Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (604. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muho257

quote:

Orijinalden alıntı: gevezze

Şimdi internetten araştırdım ve BoschCar Servis'i buldum. Aradım konuştum.

Mekanik+Motor+Bilgisayar kontrolü 50 TL

Kaportaya karışmıyorlarmış.

Nasıldır Boschcar servisler?

boschCar Servis iyidir. kurumsaldır. gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Yanılmıyorsam dopalpdere sanayi sitesi içerisidne girişten sonra 3. ya da 4. sırada sağda bir tane var. bir keresinde dükkanı tam kapatırlerken gitmiştim. küçücük bir işlem vardı. sağolsunlar kapattık yarın gelin demediler. işimi hallettiler.

Aynen doğru adresi verdiniz. Mekatronik BoschCar. Telefonda bile ilgilendi sağolsun, fiyatı söyleyip kapatmadılar.

Teşekkürler;)

• quote:

arkadaşlar laguna faz2 için (2006) torpidoya karbon uygulaması yaptıran oldu mu hiç? Parçaların sökülmesi kolaymı dır? kapı kollarını falan karbon kaplatmayı düşünüyorum sökme takma işlemi dertli mi?

orjinal malzemesi zamanla tırnak izi ile bile çıktığı için iyice deforme olmaması için bir çare düşünüyorum.

Nasıl olur? Zormudur bu parçaları sökmek?

ben faz1'e teyp kapağı klima kart okuyucu ve külllüğe yaptım... parçalar kolay çıkıyor. sadece arka kapı kollarına yapabilrsin. ben öyle yaptım... arka kapıda cam otomatiği ile birlikte kapı tutamağını sadece yüzeysel olarak kaplayabildim. tutamağın içine doğru girmek benim gibi amatörün yapacağı bir şey değil. şoför kapısında da cam otomatik butonlarının olduğu bloğu kapladım... kaplamadan önce parçaları yağ sökücüye yatırıp yumuşatıktan sonra üzerlerinde ki ince kaplamayı tamamen çıkart. sonra kaplamaya başla... yanlız sonradan sıcaktan dolayı köşelerden açılma kalkma yapabilir. ben de birkaç yerde oldu.. biraz bela bir iş ama sonuç mükemmel...

• quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

quote:

arkadaşlar laguna faz2 için (2006) torpidoya karbon uygulaması yaptıran oldu mu hiç? Parçaların sökülmesi kolaymı dır? kapı kollarını falan karbon kaplatmayı düşünüyorum sökme takma işlemi dertli mi?

orjinal malzemesi zamanla tırnak izi ile bile çıktığı için iyice deforme olmaması için bir çare düşünüyorum.

Nasıl olur? Zormudur bu parçaları sökmek?

ben faz1'e teyp kapağı klima kart okuyucu ve külllüğe yaptım... parçalar kolay çıkıyor. sadece arka kapı kollarına yapabilrsin. ben öyle yaptım... arka kapıda cam otomatiği ile birlikte kapı tutamağını sadece yüzeysel olarak kaplayabildim. tutamağın içine doğru girmek benim gibi amatörün yapacağı bir şey değil. şoför kapısında da cam otomatik butonlarının olduğu bloğu kapladım... kaplamadan önce parçaları yağ sökücüye yatırıp yumuşatıktan sonra üzerlerinde ki ince kaplamayı tamamen çıkart. sonra kaplamaya başla... yanlız sonradan sıcaktan dolayı köşelerden açılma kalkma yapabilir. ben de birkaç yerde oldu.. biraz bela bir iş ama sonuç mükemmel...

işte beklediğim resim bu :) uygulanmışını görmek mutlu etti beni.

maliyeti ne kadar oldu size?

• ben tamirci değilim, arkadaşın dükkanına aldık bilgisayar işlerine ben bakıyorum sadece bosch kar en mantıklısı. bosch artı olarak parçanın nerde olduğunu nasıl söküldüğü seri nosunu veriyor. hemen araalı parçanın fiyatını öğrenebilirsin.

ustadım işçilik bende iyi eline sağlık yalnız dörtlü flaşör düğmesinn olduğu yeri üzerindemi yaptın söküp mü yaptın.
  • quote:

işte beklediğim resim bu :) uygulanmışını görmek mutlu etti beni.

maliyeti ne kadar oldu size?

