Şimdi Ara

Lahmacunun 8 TL olması (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
4
Favori
27.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla benim oturduğum bölgede en güzel yapan yer 4.5 liraya satıyor lahmacunu hemde yemeksepetinden falan söyleyebiliyorum yanında salatadan hariç soslar falanda geliyor. Ki İstanbul'da oturuyorum ve bahsettiğim yerde işlek bir cadde üzerinde falan yani kirası yüksek tipte biyer. 8 lira çok bu bahsettiğim yer 4.5 liradan verebiliyorsa 5-6 liranın üzeri hertürlü kazıktır diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalan atma kardes. gidip lahmacunu en elit yerlerde yersen tabiki sana okadar hesap gelir. bizim burada ben lahmacunu 2.5 tl ye yiyorum. tadida gayet iyi buradan ayri tanidigim biryer var orasida 3 tl ye satiyor orasi da cok iyi. ben 6 Tl ye cok iyi tamekmek doner yiyebiliyorum. boyle sacma **** konulari acip insanlarin moralini bozma git ulken icin faydali bisey yapta insanlar lahmacunu 3 tl yerine 2 tyle 1 tl ye yesin.

CANIM SIKILDI NE YAPSAM ? HMMM... BULDUM. ULKEMI KOTULEYEYIM FORUMDA KONU ACAYIM, PRIM KASAYIM.
  • Lahmacun yemeyin ölür müsünüz?

• Oturun evinizde yiyin müstahak size

• 3 liraya da lahmacun yiyebiliyorsun 10 liraya da iş yerinin konumu kirası çalışanların aldığı maaş işletmenin sana sunduğu hizmet bunların hepsi fiyatlara yansıyor istediğin yerden yemek senin elinde

• Kardeş alternatifin yok mu? 500 liraya da et yeniyor 40 liraya da 10 liraya da(et mi acaba?)

• Etin 50 TL'ye çıktığı bir ülkede hiç yoksa bile göz ve izan lahmacunda 2.5-3 TL gibi fiyatlarla alınanın ne olabileceğine dair fikir vermiyor mu kimseye?

• quote:

Orijinalden alıntı: hawkbjk

kıymanın kilosu 40 tlye alsa içine zaten domates biber vs katıyor o malzemeyle en az 40 lahmacun çıkartıyordur. 1 bilemedin 1.5 hadi başka maliyetleri de kat en fazla 3 tl masrafı var tek lahmacundan 5 tl kar elde ediyorlar. bu sadece 1 örnek ama ben 3 lahmacunla doyarım. 3x8 24 ayransız da olmaz +4 28 tl yuh ulan yuh be

Kardeş sen bu Lahmacunu nerede yedin ? Ben İstanbulda yaşıyorum ben bu zamana kadar 1 Lahmacuna en fazla 6 lira verdim

• Sallama ziya. Lahmacunun fiyatı maksimum 5 TL :)
  • Boragungoren kullanıcısına yanıt
    aynı cevabı başkasınada verdim ben 3-4 lira zam yapıyorum demiyorum. her sene 50 kuruş koyduk son 3 yılda. oda mecburiyetten. ama adamın dükkanı büyüktür maliyeti fazladır ve benim verdiğim örnek sadece tavuk.

tereyağ fiyatları 2 katına çıktı neredeyse
    ayran kola fiyatları en az 1-2 lira oynadı vs vs

7500 lira sadece tavuktan giren diğerlerinide eklersen 15.000 lere çıkıyor. şu sıralar dükkan sahibi olmak kolay değil. zam yapmazsın sana girer zam yaparsın müşteri kaybedersin yine sana girer kısacası hocam.
  • Offfff ne giderdi la şimdi 5 tane yerdim valla ;
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    okuman yazmandami yok, tek maliyet olarak etten mi bahsetmis?

