Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çıkacak çıkmasına da daha zamanı var, ilk 10.4.4 built 8G7 olarak çıktı şu andaki built 8G27 filan sanırım, yani 10.4.4 hala daha güncelleniyor, 10.4.3 gibi olursa biraz uzar çıkmsı 10.4.3 sanırım 2 aydan fazla sürmüştü,, tahminen ocak ortası gibi çıkar, zaten chiristmas başlıyor siestaya geçmişlerdir bile

quote:

Orjinalden alıntı: teeching

Polaty Macallica Davinci

http://www.thinksecret.com/news/0511briefly2.html bi okuyun...yenisi geliyor demiştim...

• intel makina icin hazırladığım dvd ile amd makinamı boot edemedim,halbuki venice 3000+ şlemcide sse3 nx vs destekliyordu,deneme amaçlı iki dvd hazırladım bir tanesi maxxuss patch yle birtanesi jas patchiyle,maxxuss patchiyle patchlediğim dvd reboot sorunu yaptı,jas patchiyle patchlediğim dvd den açıldı,bir öncekiler gibi acaip yavaş ,yuklemeye devam etmedim cünkü o yavaşlığı biliyorum muhtemelen 3 saat falan sürecekti yukleme işlemi(benim anakartta ide çok yavaş,sata diskimde dolu)bu arada ikinci bir dip not,intel makinada kurulu olan sata diski söküp amd makinaya takarak boot etmeye calıstığımdada aynı stop işaretiyle karsılaştım,bu demektirki nx/xd/pae/veya buna benzer baska bir sorun var,bir üçünci denememi maxxuus un spesifik ppf dosyalarıyla patchleyerek yapmayı düsünüyorum,buna benzer soorun yasayan arkadaslar durum simdilik budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 20 Aralık 2005 18:56:35 >
  • benim 8F1111 i yüklemem acayip hızlı oldu, 10,4,1 i yükleme sürem 2 saati filan bulmuşken 10,4,3 8F1111 i yüklemem sanırım yarım saat sürdü sürmedi, xp yi bile o sürede yükleyemiyorum neredeyse, maxxus un 8F1111g patc ini yüklemeye kalktım yüklendi gibi görünsede sanırım doğru düzgün yüklenmedi,info da herhangi bir ibare çıkmadı, performanstada bir değişiklik olmadı ama sistemin açılması biraz sancılı bir hal aldı. 10,4,4 daha başarılı olacaktır birde daha iyi sürücü desteği olursa süper olur, apple a yazalımda bi zahmet sigmatel 9223 ve nvidia 6600 128 MB için bi zahmet bi kext attırsınlar ellerine yapışmaz herhalde ,

heh yüzsüzlüğün bu kadarıda fazla olur herhalde jobs sopayla kovalar bizi valla

• polat o dvd yi wesleyin patchi ile patchleyip dene bence ..bak sorun filan ayaşamayacaksın hatta hızlandığnı bile göreceksin..bu arada kurulum esnasındaki hız sorunu additional printers ve de translationsları kaldırmakla çözüldü bende..osx in açıılışıda süper hızlı fakat seed update yaptım aynı zamanda system optimizer gibi bir iki programla optimize ettim sistemi ...
  • @ Davinci
    bir xbench yapabilirmisin bakalim sistem info ne cıkacak,acaba update olmuşmu?

@maccalica

http://rapidshare.de/files/8733701/wesleypatch_8f1111_v1.1.zip.html

bunu henuz denemedim ama denicem az sonra,bi önceki denememde de söylediğim gibi jas ın patciyle install edebiliyorum amd makinaya,onuda bunuda denemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 21 Aralık 2005 10:22:28 >
  • Meraklısına not: Yukarıda Piratebay'de bulduğum patchli 8f1111, wesley'in patch'iyle patchlenmiş. (Amma patch'li cümle oldu )
  • patchlenmiş dvd indirmek çok saçma,olmazsa uymazsa gitti 3 gb ,ben dün 4 kez farklıpatcch yaptım düşünsene en son jas ın patch iyle yaptığım boot edebildi,yukarda wesleyin patch ini verdim bence onu indir
  • wesleyin patchide çalışıyor,tabi bende yine çok agır ama bence benim anakart ve ide olayindankaynaklanan bir agirlik bu,sonucta çalışıyor amd işlemci ve rs480 anakartta
  • @polaty kesinlikle haklısın. Ben adsl'yi beleş buldum kullanıyorum. Birde milet hücum etmiş bi de ben çekeyim dedim. Zaten şu anda 2. HDD (imzamdakinin aynısı)'yi sipariş ettim onu bekliyorum vaktimde var indireyim dedim. Wesley'nin patch'ini indiriyorum, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macallica -- 21 Aralık 2005 12:39:02 >
  • Bu arada yukarıdaki linkin dışında şu adreslerde de patch mevcut

http://www.mytempdir.com/303235
    http://www5.rapidupload.com/d.php?file=dl&filepath=12981

