Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (606. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okyanus gezgini

quote:

Orijinalden alıntı: atasagunn

Arkadaslar 2009 model 2000 motor laguna prilivige aracim var.lpg kiti taktirmayi dusunuyorum.Bu model lagunalarda lpg performansi hakkinda bilgim yok,lpg taktirmami tavsiye eder misiniz ?

Merhaba..
    Lpg kiti taktırırken, en az marka kadar; belkide markadan daha onemlisi taktirdiginiz ustanın işinin ehli olması...
    Kiti uygulayacak ekip desek daha doğru olur...
    Ekip eğitimli ve tecrubeliyse doğru kiti taktiriyorsunuz demektir zaten....

Lpg illaki taktırmalısın, arkadaşa katılıyorum ustayı iyi araştırmalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gevezze

quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

herkese selamlar uzun zamandır hayal ettiğim laguna'ya kavuştum 2005 model 1.6 Privilege aldım geçen hafta..piyasada hiç rastlamadığım beyaz renk üstelik..şimdilik herşey çok güzel tek sıkıntım kitapçığı olmaması netteki linklerde hep silinmiş bulmak mümkünmü acaba kitapçığı,birde arka sol kapı içerden açılmaz oldu dışardan açıyorum ama içerden olmuyor bunun nedeni ne olabilir acaba wd40 sıkın kilide düzelir falan demişler çözüm olurmu acaba

Selamlar. Hayırlı olsun aracınız.

Kitapcık linki :http://s3.dosya.tc/server2/uhqLOk/Laguna2Kullan_mK_lavuzu.rar.html

deneyin bakalım

imzamda kittçığın linki var indirebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

geçenlerde yakıt tüketim mevzusu olmuştu.en son 28 litre lpg almıştım.km yide sıfırlamıştım.şuanda 290 km yi devirdi.yakında biter.ben ortalama 10lt/100 km dediğimde inanmayanlar oldu.ahada kanıtı.yol bilgisayarıda 9lt/100 km gösteriyor.hız ortalamasıda 30 km/saat.saygılar.
    O günde sorduk cevap vermediniz bugün gene soruyoruz. 9 10 litre gaz yakamassınız demiyoruz, 9 10 litre gazı şehir içindemi yakıyorsunuz diye soruyorsunuz.Size şunu diyim ortalama 30 km hız demişsiniz şahsen ben 30- 35 km ortalama hızla 8 - 8,5 litre gaz yakıyorum.Siz fazla yakıyorsunuz o halde.Mesele şu ortalama şehir içi kullanımda ne yaktığınız önemli, şu forumda bu aracı kullanan hemen hemen herkez siz ve benim gibi düz yolda yaktığımız yakıt miktarını merak etmiyor, ortalama şehir kullanımında bir çok denemeyle tecrübe edilmiş yakıt miktarını merak ediyor.Lütfen eksik açıklama yapıp diğer arkadaşları zan altında bırakmıyalım.Bu araba şehir dışında 9 litreden fazla lpg yakmaz aşırı sürat yapmıyorsanız tabiki, yakan arkadaş varsa bir eksiklik vardır onu gidersin, şehir içinde 10 15 km ortlama hızla 14 15 litre lpg harcıyan arkadaşda hiç yadırgamasın yakacağıda zaten odur bende onu o düşük hız ortalamasında yakıyorum, yarı yarıya nerdeyse fark edebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: papazkemal

quote:

Orijinalden alıntı: redlord

Aracınızın kıymetini bilin arkadaşlar. Amasya'da yağmurlu ve virajlı yolda köpek çıkınca yola frene dokundum. Bariyerler ve arabam pert oldu. kazadan burnum bile kanamadan kurtuldum. aynı yerde olan 25 tane pertli kazada sadece ben hiç bir sıkıntı yaşamadan arabadan çıktım. Lagunam kendini öldürdü ama bana zerre kadar zarar gelmedi. Bir defa daha sağlam bir arabam olduğunu öğrendim. Kazasız sürüşler dilerim...

Büyük geçmiş olsun, kasko varmıydı?

Büyük geçmiş olsun kardeş
  • quote:

geçenlerde yakıt tüketim mevzusu olmuştu.en son 28 litre lpg almıştım.km yide sıfırlamıştım.şuanda 290 km yi devirdi.yakında biter.ben ortalama 10lt/100 km dediğimde inanmayanlar oldu.ahada kanıtı.yol bilgisayarıda 9lt/100 km gösteriyor.hız ortalamasıda 30 km/saat.saygılar.

