Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yukarıdaki yazdıklarıma ek olarak benin osx çöktüğü zaman
    -x -v -s gibi komutlardan sonra konsolda değişiklik
    yamak için kullanılan /sbin/mount -uw / gibi komutlar çalışmıyor
    bende iki adet osx kurdum bi tarafta bozup diğer taraftan yapıyorum veya
    win de osx bölümlerinde değişiklik yapmak için macdrive kullanabilirsiniz

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış
  • Yazın osx86 ya merak salıp polatyy hocamdan gidip bizzat, 10.4.6 dvd sini alıp, sohbet etme şansım olmuştu. Fakat benim ekran kartım (6600gt) o zamanlar quartz desteği yoktu (natit). Şimdilerde baktım natit diye sürücü var yeniden jas 10.4.8 kurdum, jas combo 10.4.9 ile update ettim. Sistem gayet güzel çalışıyor. Anakartım Gigabyte GA - 8IPE 1000 - G. İşlemci p4 2.4, Fakat seste bir problem var, önce boğuk ve cızırtılı,kesik başlıyor, sonra düzeliyor. Zaten sitede belirtiyor http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.4.8#Gigabyte_2

Diğer bir sorun natit'in uni versiyonu kurulmamakta direndi bende sadece nvidia versiyonunu kurdum, quartz çalışıyor görülüyor ama display kısmı not connected diyor. Genelde sorun yok, ama skypede karşıdan kamera açınca ekrana görüntüsü gelmiyor, birde quicktime takılarak çalışıyor. Ne yapılabilir?

Diğer bir sorum osx programları nereden indirebilirim, ekran kartı testi, dvd player, dvd writer, ilife gibi?

Şimdiden teşekkürler, ayrıca aylar önce polatyy hocama vefa borcum var, dvd isteyenlere kargolayabilirim.

• bildiğim kadarını yanıtlıyım. programları genelde torrentle demono-id.com dan çekiyoruz (aradaki - yi kaldır). Davetiye sistemi ile çalışıyo site.Eğer üye olamazsan pm at ben sana bi davetiye kodu gönderirim. Programlarıda az çokhttp://forum.donanimhaber.com/m_9045767/tm.htm burdan takip edebilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugur_bek

bildiğim kadarını yanıtlıyım. programları genelde torrentle demono-id.com dan çekiyoruz (aradaki - yi kaldır). Davetiye sistemi ile çalışıyo site.Eğer üye olamazsan pm at ben sana bi davetiye kodu gönderirim. Programlarıda az çokhttp://forum.donanimhaber.com/m_9045767/tm.htm burdan takip edebilirsin...

arkadaşlar merhaba macintosh dvd yi iniremiyorum kotadan dolayı rica etsem bi arkadaş yollayabilirmi yada elden verebilirmi istanbuldayım. birçok bilgisayarcıya sordum malesef.karşılık olarak 4 kişiye bu foruma isteyenlere bende göndericem çünkü arayıp da bulalamak çok zor oluyo. teşekkürler

• Arkadaşlar dvd arayanların derdine bir çare olmak adına, kadıköyde merkezi bir yerde işyeri olan arkadaşımla görüştük, dvd leri oraya bırakacağım, oradan almak isteyenler, boş dvd+kopyalama ücreti karşılığında (makul bir fiyata) alabilecek. Şimdilik elimde Jas intel only 10.4.8 var, ilk etapta onu bırakabilirim. AMD için olanı indiriyorum, en kısa sürede onu da bırakmayı düşünüyorum. Yalnız işyerim kadıköye biraz ters, bir kaç gün alabilir, şimdiden söylemesi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuhan40
    arkadaşlar merhaba macintosh dvd yi iniremiyorum kotadan dolayı rica etsem bi arkadaş yollayabilirmi yada elden verebilirmi istanbuldayım. birçok bilgisayarcıya sordum malesef.karşılık olarak 4 kişiye bu foruma isteyenlere bende göndericem çünkü arayıp da bulalamak çok zor oluyo. teşekkürler

pm at dostum kargo bilgilerini
  • @dijitalman arkadaşım ati 9600 ekran kartın için bir çözüm yazıyor denemek istersen
    http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=48597

gözünden kaçarsa diye pm de attım ayriyetten 9600 le sorunu olanlarda bakabilirler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: slymnuc

Arkadaşlar dvd arayanların derdine bir çare olmak adına, kadıköyde merkezi bir yerde işyeri olan arkadaşımla görüştük, dvd leri oraya bırakacağım, oradan almak isteyenler, boş dvd+kopyalama ücreti karşılığında (makul bir fiyata) alabilecek. Şimdilik elimde Jas intel only 10.4.8 var, ilk etapta onu bırakabilirim. AMD için olanı indiriyorum, en kısa sürede onu da bırakmayı düşünüyorum. Yalnız işyerim kadıköye biraz ters, bir kaç gün alabilir, şimdiden söylemesi.

