Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (181. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.132
Cevap
136
Favori
1.872.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadasım benimkide almanca turkceye cevrilmıyor ama sen yınede servıse bır danıs kazasız belasız gunler dilegiyle.......
  • Benim arabada da aynıydı. Çeyek çizgisinden yukarı çıkmıyordu. Servise gittim termostattan olabileceğini söylediler. Orjinal termostatı serviste 75 YTL.idi. Piyasadan 14 YTL.ye yanlış haturlamıyorsam VERNET marka fransız bir termostat buldum. Serviste değiştirdik. Şu anda hararet ibresi çeyrekten 2 çizgi daha yukarı çıktı yani ortadaki çizgiye yaklaştı ve kalorifer haliyle daha sıcak hava üflüyor. Bunların termostatları 90 derecelik eğer serviste değiştirmeyip piyasadan aldıysan düşük dereceli bir termostat almış olabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: bartucan

arkadaslar bende artık lagunacıyım 98 model 2000cc 115 rxe aldım gercekten ıyı bır araba yalnız bırsey dikkatımı cektı aracın termostatını degıstırdim 3-4 km gezdikten sonra hararet gostergesi hala yarıma gelmiyor kalorıfer ısıtmasında sorun yok ıyı ısıtıyor uzun yolda en fazla ıbre ceyrek oluyor daha fazla artmıyor bu normalmıdır dıger araclarda gosterge 1-2 km den sonra yarıya geliyor sız ne dersiniz cevap veren arkadaslara tesekkurler......

• arkadaşlar bende 140 bg laguna almayı düşünüyorum.sadece sormak istediğim şehir içi ne kadar yaktığı.aslında şehiriçi demeyelim istanbul içi ne kadar yakıt tüketiyor.tüketim değerlerini şehrinizi vererek yaparsanız kıyaslama imkanı doğar.teşekkürler.ayrıca bir laguna baktım 150000 de motor üflemeye başlamış motor yaptıranlar varsa motoru kaçbinde yaptırdılar.teşekkürler...
  • orfeon69 ilgine tesekkurler evet termostatı 15 ytl ye aldım markasını bilmiyorum yani serviste degismedi dedıgın gıbı derece dusuk olabilir bırdaha baktırayım tekrar tesekkur ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtky

arkadaşlar bende 140 bg laguna almayı düşünüyorum.sadece sormak istediğim şehir içi ne kadar yaktığı.aslında şehiriçi demeyelim istanbul içi ne kadar yakıt tüketiyor.tüketim değerlerini şehrinizi vererek yaparsanız kıyaslama imkanı doğar.teşekkürler.ayrıca bir laguna baktım 150000 de motor üflemeye başlamış motor yaptıranlar varsa motoru kaçbinde yaptırdılar.teşekkürler...

9-10 litre ist da...
    dur kalk trafikte daha da artıyor...
  • nerden aldın kaça aldın sorması ayıp?

quote:

Orjinalden alıntı: bartucan

arkadaslar bende artık lagunacıyım 98 model 2000cc 115 rxe aldım gercekten ıyı bır araba yalnız bırsey dikkatımı cektı aracın termostatını degıstırdim 3-4 km gezdikten sonra hararet gostergesi hala yarıma gelmiyor kalorıfer ısıtmasında sorun yok ıyı ısıtıyor uzun yolda en fazla ıbre ceyrek oluyor daha fazla artmıyor bu normalmıdır dıger araclarda gosterge 1-2 km den sonra yarıya geliyor sız ne dersiniz cevap veren arkadaslara tesekkurler......

