Şimdi Ara

Laptop işlemci değiştim görüntü yok, uyarı sesi de yok?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece bir üst model işlemci taktım görüntü gelmiyor ne olmuş olabilir!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dalgamı geçiyorsun hocam, ona göre cevap vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProfesörCan

Dalgamı geçiyorsun hocam, ona göre cevap vereceğim.

Ne dalgası? Herhangi bir uyarı sesi yok, her şey eksiksiz ama görüntü gelmiyor yeni işlemciyi takınca.

• Çağdaş kullanıcısına yanıt
    Taktığın işlemcinin uyumlu olduğundan emin misin? Çünkü laptoplarda işlemci yuvaya otursa dahi socket yapısından dolayı desteklemiyor. Öncelikle anakartının hangi işlemcileri desteklediğini bulman gerek. Bunun için aşağıdaki linkten yararlana bilirsin.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM55_Express.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Taktığın işlemcinin uyumlu olduğundan emin misin? Çünkü laptoplarda işlemci yuvaya otursa dahi socket yapısından dolayı desteklemiyor. Öncelikle anakartının hangi işlemcileri desteklediğini bulman gerek. Bunun için aşağıdaki linkten yararlana bilirsin.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM55_Express.html

Soket aynı hatta aynı serinin bir üst modeli, internette uyumlu diyor ama. Bios'u da güncelledim nerede tökezledim bilmiyorum.

• Çağdaş kullanıcısına yanıt
    Daha önce 1.nesil i3 330M işlemcili laptop'umun işlemecisini yükseltirken başıma gelmişti, aynı serinin i5 460M ve 480M işlemcilerini taktım çalışmadı en son i5 520M takınca çalışmıştı.
  • Laptoplar kasalara göre çok karmaşıktır. Laptop fabrika yapısı olarak işlemciye belli bir voltaj, güç yollar ve büyük ihtimalle senin eski işlemcine verdiği voltaj, güç yenisine yetmemiştir. Doğal olarak işlemci yanıt vermediğinden görüntü gelmiyordur.

• Önceki işlemci ile yeni işlemcini birde anakart chipset modelini yaz yardımcı olayım. Eğer güç tasarımı farklı ise uyumsuzluk olmuştur. Kimi işlemciler 45w kimisi 35w da çalışıyor.
  • Anakart modelini yarım yamalak görüyorum dv6000 laptop var. Turion 56 tl 31 watt çekiyor(muş) Sipariş ile gelen turion tl 60 ise 31 watt ile 34 watt arasında bilgiler gösteriyorlar. Sanırım anakart modelini görmem için açmam lazım programdan bakınca pek bir şey göstermiyor. Temel olarak watt beslenmesine mı dikkat etmeliyim, ek olarak değişen işlemciyle ram arasında anlaşmazlık olur mu?

Biraz daha güçlü adaptörle durum toparlanabilir mı ek olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 3 Ağustos 2017; 18:24:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.