Şimdi Ara

Kurum Temizliği Hakkında soru

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
28.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1999 Model 2.5 transporter sahibiyim ama aracı sadece tatile giderken ve şehir içinde kullandığımdan daha 76 000 de .

Sorunum şu;
    Sabah akşam yaz kış farketmez daha geçen seneye kadar tek marşta çalışan motor şimdi nazlanmaya başladı. Ancak 4-5 seferde çalışıyor. Motoru durdurup yarım saat sonra yine aynı sorun oluyor. Ustanın biri kurum temizlenmesi gerekli dedi sizce aslı varmıdır çünkü görünürde bişey yok ve km 76 bin de sorunsuz bi araç.
    Ve masrafında yakaşık 900 tl olacağını söyledi. Fikirlerinizi bekliyorum.

• ben kendi aracımda yaptırdım. motor sesi inceldi ve çekiş arttı ayrıca kontak daha iyi alıyo. yanlız benim motoru sökmeden yaptılar. carbon clean yöntemi ile yaptılar.
    arabanın geç çalışması ateşleme sistemnden de olabilir. onu untmayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: manet

1999 Model 2.5 transporter sahibiyim ama aracı sadece tatile giderken ve şehir içinde kullandığımdan daha 76 000 de .

Sorunum şu;
    Sabah akşam yaz kış farketmez daha geçen seneye kadar tek marşta çalışan motor şimdi nazlanmaya başladı. Ancak 4-5 seferde çalışıyor. Motoru durdurup yarım saat sonra yine aynı sorun oluyor. Ustanın biri kurum temizlenmesi gerekli dedi sizce aslı varmıdır çünkü görünürde bişey yok ve km 76 bin de sorunsuz bi araç.

motoru açıpmı temizleyecek ne yapacak? fiyat çok fazla hiç girme o işe bence.
    arkadaşın dediği gibi carbon clean tarzı birşey yaptırman bence yeterli olur.
  • carbon cleani servis mi yapıyor kaç tl tutuyor

İlginize Teşekkürler.
  • piyasada 50 civarıydı, serviste yalan olmasın 90 veya 75 unuttum arayıp fiyat alabilirsiniz.
  • Aynı olay benim eski arabam 3 kasa golf gti da da olmuştu.
    Motor sıcakta çalışmakta çok zorlanıyordu.
    Ben komple motoru söktürüp temizlettim düzelmedi.
    Sana tavsiyem ateşleme ve beyin düzeneğinde ara sorunu..
  • Kurum temizliği Carbon Clean değildir. Carbon Clean işlemi yakıt hortumlarının sökülerek bir cihaza bağlanması ve bu cihazdaki temizleyici ürünle mazotun karıştırılarak tekrardan enjektorlere gönderilmesi ile oluyor. Bu işlem sadece enjektorleri temizler. Ama kullanılan temizleyici madde de çok önemli sonrasında enjektorleriniz zarar görebilir. Yaklaşık 1 saatlik bir süresi var.
    Ayrıca bir de motoru açmadan manifolt daki kurumları temizliyorlar. Bunun için hastaya serum bağlanır gibi bir kutu sıvıyı motorun üst kısmındaki içinde kelebek olan bir parçayı sökerek kapak vazifesi görecek şekilde bağlıyorlar. Kapağın ucuna da bir küçük hortum, hortum da sıvıya daldırılıyor. Bu şekilde 10dk. rolantide çalıştıktan sonra gaza bir kaç kez yüklenerek manifolt daki kurumların dışarı atılması sağlanıyor. öyle fazla duman çıkıyor ki insanın o dumanın kendi arabasından çıktığına inanası gelmiyor.
    Ben her ikisini de özel servisde yaptırtdım araçda düzelmeler oldu. Hızlanması gidişi değişti. Ancak carbon Clean yapan kişi de asıl enjektor temiziği için enjektorlerin sökülüp temizlenmesi gerektiğini söyledi. Bu temizleyici ürün piyasada çok var ben Bosh'un servisinde yaptırtmıştım.
    Fakkat dizel araçlarda ne yapsak da belli km.lerden sonra kurum olacaktır. En iyisi her yağ değişim periyodunda özellikle manifolt temizliği yaptırtmak. Ben bunun faydalı olacağına inanıyorum. İnanın o kadar fazla siyah duman çıkıyor ki insanın utanası geliyor.
    Ancak forumda bazı arkadaşlar bu sıvının da Turbo'ya zarar verdiğinden bahsettiler bu konuda çok fazla teknik bilgim yok. En azından yeterli teknik bilgiye sahip olan arkadaşlardan bi açıklama gelirse daha iyi olur.

Yakıt da çok önemli. Yaşanmış bir tecrübemi paylaşmak isterim.Sürekli komşumdan (PO bayisi) alıyordum. Taa ki bir gün ters istikamette kaldığı için geri dönemediğim ve yolumun üstündeki Opet bayisinden yakıt alana kadar. Aracın bir süre sonra gidişinde belirgin bir düzelme oldu rampaları çıkışı gaz yemesi daha rahatladı. Hatta bu durumu yani Opet'den yakıt aldığımı bilmeyen kardeşim bile farketti ve "abi arabaya bir şey mi yaptırttın daha iyi gaz yiyor" dediği de oldu. Bir kaç kez daha Opet'den aldım ve o güne kadar egsozumdan çıkan çok pis kokunun da gittiğini farkettim.
    Ben Rize'de yaşıyorum ve burda Opet'den başka bir istasyon deneme şansım yok gibi. Diğerleri olduğu gibi PO bayisi. Bir tane Shell bayisi var ancak ordaki arkadaşım patronun Shell'e zaman zaman kızıp PO dan yakıt aldığını söyledi . Sonra Başka bir PO bayisinden aldım ve durum eskisi gibi oldu. Arabanın gidişatı düştü tekrardan egsozdan o pis koku gelmeye başladı. Ben de o günden beri Opet'den başka bir yerden yakıt almadım şu ana kadar da memnunum.

• Servis banada Dolu depoya dökülen temizleyici önderdi ama ne olduğunu bilmiyorum, bile yada kullanan varmı acaba Wolkwagen bunu öneriyormuş,
  • quote:

Orjinalden alıntı: manet

1999 Model 2.5 transporter sahibiyim ama aracı sadece tatile giderken ve şehir içinde kullandığımdan daha 76 000 de .

Sorunum şu;

ben gecen sene opele yaptırdım ama dısardan carbon clean sistemi ile değil bu sıstemi en fazla 100tl ye yaparlar bılgın olsun..benım yaptırdıgım sistem senınkıyle aynı sanırım 1 gün sürüyor motor üst kapağı sökülüyor contalar bile değişiyor..ama cok farklı oluyor arac..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.