• Bnm araba 160 binde motor fılan yapılması gerekmıyor daha baya var dedi servis 200 bin ve üstüne kdr
  • ARKADAŞLAR BENDE RXE 20 115 HP LAGUNA VAR 15 GÜN ÖNCE SIRALI SİSTEM MİLANO(İTALYAN)LPG TAKTIRDIM AMA ŞU ANA KADAR FAZLA YOL GİTMEDİM ZAMANIM OLMADI.BU SİSTEMDE NE KADAR YAKAR LPG İSTANBULDA ŞEHİRİÇİ VE RANDIMAN ALIRMIYIM.ARABA DAHA 100.000 KM DE MOTOR NE KADAR GİDER BUNLARDA ORTALAMA.BU ARADA OTOMATİK VİTES ARABA.BİRDE KALORİFER VE KLİMALARIN DÜĞMELERİNİN BULUNDUĞU PLASTİK AKSAMIN TIRNAĞI KIRILMIŞ BUNLARA BASARKEN ORAYI BASTIRMAK GEREKİYOR ONU ELEKTRİKÇİLER KOLAY YERİNE TEKRAR ESKİSİ GİBİ YAPABİLİRMİ?BU İŞ KOLAYMI BAŞINA GELEN VAR MI?TEŞEKKÜRLER
  • akustık kusura bakma cevap bıraz gec oldu arabayı alalı bır ay oldu tanıdık bı abının yanı yabancı degıl kendısı passat aldı buda bana kısmetmıs 98 model 2000cc 115 bg dijıtal klıma yol bılgısayarı konusan uyarı falan var sadece derı koltuk degıl edırneden aldım bende edırnelıyım zaten gerci km bıraz fazla 200 bın de ama servıste hıcbır sorun cıkmadı zaten hep uzun yolda kullanılmıs benzinli lpg yok butun bakımları servıste yapılmıs kayıtlarıda var suan bır masrafı yok anlayacagın fıyat 11 bın ytl kazasız gunler.....
  • Arkadaşlar merhaba
    5 aydır 2002 model 1.6 auth. laguna II kullanıyorum arabanın konforundan çok memnunum fakat kafama takılan birkaç sorun var yardımcı olursanız sevinirim

1. arabada cd kulanamıyorum tavsiye edebileceğiniz direksiyondan kumandayı destekleyecek bir cd changer yada teyp var mı?
    2. jatlarımı değiştirmek istiyorum çelik jat taktırmak istiyorum fakat performans konusnda kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım?
    3. şehir içinde 300 şehir dışında 250 yakıyor normal midir?
    4. 120 bindeki aracı yaklaşık 24bin ytlye aldım fiyat uygun mu?
    5. sis farı taktırmak istiyorum ne tavsiye edersiniz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
  • arkadaşlar bende laguna almayı düşünüyorum fakat pek bi bilgim yok. 2001 rxt 2.0 lar hoşuma gitti. ama ben bir arabayı öyle stock haliyle kullanmayı pek sevmiyorum. bana tavsiyeleriniz nelerdir ?? fazla abartı olmadan aracı nasıl güzelleştirebilirim? özellikla arka kısım çiin tavsiyelerinizi bekliyorum.. teşekkürler
  • Mrb arkadaşlar... Hiç üşenmeden forumdaki 121 sayfayıda okudum... Araba almayı düşünüyoruz önümüzdeki aylarda ve bu benim ilk arabam olucak sürücü belgemide yeni aldım. Aradığımız donanımda en uygun fiyatlı arabalar lagunalar. Zatende çok beğendiğim bi tasarımdalar sadece tasarımı için bile almayı düşünürüm. 96-99 model arası bişey düşünüyoruz şimdilik buna göre bi bütçemiz var... Beni korkutan 2000motor olmaları illaki lpgli kullanıcağız. Sormak istediğim sorular arabayı almadan neler yapmalıyım servise gömtürmeliyim işte falan filan... buları cevaplarsanız sevinirim ve bu işlemlerin maliyeti alım satım servis uceriti gibi nekdar tutar ortalama??? RXE modellerinde spoiler yok sanırım daha sonradan takılabiliyormu servislerde falan??? onunda maliyeti nedir? Ayrıca acemi olduğumiçin lagunada zorluk yaşarmıyım geniş bi araba almamız gerekiyo oyüzden lagunayı tercih etmemizin diğer bi nedenide bu... teşekkürler...

