Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • polaty..ya update çektim ama dünden beri kafam altüst oldu..osx86projectdeki şerefsizlerde müthiş ketum..jas bile yardım etmiyor..maxxuss zaten görmek imkansız ...jas a yalvarınca arada yardıme diyor..ben sanırım update yapamadım yada yanlış birşey yaptım..SeedUpdate8F1111A.pkg bu yaptığım update in ismi..valla kafam bugün gerçekten karıştı..br kere maxuss patchleri içinde hangisi bana uyacak yenilerden bahsediyorum...bilemedim..original mah_kernel nereye nasıl patch edeceğim..sadece replace authenticate yapsam yeter mi ? yoksa kext load gibi birşeyler mi yapmak laızm ? yeni sürümde bu arada POLATY ALTIVEC VAR..duymuşsundur..ama onund atorrentını bulamadım
  • yaw zaten maxxuss un siteside hack lenmiş

adam siteye ik itane dosya koymustu birisi sse2 nx vs makinalar icin kerneller iceriyordu(o birz sorunlu galiba)
    digeri direk update yapıyor ,fakat sse3 ve nx destegi olan islemciler icin(yani orjinal) ,ben sse3 nx olani indirip kurdum,digeride var ama gerekmesede onuda cekmistim lazim olursa msn den atayim sana

simdi baktim senin indirip kurduğun sse3 ve nx destekli islemcilier icin olani,bende aynisini kurdum,sende yolunda gitmeyen nedir?

not:update sonrasi sistem info 8f1111g oluyor olmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 10 Aralık 2005, 21:06:06 >
  • osmanerkul@msn.com polaty bekliyorum.
  • 8f1111 sürümü yüklemeye çalıştım ama fareyi ve klavyeyi tanımadı alet, ikiside pasif durumda o yüzden yükleyemedim, sizedede benzer bir sorun oldumu acaba?
  • olmadii
  • @davinci hocam simdi okudum jas ın yeni bir pathci var allinone seklinde,aslinda sse2 nx olmayan falan makinalar icin ama icinde ps2kext leride var

http://325i.org/hosted/jas/1111a.ins...emu.cpuid.nonx

yazmayı unutmusum sendeki dvd den bi iso al ve ppf dosyasını iso ya patchle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 12 Aralık 2005, 19:14:15 >
  • @polaty link verdiğin dosyayı bulamadım. Tam adını yazabilirmisin!?
  • yemedi abi, petch i yaptım kuruluma geçtik ama gene klavyeyle fareyi görmüyor, akşam bir usb fare ile deneyeceğim bakalım ne olacak
  • http://325i.org/hosted/jas/1111a.No.NX.Patches link budur.

quote:

Orjinalden alıntı: macallica

@polaty link verdiğin dosyayı bulamadım. Tam adını yazabilirmisin!?
  • abi adamlar hızlı calısıo,birileri yapıo birileri hacklio

JaS patch leri
    http://rapidshare.de/files/8446004/1111Patches_ppf_patcher.zip.html bu JaS ın patch i
    ( here is my PPF patch for 8f1111.This patch is for sse3 systems without NX.DX.)

MAXXUSS patchleri

http://rapidshare.de/files/9076199/Maxxuss_Kernel_SSE3-Emulator-v2_NoNX_CPUID_RTC_10.4.3_8F1111-raw.zip.html
    http://rapidshare.de/files/9076176/Maxxuss_Kernel_SSE3-Emulator-v2_NoNX_CPUID_RTC_10.4.3_8F1111A-raw.zip.html

bunlarda maxxuss un patch leri,sse2 işlemciler için ama maxxuss ta ps2 driverler varmi bilmiyorum,JaS ın patch ide sse3 işlemciler için nx/dx olmayan lar için
  • NX/DX/PEA ne olaki yaf, benim işlemci bunları destekliyor, bir kayıp olurmu acaba
  • nx/dx pae işlemci üzerindeki bir güvenlik koruma sistemi yanlış bilmiorsam,buna sahip olmayan islemcilere normalde kurulamıyor,eger işlemci sse3 vs nx/dx destegine sahipse sadece anti tpm dosyalarını iso ya ekleyip kurmak mümkün,ama bazı anakartlarda usb,ps2 vs sorunu yapabiliyor ,bu patchlerde bu tarz sorunların bir kısmına çözüm getiriyor maxxuss&jas patchleri,denemek lazim derim
  • merhaba arkadaşlar ,

internet üzerinden mac os tiger 10,4 x86 dvd image dosyasını indirdim , dvd ye yazdım.
    sistem: p4 2,8ghz , 512 mb ddram , 64 mb nvidia ekran kartı , 40 gb hdd.

