Şimdi Ara

Lancia Ypsilon Twin Air (0.9) Motorun Sesli ve Titreyerek Çalışması... yardım lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arabayı 1 buçuk ay önce aldım. Arkadaşımın "aracın çok gürültülü çalışıyor" demesinden sonra kulak kesildim ve söylediğinin haklı olduğuna karar verdim. Aracı alırken ekspertiz yaptırdım ve bir sorunla karşılaşmadım fakat araç şu anda oldukça sesli çalışıyor (özellikle ilk başlarda) ve gözle görülür bir şekilde motorda titreşim mevcut. 0.9 Motor 2 silindir, benzinli ve 85 bg. Videoyu izleyip, yorum yapıp, beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim.
    https://www.youtube.com/watch?v=p92TFUOev2I

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raikkonen1088 -- 13 Mart 2018; 18:56:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar, aracı yakındaki bir servise götürdüm. Araç tekliyor dediler. Sorunun bobinlerden olacağını söylediler 160 tl ye falan olabilir dediler. Ama bu değişimle beraber sarsıntı devam ederse motoru sökeceklermiş. 2500 tl ye kadar çıkabilir dediler. Sizce bobin bu aracı bu hale getirir mi ? Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raikkonen1088 -- 13 Mart 2018; 18:57:12 >
  • Bütün ateşleme sistemini elden geçirin. Bujiler, bobinler varsa kablolar vs. Kaliteli malzeme kullanın. Buna rağmen düzelmezse farklı bir servise götürün. Motoru sökmeden önce detaylı bir inceleme yapılması gerekir.
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Fiat yetkili servisine götüreceğim. Fiat 500 ile aynı motoru kullanıyor. Dolayısıyla yabancılık çekmeyeceklerdir :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.