Şimdi Ara

Laptop işlemci değiştim görüntü yok, uyarı sesi de yok?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
9
Cevap
0
Favori
110
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Laptop işlemci değiştim görüntü yok, uyarı sesi de yok?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    6579 Mesaj
    Sadece bir üst model işlemci taktım görüntü gelmiyor ne olmuş olabilir!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Binbaşı
    1733 Mesaj
    Dalgamı geçiyorsun hocam, ona göre cevap vereceğim.

quote:

Orijinalden alıntı: ProfesörCan

Dalgamı geçiyorsun hocam, ona göre cevap vereceğim.

Ne dalgası? Herhangi bir uyarı sesi yok, her şey eksiksiz ama görüntü gelmiyor yeni işlemciyi takınca.

Taktığın işlemcinin uyumlu olduğundan emin misin? Çünkü laptoplarda işlemci yuvaya otursa dahi socket yapısından dolayı desteklemiyor. Öncelikle anakartının hangi işlemcileri desteklediğini bulman gerek. Bunun için aşağıdaki linkten yararlana bilirsin.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM55_Express.html
    |
    |
    Çağdaş kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cmldrs

Taktığın işlemcinin uyumlu olduğundan emin misin? Çünkü laptoplarda işlemci yuvaya otursa dahi socket yapısından dolayı desteklemiyor. Öncelikle anakartının hangi işlemcileri desteklediğini bulman gerek. Bunun için aşağıdaki linkten yararlana bilirsin.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM55_Express.html

Soket aynı hatta aynı serinin bir üst modeli, internette uyumlu diyor ama. Bios'u da güncelledim nerede tökezledim bilmiyorum.

Daha önce 1.nesil i3 330M işlemcili laptop'umun işlemecisini yükseltirken başıma gelmişti, aynı serinin i5 460M ve 480M işlemcilerini taktım çalışmadı en son i5 520M takınca çalışmıştı.
    |
    |
    Çağdaş kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Laptoplar kasalara göre çok karmaşıktır. Laptop fabrika yapısı olarak işlemciye belli bir voltaj, güç yollar ve büyük ihtimalle senin eski işlemcine verdiği voltaj, güç yenisine yetmemiştir. Doğal olarak işlemci yanıt vermediğinden görüntü gelmiyordur.

|
    |
    Önceki işlemci ile yeni işlemcini birde anakart chipset modelini yaz yardımcı olayım. Eğer güç tasarımı farklı ise uyumsuzluk olmuştur. Kimi işlemciler 45w kimisi 35w da çalışıyor.
    |
    |
    Anakart modelini yarım yamalak görüyorum dv6000 laptop var. Turion 56 tl 31 watt çekiyor(muş) Sipariş ile gelen turion tl 60 ise 31 watt ile 34 watt arasında bilgiler gösteriyorlar. Sanırım anakart modelini görmem için açmam lazım programdan bakınca pek bir şey göstermiyor. Temel olarak watt beslenmesine mı dikkat etmeliyim, ek olarak değişen işlemciyle ram arasında anlaşmazlık olur mu?

Biraz daha güçlü adaptörle durum toparlanabilir mı ek olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 3 Ağustos 2017; 18:24:22 >
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.