Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg ,bu en son sürüm bunun küçük birde update i var,update sonrası build 8F1111g oluyor,ama bu dosya direk dvd ye yazılabilr durumda değil,kullanılacak anakart işlemci vs ye göre patch lenmesi lazım,son sürümün senin indirdiğin gibi patchlenmiş hazır iso dosyası halinde olan yok,

senin indirdiğin versiyonunda en saglıklı olanı Marklar-Tiger.dmg dosyasıydı,bu dosya adıyla aratıp indirseydin belki daha saglıklı olurdu,artık onunla ugrasma derim ben o 10.4.1 di ,son sürüm 10.4.3 ,hatta cok yakında 10.4.4 cıkacak sanırım
  • macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg imajı için hangi patch kullanılıyor biliyomusun?.

bunu indirdim nasıl indi bende bilmiyorum . birde patc ini bulursam herhalde yükleyebilirim artık, senden aldığım dvd ye jas ın patch ini yaptım bu sefer yükleyici hiç acılmadı kernel panic verip duruyo.

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg ,bu en son sürüm bunun küçük birde update i var,update sonrası build 8F1111g oluyor,ama bu dosya direk dvd ye yazılabilr durumda değil,kullanılacak anakart işlemci vs ye göre patch lenmesi lazım,son sürümün senin indirdiğin gibi patchlenmiş hazır iso dosyası halinde olan yok,

senin indirdiğin versiyonunda en saglıklı olanı Marklar-Tiger.dmg dosyasıydı,bu dosya adıyla aratıp indirseydin belki daha saglıklı olurdu,artık onunla ugrasma derim ben o 10.4.1 di ,son sürüm 10.4.3 ,hatta cok yakında 10.4.4 cıkacak sanırım

• quote:

Orjinalden alıntı: DaVinci

macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg imajı için hangi patch kullanılıyor biliyomusun?.

bunu indirdim nasıl indi bende bilmiyorum . birde patc ini bulursam herhalde yükleyebilirim artık, senden aldığım dvd ye jas ın patch ini yaptım bu sefer yükleyici hiç acılmadı kernel panic verip duruyo.

quote:

macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg ,bu en son sürüm bunun küçük birde update i var,update sonrası build 8F1111g oluyor,ama bu dosya direk dvd ye yazılabilr durumda değil,kullanılacak anakart işlemci vs ye göre patch lenmesi lazım,son sürümün senin indirdiğin gibi patchlenmiş hazır iso dosyası halinde olan yok,

Evet bende aynı soruyu soracaktım ilave olarak şunu da ekleyeyim elimde aşağıda sıralı olan dosyalar var bunların hangisi veya hangileri uygundur.

Maxxuss'unkiler
    ---------------
    - boot-8f1111.zip
    - bootpatcher_8f1111.zip
    - Maxxuss_Kernel_NoNX_10.4.3_8F1111_raw-test1.zip.tar
    - Maxxuss_Kernel_Patches_8F1111_Release1b.zip
    - Maxxuss_Kernel_Patches_8F1111A_Release1b.zip
    - Maxxuss_Kernel_SSE3-Emulator_NoNX_CPUID_10.4.3_8F1111_raw-v1.1b.zip
    - Maxxuss_Kernel_SSE3-Emulator-v2_NoNX_CPUID_RTC_10.4.3_8F1111-raw.zip
    - Maxxuss_SeedUpdate8F1111A.pkg.SSE2-1b_NoNX_CPUID.zip.tar
    - Maxxuss_SeedUpdate8F1111A.pkg.zip
    - MaxxussAntiTPM_10.4.3_8F1111_raw.zip

JaS'ınkiler
    ----------------
    1111a.No.NX.Patches.zip
    1111Patches_ppf_patcher.zip

• yandık simdi

MaxxussAntiTPM_10.4.3_8F1111_raw.zip ;bu antitpm patchi,sse3 nx/xd destekli bir islemciniz varsa sadece bunu iso icinde doğru yere kopyalamız yeterli kurulum için

Maxxuss_SeedUpdate8F1111A.pkg.zip ;8f1111 in altivec rosetta update i sistem kurulduktan sonra install ediliyor

Maxxuss_Kernel_SSE3-Emulator_NoNX_CPUID_10.4.3_8F1111_raw-v1.1b.zip
    Maxxuss_Kernel_SSE3-Emulator-v2_NoNX_CPUID_RTC_10.4.3_8F1111-raw.zip ;sse2 islemciler icin patchler

kısaca kullanacağınız anakart ve işlemciye göre farklı patchler var arkadaslar daha spesifik sorular sorarsanız arastırmya calışırım.

@davinci
    macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg bunu ppf patch iyle patchlemene gerek yok senin işlemcin ve anakartın için,sadece antitpm leri eklesen yeterli,ben oyle yaptım,yalnız şu klavye mouse problemini anlamadım,sendekiler ps2 mi? eger oyleyse usb denermisin,ikiside usb olursa sorun yapmaması lazım

• @macallica
    elindeki dosyaların hic birisi sendeki iso ya olmaz sakın deneme
  • bendekler PS2 bu akşam bi usb alet edavat götüreyim eve deneyeyim bakaım ne olacak, yükleme tamamlandıktan sonra sanırım sorun olmaz ama yükleme aşaması sıkıntılı işte
  • ps2 kext leri yuklersin kurulduktan sonra,benbastan beri usb klavye mouse kullandığım için bu tarz sorunları farketmiyor olabilirim,ama forumun ilk günlerinden beri bu bir problem hatırlıyorsundur
  • quote:

@macallica
    elindeki dosyaların hic birisi sendeki iso ya olmaz sakın deneme

Aslında bende 'macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg' dosyasını indirmiştim. Bugün bitti. Daha önce 8f1099'u indiriyom demiştim (sonra vazgeçtim) acaba onu dikkate alarakmı olmaz dedin. Eger 8f1111'de kullanılmıyorsa bu patchler bende .