• Bursa'da 4 lira galiba Yalova'da da öyle

• LacWer L kullanıcısına yanıt
    Doğu'da 15sene yaşadım birader senden daha iyi bilirim ciğerini ayrıca evet ulan atanın dedemin babamın ülkesi bura Atatürk'un ülkesi tatli su kelebeği seni kaybol. Bana gelip arkadan vurmayi atasporu sayan zihniyetin ırkını savunma gobeles.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel yapsalar ben onada razıyım:D
  • Hahaha ulan kültürsüz barzo senden iyi Türkçe biliyorum bu kelimeyi döndermek olarak kullanan ırkını sevdiğimin malum ırkı zaten daha neden bunu böyle yazdığımı algilayamamissin bana laf sokuyorsun. Oğlum ben ırkçı değilim yüzlerce ırktan sadece birini sevmiyorsam ben değil o ırk düşünsün hadi şimdi kaybol demliğe kaçak çay "kat" barzo seni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülke insanına dünyanın en zor hayatı yaşatılıyor..

Bugün de benzine zam gelecek..

Cam filmi 1 ay önce serbest, şimdi yasak..

Böyle bir yönetim için "yarın seçim olsa bunlara oy verir misiniz" diye sor, yüzde 49 çıkar en az..

Şimdi böyle bi halkı, bir de esnaf öpmüş çok mu..

Esnaf dediğin kesim, şu an bize böyle bir hayatı yaşatan insanları kayıtsız şartsız destekleyen kesimdir..

Yalanlarıyla meşhurdurlar.. Malum kişiler gibi..

Bir şey satarken, satana kadar evladının üstüne yemin eder, sonra tanımaz.. Hiçbir cumayı kaçırmaz, döner, tek ayak üstünde kırk yalan söyler, bir lira kar etmiyorum der mesela..

Hani herkes sorar ya "bu 500 binlik, 700 binlik daireleri kim alıyor" diye..

Bunlar alıyor işte kim alacak..

Devlet 2000 lira kazanandan 6 ay sonra "sen yüksek kazanıyorsun, vergi dilimin arttı, daha fazla vergi vereceksin" der..

20 liraya tavuk şiş satan, 15 liraya çorba satan, 5 milyara bilezik satan adamlara "ne kadar vergi beyan ediyorsun, yıllık 2000 lira.. Haa tamam" der.. Ne arar ne sorar..Bu Mercedes nerden geliyor hacı demez..

O yüzden çok severler birbirlerini..

• 8'TLnin altında satılıyorsa zaten şüphe et,
    millet bazen kahve ile avm cafe fiyatlandırması yapar,
    adamlar o lahmacun için sadece kıyma ve ince bir hamur mu kullanıyor (dükkan kirası, çalışanların maaşı, elektrik su vb.) bir mamülün bir kendi maliyeti vardır birde işletmenin kendi giderleri.. 2,5'tlye tavuk döner ye sen (tavuk döneri küçümsemiyorum sadece yumurtadan çıkan civcivin 45 günde kesime gittiği ülkede tavuk yemeyi sağlıklı bulmuyorum) ülkede herşey pahalı ucuz ürünler ise hileli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzgun_ -- 24 Ekim 2017; 17:43:53 >
  • Şahısların yaptığı üç kağıtçılığı ülkeye hakaretle bitirmeseydin haklı bir konuya değinmiştin ama şikayet etmek zorunda kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanosmanoglu

Yalan mı aslanım?8 lira diye dert yanan sensin,madem pahalı geliyor o zaman yemeyeceksin kardeş.Kusura bakma.Hayatın gerçekleri bunlar.Birilerinin bunları sana söylemesi lazımdı.Bir abi tavsiyesi olsun sana da bu;ya çalış kazan,ya da tembellik yapmakta ısrarcıysan hiçbir şey elde edemeyeceğini anla ve kenara çekil.Bir beklentin de olmasın.Ama diğer türlü,yok şu pahalı,yok bu bilmem ne...Sorun sende kardeş,ne lahmacun pahalı,ne araba ne de ev.

Ne lahmacun pahalı ne ev ne araba diyen arkadaşım. Ne iş yapıyorsan bir fikrim yok ama bir öğünün 3 lahmacun + ayran olup ortalama 25tl veriyorsan ve bu sadece aylık 1 öğünün 750 tl'e gelip buda askeri ücretin yarısına tekamül ediyorsa ben burda seni sorgularım.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.