Şimdi Ara

Kuştan Anlayan Arkadaşlar Baksın Bir Zahmet

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi eve bir-iki kuş almayı düşünüyorum. Evinde kuş besleyen veya bilgisi olan arkadaşlar hangi tür kuşları tavsiye ederler acaba? Yemiydi, suyuydu, kafesiydi, ortam sıcaklığıydı, bakımıydı, pisliğiydi, gürültüsüydü falan ne biliyorsanız beni de bilgilendirin bir zahmet. Bir taraftan da evde hayvan istemeyen 'anne' diye tabir edebileceğimiz bir karşıt unsur var, onu da ikna etmem lazım. O yüzden bilgiye çok ihtiyacım var.

• kuş alacaksan aynı yaşta aynı ırkta iki tane al bir erkek bir dişi olsun ...
    yavru istiyorsan büyük kafes alman gerekir küçük kafeste yavru yapmazlar...

muhabbet kuşu çok pislik üretir:

tüy-yem kabuğu-gübre ....

atrıca evde uçması gerekir yalnız kafeste yaşayamaz...
    çok canayakın olduğu için sevilir ama sanılanın aksine pek çoğu konuşma öğrenmiyor...

sana kanarya almanı öğütlerim erkek olanları ötebilir yalnız kafeste yaşar....

çok narin hayvanlardır cereyanda bile kalsa hasta olur...

eşi olursa çok öter ve evini neşelendirir... ama insana yaklaşmaz...

bakımı zordur iki gün su içmezse ölür ona göre ...
  • kanaryalar adamda kafa bırakmıyo ama svimli yaratıklar benim favorim muhabbert kuşu ama o da çok pis
  • MUHABBET KUŞU TAVSİYEMDİR BENDE DE Bİ TANE VAR HASTAYIM ONA GECE BOYU ÖTSEDE SEVİYORUM KERETAYI :) PEK FAZLA UĞRAŞTIRMIYOR
    SUYUNU HERGÜN DEİŞECEKSİN YEMİNİ HAFTADA 2 KEZ ÇOK AÇSA BİLEMEM 3 DE OLABİLİR ARADA Bİ YUMURTA VERECEKSİN AMA AYNI GÜN TASINDAN ALACAKSIN ZEHİRLENMEMESİ İÇİN HAFTADA BİR MARUL YADA KIVIRCIK VERECEKSİN YIKADIKTAN SONRA KURUTMAYI UNUTMA İSHAL OLUR AYDA 1 KEZ GAGASINI VE TIRNAKLARINI KESTİR BİLDİĞİM BU KADAR Bİ DE KAFES TEMİZLİĞİ ÖNEMLİDİR HİJYEN HER YERDE HİJYEN
    BU KADAR ŞEYDEN SONRA ALIR MISIN BİLMEM AMA ÇOK ZEVKLİ BİŞEY TAVSİYE EDERİM....
  • quote:

Orjinalden alıntı: whisper34

MUHABBET KUŞU TAVSİYEMDİR BENDE DE Bİ TANE VAR HASTAYIM ONA GECE BOYU ÖTSEDE SEVİYORUM KERETAYI :) PEK FAZLA UĞRAŞTIRMIYOR
    SUYUNU HERGÜN DEİŞECEKSİN YEMİNİ HAFTADA 2 KEZ ÇOK AÇSA BİLEMEM 3 DE OLABİLİR ARADA Bİ YUMURTA VERECEKSİN AMA AYNI GÜN TASINDAN ALACAKSIN ZEHİRLENMEMESİ İÇİN HAFTADA BİR MARUL YADA KIVIRCIK VERECEKSİN YIKADIKTAN SONRA KURUTMAYI UNUTMA İSHAL OLUR AYDA 1 KEZ GAGASINI VE TIRNAKLARINI KESTİR BİLDİĞİM BU KADAR Bİ DE KAFES TEMİZLİĞİ ÖNEMLİDİR HİJYEN HER YERDE HİJYEN
    BU KADAR ŞEYDEN SONRA ALIR MISIN BİLMEM AMA ÇOK ZEVKLİ BİŞEY TAVSİYE EDERİM....

