Şimdi Ara

L - Carnitine Nedir ? (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
519
Cevap
19
Favori
718.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar zayıflamak isteyen arkadaşlarımıza yağ yakıcıdan önce beslenmelerini gözden geçirmelerini öneriyorum. spor yapıyor ve hala yüksek kalorili bir diyet takip ediyorsanız kilo vermeniz güç olur. çocukluktan bu yana süregelen bir beslenme alışkanlığımız var ve yıllarca dünyanın parasını harcayarak yaptığımız birde göbeğimiz. bu göbek hemen öyle bir günle gitmeyecek ve sihirli ürünler yok. ani kilo vermek veya afaki kilolar verdireceğini iddia eden ürünler kişiler sahtekardır bu tarz kilo vermeler doğru değildir. ne yaptığınızı bilmeden kilo verme teşebbüslerinizde en iyi ihtimalle size bir ömür destek olacak kaslarınızdan bir miktar kaybedersiniz. kilo vermek isteyen arkadaşlara seslenerek yaşamınızda şunları uygulamanızı rica ediyorum.

1. Sabah kahvaltısı olarak simit pohaça yemeyi bırakın.
    2.her türlü hamur işinden uzak durun ayrıca fabrikasyon üretim olan abur cubur dahil herşeyi geride bırakın
    3 kilo verecem diye tek tip beslenmeyin. meyvelere yüklenmeyin. meyvelerden günlük 1 porsiyon tek çeşit ve olgunlaşmamış yani meyve şekeri düşük olanları tercih edin. örneğin şirelenmiş siyahlaşmaya başlamış vıcık vıcık bir muzla ham olgunlaşmamış muz arasında fark vardır.
    4 glisemik indeks kavramını internetten araştırıp bilgi edinin ve insulin akımınızı tetikleyecek gıdalardan uzak durun.
    5 her yemeğin ardından içilen ve gelenek olarak her yerde ikram edilen çaydan uzak durun. çayınıza attığınız küp şekerlerin her birinde 100 130 kcal mevcut. ayrıca kana hızlıca karışıp insulin salgılamanıza ve içindeki tanen isimli maddeyle demiri bağlaması cabası. çayı şekersiz içerim bende dediğinizi duyar gibiyim ama yapılan çalışmalar çayın bizatihi kendisinin insülin salgılanmasına neden olduğu ispatlanmış. yani bu gereksiz alışkanlığı bırakın.
    6 vücudumuzun dışardan şeker alımına gereksinimi yok. dışardan nefesinizi taza tuttuğunu iddia eden şekerlemeleri 0 kalori olduğunu iddia edenlerde dahil almayın. hazır veya taze sıkılmış meyve suyu tüketmeyin.
    7. günlük 7 - 8 saat uykunuzu alın. gece uykusu çok önemli.
    8 saat 16.00 dan sonra bileşik karbonhidratta olsa karbonhidrat alımını durdurun.
    9 protein ağırlıklı beslenin ama bunları yağda pişmiş yerine ızgara veya haşlanmış tercih edin.
    10 lifli gıdalara önem verin
    11 yoğurdu ihmal etmeyin.hazır olmasın mümkünse evde kendiniz mayalayın.
    12 günlük 2 3 litre mutlaka su tüketin.
    13 günlük 30 dakika yürüyüş yapın. işe giderken yürümenizi dahil etmiyorum veya çarşıda dolaşmakta değil. spor yapmak bilinci ile eşofmanlarınızı çekip zihnen buna konsantre olarak tempolu yürümenizi kastediyorum. bunu yapamıyorsanızhttp://www.youtube.com/watch?v=bSZj19AUU5I yapın. çok hafif gelirsehttp://www.youtube.com/watch?v=I5COzZlxaI4 bunu yapın.

