Şimdi Ara

Laptop Ekranı Görüntü Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar hp G62 b37st modeli notebook'umu dün gece işlemcisinin fanını temizlemek amaçlı söktüm tekrar topladıgımda ekrana hiç görüntü gelmiyordu tekrar elden gecirdim belki socket kablolar oturmamstır falan diye ama düzelmedi suan ekrana görüntü gelmiyor vga çıkısından baska monitöre bağladıgm zaman görüntü var ama kendi ekranında yok. düşünüyorumda acaba ram yakınlarında bulunan iki siyah kablo var ekrana giden. hatta tipide değişik ucları metal geçirmeli acaba onları ters baglamıs olsam ilkbaşta, bi kısa devre veya ekranla ilgili birşeyi yakma durumu varmıdır ? Yardımlarınızı bekliyorum. (NOT: BIOS EKRANI DA GELMIYOR)

• Başka monitore görüntü gittiğine göre ya ekranda sorun vardır ya da ekrana giden kablolarda, uzman birisine elden gösterirsen daha iyi olur.
  • sa, laptopunuzun service manual'ine bakabilirsiniz. o iki kablo webcam ve wireless anteni olarak gözüküyor. bence display den gelen kablo oturmamıştır 15 veya 30 pinli siz ona tekrar bi bakın . manual basit gösterimlerle açıklamış çoğu şeyi bakarsanız çok yardımcı olacaktır. benim baktığım buhttp://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c02641795.pdf modeli tam olarak bu ise buradanda bakabilirsiniz. Saygılarımla
  • Ekrana giden kabloyu hic yerinden cıkarmamıstm bıle baktımkı calısmıyor bu sefer komple söktüm hepsini ince işçilikle taktım yerine ama goruntu gelmedi..Sistemi yeni kurmustum makinaya hatta ekran kartı nı görmuyrdu o sorunu arastrmıstım meğerse en eski drıver ı kurup sonra yenileri kurunca calısıyormus.onu hallettim resetledim kapadım söktüm temizlemek için işte dahada acılmadı....Hatta ekrana goruntu gelmeme olayını arastırırken bu tarz bi konuya rastladım.. Yazmıslarkı driver dan dolayıdır formatlayın vs...Bios'un driver ile alakası yok yani zannetmiyorum formatla olacak iş değil donanmsal birşey var bence en azından driver olsa biosa görüntü gelir sonra gider diye düşünüyorum... Bilmiyorum o iki kabloda webcam yada wireless mı diye ama ters bağladıgımı hatırlıorm. sonradan düzelttim ama yine olmadı işte :(
  • Harici monitör ile açmaya calıstıgımda windows yüklendikten sonra
    Atikmdag.sys Mavi Ekran Hatası

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
    to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: atikmdag.sys

If this is the first time you've seen this stop error screen,
    restart your computer. If this screen appears again, follow
    these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
    If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
    for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
    or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
    If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
    your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
    select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000116 (0x85c64288, 0x8e029b28, 0x00000000, 0x00000002)

*** atikmdag.sys - Address 0x8e029b28 base at 0x8e007000 DateStamp 0x484f37e7

BUNU VEriYOR VE RESETLİYOR SÜREKLİ. FORMAT ATMAYA CALISIYORUM CD Yİ BOOT LAMIYOR

YARDIMCI OLABİLECEK KİMSE YOKMU ???

• Yardımcı olmaya calısan arkadaslara teşekkürler..Fırınlama yaparak sorunu giderdim.. Flex kablo yada diğer hiç bir şey ile alakası yok. durup dururken ekran gidiyor ve bios'tada gelmiyor ise ilk yapacağınız iş; anakartı ve üzerindeki soğutucu söküp elinize saç kurutma makinasını alıp ekran kartının chip'inin üstüne 3-4 dakika kadar sıcak hava üflemek olsun sorun gidecektir.. Tabiki diğer bölgelere ısı teması yapmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.