Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (128. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nickozy

quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

Hiçte riskli değil. bende ki durumda sizinki ile aynı. 2 adet lastik tamir spreyi ve 1 adet pompa aldım. stepneyi eve attım :)

neticede bahsettiğimiz risk lastiğin yarılması ihtimali bu durumda sprey işe yaramayacaktır.
    değilse patlamasıyla ilgili elbette spreyler yeterli olur.

Valla hic aklima gelmedi, tabi kaskoya da guveniyoruz , yolda kalinca cekici vs ama iyi fikir hemen gidip ilave bir tup ve pompa alip koymak lazim, ne olmaz , ne olmaz
  • uğraşacağıma emin olabilirsin bu arada yeni farkettim far yıkama sistemi de çalışmıyor !

quote:

karagozgilh
    birader şikayet et
    ancak önce sana rapor versinler araçta otomatik yükseklik ayarı var ancak çalışmıyor desinler sende servise götürmeden önce çalıştığını servisten sonra
    çalışmadığını hatta sorduğunda aracında bu özelliğin olmadığını söyleyrcek kadar araçtan bihaber olduklarını bildireceğinş söyle
    hakkını aramassan bu gün sana yarın başkasına yaparlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

quote:

quote:

Hiçte riskli değil. bende ki durumda sizinki ile aynı. 2 adet lastik tamir spreyi ve 1 adet pompa aldım. stepneyi eve attım :)

neticede bahsettiğimiz risk lastiğin yarılması ihtimali bu durumda sprey işe yaramayacaktır.

Valla hic aklima gelmedi, tabi kaskoya da guveniyoruz , yolda kalinca cekici vs ama iyi fikir hemen gidip ilave bir tup ve pompa alip koymak lazim, ne olmaz , ne olmaz

İnşallah başımıza gelmez ama lastik yarılırsa ilave tüp ve pompa da fayda etmez.
    Tek seçenek çekici kalıyor o zaman.
    Bir lastik için de o kadar zaman bekle çekiciyi, uğraş pek efektif gelmiyor aslında ama nickozy'nin dediği gibi yollar maaşallah eskisi gibi değil daha düzgün lastiğin yarılması düşük bir ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takara -- 2 Ağustos 2010; 10:24:31 >

• arkadaşmlar mrb
    bişey sormak istyordum bi arkadaşım arabasına xenon far taktırmış yani beyaz ışık hareket yok ama beyaz ışık acaba bende taktırsam hem farlara hem sislere bi sorun veririmi service ışığını yakarmı yada elektirik aksamına sorun zarar verirmi bazı forumlarda balanstan çıkan elektoro manyetik dalgaların esp beynini abs beynini bozduğu söyleniyor doğrumudur yardımlarınızı bekliyorum
  • Lastik yarılma durumu olursa , cekici yanında "muhtemelen" ambulansta geleceği için cokta dert etmeye gerek yok yedek lastigi (Allah korusun tabi...)

quote:

Orijinalden alıntı: Takara

quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

quote:

quote:

İnşallah başımıza gelmez ama lastik yarılırsa ilave tüp ve pompa da fayda etmez.
    Tek seçenek çekici kalıyor o zaman.
    Bir lastik için de o kadar zaman bekle çekiciyi, uğraş pek efektif gelmiyor aslında ama nickozy'nin dediği gibi yollar maaşallah eskisi gibi değil daha düzgün lastiğin yarılması düşük bir ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 3 Ağustos 2010; 9:39:48 >

• son durum; servis bugünde benim aracımda otomatik far yükseklik ayarı olmadığını idda etti ayrıca başka laguna varmış xenon lu bak onda da çalışmıyor dediler bende belki o bozuktur bu bir gösterge olamaz dedim.

bende direk genel müdürlüğü aradım ve şikayet ettim, şimdi konu incelenip bana dönülecek haber bekliyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: karagozgilh

uğraşacağıma emin olabilirsin bu arada yeni farkettim far yıkama sistemi de çalışmıyor !

quote:

karagozgilh
    birader şikayet et
    ancak önce sana rapor versinler araçta otomatik yükseklik ayarı var ancak çalışmıyor desinler sende servise götürmeden önce çalıştığını servisten sonra
    çalışmadığını hatta sorduğunda aracında bu özelliğin olmadığını söyleyrcek kadar araçtan bihaber olduklarını bildireceğinş söyle

• Yok öyle birşey, nasıl uydurup yazmışlar! :-D
    En azınedan Renault grubunda yok diyeyim belki çakma Çin arabalarında oluyordur ;-)
  • sorun çözüldü: far yıkama su motoru arızalıymış değiştirildi, otomatik far yükseklik ayarı ile ilgili sensörlere su kaçmış kirlenmiş söktük temizledik bakımını yaptık dediler . şu anda arabamda her şey çalışıyor. Sadece far yıkama su motoru ile ilgili para ödedim diğer işlemleri ücretsiz hallettiler.

quote:

son durum; servis bugünde benim aracımda otomatik far yükseklik ayarı olmadığını idda etti ayrıca başka laguna varmış xenon lu bak onda da çalışmıyor dediler bende belki o bozuktur bu bir gösterge olamaz dedim.

bende direk genel müdürlüğü aradım ve şikayet ettim, şimdi konu incelenip bana dönülecek haber bekliyorum.

quote:

uğraşacağıma emin olabilirsin bu arada yeni farkettim far yıkama sistemi de çalışmıyor !