tüm bunlar ve daha fazlası günlük rutininiz olduğunda artık kilo vermeye başlayacak daha sağlıklı daha enerjik daha neşeli olacaksınız. sonrasında carnitene kullanmak cla kullanmak bu işin lüksü olacak. ama hiç bir şey yapmadan hayatınıza cla ve carniteni aldığınızda ne olacak söyleyeyimmi. HİÇ. hiç bişey olmayacak çünkü hiç bişey yapmadınızki karşılığında bişey olsun. x diyetine lahana bilmem nesi diyetine başlamayın. diyetler gelip geçicidir. siz yaşam tarzınızı olabildiğince sağlıklı hale getirin. fabrikasyon gıda tüketmeyin. ekmekten uzak durun. öğünlerinizde 1 er porsiyon yemeğinizi ekmeksiz tüketin. her gıdadan azar azar alın. yemekleriniz mümkün olduğunca yağsız olsun. karbonhidratlar birleşik karbonhidratlardan olsun ve ağırlıklı proteinli gıdalar tüketin. şimdilik aklıma gelenler bunlar. sağlıklı mutlu günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DAIMLER-BENZ -- 8 Mayıs 2013; 23:14:58 >

• Arkadaşlar yazılarınız bilgilendirme için çok yardımcı oldu bu üründen almak istiyorum ama birçok marka ve satışı yapılan birçok site var korsan sahte zararlı bir ürün almamak için nereden temin ettiğinizi ve hangi marka ürünleri kullandığınızı yazabilirmisiniz ben bir site buldum ALC marka L-Carnitine yağ yakıcı 60 kapsül 22,90 fiyatı bu uygunmudur kullananınız varmıdır.http://www.grupanya.com/kisisel-bakim-saglik/firsat/l-carnitine?irc=adl2-ccd

Birde şu ürün var Multipower L-Carnitine Liquid Forte - 20 http://urun.gittigidiyor.com/spor/multipower-l-carnitine-liquid-1800mg-20-tup-84741529

aralarında fiyat olarak çok fark var 2.si 1800mg acaba bu çok fazla olmazmı spor öncesi kullanıcam sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oqsijen -- 9 Mayıs 2013; 13:48:45 >

• arkadaslar vucut % yağ oranı vermişsiniz, bunu nasıl hesaplıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DAIMLER-BENZ

arkadaşlar zayıflamak isteyen arkadaşlarımıza yağ yakıcıdan önce beslenmelerini gözden geçirmelerini öneriyorum. spor yapıyor ve hala yüksek kalorili bir diyet takip ediyorsanız kilo vermeniz güç olur. çocukluktan bu yana süregelen bir beslenme alışkanlığımız var ve yıllarca dünyanın parasını harcayarak yaptığımız birde göbeğimiz. bu göbek hemen öyle bir günle gitmeyecek ve sihirli ürünler yok. ani kilo vermek veya afaki kilolar verdireceğini iddia eden ürünler kişiler sahtekardır bu tarz kilo vermeler doğru değildir. ne yaptığınızı bilmeden kilo verme teşebbüslerinizde en iyi ihtimalle size bir ömür destek olacak kaslarınızdan bir miktar kaybedersiniz. kilo vermek isteyen arkadaşlara seslenerek yaşamınızda şunları uygulamanızı rica ediyorum.