BEN OSX86 OLAYININ İLK GÜNLERİNDEN İTİBAREN BU SENİN BAHSETTİĞİNDEN DAHA İYİSİNİ KADIKÖY DE Kİ İŞ YERİMDE YAPIYORUM ZATEN,HEMDE ÇOĞU ZAMAN BOŞ DVD DAHİ İSTEMEDEN(BELEEEEEEEEEEŞŞŞ)

TİCARİLEŞMEYELİM...

• vaaay ticaret başlamış burada, o zaman deyim arkadaşlar beşiktaşta da satılıyormuş tam yerini öğrenirim ama daha mı makul değil mi bilmiyorum bakarsınız artık serbest piyasa :)

polatyy hoca ne kadar para istersin şu nforce4 kext ine bi el atalım işin içinden çıkalım, yada turan hocaya mı söylesem belki daha az para ister, neyse haberleşiriz serbest piyasa ne de olsa..
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

Arkadaşlar dvd arayanların derdine bir çare olmak adına, kadıköyde merkezi bir yerde işyeri olan arkadaşımla görüştük, dvd leri oraya bırakacağım, oradan almak isteyenler, boş dvd+kopyalama ücreti karşılığında (makul bir fiyata) alabilecek. Şimdilik elimde Jas intel only 10.4.8 var, ilk etapta onu bırakabilirim. AMD için olanı indiriyorum, en kısa sürede onu da bırakmayı düşünüyorum. Yalnız işyerim kadıköye biraz ters, bir kaç gün alabilir, şimdiden söylemesi.

BEN OSX86 OLAYININ İLK GÜNLERİNDEN İTİBAREN BU SENİN BAHSETTİĞİNDEN DAHA İYİSİNİ KADIKÖY DE Kİ İŞ YERİMDE YAPIYORUM ZATEN,HEMDE ÇOĞU ZAMAN BOŞ DVD DAHİ İSTEMEDEN(BELEEEEEEEEEEŞŞŞ)

TİCARİLEŞMEYELİM...

kardeşim selam ugur_bek hocam ile konuştuk dvdyi yollayacak . bende 4 kişiye göndericem :) valla çok saolun bencede nekadar freevare olarak dağıtırsak o kadar windowst tekelinden hele hele o virüslerden kurtuluruz. donanımımı yazayım umarım ısırılmış elmam mac :) çalışır

İntel dual core 2,8 işlemci+Asus P5VD2-MX anakart+2 gb 667mhz kingstone+160 sata2+Ati X550 ekran kartı ( en yakın zamanda değişcem :)) bu sisteme kurulurmu üstadlar kolay gelsin Selametle

• quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

vaaay ticaret başlamış burada, o zaman deyim arkadaşlar beşiktaşta da satılıyormuş tam yerini öğrenirim ama daha mı makul değil mi bilmiyorum bakarsınız artık serbest piyasa :)

polatyy hoca ne kadar para istersin şu nforce4 kext ine bi el atalım işin içinden çıkalım, yada turan hocaya mı söylesem belki daha az para ister, neyse haberleşiriz serbest piyasa ne de olsa..

@uphuck hocam valla bende AppleNForceATA.kext'in 2. eli var baya ucuz hesaplı veririm
  • vaio vgn-n11 model laptopa 10.4.7 kurdum fakat dvd i çıkardıktan sonra operating system not found yazıyor. f8 e basınca bişey olmuyo. recovery yaptım ve tekrar xp i c'e kurdum. c'de xp var şuan. d'de mac kurulu fakat ulaşamıyorum. açılışta direk xp açılıyo. ne yapabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

vaaay ticaret başlamış burada, o zaman deyim arkadaşlar beşiktaşta da satılıyormuş tam yerini öğrenirim ama daha mı makul değil mi bilmiyorum bakarsınız artık serbest piyasa :)

@uphuck hocam valla bende AppleNForceATA.kext'in 2. eli var baya ucuz hesaplı veririm

• quote:

quote:

turanX

tamam hoca o zaman anlaşalım seninle ama bu ikinci el kext'ler sorunlu oluyormuş geçen bi arkadaş aldı pazardan, panic falan verirse geri yollarım sana terbiyesini verirsin..

