Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (603. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrah19_19

Merhabalar arkadaşlar kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum dün tekerlikleri değiştirdikten sonra aklımda kalan debriyaj sorununda yetkili bayiye sorum dedim öğleden sonra gittiğim için servisin kapalı olduğunu söylediler sorunlarımın olduğunu ve bu sorunlarla ilgili fiyat istediğimi söyleyince adam kabadan bir fiyat verdi bu fiyatı sizinle paylaşmak istedim sorunlarım söyle;

1: Debriyaj değişimi
    2: arka sol cam otomatiği çelişmiyor motordan ses geliyor ama işlev görmüyor

3:Canım yiyenim ayna ayar joistiğini kırmış sadece yuvarlak topuzunu :) 

Bu sorunlarıma verdiği fiyat 3 bin TL sizce de normal mıdır ama soyle bir durum var yanlış anlaşılmasın ama bazıların kız gibi arabası var bizimde erkek gibi arabamız var o yüzden arabamı başka arabalara değişmem rahatsız ettiysem ve bir kusur işlediysem özür dilerim cümleten hayırlı akşamlar dilerim

Servislerin ne kadar vicdansız olduğunu bildiğimizden normaldir.

Debriyaj değiştirmedim ama orjinal seti 700 TL filan olması lazım. İşçilik ne alırlar bilemiyorum.

Aynen dediğin gibi, motor sesi var ancak cam inip kalkmıyordu. Kriko göbeğindeki naylon parça değişti. İşçilikle 40 TL verdim. Kriko komple değişse parça dahil 70 TL

Ayna joystiğini bulabilirsen çıkma al. Çok giden bir parça olmadığından muhtemelen pahalıdır. Hadi 100 Tl istesinler.

Yani dışarda yaptırırsanız herşey dahil 1200 TL filan anca tutar bence.

NOT: Her mesajınızda özür filan diliyorsunuz ya hiç gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

El fireni konusununa değinmişsiniz.Birşey sorucam bununla ilgili.Araç arza yaptı el fireni çekili kart görmüyor yada kart arzalı kontağı açamıyoruz.Bu durumdayken aracın direksiyonunu çevirip otomatik el fireninden nasıl kurtulucaz.Geçen kart okuyucu arzalandığında çekici ne yaptı anlıyamadım, alttan çeki demirini bağladı çekicinin üzerine çekti teker ve direksiyon dönüyor idi.Sıkıntıdan sormak aklıma gelmedi nasıl yaptığını.Fikri olan?

kart okumuyoken dıreksıyonu nasıl cevırceksın oda bı problem? benm aracı alttan mılını koparıp tekerı elle cevırdıler yoksa dıreksıyonu oynatamadılar...kart okumuyoken dıreksıyonu nasıl cevırceksın oda bı problem? benm aracı alttan mılını koparıp tekerı elle cevırdıler yoksa dıreksıyonu oynatamadılar...

• Bugün kırık olan orta havalandırma ızgarasının kanatlarını airbag tamiri yapan bi yerde yaptırdım orjinalinden sağlam oldu. (sıfırı 440 çıkması 200 lira) ben 20 tl işçilik verdim. Bilginiz olsun aynı sorunla karşılaşırsanız tamiri mümkündür.
    Ayrıca cam açma düğmelerinin bulunduğu yere led uygulamak istiyorum ancak nası düğmelerin olduğu bölümün nasıl söküleceğini bilmiyorum bilen varsa tarif edebilirmi.
  • İlginizden dolayı çok teşekkür ederim arkadaşım yine bu hafta sonu bir baktırttım diyorum. Birde bagajda bulunan çakmaklıkta amfi çalıştıra bilir miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: erden4444

Bugün kırık olan orta havalandırma ızgarasının kanatlarını airbag tamiri yapan bi yerde yaptırdım orjinalinden sağlam oldu. (sıfırı 440 çıkması 200 lira) ben 20 tl işçilik verdim. Bilginiz olsun aynı sorunla karşılaşırsanız tamiri mümkündür.
    Ayrıca cam açma düğmelerinin bulunduğu yere led uygulamak istiyorum ancak nası düğmelerin olduğu bölümün nasıl söküleceğini bilmiyorum bilen varsa tarif edebilirmi.

Merhaba erden4444...
    cam açma düğmelerinin bulunduğu tümleşik parçayı ( şoför kapısındaki) sökmek için düz bir tornavida kullanabilirsin... sözkonusu parçayi 4 adet metal tırnak tutmakta ve tuş takimi ile parçanın oturduğu yuvanin arasına düz tornavidayi yatay düzlemde sokup kapıyı aciyormus gibi dışarı doğru bastir ve tornavidayi yavasça asagi doğru kanirtarak tirnaklardan kurtar...
    Metal tırnakları gördüğünde çok basit olduğunu göreceksin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim arkadaşım yine bu hafta sonu bir baktırttım diyorum. Birde bagajda bulunan çakmaklıkta amfi çalıştıra bilir miyim

Amfi için o güç çıkışını kullanmanız çok sakıncali....
    Kesinlikle direkt aküden çekilmeli 12v....