2.her türlü hamur işinden uzak durun ayrıca fabrikasyon üretim olan abur cubur dahil herşeyi geride bırakın
    3 kilo verecem diye tek tip beslenmeyin. meyvelere yüklenmeyin. meyvelerden günlük 1 porsiyon tek çeşit ve olgunlaşmamış yani meyve şekeri düşük olanları tercih edin. örneğin şirelenmiş siyahlaşmaya başlamış vıcık vıcık bir muzla ham olgunlaşmamış muz arasında fark vardır.
    4 glisemik indeks kavramını internetten araştırıp bilgi edinin ve insulin akımınızı tetikleyecek gıdalardan uzak durun.
    5 her yemeğin ardından içilen ve gelenek olarak her yerde ikram edilen çaydan uzak durun. çayınıza attığınız küp şekerlerin her birinde 100 130 kcal mevcut. ayrıca kana hızlıca karışıp insulin salgılamanıza ve içindeki tanen isimli maddeyle demiri bağlaması cabası. çayı şekersiz içerim bende dediğinizi duyar gibiyim ama yapılan çalışmalar çayın bizatihi kendisinin insülin salgılanmasına neden olduğu ispatlanmış. yani bu gereksiz alışkanlığı bırakın.
    6 vücudumuzun dışardan şeker alımına gereksinimi yok. dışardan nefesinizi taza tuttuğunu iddia eden şekerlemeleri 0 kalori olduğunu iddia edenlerde dahil almayın. hazır veya taze sıkılmış meyve suyu tüketmeyin.
    8 saat 16.00 dan sonra bileşik karbonhidratta olsa karbonhidrat alımını durdurun.
    9 protein ağırlıklı beslenin ama bunları yağda pişmiş yerine ızgara veya haşlanmış tercih edin.
    13 günlük 30 dakika yürüyüş yapın. işe giderken yürümenizi dahil etmiyorum veya çarşıda dolaşmakta değil. spor yapmak bilinci ile eşofmanlarınızı çekip zihnen buna konsantre olarak tempolu yürümenizi kastediyorum. bunu yapamıyorsanızhttp://www.youtube.com/watch?v=bSZj19AUU5I yapın. çok hafif gelirsehttp://www.youtube.com/watch?v=I5COzZlxaI4 bunu yapın.

tüm bunlar ve daha fazlası günlük rutininiz olduğunda artık kilo vermeye başlayacak daha sağlıklı daha enerjik daha neşeli olacaksınız. sonrasında carnitene kullanmak cla kullanmak bu işin lüksü olacak. ama hiç bir şey yapmadan hayatınıza cla ve carniteni aldığınızda ne olacak söyleyeyimmi. HİÇ. hiç bişey olmayacak çünkü hiç bişey yapmadınızki karşılığında bişey olsun. x diyetine lahana bilmem nesi diyetine başlamayın. diyetler gelip geçicidir. siz yaşam tarzınızı olabildiğince sağlıklı hale getirin. fabrikasyon gıda tüketmeyin. ekmekten uzak durun. öğünlerinizde 1 er porsiyon yemeğinizi ekmeksiz tüketin. her gıdadan azar azar alın. yemekleriniz mümkün olduğunca yağsız olsun. karbonhidratlar birleşik karbonhidratlardan olsun ve ağırlıklı proteinli gıdalar tüketin. şimdilik aklıma gelenler bunlar. sağlıklı mutlu günler dilerim

çok bilgilendirici ve yol gösterici olmuş değerli hocam.elinize sağlık hocam :)

• Teşekkür ederim. İkisi ayrı ayrı mı yoksa bir arada mı kullanmalıyım. Konuda ikisini kullanmanın faydası olduğunu okumuştum sanki.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eser35eser

hoccam cla hakıında bilgi verrisenz sevinirm boyum 1.77 kilom 104 1 ayda 3 kilo verdm spora gidiyorm kullnmamı onerrmisinz önerrsenz hangi markayı kullannayım

öncelikle merhabalar Kilonuz boyunuz a göre biraz fazla gibi elbette en önemlisi hareketsiz yaşam tarzından kurtulmak ve spora başlamak olacaktır ve sizde buna zaten başlamışsınız sadece spor ne yazık k yeterli olmuyor. sağlıklı bir yaşam için ilk adim mutfakta basliyor beslenmenizi düzene sokmadan diğer çözümler kalıcı olamıyor bu anlamda c l a yani konjuge ne line oleik asit elbette faydalı olacaktır fakat tek başına belirleyici bir etmen değildir mali durumunuz iyi se ve otlaklarda beslenen hayvanların etlerine ulaşamadığınız ı düşünüyorsanız bu ürünü kullanabilirsiniz

cla ve karnitini birlikte kullanmak kilo vermenin hızını arttırrmı artırrsa önerebileceğiniz bi marka varmı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eser35eser

hoccam cla hakıında bilgi verrisenz sevinirm boyum 1.77 kilom 104 1 ayda 3 kilo verdm spora gidiyorm kullnmamı onerrmisinz önerrsenz hangi markayı kullannayım