1-mac os işletim sistemini kurarken serial key veya başka bir lisans kodu istiyor mu? elimde böyle bir kod yok şimdilik ve eğer şifre lazımsa kurulumun yarım kalmasından endişelendiğim için kuruluma başlayamıyorum.

2-kurulum sorunsuz bir şekilde bittikten sonra mac os kurduğum diskin imajını Ghost programı ile alıp yedeklemen mümkün mü , mac os sistemi kurup inceledikten sonra win xp ye dönmem sorun olur mu?

iyi günler ...
  • MacOS seri numarası isteyen birsistem değil o yüzden kurabilirsin ama anti TPM yamasının yapılmış olması gerekiyor, ayrıca sistemin stabil olması anlamnda HFS+ olarak formatlanmalı HDD, bu yüzdende windows kurulu bölümden ancak macdrive filan gibi programlar aracılığı ile görebilirsin sanıyorum, yoksa görmen mümkün değil dolayısıyla imajınıda alman biraz zor gibi geliyor bana.
  • Yüzbaşı DaVince , öncelikle ilgine teşekkür ederim.

az evvel 40 gb maxtor diske kurmayı denedim mac os işletim sistemini kurulum sırasında herhangi hata vermedi. partisyonu mac os extended olarak formatladım ve kurulumu tamamladım. kurulumun sonunda sistem 30 saniye sonra yeniden başlatıalcak dedi ve öylece kaldı. mecburen kasadan resetledim. sistem açılırken 10 satır 99 yazdı ve en sonunda durdu , açılmadı yani..

acaba nerede yanlış yaptım?

kuruluma başlamadan önce system tooldan baktığımda işlemcinin sse3 desteğini filan olduğu yazıyordu , donanımsal olarak bir eksik görmemişti , ama açılışta çakıldı.

ne yapayım , bu sevdadan vaz mıgeçeyim , yoksa devam mı edeyim_
  • elle yeniden başlatınca öyle bir sıkıntı oluyor, yükleme tamamlanmamış oluyor, yeniden başlamasını beklemek en iyisi ama biraz uzun sürüyor, bende sanırım 10 dakika filan sürmüştü , ama daha sonra bir sıkıntı olmuyor, birde başlarken boot options a -f parametresini girip başlamayı dene istersen belki yer bunu ama yemezse yeniden yüklemen ve yeniden başlamayı beklemen gerekiyor.

kolay gelsin
  • senin olay biraz tepeden inme gibi oldu,aylardır devam eden bi olay bu ,bi çok sürüm cıktı,bir kısmı patchlenmiş hazır dvd ye basılabilr halde ama son cıkanların hicbiri oyle değil,indirdigin dosyanın internetten bulduğun haliyle tam adınıyazarsan belki olaya bir açıklık getirebiliriz,
    buarada acılısta f8 e basıp -x veya -f yazarak boot etmeyi dene istersen
  • indirdiğim dosyanın tam adı:Tiger_for_x86pc_(by_Viper)

yeniden başlama sırasında 3 dakikadan fazla bekledi diye elle reset atmıştım , 10 dakika süreceğini beklemiyordum ve bu beklme aşamasında hiçbir işlem yapıldığına dair hareket göremediğim için elle reset attım. birazdan açılış sırasında parametre girmeyi deneyeceğim olmazsa tekrar kurarım... bu sefer elle reset atamayacağım varsın beklesin 10 dk. :)
  • o dosya bu işin ilk basladığı günlerde çıkan ilk iso versiyonlardan birisi,tekrar dene kurmayı,eger kurulu ve açılırsa biraz karıstır kurcala tanış,ama sonrasında eger begenirsen son sürümlerden birini yukle derim ben,o ilk sürüm cok problemliydi,safaride flash plug in i bile çalışmıyordu,simdiki versionda hemen hersey full çalışıyor
  • şimdiki dosyanın adı ne? dosya boyutu ne kadardır acaba? elimdeki 4 gb dosyayı indirmek 6 gün sürmüştü.

çok sağol
    pm attım.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.