Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (788. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.132
Cevap
136
Favori
1.873.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 786787788789790
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

Orijinalden alıntı: g_o_k_h_a_n

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dadas_ismail

İyi günler. Benim iki sorum olacaktı. Birincisi benim dış sıcaklık olduğundan 20 derece kadar eksik gösteriyor mesela hava sıfır derece iken - 20 gösteriyor. Bu lguna 2 lerde kronikmi yoksa bir arızamı. Bu araçlarda sensör nerede acaba. Birde aracımda yağmur sensörü var fakat çalışmıyor. Silecek kolunda inceden kalın doğru giden 10 kadar çizgi var ama hep aynı aralıklarla camı siliyor. Sensörün jeline baktım yumuşak yani kurmamış bunu nasıl tamir edebiliriz acaba teşekkürler.

Kardeşim sensör sol aynanın altında elini değince görürsün ufacık bezelye gibi bişey parmağını 3-4 dk bastırarak tut elinin sıcaklığı ile artar görürsün.Ama kaç senedir bu forumdayım ilk defa senden böyle bir sorun duyuyorum tecrübeli arkadaşlarımız bakalım bu duruma ne diyecek.

O sensör değil fasılalı silecek dediğimiz zaman ayarlı silecek.Ben geçen sürelerini saymıştım en başta ve en sonda şimdi unuttum fakat aradakilar pek işe yaramıyor ama en son ve en baş işe çok yarıyor onu tespit edebilmen için önce sileceği çalıştır sonra en üste getir 2 silişten sonra silmeler arasındaki saniyeyi say sonra el alta döndür yine 2 kere silsin sonra say silmeler arasındaki saniyeleri.Çevirir çevirmez sayma zamanlar farklı olduğundan bir diğer kademeden diğerine geçeceğinden yanıltabilir ancak o zaman tespit edebilirsin.

Bu arada yazdıkların laguna 1 mi 2 mi kestiremedim ben sana 1 için yardımcı oldum ama sensör jeli ne onu anlamadım 2 ise burada yardım bulman biraz zor

o aynanin altindaki zimbirti sensörmüymüs..bende nerdeyse onu kiricaktim ne dandik sey la bu diyordum salak salak orda duruyo

Evette sol yazmışım sağ olacaktı

Aracım imzamdaki araç. Sensör işini hallettim. - 40 gösteriyordu en son. Aynanın içeriden kapağını açtım fişi çıkarıp phılıps kontak spreyi sıkarak yerine taktım 6 derec gösterdi yani normale döndü. Jel ise iç dikiz aynasının altındaki sensörün cam ile arasında kalan ince parça. Bir türlü çözemedim şu sensör işini.

• napıyonuz lagunacılar :) sorunsuz arabam var diyen yokmu hala bu alemde :))

Ne kadar laguna varsa hepsini ateşe veresim geliyor. dandik araç vesselam :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platforyum

napıyonuz lagunacılar :) sorunsuz arabam var diyen yokmu hala bu alemde :))

Ben varım sorunsuzluk abidesi :)
  • Selamun aleyküm laguna cemaati sakinleri bugün şu sound lack fortin sesli ikazı hallettim plakanın lambasına 2 lira sıkışmış :D hallettik çok şükür servis lambası yanmıyo
  • Size katılılıyorum laguna güzel araba.. başka söze gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platforyum

napıyonuz lagunacılar :) sorunsuz arabam var diyen yokmu hala bu alemde :))

• quote:

Orijinalden alıntı: efendikaptan_58

Selamun aleyküm laguna cemaati sakinleri bugün şu sound lack fortin sesli ikazı hallettim plakanın lambasına 2 lira sıkışmış :D hallettik çok şükür servis lambası yanmıyo

aynı sorun bendede vardı bnde götürdüm aynı seninki gibi plakanın lambası yanmıyomuş o yüzdenmiş onu yaptırdıktan sonra daha yanmadı servis ışığı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mem000

arkadaşlar meraba.benim bir sorum olacak.benim 2,0 motor 140 bg 2001 modl lagunam var ama sabhları marşa basıyorum ama araba çalışmıyor.kaç kz denmeme rağmen çalışmıyor.ama bazende tk marşta alıyor bugün msala çalıştıramadım arabayı neden kaynaklanıyor olabilir?immobilizerden olabilirmi? çok acil cevaplarınızı bkliorum

Aha bu sorun kesin manyetik kaptör arızası ya dediğin gibi immobilizer ya manyetik kaptör kaptör resmine buradan ulaşabilirsin

senin dedğin doğruymuş abi.. götürdüm sanayiye bir iki baktı tmm bn anladim dedi usta sonra kaptörü söktü temizledi.. çalışmazsa bunu oynat çalıstır gel dğiştirelim dedi.. bi sorun cıkmadı tek basışta alıyor şimdi.. ..gaz beyninde bi sorun yokmus neyseki