öncelikle merhabalar Kilonuz boyunuz a göre biraz fazla gibi elbette en önemlisi hareketsiz yaşam tarzından kurtulmak ve spora başlamak olacaktır ve sizde buna zaten başlamışsınız sadece spor ne yazık k yeterli olmuyor. sağlıklı bir yaşam için ilk adim mutfakta basliyor beslenmenizi düzene sokmadan diğer çözümler kalıcı olamıyor bu anlamda c l a yani konjuge ne line oleik asit elbette faydalı olacaktır fakat tek başına belirleyici bir etmen değildir mali durumunuz iyi se ve otlaklarda beslenen hayvanların etlerine ulaşamadığınız ı düşünüyorsanız bu ürünü kullanabilirsiniz

cla ve karnitin kisidini bir arada kullnmak sonucu çok etkilermi . önerebileceğiniz marka varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

quote:

arkadaşlar zayıflamak isteyen arkadaşlarımıza yağ yakıcıdan önce beslenmelerini gözden geçirmelerini öneriyorum. spor yapıyor ve hala yüksek kalorili bir diyet takip ediyorsanız kilo vermeniz güç olur. çocukluktan bu yana süregelen bir beslenme alışkanlığımız var ve yıllarca dünyanın parasını harcayarak yaptığımız birde göbeğimiz. bu göbek hemen öyle bir günle gitmeyecek ve sihirli ürünler yok. ani kilo vermek veya afaki kilolar verdireceğini iddia eden ürünler kişiler sahtekardır bu tarz kilo vermeler doğru değildir. ne yaptığınızı bilmeden kilo verme teşebbüslerinizde en iyi ihtimalle size bir ömür destek olacak kaslarınızdan bir miktar kaybedersiniz. kilo vermek isteyen arkadaşlara seslenerek yaşamınızda şunları uygulamanızı rica ediyorum.

çok bilgilendirici ve yol gösterici olmuş değerli hocam.elinize sağlık hocam :)

Faydali olabiliyorsak birbirimize ne mutlu. Sizinde dilinize saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cla ve carnitene her ikisininde eksikligi vucutta yag birikimine neden olur. Kombine edilmesinde bir sıkıntı gorulmez ancak sinerjik etkide saglamaz. Aciklamak gerekirse bazi maddelerin alimi bir digerinin etkisini arttirir bu sinerjik bir durumdur 1 birimlik etki aliyorsunuz buna arti 1 birimlik daha etki aliyorsunuz ama netice 2 yerine 3 oluyor.fakat cla carnitene kombinasyonunda boyle bir etki yoktur. Ancak dogal zararsiz ve en saglikli kombinasyon olabilecegini soyleyebilirim. Cla olarak weider ultimate gibi markalarinkini onerebilirim.bunlar beslenme destek urunu ve sporcu gidalari ureten nezih firmalar.carnitene de ise bunu ureten ilac firmasi mevcut.ve bu onu digerlerinden daha ustun guvenilir kiliyor.her hangi bir eczaneden carniten 1 gr cigneme tableti alabilirsiniz. Iyi gunler dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gnc'nin L-Carnitine önerirmisiniz pek yazan görmeyince bir soriyim dedim acaba kötü mü yoksa gereksiz pahalı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dildOsman

gnc'nin L-Carnitine önerirmisiniz pek yazan görmeyince bir soriyim dedim acaba kötü mü yoksa gereksiz pahalı mı?