türkiyeden araştırmadım. ebay'dan orjinal 3M 30X60 cm kargo dahil 40 tl'ye geldi.
  • Merhaba arkadaşlar bu formu yeni buldum ve uye oldum.çok fazla sayfa oldugundan tek tek okuyamadım ama genel olarak sunu soracagım aracıma uygun body kit varmıdır yoksa özel mi yaptırıcam bunu istanbulda yapan bir yer var mı?ben sadece anakara da bir yer buldum laguna 2 bodykit diye ve baska bulamadım.ayrıca on panjurun arac renginde olanı varmı yoksa onuda ben mi boyatıcam?birde son olarak istanbulda laguna çıkmalarını nerede bulabilirim?ufak tefek degiştirmem gerekenler var ayna kapları başta olmak uzere uan kapı ve tampın çıtaları dahil.
  • mrb arkadaşlar.aracım 2008 laguna faz 2.araç 117000 de.bugün ağr bakımı için servise gittim.4 yaş üzeri araçlar için kampanya olduğunu söledi.ağır bakımı için 120000 bakımı için triger seti onla beraber bazı bilyeler ve başka kayışlar,bujiler filitreler vesaire gerekli şeyleri değiştireceklerini sölediler.ve bana 750 lira fiyat verdiler.sizce fiyay nasıl arkadaşlar.bana sanki uygun gibi geldi ama bşide size danışmak istedimilginize tşk ederim
  • arkadaslar bir sorunum daha ortaya cikti benim debriyaj pedali kendiliginden asagi dogru cekiliyor otomatikman mesela arabayi park ettigimde debriyaj yavas yavas asagi dogru iniyor tam kavrama noktasina orda kaliyor ben ayagimin ustuyle kaldiriyorum geri veya isiklarda durdugumda yapiyor sizce sorun nerde olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

arkadaslar bir sorunum daha ortaya cikti benim debriyaj pedali kendiliginden asagi dogru cekiliyor otomatikman mesela arabayi park ettigimde debriyaj yavas yavas asagi dogru iniyor tam kavrama noktasina orda kaliyor ben ayagimin ustuyle kaldiriyorum geri veya isiklarda durdugumda yapiyor sizce sorun nerde olabilir

pedalı geri çeken yay var üstten bağlı.eğilerek yayı bir kontrol edin.yerinden çıkmış olabilir.yayla bağlı olduğundan normalde kendi-kendine inemez aşağıya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

quote:

arkadaslar bir sorunum daha ortaya cikti benim debriyaj pedali kendiliginden asagi dogru cekiliyor otomatikman mesela arabayi park ettigimde debriyaj yavas yavas asagi dogru iniyor tam kavrama noktasina orda kaliyor ben ayagimin ustuyle kaldiriyorum geri veya isiklarda durdugumda yapiyor sizce sorun nerde olabilir

pedalı geri çeken yay var üstten bağlı.eğilerek yayı bir kontrol edin.yerinden çıkmış olabilir.yayla bağlı olduğundan normalde kendi-kendine inemez aşağıya.

anladimda ama resmen kendiliginden yavas yavas iniyor yani basinca pedala dipde kalmiyor geri cikiyor,sadece durup kalkcagim zaman dibe iniyor haberim olmadan kendiliginden ve tam kavrama noktasinda kaliyo yani ayagimi frenden cektigimde kendiliginden kalkiyor arac debriyaja basmadan sonra ben ayagimin ustuyle cekiyorum kendime o sekilde normal oluyo.birde kendiliginden indiginde debriyaj kavrama noktasi asagida oluyor yani dibe yakin ama ben cekip deriyaji normal olarak kaldirmaya calistigimda araci daha yukarda kavriyor debriyaj bi mantik yürütemedim bu konuda :)

• quote:

quote:

quote:

anladimda ama resmen kendiliginden yavas yavas iniyor yani basinca pedala dipde kalmiyor geri cikiyor,sadece durup kalkcagim zaman dibe iniyor haberim olmadan kendiliginden ve tam kavrama noktasinda kaliyo yani ayagimi frenden cektigimde kendiliginden kalkiyor arac debriyaja basmadan sonra ben ayagimin ustuyle cekiyorum kendime o sekilde normal oluyo.birde kendiliginden indiginde debriyaj kavrama noktasi asagida oluyor yani dibe yakin ama ben cekip deriyaji normal olarak kaldirmaya calistigimda araci daha yukarda kavriyor debriyaj bi mantik yürütemedim bu konuda :)

geriye seçenek olarak debriyaj hidrolik sisteminde sıkıntı varmı baktırmak kalıyor,hatırladığım.

• quote:

quote:

quote:

Aracın fren ve debriyaj hidrolik sıvıları aynı kaptan çıkıyor.Muhtemelen debriyaj pedalındaki hareketlilik frene bastıktan sonra oluyordur.Hidrolik sıvı seviyesinde azalma ve hortumlardaki kaçak yada hava kontrol edilmeli.Fren yada debriyaj merkezlerinde de sorun olabilir.

• Kısmetse salı günü Lagunama kavuşacagım. Araç sahibi rahatsız oldugu içn evden çıkamayacak durumda. Noteri eve çağıracak. Merak ettiğim şu, araç alış satış için noter eve personelini yolladıgında ekstra ne kadar ücret alır?

Gerçi ben sadece noter işlem ücretini ödemeyi düşünüyorum. Ekstra para alacaksa noter eve geldiği için bunu arac sahibinin karşılaması gerektiğini düşünüyorum.