• quote:

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim arkadaşım yine bu hafta sonu bir baktırttım diyorum. Birde bagajda bulunan çakmaklıkta amfi çalıştıra bilir miyim

Ve bunu sakin denemeyin derim...
    Naçizane tavsiyem daha doğrusu....

• Arkadaşlar 7 inçlik bir navigasyon sipariş ettim.av in grişi var.ben arkaya biryere geri görüş kamerası takmak istiyorum ama aracımın biryerlerinide delmek istemiyorum, arka tampondaki park sensörü yuvalarından birine takmayı düşündüm ama bi yandanda dokunmak istemiyorum onlara.bunun için en uygun yer neresi olabilir sizce, geri vitese takıldığında otomatik nasıl geçirebilirim ve önerebileceğiniz bir kamera varmı.elimden gelir böyle şeyler ama tıkanırsam ustasına taktırıcam parçaları kendim alıp.500 lira dediği şeyi 180 e, 100 lira dediği kamerada 50 liraya buldukdan sonra.bu arada yazlık 205 60 16 petlas lastikleri bugün taktırdım,şiddetle öneririm aracım hem yükseldi 1.5 2 santim kadar hemde konfor arttı farkedilir derecede.herhangibir petlas bayisinden 170 liraya alınabilir az bir pazarlıkla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Arkadaşlar 7 inçlik bir navigasyon sipariş ettim.av in grişi var.ben arkaya biryere geri görüş kamerası takmak istiyorum ama aracımın biryerlerinide delmek istemiyorum, arka tampondaki park sensörü yuvalarından birine takmayı düşündüm ama bi yandanda dokunmak istemiyorum onlara.bunun için en uygun yer neresi olabilir sizce, geri vitese takıldığında otomatik nasıl geçirebilirim ve önerebileceğiniz bir kamera varmı.elimden gelir böyle şeyler ama tıkanırsam ustasına taktırıcam parçaları kendim alıp.500 lira dediği şeyi 180 e, 100 lira dediği kamerada 50 liraya buldukdan sonra.bu arada yazlık 205 60 16 petlas lastikleri bugün taktırdım,şiddetle öneririm aracım hem yükseldi 1.5 2 santim kadar hemde konfor arttı farkedilir derecede.herhangibir petlas bayisinden 170 liraya alınabilir az bir pazarlıkla

Plaka aydinlatmalarinin ortasi ( arka plaka üstü ) en uygun yer gibi görünüyor kamera için...
    Geri vitese taktiginda otomatik devreye girmesi için geri vites lambasının voltaj kablosu kullanabilirsiniz...
    Arka far grubunun sökulmesi çok basit...
    30 saniyelik bi iş....

• işlerden dolayı uzun bir süredir ayrı kaldım forumdan :)

Nihayet ki 2006 model 1,6 privilege 107.000 km bir araç için sözleştik, kaporamı yolladım. P.tesi / Salı gibi gidip alacağım kısmetse. Araca daha önceden gidip bakmıştım zaten.

İstanbul/Başakşehir tarafında araç. Almaya gittiğimde ya orjinal renoult servisine yada sanayi de bir yerde elektronik durumu için checkup yaptıracağım. Varmı o bölgede tanıdığı, bildiği tavsiye edeceği servis/usta olan?
  • Çok teşekkürler inşallah bir yerleri kırıp dökmeden halledebilirim.
  • arkadaşlar laguna faz2 için (2006) torpidoya karbon uygulaması yaptıran oldu mu hiç? Parçaların sökülmesi kolaymı dır? kapı kollarını falan karbon kaplatmayı düşünüyorum sökme takma işlemi dertli mi?

orjinal malzemesi zamanla tırnak izi ile bile çıktığı için iyice deforme olmaması için bir çare düşünüyorum.

Nasıl olur? Zormudur bu parçaları sökmek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gevezze

işlerden dolayı uzun bir süredir ayrı kaldım forumdan :)

Nihayet ki 2006 model 1,6 privilege 107.000 km bir araç için sözleştik, kaporamı yolladım. P.tesi / Salı gibi gidip alacağım kısmetse. Araca daha önceden gidip bakmıştım zaten.

İstanbul/Başakşehir tarafında araç. Almaya gittiğimde ya orjinal renoult servisine yada sanayi de bir yerde elektronik durumu için checkup yaptıracağım. Varmı o bölgede tanıdığı, bildiği tavsiye edeceği servis/usta olan?