Gnc'nin ürünleri kalitelidir. Carnitine olmasa bile diğer bir çok suplementini kullandım memnunum. Gözün kapalı al.
  • aslında konumuz bu degil ama DAIMLER-BENZ hocam siz yazdıgınız için sormak ısıtıyorum..

quote:

16.00 dan sonra bileşik karbonhidratta olsa karbonhidrat alımını durdurun.
    yazmıştınız.bunu şöyle anlasam yanlış mı olur.eger proteın harıcı yiyecek varsa aksam yemeği yemeyin gibi..bu şekilde ifade etsem dediğinizi yanlış mı yorumlamış olurum?

teşekkürler undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 13 Mayıs 2013; 9:08:01 >
  • Harika eline sağlık bu yazdıklarının tamamını neredeyse yapıyorum ve 15 kilo kadar verdim düzenli sporda yaparak tabi yaşam tarzını tamamen değiştireceksin başka yolu yok...
  • Hakikaten çok faydalı oluyor. İşin sırrı ekmek yememek ve akşam yemeğini tamamen bırakmak. Günde enaz 30 dk tempolu yürüyüş. Haftada 3 gilo verdim. Ayın sonuna kadar 73'ten 68'e düşeceğim inş. Hem sağlığa da faydalı. Örneğin ayıptır söylemesi hemoroidim vardı. Tuvalete çıkma alışkanlığım azaldığı için artık sıkıntı yaşatmıyor bana eskisi kadar. Yani az yendiği için kabızlığın önüne geçiliyor. Bunun yanında bol su içince vucut kendini tamir ediyor. İlk bir kaç gün zorlasa da sonrasında hafifleme geliyor insana.

@Daimler-benz üşenmeden her soruya verdiğin için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

aslında konumuz bu degil ama DAIMLER-BENZ hocam siz yazdıgınız için sormak ısıtıyorum..

quote:

16.00 dan sonra bileşik karbonhidratta olsa karbonhidrat alımını durdurun.
    yazmıştınız.bunu şöyle anlasam yanlış mı olur.eger proteın harıcı yiyecek varsa aksam yemeği yemeyin gibi..bu şekilde ifade etsem dediğinizi yanlış mı yorumlamış olurum?

teşekkürler undefined

Eğer protein harici bir yemek varsa size önerim aç kalmak yerine basit çözümler olur. aç kalmak zayıflamak için gerçekten en sağlıksız yöntem. kimsenin sağlığından olmasına vesile olmak istemem. birleşik karbonhidratları birbirine geçmiş zincirler gibi basit karbonhidratlarıda (ekmek şeker hiç fark etmez rafine edilmiş fazla pişirilmiş nişastalaşmış bulgur yada pirinçte böyledir) tek bir halka olarak düşünün. kabaca anlatmak gerekirse tek halkalar kana çabuk karışan ve insulin akımını tetikleyen bu nedenlede besinlerinizin yağ olarak depo edilmesine neden olan bir sürece neden olur. birleşik karbonhidratlar tabiri caizse daha yavaş salınırlar insülin salgılamanıza neden olmayacak bir seviyede kan şekerini yükseltir ve uzunca bir süre aynı seviyede tutarlar. bu sayede kan şekeriniz çabuk düşmez ve daha az açlık duyarsınız. 5 dak pişmiş makarna. zamanlamasına uyularak haşlama haline getirilmemiş basit bir bulgur pilavı bile birleşik karbonhidrattır. ama bu alanda en güvendiğim yulaf ezmesidirki içerisinde gluten ve lifte içerir. evet 18.00 den sonra birleşik karbonhidratta almayalım ama açta kalmayalım. 3 4 yumurta akını bir teflon tavaya alalım bir tanesinin sarısınıda ilave edelim. güzelce pişirip (içine lor peyniride ilave edebilirsiniz) 1 kase ev yapımı hakiki yoğurtla yiyebilirsiniz. 100 gr yoğurttan 20 gr 3 yumurtadan yaklaşık 20 gr protein alacaksınız. afiyet olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: seas79

