Şimdi Ara

Laptop fişten çekildiğinde cmos 502 bios hatası alıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15-cb008nt hp laptop anakart değişimi yapıldı. geldikten sonra fişe takılıyken sorun yok fakat prizden çıkarıp tekrar takıp başlattığımda her defasında cmos 502 bios hatası alıyorum, kendini baştan başlatıyor ayar yapıyor sorunsuz açılıyor yine döngüye giriyorsun. şimdilik bir problem yok kendi kendine açılıyor fakat bu sorun bana ileride sorun yaratır mı onu merak ettim. sorun neden kaynaklanıyor ve benim benim yapabileceğim birşey var mı ? bios sürümü son sürüm kontrol ettim f40. laptop kapağını açtım bios pili görünmüyor, pili değiştireyim diyecektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Görkem ! -- 6 Aralık 2020; 9:34:34 >

• bir fikri olan yok mu

• BIOS önceki sürümü yükleyebilir veya döndürebilir misiniz? Olmuyorsa son sürümü tekrardan yükleyin. Pil yeni ve mevcutsa, bütün bunlara rağmen devam ediyorsa BIOS çipinin değişmesi gerek. Garantili bir ürün ise tekrardan servise gönderin tamirse tamir değişimse değişim yapsınlar. Bu modelde genel olarak bu sıkıntı var zaten. HP & Monster'a bulaşmayın.

• CMOS pilini değiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 10 Aralık 2020; 19:15:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

BIOS önceki sürümü yükleyebilir veya döndürebilir misiniz? Olmuyorsa son sürümü tekrardan yükleyin. Pil yeni ve mevcutsa, bütün bunlara rağmen devam ediyorsa BIOS çipinin değişmesi gerek. Garantili bir ürün ise tekrardan servise gönderin tamirse tamir değişimse değişim yapsınlar. Bu modelde genel olarak bu sıkıntı var zaten. HP & Monster'a bulaşmayın.

@ipli jeton hocam laptop olduğu için bios pilini göremiyorum, burada benim değişebileceğim birşey var mı. birde merak ettiğim bu şekilde kullanırsam ne zararı olur ? fişten çekmediğim sürece hiçbir uyarı vermeden açılıyor.

garanti konusunda anakart değişti 6 ay garantili olarak. bios işlemi değişen anakarta dahil mi ?

teşekkür ederim cevaplarınız için

Laptop fişten çekildiğinde cmos 502 bios hatası alıyorum

• Görkem ! kullanıcısına yanıt

BIOS anakartın üzerindedir, evet. Görünürde CMOS bataryasını göremedim. Her modelde değiştiğinden...

• quote:

BIOS anakartın üzerindedir, evet. Görünürde CMOS bataryasını göremedim. Her modelde değiştiğinden...

dolayısıyla değişen anakartın garantisine girer sanırım..servise gönderip 1 ay bilgisayarsız kalmaya değer mi dersiniz

İlk telefonla sorun ne olabilir diye, BIOS pili derlerse hiç göndermeyin fakat başka bir şeyse gönderin. İleri de sıkıntı çıkarmasın. Sonrasında deli gibi anakart aramayın.

• quote:

İlk telefonla sorun ne olabilir diye, BIOS pili derlerse hiç göndermeyin fakat başka bir şeyse gönderin. İleri de sıkıntı çıkarmasın. Sonrasında deli gibi anakart aramayın.

öyle yapayım hocam, tekrar teşekkür ederim ilginiz için

• Arkadaşlar merhaba, laptopu servise gönderdim. Bataryasız kullanıldığı İçin bu hatayı aldığım söylendi, laptopta herhangi bir sorun yok denildi. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi ? Bios dahili bataryalarda tüm enerjiyi bataryadan alıyor, çıkarınca da böyle hata alıyor diye bazı konular gördüm. Emin olamadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Güncel.. Bilgisi olan var mı

• Olay çözüldü. Yeni nesil laptoplarda bios pili olmuyormuş. Enerjiyi bataryadan alıyorlar. Bu yüzden bataryasız kullanınca bu hata alınıyor. Aynı sorunu yaşayanların bilgisine.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.