Şimdi Ara

Kuzey Köprüsü Fazla Mı Isınıyor ? [SS'Li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kuzey köprüsü sizcede biraz fazla ısınmıyor mu ?

Anakart gigabyte 990xa-ud3

Birde diğer bileşenler hakkındaki yorumunuz nedir ?.Sıcaklıklar normal mi ?

İşlemci stok fan..Ekran kartı msi 7850 TF 3.Yüksüz halde.O.C yapılmamıştır.

Bu arada sistemde 2 küçük(Ön ve arka) birde büyük(yan kapakta) fan var.

Kuzey Köprüsü Fazla Mı Isınıyor ? [SS'Li]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unborn -- 11 Ağustos 2012; 1:35:23 >

• hocam kasanız ve içindeki fan sayısı ve durumları nedir acaba belirtir misiinz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

hocam kasanız ve içindeki fan sayısı ve durumları nedir acaba belirtir misiinz ?

Yan kapakta büyük bir fan var egzoz fan var birde ön kapakta bir fan var.Bunların hiç biri anakarta bağlı değil çünkü bağladığım zaman şaşe yapıyorlar.
  • Kimsenin sıcaklıklar hakkında bir fikri yok mu :S

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam sıcaklıklar normalin biraz üzerinde . sebebi ise kasanızın içindeki hava akışının iyi olmaması olabilir . 990xa ud3 için genelde tower kasalar öneriliyor . yaz sıcaklarında olabilir böyle değerler
  • quote:

hocam sıcaklıklar normalin biraz üzerinde . sebebi ise kasanızın içindeki hava akışının iyi olmaması olabilir . 990xa ud3 için genelde tower kasalar öneriliyor . yaz sıcaklarında olabilir böyle değerler

Öncelikle cevabın için teşekkür ediyorum dostum şimdi fark ettim ki kasanın ön panelindeki ve arka panelindeki fanlar çalışmıyor sadece yan kapaktaki büyük fan çalışıyor.Kasayı açtım kabloları falan bağladım fanları taktım şuan için sıcaklıklar

TMPİN0-38
    TMPİN1-40
    TMPİN2-44

CPU 42

VGA 38-39 derece oldu

Sanırım bu kadarı yeterli yoksa fulltower kasa alıyım mı ?.Şuan için gereksiz görüyorum crossfire yapmayı düşünüyorum o düşüncemi gerçekleştirdiğim zaman geçerim diyorum full tower'a.

• şimdi daha normal sıcaklıklar hocam , hava akışının kesildiği belliydi daha önceki sıcaklıklarda . bence gerek yok şimdilik towera . zaten önümüzdeki ay havalar daha iyi olur sıcaklıklar da düşer yavaş yavaş . rica ederim hocam
  • quote:

şimdi daha normal sıcaklıklar hocam , hava akışının kesildiği belliydi daha önceki sıcaklıklarda . bence gerek yok şimdilik towera . zaten önümüzdeki ay havalar daha iyi olur sıcaklıklar da düşer yavaş yavaş . rica ederim hocam

Dışarıda sıcaklık 40-45 derece oda 35-40 derece benzese iyi bu sıcaklarda.Bu arada tavsiye edicegeniz f/p bir fulltower kasa varmidir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gigabayte ankartlar
    hem cpu ısısı hemde kuzey koprusu olarak asuslara gore aynı kasada aynı sogutmayla daha ÇOK ISINIR.
    hiç bir şekilde asuslar ile mukayese etmeyiniz.
    8 faz 2 anakartım var bırısı asus dıgeri gıgabayte cesıtlı testler sonucu bunu dırek net 100 de yuz DIYORUM.
    gıgabayte alıp az daha ucuza qanakart alıcam dıyorsanız buna katlanmak zorundasınız.
    ne kadar ekmek o kadar köfte diye düşünmeyiniz.
    sanırım açıklayıcı olmuşumdur.

bu arada sıcaklıklarınız anakart markası ve bu yaz sıcaklıkları ortamında gayet normaldır.

bırde sunu dıyım.
    kuzey koprusu gıgabayte anakartlarda cok ısınır.
    buda o.c yaopmaya engeldır. işlemcinizin sınırını ust sevıye asus anakartlarda gorebılırsınız.
  • birde şunu merak ettim bırakın hdwm programını. her anakartta gercek olcum vermıyor o pram gıderlerı gıbı sapıtıyor.
    su an anakartlar ıcın guncel gecerli su program ıle sıcaklık derecelenızı alıp verınız lutfen.
    key konusunda pm atarsanız yardımcı olurum.
    program ve versıon numarası bu internetten indiriniz.
    aida64 extreme edition
    version 2.50.2000
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnas2020

quote:

şimdi daha normal sıcaklıklar hocam , hava akışının kesildiği belliydi daha önceki sıcaklıklarda . bence gerek yok şimdilik towera . zaten önümüzdeki ay havalar daha iyi olur sıcaklıklar da düşer yavaş yavaş . rica ederim hocam

Dışarıda sıcaklık 40-45 derece oda 35-40 derece benzese iyi bu sıcaklarda.Bu arada tavsiye edicegeniz f/p bir fulltower kasa varmidir ?

haf 932 , aerocool xpradator tavsiye edebilirim . sıfırları 300 lira civarında . içleri oldukça geniş ve kullanışlı . kablo toplama yollarının geniş olmasına dikkat edin hocam . kalabalık ne kadar az olursa hava akımı o kadar iyi ve rahat oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.