Şimdi Ara

Laguna'ya Mercekli Xenon-Montaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Artık her araçta olması gereken mercekli farları aracım Laguna 1 e uyguladım. Ve sonuç mükemmele yakın oldu.

Orjinalinde desenli camlar kullanılmış. Bu farlara mercek uygulayamayacağım için makyajlı kasanın farlarından bulmam gerekti.

Çıkma olarak 2 adet far buldum. Elime ulaştığında çizikli ve solmuştu.Biraz zımpara ve Meg' Plastx yardımıyla sıfır gibi olmasa da güzel bi sonuç elde ettik. Ardından farı ısıtıcı yardımıyla açtık.

Far tasını merceğin çapına göre kestim ve asıl işe başlamış oldum. Dremel falan olmadığı için matkapla delerek başladım. Bayağı sert bi malzemeden yapılmış fakat hassas noktalarını ellerseniz çatlatma ihtimali var. Bosch merceklerin çapı çok büyük olduğundan üstten de kesmek durumunda kaldım. Elimde birkaç tane mercek çerçevesi vardı deneme için farları yaktım.,Fakat çerçeve kullanmamaya karar verdim hem sığmıyordu hemde hoşuma gitmedi. Montaj yaptıktan sonra merceklerin etrafı kötü görünüyordu bende tası mat siyah spreyle boyadım.

Tezcanlılıktan olsa gerek ayaküstü xenonları bağlayıp nası durduğunu merak etmiştik hemen bağladık tabii Ardından daha önceden aldığımız far ayarına göre mercekleri oturtup sabitledik. Akşam ettik ama bitecekti artık,kafaya koymuştum.

İşte sonuç:) Şunu farkettim mercek olmadan önce yol hariç her yeri aydınlatıyormuş bu farlar. Böyle bi işlem bana yapıştırıcılar,mercekler vs.malzemeler dahil 150 liraya mal oldu. Malzemelerin en kalitelisini kullandığım için doğal olarak maliyet de arttı,fakat değdi sanıyorum.

• Sa. Kardesim . Laguna cilar Buraya sayfama beklerim. Gerekli malzemeleri mercek temini vs nerden bulabiliriz sayfada bilgi verirsen bir cok.kisinin yapacagini umuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.