İkitelli organize sanayi bölgesinde, bankalar caddesi üzerinde bir tane yetkili servis, bir tane de özel renault servisi var. 2'sine de gidebilirsiniz. Sanayi sitelerinin içindeki ustaları ben tavsiye etmiyorum. hele de Dopaldere Sanayi sitesinde Başak Renault var. Ona sakın bulaşmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: muho257

quote:

işlerden dolayı uzun bir süredir ayrı kaldım forumdan :)

İkitelli organize sanayi bölgesinde, bankalar caddesi üzerinde bir tane yetkili servis, bir tane de özel renault servisi var. 2'sine de gidebilirsiniz. Sanayi sitelerinin içindeki ustaları ben tavsiye etmiyorum. hele de Dopaldere Sanayi sitesinde Başak Renault var. Ona sakın bulaşmayın.

Bilgiler için teşekkürler.

Aynen o iki servisi buldum ve aradım bende.

Yetkili Servis 200 TL dedi, diğer özel serviste 200 TL dedi.

Özel servis'e indirim yaparmısınz dedim, gelince hallederiz dedi.

Sorum şu;

Özel servis ve ytetkili servisteki cihazlarda aynı cihazlar doğru mu?

• cihazlar aynı olmayabilir
    ki kanımcada değildir launch, delpdi, bosch , autocom , .... gibi birçok porgram ve cihaz var. örneğin biz delphi ve launch kullanıyoruz. bütün sistemi tararsınız hataları görürsünüz ama gelip geçici hatamı olduğunu devamlı hata olduğunu. il bakışta anlıyamıyoruz. biz siliyoruz tekrar çıkarsa devamlı diyoruz. ama servis sadece Renault için olanı kullandığı için şematik olarak gösteriyor hangi hata geçici hangisi kalıcı direk görürsünüz. ama çalışanlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil maalesef. her hatayı bence sorun. parça fiyatını da alın. ona göre değerlendirin.
    cihaza bağlamak için 200 tl çok fazla bir rakam sanırım expertiz raporu içindir. yoksa sanayide bağla tanıla 20-30 tl gibi rakamdır. gerçi ben ona da karşıyım. :)
    servisi arayın expertiz raporunu alın muhatabınız olsun. herhangi bir sorunda başvuracağınız yer olur. :)

• birde cihaz sadece elektronik hataları gösterir. onu da gözönünde bulundurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytur2002

cihazlar aynı olmayabilir
    ki kanımcada değildir launch, delpdi, bosch , autocom , .... gibi birçok porgram ve cihaz var. örneğin biz delphi ve launch kullanıyoruz. bütün sistemi tararsınız hataları görürsünüz ama gelip geçici hatamı olduğunu devamlı hata olduğunu. il bakışta anlıyamıyoruz. biz siliyoruz tekrar çıkarsa devamlı diyoruz. ama servis sadece Renault için olanı kullandığı için şematik olarak gösteriyor hangi hata geçici hangisi kalıcı direk görürsünüz. ama çalışanlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil maalesef. her hatayı bence sorun. parça fiyatını da alın. ona göre değerlendirin.
    cihaza bağlamak için 200 tl çok fazla bir rakam sanırım expertiz raporu içindir. yoksa sanayide bağla tanıla 20-30 tl gibi rakamdır. gerçi ben ona da karşıyım. :)
    servisi arayın expertiz raporunu alın muhatabınız olsun. herhangi bir sorunda başvuracağınız yer olur. :)

hocam artık servisler yazılı bir kağıtta vermiyor. Sözlü söylüyorlarmış. Yetkili dediki hatta; ileride sorumluluk almak istemiyoruz..

böyle bir yaklaşımı çok yadırgadım doğrusu. Ekspertiz için 200 TL istedi servis.

Benim için önemli olan elektronik kusurları. Ekspertizden ayrı olarak sadece bilgisayara bağlattığımda daha mı ucuz olur diyorsunuz? Kaportaya dışarıda baktırırım. Derdim elektronik arızası var mı onu öğrenmek aslında.

Sizin yeriniz nerede bu arada?

• Renault araçların yazılımı Clip.Aracın elektronik tesisatı şematik olarak görülebiliyor.Varsa arıza kodları silinip tekrar taratıldığında ortaya çıkar elektronik bir sorunu varsa.Sadece Renault araçlara bakan özel servislerde bu cihazı bulabilirsiniz.
  • Şimdi internetten araştırdım ve BoschCar Servis'i buldum. Aradım konuştum.

Mekanik+Motor+Bilgisayar kontrolü 50 TL

Kaportaya karışmıyorlarmış.

Nasıldır Boschcar servisler?
  • quote:

Şimdi internetten araştırdım ve BoschCar Servis'i buldum. Aradım konuştum.

Mekanik+Motor+Bilgisayar kontrolü 50 TL

Kaportaya karışmıyorlarmış.

Nasıldır Boschcar servisler?

boschCar Servis iyidir. kurumsaldır. gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Yanılmıyorsam dopalpdere sanayi sitesi içerisidne girişten sonra 3. ya da 4. sırada sağda bir tane var. bir keresinde dükkanı tam kapatırlerken gitmiştim. küçücük bir işlem vardı. sağolsunlar kapattık yarın gelin demediler. işimi hallettiler.
  • 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.