• lpg bilgisayar bağlantı kablosu aldım. programı da kurdum laptopa. bi de otomatik kalibrasyon yaptım :)
    Değerler baya değişti. ama sürüp denemedim daha. bakalım gidişinde/yakışında fark olacak mı..
    Bu arada lpg den yana bi şikayetim yoktu, sadece kendi ayarlarımı kendim yapabilmeyi öğrenmek için.. :)
    kit:lovato
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

lpg bilgisayar bağlantı kablosu aldım. programı da kurdum laptopa. bi de otomatik kalibrasyon yaptım :)
    Değerler baya değişti. ama sürüp denemedim daha. bakalım gidişinde/yakışında fark olacak mı..
    Bu arada lpg den yana bi şikayetim yoktu, sadece kendi ayarlarımı kendim yapabilmeyi öğrenmek için.. :)

gaz cıya gitmene gerek kalmadı artık yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g_o_k_h_a_n -- 1 Nisan 2012; 17:33:17 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

lpg bilgisayar bağlantı kablosu aldım. programı da kurdum laptopa. bi de otomatik kalibrasyon yaptım :)

gaz cıya gitmene gerek kalmadı artık yani :)

:)
    evet. bi de yazılım güncellemesi yaptım.
    artık gazcıların bilgisayardan yaptığı ayarları yapabilir durumdayım, hem de lpg sistemi üzerinde neyin nasıl olduğu konusundaki merakımı giderdim :)

• quote:

arkadaşlar sizlere bişi sorucağım benim araçla ben gazda 313 kilometre yaptım gazıda full den aldım 2.36 dan sizce nasil iyimi depo simit 33.44litre almış 78,92 lira ödedim.sizce nasıl 0,248 kuruş çıkıyo ben mi yalnış hesapladim yoksa???

kardeşim şehir içi değerleri mi bu? daha ne olsun, benim otomatik ile bu mesafeyi yapmak için 40 tl lik daha yakıt koymam lazım.... Hazır yakıttan bahsetmişken: 115 lik OTOMATİK kullanan arkadaşlar, gelen zamlarla km ne kadar yakıyorsunuz. ben 45 kuruşu buluyorum (2,67/tl) Platforyum arkadaş gibi kara kara düşünüyoruz, galiba 115 lik otomatiklerin yakıt sorunu çok ciddi anladığım kadarıyla. bi dünya masraf yaptım arabayı çiçek gibi yaptım ama dokunuyor vallahi. Bugün yarın yeni araba bakmaya başlayacağım inşaallah ama bunu satarken adam sorsa ne kadar yakıyor diye bana satan şerefsiz gibi yalan da söyleyemem ve muhtemelen de alan olmaz benzin elktirik ve doğalgaza da gelen fahiş zamlardan sonra lpg ye bi daha dayarlarsa anahtarları fırlatır atarım herhalde, kapının önünde yatsın araba...

• iyi geceler arkadaşlar 1.6 laguna almayı düşünüyorum 2005 model tavsiye eder misiniz diye soracam ama illaki tavsiye edeceksiniz hepiniz lagunacısınız maşallah :) parçalrı pahalı diyolar bide bu araba her şey var sanruf hepsinde yok benim baktığımda da sanruf yok onu sonradan takdırsak oluyo mu öyle ne kadara takıyorlar haberiniz bilginiz var mı şimdiden teşekkürler
  • endonezyada benzin fiyati 1.16 tl oldu diye ulkeyi birbirine soktular..bizde tik yok..sunu anladimki bu milleti ...... yaranir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anatamirci

pazar günü aracıma binip berbere gittim 2 saat sonra geldim aracımın park yerinde taze yağ izleri var. bu benim araban olmasın dedim ve arabayı park edince alta eğildim baktım karter muhafazadan yağ damlıyor, canım sıkıldı neyse kabutu kaldırdım üsten bakıyorum aracın şoför tarafından akıntı var hemen anladım aks mili üzerindeki körüklü lastik yırtılmış gene dedim ama yapacak bir şey yok işallah başka birşey yoktur diyerek pazartesi öğlen sanayiye gittim, ustaya durum bu dedim aracı kaldırıp baktılar aynen lastik yırtılmış... yav 2 sene oldu değiştireli nasıl iş dedim.. neyse yenisini aldım lastiğin fiyatı 70 tl bir daha şaşırdım ama bir taraftanda sövüyorum tabiii... 2 sene önce 10 tl ye almıştım ben böyle işin dedim... neyse buzulanı çıkardılar kazık gibi sertleşmiş, ustayla baktık dediki abi bu yan sanayi senin şimdi aldığın orjinal biz 2 sene önce 44 tl ye satıyorduk falan filan....beni bir yer de iyi bir öpmüşler dedim...neyse yağ işçilik 120 tl de ustaya verdik oldu 190 tl...

arkadaşlar araçlarımız kaç kez el değiştirdi, öncekiler ne yaptı, ne yapmadı bilemeyiz. ikinci el araç şans işi. arabanın kasası düzgünse, döşeme falan iyiyse benim araç motor yese, durumun da müsaitse sıfır motor takar uzun süre binerim. sanki bunu satıp alacagım araç bakımı yapılmış pazarda beni bekliyor onada masraf edeceksin en az 1000 tl, daha sonrada bakalım ne çıkacak...bunlara katlanamam diyorsanız yüksek model yada sıfır araç alacaksınız başka çaresi yok.