• ben 1099 da kullanacağını düsünmüştüm yazıktır vurma kafanı 8f1111 de kullanabilirsin

sen sataya kuruyorsun değilmi?bana total kurulum süresinide yazarmısın.ben aynı anakarta ide ye kurarken 3 saat faln sürüyorduda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 14 Aralık 2005, 18:34:34 >
  • fiiuuuu!! Yüreğime su serptin <-mutlu adam ben.
  • @davinci
    sen usb klvy emouse kullanırsan benden aldığın dvd yle kurabilrsin,en yalın patchsiz hali o ve en saglıklısı doğal olarak,sadece antitpm leri değiştirdim ben onda baska hic değişiklik yok ve çalışıyor olmalı
  • quote:

ben 1099 da kullanacağını düsünmüştüm yazıktır vurma kafanı 8f1111 de kullanabilirsin

sen sataya kuruyorsun değilmi?bana total kurulum süresinide yazarmısın.ben aynı anakarta ide ye kurarken 3 saat faln sürüyorduda

Evet SATA'ya kurucam. Bugün bir Seagate barracuda 200 gb sipariş ediyorum. Hafta sonu da muhtemelen girişirim. Senin isteğini not etmiştim . Umarım bir aksilik çıkmazda osX'in gülen yüzünü görebilirim. Klavye (apple) ve Mouse'u da (macally) USB ve mac uyumlu aldım. Hadi bakalım hayırlısı.

• yaw ilker inanç nerdeeee,özledik kardeşim seni hayırsız mac os çu
  • tekrar kurdum mac os u , kurulumun en son aşamasında kendini yeniden başlatmadı yine , ben de bekledim 120 dakika , en sonunda manuel olarak reset attım. açılışta mac os düzgünce açıldı :) çok korktum açılmayacak diye .

şimdi fırsat buldukça kurcalamaya bakacağım.

ilk izlenimlerim:
    p4 2.8 ghz , 512 mb ram , 40 gb hdd de açılış 2 dakikayı geçiyor.
    on board ethernet kartını otomatik tanımış internete sorunsuz çıkıyor safari ile :)
    on board ses kartını tanımamış , şimdilik görüntü var ses yok yani

ms office ile hazırladığım ppt dosyasını mac altında açabilir miyim? hangi programla açmam gerekir?
    msn'in mac de karşılığı var mı , varsa hangi program?

iyi günler ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sherlockholmes_1980

ms office ile hazırladığım ppt dosyasını mac altında açabilir miyim? hangi programla açmam gerekir?

iyi günler ...

Bahsettiğin programların osX versiyonlarıda mevcut, ekstra başka programlar aramana gerek yok. Örneğinhttp://download.microsoft.com/download/a/6/f/a6f5125d-a949-448f-b2d0-b1881dd1c7da/Messenger500.dmg

• quote:

Orjinalden alıntı: sherlockholmes_1980

on board ses kartını tanımamış , şimdilik görüntü var ses yok yani

iyi günler ...

onboard ses sorunları icin bi takim kext dosyaları mevcut,bu konuyla ilgili kişisel bir arastırma yapman lazım,www.osx86project.org bu konuda en iyi forum adresi , microsoft ofice full calısıyor osx86 da,msn mesenger 500 ü ayrıca kurmussan ofice paketi icinde hazır geleni kurmamanı tavsiye ederim,ayrıca indirip kuracağın daha yeni bir version,ben bugün ofice paketindeki entourage(ms ofis karsılığı microsoft outlook) inceledim,acaip sevimli ve kullanıslı bir meret ,insanın microsft neden windows icinde boyle yapmamis diyesi geliyor ve tabi power point te mevcut bu pakette ve oda windowsta ypılmıs pps ,ppt dosyalarını falanda cok rahat acıyor

• macallica , soruma cevap verdiğin için teşekkür ederim.

iyi çalışmalar .
  • macallica , soruma cevap verdiğin için teşekkür ederim.

iyi çalışmalar .
  • power point viewer , msn500 programlarının mac versiyonlarını indirdim , kurulum yapamadım. program beklenmedik şekilde sonlandı , tekrar açın ya da kapatın şeklinde bir hata verdi. 3 sefer denememe rağmen , çözülmedi.

ne önerirsiniz?
  • PowerpointViewer esasen classic tabanlı olduğu için çalışmamış olabilir. Programların cocoa tabanlı olan osX versiyonlarını kullanmak gerekiyor. Yukarıda linkini verdiğim MSN dosyası ise .dmg formatında bir disk image dosyası, üzerine çift tıklandığında bir sanal sürücü olarak masaüstüne mount olur. İkinci olarakta buradan programı application klasörüne kopyalayıp çalıştırmak yeterli. Bildiğim kadarıyla MSN'i macintellerde kullanan arkadaşlar var. Mac ortamında MSN'e iyi bir alternatifte Adium programıhttp://www.turkmac.com/yazilimgoster.php?id=3989 istersen bir de onu dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macallica -- 15 Aralık 2005, 18:09:29 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.