Sinek ufak ama mide bulandırıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efeserkan56

mrb arkadaşlar.aracım 2008 laguna faz 2.araç 117000 de.bugün ağr bakımı için servise gittim.4 yaş üzeri araçlar için kampanya olduğunu söledi.ağır bakımı için 120000 bakımı için triger seti onla beraber bazı bilyeler ve başka kayışlar,bujiler filitreler vesaire gerekli şeyleri değiştireceklerini sölediler.ve bana 750 lira fiyat verdiler.sizce fiyay nasıl arkadaşlar.bana sanki uygun gibi geldi ama bşide size danışmak istedimilginize tşk ederim

devirdaim ve tüm filtreler de dahilse fiyat gayet iyi... ancak motor takozlarını da değiştirmeni öneririm. ki onlar 400 tl tutuyor. dışardan yan sanayi 100 tl'ye alabilirdin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakizmr -- 13 Nisan 2013; 20:42:07 >
  • herkese selamlar uzun zamandır hayal ettiğim laguna'ya kavuştum 2005 model 1.6 Privilege aldım geçen hafta..piyasada hiç rastlamadığım beyaz renk üstelik..şimdilik herşey çok güzel tek sıkıntım kitapçığı olmaması netteki linklerde hep silinmiş bulmak mümkünmü acaba kitapçığı,birde arka sol kapı içerden açılmaz oldu dışardan açıyorum ama içerden olmuyor bunun nedeni ne olabilir acaba wd40 sıkın kilide düzelir falan demişler çözüm olurmu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

herkese selamlar uzun zamandır hayal ettiğim laguna'ya kavuştum 2005 model 1.6 Privilege aldım geçen hafta..piyasada hiç rastlamadığım beyaz renk üstelik..şimdilik herşey çok güzel tek sıkıntım kitapçığı olmaması netteki linklerde hep silinmiş bulmak mümkünmü acaba kitapçığı,birde arka sol kapı içerden açılmaz oldu dışardan açıyorum ama içerden olmuyor bunun nedeni ne olabilir acaba wd40 sıkın kilide düzelir falan demişler çözüm olurmu acaba

Selamlar. Hayırlı olsun aracınız.

Kitapcık linki :http://s3.dosya.tc/server2/uhqLOk/Laguna2Kullan_mK_lavuzu.rar.html

deneyin bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

herkese selamlar uzun zamandır hayal ettiğim laguna'ya kavuştum 2005 model 1.6 Privilege aldım geçen hafta..piyasada hiç rastlamadığım beyaz renk üstelik..şimdilik herşey çok güzel tek sıkıntım kitapçığı olmaması netteki linklerde hep silinmiş bulmak mümkünmü acaba kitapçığı,birde arka sol kapı içerden açılmaz oldu dışardan açıyorum ama içerden olmuyor bunun nedeni ne olabilir acaba wd40 sıkın kilide düzelir falan demişler çözüm olurmu acaba

Çocuk kılıdını devreye almıs olmayasınız!
    Sofor tarafı cam acma dugmelerının arkasındakı tek dugme den kumandaya alınıyor o sekılde ıcerden acılmaz kapı.
  • Aracınızın kıymetini bilin arkadaşlar. Amasya'da yağmurlu ve virajlı yolda köpek çıkınca yola frene dokundum. Bariyerler ve arabam pert oldu. kazadan burnum bile kanamadan kurtuldum. aynı yerde olan 25 tane pertli kazada sadece ben hiç bir sıkıntı yaşamadan arabadan çıktım. Lagunam kendini öldürdü ama bana zerre kadar zarar gelmedi. Bir defa daha sağlam bir arabam olduğunu öğrendim. Kazasız sürüşler dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: redlord

Aracınızın kıymetini bilin arkadaşlar. Amasya'da yağmurlu ve virajlı yolda köpek çıkınca yola frene dokundum. Bariyerler ve arabam pert oldu. kazadan burnum bile kanamadan kurtuldum. aynı yerde olan 25 tane pertli kazada sadece ben hiç bir sıkıntı yaşamadan arabadan çıktım. Lagunam kendini öldürdü ama bana zerre kadar zarar gelmedi. Bir defa daha sağlam bir arabam olduğunu öğrendim. Kazasız sürüşler dilerim...

Büyük geçmiş olsun, kasko varmıydı?
  • benim de başıma sağ arka teker rulmanında aynı sorun gelmişti, sürekli gittiğim servis disk ile birlikte değişecek dedi.hatta parçacı da tek satılmıyor bu rulman dedi.ancak afyonda hiç tanımadığım lakin kafası çalışan bir ustaya denk geldim.rulmanı mengeye şıkıştırarak aldı ve yenisini taktı.işçilik dahil toplam 100TL ödedim.disk ile birlikte olan fiyatı 300Tl idi (işçilik hariç) yani demek istediğim değişebiliyor.
    klima sorunumu anlattım ancak hala forumda bir cevap bulamadım yardımcı olabilen olursa sevinirim.mersindeki servisim 1-2-3 seviyelerinde çalışmayıp 4 seviyesinde çalışıyorsa redüktör arıza yapmıştır diyor...
  • 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.