Doktor senin tüketimin normal gibi zaten 30 km/s hiz ortalamasi için ve 1.6 motor ve manuel...
    BVA ' lar biraz daha fazla tüketiyor gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

quote:

O günde sorduk cevap vermediniz bugün gene soruyoruz. 9 10 litre gaz yakamassınız demiyoruz, 9 10 litre gazı şehir içindemi yakıyorsunuz diye soruyorsunuz.Size şunu diyim ortalama 30 km hız demişsiniz şahsen ben 30- 35 km ortalama hızla 8 - 8,5 litre gaz yakıyorum.Siz fazla yakıyorsunuz o halde.Mesele şu ortalama şehir içi kullanımda ne yaktığınız önemli, şu forumda bu aracı kullanan hemen hemen herkez siz ve benim gibi düz yolda yaktığımız yakıt miktarını merak etmiyor, ortalama şehir kullanımında bir çok denemeyle tecrübe edilmiş yakıt miktarını merak ediyor.Lütfen eksik açıklama yapıp diğer arkadaşları zan altında bırakmıyalım.Bu araba şehir dışında 9 litreden fazla lpg yakmaz aşırı sürat yapmıyorsanız tabiki, yakan arkadaş varsa bir eksiklik vardır onu gidersin, şehir içinde 10 15 km ortlama hızla 14 15 litre lpg harcıyan arkadaşda hiç yadırgamasın yakacağıda zaten odur bende onu o düşük hız ortalamasında yakıyorum, yarı yarıya nerdeyse fark edebiliyor.

Kardeşim aynen sana katılıyorum....
    ş.içi kavrami değişken gibi görünmekle beraber ben en son ortalama hızım 21 km/s 34 lt lpg ile 240 km yol yaptım...
    Ve bu en sakin kullanımım......

• Benim 2008 Model Laguna 2 Faz 2 de MP3 dinleyebiliyorum bi yanlışınız olmasın.
  • Arkadaşlar ne gerek varki mp3 formatına....
    Zaten 6'lı cd çalar mevcut...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okyanus gezgini -- 15 Nisan 2013; 7:58:45 >
  • quote:

quote:

Arkadaslar 2009 model 2000 motor laguna prilivige aracim var.lpg kiti taktirmayi dusunuyorum.Bu model lagunalarda lpg performansi hakkinda bilgim yok,lpg taktirmami tavsiye eder misiniz ?

Merhaba..
    Lpg kiti taktırırken, en az marka kadar; belkide markadan daha onemlisi taktirdiginiz ustanın işinin ehli olması...
    Kiti uygulayacak ekip desek daha doğru olur...
    Ekip eğitimli ve tecrubeliyse doğru kiti taktiriyorsunuz demektir zaten....

Ustanin kit'in markasindan daha onemli oldugu konusunda sizinle hemfikirim fakat ogrenmek istedigim bu model araclarda lpg kiti yeterli performansi gosteriyor mu ? Daha once bu model aracina lpg uygulatip sorun yasayan oldu mu acaba ?

• faz1 lerde aux girişinin yapılışı ile ilgili bi makale tarzı bişey vardı yanlış hatırlamıyorsam , yada bununla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.
    ben elimin boşluğunda oturup yapiyim
  • quote:

Ben wentgas takdirdim ve performans anlamında hissedebilecegim bir kayıp olmadı...
    Ve bunun birde psikolojik boyutu var
    Maddi açıdan sizin için bir problem yoksa PRİNS öneririm.
    Yada marka sizin için çok önemli değilse wentgas ' da onerebilirim...
    5000 km oldu taktirali ve hiçbir problem yaşamadım...

• quote:

Sesçi derken müzik sistemleri falan mı...

