Şimdi Ara

LAPTOP EKRAN YÜKSELTME (KART DEĞİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, soracağım soru başlıkta da yazıyor. Bende dell 5521 laptop var. Bu laptopun ekranı 720p. Bazı serilerinde 1080p olduğunu görmüştüm. Ekran kartım 8730m amd'nin ekran kartı ve 1080p destekliyor. Bilen arkadaşlar açıklayabilir mi: Kart 1080 desteklerken neden ekranı 720 takar firma? Para için mi performans için mi? Ve ben bu 1080 ekranlardan bulsam laptopuma taktırabilir miyim? Sonuç olarak bu ekran olur da hani patladı, su döküldü, çatladı, yarıldı, yıldırım düştü, deprem oldu ve değişmesi gerekti ve değişti diyelim. Yani değişebilen bir parça. Dediğim olayı laptopuma uygulayabilir miyiz? Böyle bir şansım var mı? Ve maliyeti ne kadar olur tahminen? Laptopum eski bi laptop biliyorum ancak bu merak ettiğim bir husus. Laptopumun performansından memnunum. Mümkün olan zaman da SSD de taktıracağım. O yüzden lütfen sadece soruma cevap verin. Laptopun eski olduğunu bende biliyorum.

• İki panelinde bağlantı kabloları aynıysa teknik olarak mümkün yoksa biraz zor fiyat olarak hiç sanmıyorum uygun olsun iyi öperler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabın hem performans hem para

1. 720p panel daha ucuz bu yüzden cihazın maliyeti düşüyor.

2. Çözünürlük yükselince ekran kartına binen yük artıyor.Bir oyunu aynı ekran kartı ile farklı çözünürlüklerde oynadığında performans farkını hissedersin. 1080P de yetmeyen bir kart 720p de yağ gibi akabilir.

Panel değişebilir aynı pin sayılı aynı tip girişli 1080p paneli (cihaza uygun part aratma sitelerinden falan bulursan) bulup takar geçersin. (takribi 200-300 civarı üstü olur altı olmaz.)
    Aşşağıda kablo sistemi de panelle birlikte değişiyor diye belirtmişler.
    http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19631451

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 30 Kasım 2017; 17:13:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Cevabın hem performans hem para

1. 720p panel daha ucuz bu yüzden cihazın maliyeti düşüyor.

2. Çözünürlük yükselince ekran kartına binen yük artıyor.Bir oyunu aynı ekran kartı ile farklı çözünürlüklerde oynadığında performans farkını hissedersin. 1080P de yetmeyen bir kart 720p de yağ gibi akabilir.

Panel değişebilir aynı pin sayılı aynı tip girişli 1080p paneli (cihaza uygun part aratma sitelerinden falan bulursan) bulup takar geçersin. (takribi 200-300 civarı üstü olur altı olmaz.)
    Aşşağıda kablo sistemi de panelle birlikte değişiyor diye belirtmişler.
    http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19631451

Laptopu 1080p ekrana bağladım öyle kullandım pek bi fark göremedim. İllaki biraz düşüş oldu ama gözle görülür değil. Evde 4k tv var ona bağladım. Ekran kartı 4k desteklemediği için onda da 1080 gösterdi ve yine pek bi fark göremedim. hatta gta 5 bile denedim :) Verdiğiniz cevapta dell herşeyi açıklamış tahmini bi maaliyet kafamda oluştu. Cevap için teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.