Şimdi Ara

Laptop fanı aşırı sesli çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
24.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dell n5050 laptobumun fanı çok ses yapıyor 2 senedir sorunsuz kullanırken geçenlerde garantisi bitince fan coşmaya başladı. içini açıp fanı temizlemek için laptobu komple dağıtmam gerekli buna üşeniyorum biraz da çekiniyorum. fanın hava çıkışına elektrik süpürgesi tutmak gerçekten işe yarar bir yöntem mi denemeliyim ciddi zararları var mı? o fan ızgarasına dışarıdan iğne kürdan falan sokup fanı sabitleyip süpürgeyle çektireyim diyorum. bu yöntem işe yarar mı?

• Kısa süreli işe yarar ama sonra tekrar aynı hale gelir ve süpürge tutmak fanı da bozabilir.

Muhtemelen macun değiştirmenin vakti gelmiş. İçini açıp sağlam bir temizlik yapıp bir de macun değiştirirseniz epey bir rahat edersiniz.
  • arkadaş doğru demiş kısa süreli de olsa iş görüyor. yalnz senn laptobun içini açman gerek, macunlar değiştr, fanı temzle vs... ek olarak soğutucu kullan. en iyi laptoplarda dahi gerekli bence.
  • Bende de öyle bi sıkıntı var. Laptop ısınmıyo ama oyunlarda fln bayağı gürültülü çalışıyo. Eskiden böyle değildi
  • 5 dakka da yapar bitirirsin fan temizliğini... burda anlatıyor nasıl açacagını

• Dün den beri benim takozda da başladı (Acer 5741G) fan sesi resmen müzik dinlerken sesin üzerine çıkıyor caaanım fan sesini dinliyoz müzik yerine :D Çok can sıkıcı gerçekten insanın moralini bozuyor yav filmi yarı da kesip kapattım pc'i sonunda. Yeni fan alıpta takmak lazım da ben daha üzerinde ki fanı sökemedim. Komple söktüp cihazı fanı temizledim ama fanı sökmeyi beceremedim.
  • Gittim iyi bir serviste sıfır fan taktırdım. Gram ısınma yok, çalışması çok iyi. 100TL ödedim tabi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.