Evet. Araç elektroniği değil ama, profesyonel ses-görüntü ışık-otomasyon sistemleri firmasında çalışıyorum. KOnferans salonlarını, oditoryumları, toplantı salonlarının audio/video işleri.
  • arkadaslar aracimin anlik yakit gostergesi kendi kendine sifirlaniyor yani yol bilgisayari gittigim km haric hepsi araci durdurup 1 2 saat sonra tekrar calistirdigimda sifirlaniyor isde ortalama yakit anlik tuketim kac km daha icindeki yakitla gider gibi tum km disindaki gotsergeler sifirlaniyor neden yapar bunu acaba araci stop edip 1 2 saat sonra calistirinca yapiyor bunu yeni ortaya cikti bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

arkadaslar aracimin anlik yakit gostergesi kendi kendine sifirlaniyor yani yol bilgisayari gittigim km haric hepsi araci durdurup 1 2 saat sonra tekrar calistirdigimda sifirlaniyor isde ortalama yakit anlik tuketim kac km daha icindeki yakitla gider gibi tum km disindaki gotsergeler sifirlaniyor neden yapar bunu acaba araci stop edip 1 2 saat sonra calistirinca yapiyor bunu yeni ortaya cikti bu

Akü sağlamsa kutup başlarını söküp temizleyin...
    Belki oksitlenme yapmıştır ve arada temassizlik oluyor olabilir...
    Yalnız şunada dikkat edin;
    Aracın elektrik bağlantısı kesildiğinde camların açıp kapanması,müzik sisteminin şifresi gibi aracın elektriki fonksiyonları etkilenebilir...
    Yani aracın bilgisayar sistemi sıfırlanır....

• Diğer aracimda böyle bir sikinti yaşamıştım ve kutup baslari oksitlenmisti....
    Yol bilgisayarı kendi kendine sifirlaniyordu....
    Kutup başlarını temizledikten sonra problem ortadan kalkmıştı...
    Başka arkadaşların tecrübeleri varsa onlarida dikkate alıp akü kutup başlarını öyle temizleyiniz...
    Zira bununla ilgili olumsuz bir tecrübe yaşamanızı istemem...

• quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

quote:

arabam 15 km ortalama hızla kullandığım da oldu.kısa mesafelerde.15 lt/100 km lpg tükketti.30 km ortalama hızlada 10 lt/100 km lpg yaktı en son ölçtüğüm.bu verdiğim değerler şehiriçi.hız ortalamasını vermemin nedeni de bu.eksik bıraktığım hususu belirtirseniz onuda açıklamaya çalışırım.niyetim kimsenin zihnini bulandırmak değil.aynı aracı aynı yolda farklı iki kişi kullanırsa tüketim değerleri sürüş stiline bağlı olarak farklı çıkacaktır.benim aracım belkide birçoğunuzun aracından fazla yakıyordur.herkese kazasız,sorunsuz sürüşler.

• arkadaşlar herkese merhaba kilima ile ilgili başıma gelen bir durumu paylaşmak istiyorum
    klima 16 derecedeyken soğuk hava üflüyor. ama 16,5 veya 17 dereceye getirdiğimde
    sıcak üflüyor. bu durum sizde de böylemi acaba. böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

arkadaslar aracimin anlik yakit gostergesi kendi kendine sifirlaniyor yani yol bilgisayari gittigim km haric hepsi araci durdurup 1 2 saat sonra tekrar calistirdigimda sifirlaniyor isde ortalama yakit anlik tuketim kac km daha icindeki yakitla gider gibi tum km disindaki gotsergeler sifirlaniyor neden yapar bunu acaba araci stop edip 1 2 saat sonra calistirinca yapiyor bunu yeni ortaya cikti bu

sorunun nedeni olabilecek 2 nokta var aklıma gelen:
    1.akü kutup başında oksitlenme veya gevşeme.
    2.yanlış hatılamıyorsam küllüğün altında obd soketinin yanındaki tek olan sigorta bu sistemi besliyor.pek olası değil ama bu sigortada da bir sıkıntı varmı yokmu kontrol edin.faz 1 lerde küllüğü çıkarınca,faz 2 lerde küllüğün altındaki siyah pvc yi çıkarınca görülüyor.

• Yarın kısmetse Lagunamı alıyorum :)

25bin tl ye araba alacağıma Altın mı alsam diye düşündüm an itibari ile :) İyi düşmüş altın.

Şaka bi yana heyecanlıyım yahu, yeni bir arabam olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gevezze

Yarın kısmetse Lagunamı alıyorum :)

25bin tl ye araba alacağıma Altın mı alsam diye düşündüm an itibari ile :) İyi düşmüş altın.

Şaka bi yana heyecanlıyım yahu, yeni bir arabam olacak :)

hayırlısı olsun.kazasız belasız güle-güle kullanın inş.
  • 
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.