quote:

karagozgilh
    birader şikayet et

• arkadaşlar hiç laguna kullanmadım , binmedim bile ama aracı çok seviyorum nedense videolardan fotoğraflardan filan gördüğüm kadarıyla çok hoşuma gidiyor , almak istiyoruz ama aklımızdaki soru yakıt tüketimi

2-3 litre arasında bir motor hacmi vardı laguna 2 lerin filan siz daha iyi biliyorsunuz tabi ben tam hatırlayamadım simdi kac litre olduğunu , çok yakmıyor mu benzinli motor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

arkadaşlar hiç laguna kullanmadım , binmedim bile ama aracı çok seviyorum nedense videolardan fotoğraflardan filan gördüğüm kadarıyla çok hoşuma gidiyor , almak istiyoruz ama aklımızdaki soru yakıt tüketimi

2-3 litre arasında bir motor hacmi vardı laguna 2 lerin filan siz daha iyi biliyorsunuz tabi ben tam hatırlayamadım simdi kac litre olduğunu , çok yakmıyor mu benzinli motor?

Benim bildiğim 2-3 litre arası 2.2 dizel motor var ama o da ülkemizde satılmadı. Faz I ler için 1.6 benzinli 110 bg, 1.9 dizel 135 bg, 2.0 benzinli 140 bg. Faz II ler için 1.6 benzinli 115 bg, 1.9 dizel 135 bg, 2.0 turbo benzinli 170 bg. 2.0 faz I in yakıt tüketimini kullanan arkadaşlar daha iyi izah ederler, 2.0 turbonun tüketimi arabam.com da testi vardı oradan bakabilirsiniz, bende 1.6 motor 115 bg likten var, şehir içi 9-10 lt, şehir dışı 6-6.5 arası en düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 6 Ağustos 2010; 9:06:17 >

• 1.9 motor dizel LAguna lar 120 beygir olmalı. (270 de tork var...)

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

quote:

arkadaşlar hiç laguna kullanmadım , binmedim bile ama aracı çok seviyorum nedense videolardan fotoğraflardan filan gördüğüm kadarıyla çok hoşuma gidiyor , almak istiyoruz ama aklımızdaki soru yakıt tüketimi

Benim bildiğim 2-3 litre arası 2.2 dizel motor var ama o da ülkemizde satılmadı. Faz I ler için 1.6 benzinli 110 bg, 1.9 dizel 135 bg, 2.0 benzinli 140 bg. Faz II ler için 1.6 benzinli 115 bg, 1.9 dizel 135 bg, 2.0 turbo benzinli 170 bg. 2.0 faz I in yakıt tüketimini kullanan arkadaşlar daha iyi izah ederler, 2.0 turbonun tüketimi arabam.com da testi vardı oradan bakabilirsiniz, bende 1.6 motor 115 bg likten var, şehir içi 9-10 lt, şehir dışı 6-6.5 arası en düşük

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

1.9 motor dizel LAguna lar 120 beygir olmalı. (270 de tork var...)

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

quote:

Doğrudur, dizellerin bg gücünü 135 diye hatırlıyorum bende ama ondan çok emin değilim. arkadaşta faz II dizel 1.9 vardı, 135 bg diye bahsediyordu

• LPG'yi taktıralı 9 ay oldu, hala ruhsata işletmedim. Az önce netten birşeyler okudum. Şöyle diyordu, makina mühendisleri odası lpg faturasının ve proje tarihinin son 1 ay tarihli olduğuna bakıyorlarmış. halbuki benimki 9 ay oldu. benim düşüncem 2011 mayıs gibi araç vizei öncesi lpg yi ruhsata işletmekti. bu 1 ay olayının aslı var mıdır acaba? eğer doğruysa bir daha fatura kestirmem gerekecek, proje vs...masraf yani...
  • Laguna II lerimizi daha yakindan taniyalim (I)

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***
  • Laguna II lerimizi daha yakindan taniyalim (II)

• Laguna II lerimizi daha yakindan taniyalim (III)

• slm dostlar
    2005 laguna privelege aracıma MAUN KAPLAMA yapacağım 5-6 paraça yere.Maun kaplama yani ceviz kaplama i yapan varmı arabasına yapan varsa resimini veya nerden aldığını yazbilir mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: durder04

slm dostlar
    2005 laguna privelege aracıma MAUN KAPLAMA yapacağım 5-6 paraça yere.Maun kaplama yani ceviz kaplama i yapan varmı arabasına yapan varsa resimini veya nerden aldığını yazbilir mi.

laguna II ler icin dogru duzgun aksesuar yok. iyi arastirman lazim. bulamazsan bile aksarayda kesin yapiolardir :D
    ben cam cercevelerimi nikelaj yaptirmak istemistim hazir kit yoktu aksarayda bi yerle gorustum ismini hatirlamiorum hazirda yok ama yapariz gel sen demislerdi :D bundan yola cikarak maun kaplamayi da yapabileceklerini dusunuyorum o tarafa bakmakta yarar var
  • [Deleted by Admins]
  • benim aklıma ilk polen filtresi (iç hava filtresi) geliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: ingbaronchugon

arkadaşlar aracın kliması çalışıyor ama son kademe de dahi çok az bir soğutma yapıyor.

yani araçta iki kişi varsa sadece önde klima yetiyor ama arkada yolcu varsa klimanın çalışması yetmiyor.

neye baktırmalıyım veya sizde durumlar nasıldır
  • 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.