en çok 2. el nforce4 kext bende var tepe tepe patchledim valla, sürüsüne bereket... ben turan hocanın fiyatının yarısına satarım valla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 18 Nisan 2007; 2:46:01 >
  • Gelen tepkiler üzerine, kadıköyde dvd yi bir yere bırakma olayından vazgeçilmiştir, amacım para kazanmak veya kazandırmak değil, kotalı adsl kullanan arkadaşların dvd bulmasını sağlamaktı, zaten bu işi de arkadaşım hatır için yapacaktı. Sonuçta tamamen ücretsiz olan linuxun bile boş cd veya dvd fiyatına satıldığı internet siteleri var (http://www.osdisc.com), bunlar linuxu ticarileştirmek değil, yaygınlaştırmak amacı güdüyorlar. www.linux34.com ülkemizdeki örneklerinden biri.
    Ayrıca dediğim gibi polatty hocamın işyerine gidip 10.4.6 dvd sini bizzat geçen yaz almıştım, teşekkürü bir borç bilirim. Fakat dağıtımın sürekli olması için maliyetin karşılanması da gerekli. Sonuçta polatty hocam herkese sürekli dvd dağıtamaz.

Herkese iyi çalışmalar

• quote:

Gelen tepkiler üzerine, kadıköyde dvd yi bir yere bırakma olayından vazgeçilmiştir, amacım para kazanmak veya kazandırmak değil, kotalı adsl kullanan arkadaşların dvd bulmasını sağlamaktı, zaten bu işi de arkadaşım hatır için yapacaktı. Sonuçta tamamen ücretsiz olan linuxun bile boş cd veya dvd fiyatına satıldığı internet siteleri var (http://www.osdisc.com), bunlar linuxu ticarileştirmek değil, yaygınlaştırmak amacı güdüyorlar. www.linux34.com ülkemizdeki örneklerinden biri.
    Ayrıca dediğim gibi polatty hocamın işyerine gidip 10.4.6 dvd sini bizzat geçen yaz almıştım, teşekkürü bir borç bilirim. Fakat dağıtımın sürekli olması için maliyetin karşılanması da gerekli. Sonuçta polatty hocam herkese sürekli dvd dağıtamaz.

Herkese iyi çalışmalar

slmlar amerikayı yeniden keşife gerek yok 1-1,5 yıl önce polaty hocanın başlattıgı konuşulan gibi dvd alan kişiler üzerine düşeni yapsalar hiç dvd prblemi kalmaz. hatta fazlası olur . şu sayfalarda yazan en fazla 20 kişiyiz . ben en az 20 lişiye yolladım onlar deil 5 ; 3 kişiye yollasalar 60 kişi ederdi . herkez dvd istiyor ama paylaşım sıfır aslında haklı da olabilirsin sen dvd leri kadıköye bırak hemde güzel fiyattan ver , ver ki belki o zaman paylaşım ne demek birileri ögrenir ......

Herkese iyi çalışmalar

• Şu an son sürüm için torrent mevcut mu?
    Bilginiz var mı?
  • wireless isini hallettim, serefine 10 dvd dagitiyorum,
    (kargo size ait),
    jas os 10.4.8 amd/intel sse2, semthex
    10.4.8 intel, mifki,
    10.4.8 amd sse3 (nvidia(nv40) vga ve nf chipsetler icinde)...

hangisini istiyorsaniz mail atin, pm lere gec bakabilirim,

ve de +; nokia ceptel ile mac osx altinde bloetooth , performansli yapabilen
    varsa, hangi b.tooth u (usb) tavsiye edersiniz?
  • quote:

Gelen tepkiler üzerine, kadıköyde dvd yi bir yere bırakma olayından vazgeçilmiştir, amacım para kazanmak veya kazandırmak değil, kotalı adsl kullanan arkadaşların dvd bulmasını sağlamaktı, zaten bu işi de arkadaşım hatır için yapacaktı. Sonuçta tamamen ücretsiz olan linuxun bile boş cd veya dvd fiyatına satıldığı internet siteleri var (http://www.osdisc.com), bunlar linuxu ticarileştirmek değil, yaygınlaştırmak amacı güdüyorlar. www.linux34.com ülkemizdeki örneklerinden biri.

Herkese iyi çalışmalar

Bu güne dek elliye yakın dvd gönderdim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. Hepsi helal olsun!...

• quote:

Orjinalden alıntı: waterss

wireless isini hallettim, serefine 10 dvd dagitiyorum,

hayırlı olsun wireless nasıl hallettin ? hangi wireless yazarsan bilgilenmiş oluruz ..

mesela ben intel 3945 çalıştıramadıgım için dell 1390-1490 aldım bunlar sorunsuz çalışıyo (broadcom4311 chip) kolay gelsin..
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.