Harika eline sağlık bu yazdıklarının tamamını neredeyse yapıyorum ve 15 kilo kadar verdim düzenli sporda yaparak tabi yaşam tarzını tamamen değiştireceksin başka yolu yok...

sizinde dilinize sağlık.çok doğru söylüyosunuz yaşam tarzını ele almak gerek. hedeflerinize en sağlıklı şekilde gitmenizi dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caiz2005

Hakikaten çok faydalı oluyor. İşin sırrı ekmek yememek ve akşam yemeğini tamamen bırakmak. Günde enaz 30 dk tempolu yürüyüş. Haftada 3 gilo verdim. Ayın sonuna kadar 73'ten 68'e düşeceğim inş. Hem sağlığa da faydalı. Örneğin ayıptır söylemesi hemoroidim vardı. Tuvalete çıkma alışkanlığım azaldığı için artık sıkıntı yaşatmıyor bana eskisi kadar. Yani az yendiği için kabızlığın önüne geçiliyor. Bunun yanında bol su içince vucut kendini tamir ediyor. İlk bir kaç gün zorlasa da sonrasında hafifleme geliyor insana.

@Daimler-benz üşenmeden her soruya verdiğin için teşekkürler

Faydalı bulduğunuz için asıl ben teşekkür ederim. kendinize çok iyi bakın. selamlar saygılar

• Merhaba arkadaşlar,
    Şu an 95 kiloyum ve boyum 1,89, haftada ortalama 4 kez salonu gidiyorum kardiyo ağırlıklı çalışıyorum. Ve bir yandanda l-karnitin'e başlamayı düşünüyorum. Sormak istediğim şu, yağ yakımını en verimli ve hızlı hale nasıl getirebilirim? Bide yağ yakımının yanında kas yüklemesini sağlamak için karnitin ile kullanabileceğim başka sporcu ürünü var mıdır? Ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: norkun

Merhaba arkadaşlar,
    Şu an 95 kiloyum ve boyum 1,89, haftada ortalama 4 kez salonu gidiyorum kardiyo ağırlıklı çalışıyorum. Ve bir yandanda l-karnitin'e başlamayı düşünüyorum. Sormak istediğim şu, yağ yakımını en verimli ve hızlı hale nasıl getirebilirim? Bide yağ yakımının yanında kas yüklemesini sağlamak için karnitin ile kullanabileceğim başka sporcu ürünü var mıdır? Ne önerirsiniz?

antrenmanınızı vücudun metabolik hızının en yüksek olacağı 12.00 18.00 arakığında yapmaya çalışın. abur cuburlardan gereksiz kalori alımlarından uzak durun. bu konu ile ilgili yukarlarda uzun uzun sohbetlerimiz oldu oralara göz atabilirsiniz. antrenmanda set aralarını 30 sn tutun daha fazla değil. örneğin 10 12 tekrar yaptığınızda 7 8. tekrardan sonra zorlanacağınız ancak setinizi çıkaracak ağırlıklar seçin. ne çok hafif nede çok ağır olacak yani. kilonuzun gr karşılığı X 2 protein alın. 95 X 2=190 gr.

100 gr;

kırmızı ette 30 gr
    beyaz et ürünlerinde 25 gr
    süt ve süt ürünlerinde 20 gr
    1,5 yumurta beyazında 10 gr yaklaşık olarak protein mevcuttur.

bir defada sindirilebilen sentezlenebilen (bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir mutlaka) protein omiktarı yaklaşık 30 gr dır. bu anlamda 190/30= 7 öğüne bölerek protein ihtiyacınızı karşılarsınız.

1 gr protein 4 kcal
    1 gr karbonhidrat 4 kcal ve
    1 gr yağ 9 kcaldır.

