

laptop lcd si ısınmıyor mu ???
    arkadaşların dediği gibi bağlamak zor bir iş ben çok araştırmıştım o gereken kontrol kartlarıyla fln hesaplayınca astarı yüzünü geçiyordu

Çok az ısınıyor. Bakalım yurt dışından alma olanağım da var. Bulursam yaparım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brk18

laptop lcd si ısınmıyor mu ???

minimum derecede ısınıyor.....ve kasaya monte etmek daha kolay olur
  • hocam bence çok kolay lcd kasasını sökün hiç bir kablosunu felan koparmadan lcd ekranı kasanın kapagına montajlayın içeriden monitörün kablosunu kasanın vga girişine montajlayın bu kadar basit . kendi fikrimi söyluyorum
  • direkt laptobun ekran çıkışından bi ekrana bağlantı yapsan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrsPR1EST

direkt laptobun ekran çıkışından bi ekrana bağlantı yapsan?

Laptopun ekran kartini kullanacaksan tamamda direk cikis zor olur. ayrica o goruntude kullanilanin laptop lcd si olduguna eminsen al ve yap yoksa normal pc ekrani da cikabilir sonrasinda aldigin ekran elinde kalabilir. bende dusunmustum boyle birsey fakat donusmedigini soyledi bir cok monitor tamircisi haberin olsun
  • ben de zamanında çok araştırdım arkadaşta fazladan ekran da vardı ancak ası astarını geçiyor ya çok eski bir dizüstü alıp ağ aracılığı ile bilgi yollayacaksın ve dizüstünün tamamını oraya yerleştireceksin ya da araç tvlerine bakacaksın.. bir çoğunun vga girişi mevcut ve boy boylar..
  • bende laptop lcdsinden birşeyler yapmak istiyordum eskidende araştırmıştım devre şeması ve kontrol kartı vb gerekiyor ben halbuki çok ümitlenmiştim bu arada ikinci el araç tv ya da bu işe elverişli lcdleri nerden temin edebiliriz
  • Bunu XCLİO*ya Yaptıklarını Düsünsenize Waoowww Derim Sadece
  • LCD monitörü söküp kasanın içine yerleştirebilinir herhalde ?

Misal aşşağıdaki sökülmüş 15 inçlik samsung mönitör.

Metal kısımda sökülebilir.

Kabloyu nasıl bağlıcaz derseniz (vga kablosu da lcd nin içinden sökülmüş)

Artı olarak makinanın içinede soğutma için mod yapılması gerekir malum lcd nin ısıssı büyük öliüde içeriye yansıyacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan -- 5 Temmuz 2008; 16:32:10 >

• en üsteki kasa benim kinden ben sıcak olduğu için o lcd konulan yerdeki kapağı söktüm oraya vantratör dayadım =)

lcd konusundada bi üstümdeki mesajdaki 15' lik samsun çok uygun gibi bu ış için aslında lcd ile ps arasına yalıtkan bi mazeme koysak pcyi aşırı ısınmaktan koruyabiliriz, yada iyi bi su soğutma sistemi kulanırsak bi sorun oluşacağını sanmıyorum e hatta kasa önümde bakıyorumda kasnın önüne 8- 10 cm lik canavar gibi bi fanda yerleştirile biilnir oranın kaplamkası plastik ve düzgün kesmek hiç sorun olmaz gibime gelio =) hatta kasama artık öle bişy yapmayı düşünüyorum sayende :)
  • Benim aklıma bunun dışında mantıklı birşey gelmiyor.
  • @furkan arkadasın yöntemi bayaa mantıklı geldi ancak kasa büyük ve iyi sogutmalı olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildize -- 6 Temmuz 2008; 14:07:49 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.