ç bend ebesliyorum aynen katılıyorum.
  • kanarya beslemesi zor diye duyuyorum hep, ben muhabbet kuşu beslemiştim ve çok sevimliydi ama 4-5 ay yaşadı , muhabbet kuşu besleyenlere ve besleyeceklere öneri; kafeslerin yan taraflarını(üstle alt arasındaki mesafe size kalmış) tül perde ile çevrelerseniz dışarıya tüy falan çıkmıyor, bunun hazırları varmı bilmiyorum ama yapması kolay...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 22 Mart 2005, 0:43:41 >
  • muhabbet kuşu en iyisi. en dayanıklı, en sorunsuz bi de en ekonomik evcil kuş. haa paran çoksa papağan al derim jago cinsinden. ne alırsan al hayvan olarak; çift alma yoksa sana alışmaz,eşi varken sana bakacak hali yok..

ps.hala birinin kuştan anlayan birini istiyosan üroloğa git esprisini yapmaması takdire şayan bir durum (ben yapmış oldum o ayrı konu)
  • kanarya benim favorim yanlız arkadaşın dediği gibi çok narin haywnlar osrkdan nem kapıyolar
    Yanlız benimki 10-11 yaşına kadar yaşamıştı.ölünce çok üzülmüştüm.hatta şimdi aklıma geldi

muhabbet konuşunca çok güzel ama konuşmazsa çekilmez oluyo,sıkılır atarsın.
  • sultan papağanı al bence bende 10 yıldır var çok sevimli kerata ama konuşmaya bi başlayınca susmuyor yada diğer arkadaşların dediği gibi muhabbet kuşuda alabilirsin ewde serbest bırakırsan çok daha kısa sürede sana alışır ama ozamanda heryerde olacak kuş boquna alışman lazım

annen hiç hayvan sevmiyorsa işin zor ama biraz hayvan sevgisi varsa 2-3 günde alışır walla benimde annem ewde hayana karşı idi ama su anda ewde 2 muhabbetkuşu+1sultan papağanı+1 de iguana var
  • quote:

Orjinalden alıntı: rezilvezir

ps.hala birinin kuştan anlayan birini istiyosan üroloğa git esprisini yapmaması takdire şayan bir durum (ben yapmış oldum o ayrı konu)

ürolog deil,veteriner o dermişimöle espri yapacak bi arkadaş tanımom forumda
    quote:

en dayanıklı,

Bundan hiçbişey anlamadım ben..İşmi yaptırıon kuşlara taşmı taşıtıon nasıl dayanıklı bu hayfanlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

quote:

en dayanıklı,

Bundan hiçbişey anlamadım ben..İşmi yaptırıon kuşlara taşmı taşıtıon nasıl dayanıklı bu hayfanlar

yani al eline sık mıncır ısır bişeycik olmaz ama sıkıysa bi sakaya bi kanaryaya yap ölür hemen, kastım budur.
  • iimisin sen

Kuşu nie mıncırcam bu 1...

kuşu nie öpecem buda 2
  • quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

iimisin sen

Kuşu nie mıncırcam bu 1...

kuşu nie öpecem buda 2

çünkü para verdik,bokunu çıkarmamız lazım
  • pega ve rezil size gülüyorum bakın yine gülüyorum
  • nie
  • quote:

Orjinalden alıntı: wawewq

Şimdi eve bir-iki kuş almayı düşünüyorum. Evinde kuş besleyen veya bilgisi olan arkadaşlar hangi tür kuşları tavsiye ederler acaba?....

Yavru yeşil renkte bir muhabbet kuşu al derim. Gagasinin üst kismina dikkat et beyaz-acik mavi olsun.Bu hem yavru hemde erkektir manasina geliyor. Eger morsa şaftı kaymış ihtiyarlamış demektir.Dişi kuş alma konuşmaz elede zor gelir.Mümkünse uçamayacak kadar genç muhabbet kuşu al. Bi alıştırdınmı kahvaltıda yanından ayrılmaz
    Yanısıra birde güzel kafes ayarladınmı olay tamamdır..
  • Kuş hayvanı kafeste beslenirmi kardeşim ,siz hapiste yaşayabilirmisiniz ,tovbe yarabbim yawww ,bana böyle sorularla gelmeyin cık cık cık

(( Vtr.Hekim: Niyazi GÜL ))
  • KARGA BESLE KARDEŞ ACAYİP KARİZMASI VAR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.