190 gr proteinden alacağınız kalori 190x4=760 kcaldir

yemeğiniz saf protein olmadığı için bununla birlikte bir miktar karbonhidrat ve yağıda almış olursunuz. yapacağınız şey günlük kalori ihtiyacınızı internetten tesbit edip ( yaşınıza ve cinsiyetinize göre değişir) geri kalan enerji ihtiyacınızı sbah ve 18.00 e kadar olan öğünlerinize eşit olarak dağıtarak kan şekerinizi kontrol altında tutmaktır. bunu gerçekleştirdiğiniz takdirde hiç bir şey kullanmanıza gerek kalmadan kaslarınızı büyütür yağlarınızı azaltırsınız. örneğin günlük kalori ihtiyacınız 2200 kcal çıktı. bunu proteinden kısmadan kıarbonhidrat ve yağlardan kısarak (ki zaten minumum oranda yağ almalıyız bunlarda balık yağı etten aldığımız yağ yada sızma zeytin yağı olabilir) 2000 kcal e düşürebiliriz. maksimum %10 luk bir kesinti yapın yoksa sağlık sorunları diyete uyamama gibi sorunlar çekebilirsiniz. 200 kcal*30=6000 kcal eder6000/9 =666 gram yağ eder. yani bir ayda bu kısıntıyla teorik olarak extra bu miktarda yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. ama yanlış diyetle kaslarınızdanda kaybedersiniz.vücudunuzdan su kaybı gerçekleşeceği için başlarda daha hızlı kilo veriyormuş gibi hissedersiniz. birde vücut düşük kalorili beslenmelerde enerji sarfiyatını kısmak için metabolizmayı yavaşlatır. aracınız fazla yakmasın diye ekonomik kullanmanız gibi bir şeydir bu. bundan kurtulmak için haftanın bir günü sadece 1 öğünde ve 1 porsiyonu geçmeyecek şekilde diyetinizi delebilirsiniz. hamur işleri yasak demiştik siz bir porsiyon yani 3 dilim baklava yiyebilirsiniz. tabiki o kadar çekilen zahmeti hiçe sayıp bu denli uç yiyecekler seçmemenizi öneririm. ve 2 yada 3 aylık diyet sonrasında haftada bir yaptığınız bu şımartma günlerini 15 günde bire aya uzatıp tamamen kaldırmalısınız. çünkü vücudu başka bir yaşam tarzına adapte ediyorsunuz. artık abur cuburlu bir öğünde tıka basa yemekler yenilip üzerine tatlılar götürülen o günlerden çok uzaklara gelmiş olacaksınız. çektiğiniz çekeceğiniz emekleri düşünün ve ağzınıza götürdüğünüz yiyeceğin gönlünüzüda rahat ettirmesini sağlayın. düşünün bir muz ortalama 100 120 kcal. 2 küp şeker 200 kcal civarı. 10 dak. level 4 yürüyüş 100 kg bir insanda 100 kcal civarı yakabiliyor. hareket ederek tüketmek çok zor. spor şart ama önce beslenmeyi elden geçirmeliyiz. unutmayın arnold un dediği gibi ne yiyorsanız O sun uz.

ihtiyacınız olan proteini alamıyor yada çok fazla kollestrole maruz kalacağınızı düşünüyorsanız whey protein tozu kullanabilirsiniz. şu an protein7.com adlı sitede 2.3 kg whey protein+300 gr creatin 170-180 arası gayet makul fiyata satılıyor. antrenman öncesi 1 cup antrenmansan hemen sonra 2 cup proteinle 72 gr proteini bu yolla temin etmiş olursunuz. ama bu tozlar destekler şart değil. şart olan tek şey düzenli beslenme ve bilinçli spor.

sağlıcakla kalın.

• Bir süredir carnitin kullanıp kullanmama konusunda forumdaki tartışmaları takip ediyorum. Son noktada eczanelerde satılan Santa Farma'nın Carnitine ürününü almaya karar verdim ve 20 ml şişede satılan ürünü aldım. Ancak nasıl ve hangi dozda kullanılacağı konusunda şüphelerim var. Bilen arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.