aks körügü iscilik 120tl mi verdin..ohaaaa..bende sali degistirtcem..aks körügü ve bilyasini 30 tl 2 adet salincak burcu 30 tl 2 adet aski rot aldim toplam 80 tl parca fiyatlari tuttu..90 tl iscilik vericem 170 tl halledicem..120 tl iscilik cok degilmi

slm.aks körüğü bilyalı olanındanmı.ben gecen gün aldım ama taktırmadım.parçacı onlar bilyalı dedi.ama bakıyorum takılı oldugu yerde bilya falan yok.ben 30 tl ye aldım.internet üzerinden.manisada esen otomativ var.parçaları gayet uygun...bir sorum daha olacak.aks körüğü degiştirirken yag hangi yerden akıyor.şanzımandanmı defransiyeldenmi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Günaydın arkadaşlar benim lagunada da şimdi bi sorun çıktı farları sisleri yaktın mı sesli olarak ikaz ediyor "sound lack fortin" diye bi sorun çıkıyo farları kapatıyorum sonra servis ışığı sönüyo acayip canım sıkıldı.
    yoksa servise götürüceğim.kolon kapağını düşürdük ulan herşey ters gitmeye başladi ne iş

Kolon kapağı gelecek arkadaşım biraz cins alacak ama gidemedim diyo bide araç değiştiriyolar bu ara aklı onda alınca göndericem sözüm söz

abi inşallah rengi tutar yahu :)

Tutar tutarrr kapı içleri standart merak etme sen aynı malzeme kullanılıyor

bendede aynı sorun oldu.acayip canım sıkılmıştı.sol ön park ampülü kesmişti.gündüz sorun yok gece servis ışıgı yanıyordu.acaba bu araba gece korkuyormu diyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: mmrtb

quote:

arkadaşlar sizlere bişi sorucağım benim araçla ben gazda 313 kilometre yaptım gazıda full den aldım 2.36 dan sizce nasil iyimi depo simit 33.44litre almış 78,92 lira ödedim.sizce nasıl 0,248 kuruş çıkıyo ben mi yalnış hesapladim yoksa???

kardeşim şehir içi değerleri mi bu? daha ne olsun, benim otomatik ile bu mesafeyi yapmak için 40 tl lik daha yakıt koymam lazım.... Hazır yakıttan bahsetmişken: 115 lik OTOMATİK kullanan arkadaşlar, gelen zamlarla km ne kadar yakıyorsunuz. ben 45 kuruşu buluyorum (2,67/tl) Platforyum arkadaş gibi kara kara düşünüyoruz, galiba 115 lik otomatiklerin yakıt sorunu çok ciddi anladığım kadarıyla. bi dünya masraf yaptım arabayı çiçek gibi yaptım ama dokunuyor vallahi. Bugün yarın yeni araba bakmaya başlayacağım inşaallah ama bunu satarken adam sorsa ne kadar yakıyor diye bana satan şerefsiz gibi yalan da söyleyemem ve muhtemelen de alan olmaz benzin elktirik ve doğalgaza da gelen fahiş zamlardan sonra lpg ye bi daha dayarlarsa anahtarları fırlatır atarım herhalde, kapının önünde yatsın araba...

valla abi benimkide bu zamlarla birlikte senin degerleri buldu.ama çerkezköy beylikdüzü arası gidip geldim 180 km civarı yol yaptım 37,5 tl lik gaz aldı.yaklaşık 0.210 kuruş gibi deger çıktı.giderkende aynı yerden fulledim gelirkende

• quote:

Orijinalden alıntı: tunalar52

quote:

Orijinalden alıntı: mmrtb

quote:

valla abi benimkide bu zamlarla birlikte senin degerleri buldu.ama çerkezköy beylikdüzü arası gidip geldim 180 km civarı yol yaptım 37,5 tl lik gaz aldı.yaklaşık 0.210 kuruş gibi deger çıktı.giderkende aynı yerden fulledim gelirkende

şehiriçi degeri 400-450 bin lira arası(eski parayla)

• Selamlar,
    Rölanti ayarı nasıl yapılıyor?
    Laguna beyine girmek mi gerek? Yoksa mekanik olarak yapılabiliyor mu örneğin bir vida ile?

Benzindeyken araba çok iyi ısınana kadar rölanti devri 1100-1200 lerde.
    Ancak yarım saat sonrasında 1000-1100 arasına iniyor.
    Stop etme sorunum veya herhangi bir sorunum yok ama bu şekilde ısınana kadar rölanti gereksiz yüksek devirde diye düşünüyorum ve bunu 900'e düşürmek istiyorum.
    Teşekkürler.
  • Lagunacılar günaydın
    arkadaşlar fanı açtıgım zaman içeri benzin kokusu geliyor neden olabilir
  • 
Sayfa: önceki 786787788789790
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.