• atakan kardeşim bende yeni aldım ehliyeti bundan 1 ay önce 96 laguna aldım 2.0 rxe servis bakımlı 10.250 ytl alırken elektirik sistemine bakmanı kalorifere bakmanı servis kayıtı olup olmadığına aracı life alıp alt kısımlarına motoruna bi önce baktır en iyisi serviste bilgisayara bağlattır ne varsa hepsi çıkar ben öyle yaptım yanlız benim laguna 2.0 rxe 115pslik performansı çok iyi bence 100 km 9lt benzin yakıyor hatta devirli kullanırsan bu oran şehirler arası yollarda 8.8lt kadar düşüyor ben bursa trafiğinde 9.0lt fazla geçmedim açıkcası laguna tavsiye ederim rahatlıkla kullanacağın araçtır laguna nasip olursa bu salıda noterden satışını alacağım noter ücretlerinden sana bilgi verebilirim istersen benim lagunada spoller yok daha sonradan takılıyor lagunada zorluk yaşamazsın istersen bak buda msn adresim:mrt_design@hotmail.it aklına ne takılıyosa sorabilirsin saygılar...
  • eski lagunacı yeni megane ci olarak tavsiyelerm;
    kalorifere baktırın (klimaya değil kalorifere gerçi ikisinede baktırın)
    eksoz v.s. gibi ciddi olmayan ama daha sonra performans kaybına neden olacak parçalara baktırın.
    birde aldıktan sonra sakın 7-11 yaş arası olan (98 ve üstü alacaklar için) 704 ytl vergi vermeyin. kasko bedellerınde RXE ler ortalama 12- 12,5 arası gözükür oda bir alt dilimden vergi ödemenizi sağlar. ayrıntılı bilgi için sigorta yaptırdığınız yere sorun (reklam gibi oldu ya neyse)
    selamlar...
  • Cevaplarınız için teşekkürler... Murat arkdaşım seni ekledim msnden haberin olsun lagunalarla ilgili konuşuruz müsait olduğun zaman...
    Sormak istediğim şu: Lagunayı buldum beğendim almak istiyorum anahtarı teslim alıcaya kadar masrafı bana ne olucak onu merak ediyorum bilenler yardımcı olursa sevinirim...
    Servis ücreti arkadaşım demiş bilgisayara bağlat serviste ne sorunları var nesi var buna baktırma ücreti, arabayı üzerime alma ruhsat işlemleri bide zorunlu trafik sigortası var galiba onu nerden yaptırıyoruz bunların maliyetleri nelerdir bilmediğimbaşka varsa onlarıdayazarsanız sevinirim.ilk kez araba alıcağım için bilmiyorum teşekkürler...
  • atakan hepsini msnden söyleyeceğim sana
  • abi buraya yazında bizde nasiplenelm :) aynı şekilde bende laguna almayı düşünüyorum ve benmde ilk arabam olcak..
  • kendi lagunamdaki işlemleri sıralayayım 96 laguna 2.0 rxe 115lik

ilk önce trafik sigortası 250 ytl herhangi bir sigortacı yapıyor takipcide(satıcının yapmış olması lazım) tabii bizimki cezaya kaldı

daha sonra bugün yaptım noter satışı bnm laguna 96 2.0 rxe 115pslik 175 ytlde o

trafik işlemleri için takipçiye 75 ytl tamam

servis işlemleri için sanırım emin değilim 50 ytl istiyorlar benim aracım alırken servis bakım kayıtı vardı faturalı araçtı telefonla plakadan hepsi çıktı en son bakımlarıda yapılmıştı zaten faturaları hatta elimdeydi zaten araç babamın arkadaşınındı sürekli servise götürüyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi range_murat -- 22 Ocak 2008; 17:13:19 >
  • arkadaşlar ben daha öncede yazdım laguna1 almayı düşünüyorum.140 bg lik olanlar gerçekten yazıldığı gibi şehiriçi 10litre mi yakıyor.bu hangi şehrin içi.istanbul içi ise hiç lpg taktırmayacam.daha fazla yakıyorsa ruhsatı almadan lpg taktırmak şart.bu yüzden arabayı almadan lpg almam gerekecek.birde bu volvo motor renault motor hangi senelerde hangi modellerde bulunmakta veyakıt performans farkı varmı bu iki motor arasında.
  • arkadaşlar ben eski kasa laguna almayı düşünüyorum o kasalar çok hoşuma gidiyor lakin gördüğüm lagunaların çoğunun arka kapı döşemeleri açılmış neden acaba işçilikmi kötü diyeceğim ama laguna bildiğim kadarı ile üst sınıf arabası birde RTE RT RXT gibi harfler var bunlar neyi ifade ediyor 1.6 motor almak vergi konusunda dahamı iyi aydınlatacak arkadaşlar var ise memnun olurum herkese saygılar hoşçakalın TEŞEKKÜRLER
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.