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macallica -- 21 Aralık 2005 12:50:14 >
  • İndirdiğim 'macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg' dosyasının md5summer programıyla doğrulamasında farklı rakamlar ortaya çıkıyor. Başkalarında da bu durum varmı ki?
  • bendede farkliydi sorun olmadi
  • Merhaba,
    Mac OSX x86 10.4.3 build 8f1111 patched with Wesley's patch.torrent ve macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg adlı iki torrenti indirmeye başladığımı daha önce söylemiştim, ilk torent 2,95 gb olduktan sonra ikinci 200 mb olduktan sonra durdu. Şu an hiç ilerlemiyor. Acaba şu an indirebilen var mı?

• dün akşam vista 5259 yukledimde,bu screenshot eklemeden gecemedim,vistanın her yerinde mac os x ten alıntılar esintiler uçuşuyor,su resimdeki minik ok işaretlerine bakın lütfen,daha komiği vistayı kullanırken farkediyorsun,mesela masa üstüne sag tıklamaya (chance desktop background) diye bi menu eklenmiş her nedense ve tıkladığınız da açılan menu yine hernedense tıpkı mac os unki gibi ve resme tıkladığın anda değiştiriyor masaüstü resmini,ve buna benzer bi cok sey dolu menulerinde ve bu bana inanılmaz garip ve komik geldi,hatta şu aşamada şunu sormakta isterim bir bilen varsa,microsoftun vistada kullanacağını açıklayıp bir türlü hayata geciremediği winFS dosya sisteminin apple in HFS dosya sitemiyle bir ilintisi varmı acabaaaaaa

• bi kaç satır yukarıda dsh nin yazısındaki dosyaları indirebilirsin, onlar işine yarar.

@polatyy. sürüme baktım 8F1111g olmuş ama performansta pek bişey değişmedi. xbench skoru 70 lerde filan niye yaptım o yamayı anlamadım, bazıları PPC programların çalıştığını hatta toast titanium 7 nin çalıştığını söylüyor ama bende öyle birşey olmadı ne hikmetse , 10,4,4 ü bekliyorum artık ama daha PPC sürümü çıkmadı çıkınca bakarım artık
  • Hem Wesley'nin hem de Jas'ın patchlerinde 'Binvalid/Patch validitation.' uyarısı alıyorum. Acep indirdiğim .dmg dosyasında mı bir problem var!?
  • @Davinci

abi ben toast titanium7 i defalarca denemistim önceki sürümlerde hepsinde bu intel versionda calısamaz hatası veriyordu,ama şimdi çalışıyor,aynı sekilde hiç çalışmayan age of empires simdi çalışıyor,logic express 7 de aynı sekilde çalışmayıp crashlerken simdi çalışıyor,ve daha aklıma gelmeyen bi kaç programvar ,aslında su anda bende çalımayan bisey yok,ppc lerin çalışmaması ilginç,performansa gelince xbench in 70 lik degeri normal,xbench degerlerinde bir artış yapmıyor,sistemin genel çalışma hızını etkileyen bir patch değil altivec rosettayı aktive eden bir patch ,buda sadece ppc ler in çalışma performansını ve çalışmayan ppc lerin çalışmasını saglıyor,en azından hemen herkeste böyle olmuş,sende neden olmadı acaba
  • benim sistem illede çıkıntılık yapacakya nedir anlamadım
  • abi yaklaşık 8-10 dvd telef ettikten sonra jas ın patch iyle 8f1111 i kurdum makinaya açıldı oh herşey güzel derken SeedUpdate8F1111A.pkg dosyasını kurdum makina açılıp resetliyo açılıp resetliyo ve bu böyle devam ediyo neyi yanlış yaptık ya
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.