Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben olaya fiyat açısından yaklaştım, şu an piyasada benq nun 24 inchlik bir monitörü var, yanılmıyorsam s-pva paneli var, fiyat olarak 1000 dolar oda yurt dışında , bu monitoru listene eklersen az buz paraya gelmez oda.
    ben tabiki bir grafiker değilim, amatör olarak video ve fotoğraf edit işleriyle uğraşıyorum,şu an crt moitor kullanıyorum, yakın zamanda bende lcd'ye geçmeyi planlıyorum ama kesinlikle tn panel almayacağımı biliyorum,olay sırf kaç renk gösterdiğide değil, tn panellerin görüş açıları yetersiz, ama bir mva, s-pva yada s-ips panelli lcd crt gibi görüntü sunabiliyor.
  • herkese selamlar,
    cok uzunca bir aradan sonra nihayet sisteme bir 10.4.7 kurdum,
    hersey yolunda gitti, (restart sorunu var, ama shutdown yapiyor.)
    ses karti adi1988b, tanimadi...kisa zamanda bir usb ses karti edinmeyi dusunuyorum,
    tavsiyesi olan var mi?

ayrica mac icin ofis pakedi(microsoft) ve photoshop cs2 de calisiyor...
    bunun yaninda toast, dragon burn, vlcplayer, ipartition, vs... bircok ufak utility kurdum hepsi ok...

sadece sistem her 15 sn. de bir sn. sanki durakliyor...
    mouse dan degil, kanimca nvidia MC51-55 pata cikisi pek algilayamadi,
    cunku, biryerden digerine dosya aktarim hizi saniyede 3 mb. gibi cok yavas?
    en azindan 30-60mb arasi bir deger olmaliydi.... bilgisi olan var mi?

ayrica nforce4 sata cikisi da gormuyor...(ati-nvidia sata eklentileri bir ise yaramiyor...)

sistemimde hazirda olan sil3132 sata cikisin, silicon images a gidip
    mac icin driver ini indirdim, yukleyince sata sil den bagli hdd i de gorebiliyorum, :)

wireless icin anakartta olan realtek 8187 driver i indirdim, o calismadi
    zaten cogu linux surumlerinde bile bu kart cok yeni oldugu icin bulunamiyor... :(

macvidia 1.0.8 ile nvidia ekran karti coz. problemini hallettim...(bir ara x1600-1800 ile degistiricem...)

not: ps2 klavye ve mouse u, tek seferde usb den baglayan aparat kullanilirsa daha verimli oluyor,
    sanirsam Holtek ps2 key/mouse to usb...

eger Ankara'dan bana 10.4.8 ve daha uzeri dvd gonderebilecek varsa sevinirim,

sistem; AMD am x2 3800+, asus m2n32 sli, 4gb. corsair ram, nvidia 7600 gt, bilimum hdd, card, vs...

• quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

uisik34

senin ve shaq t'nin dvd'leri dün yola çıktı bugün ulaşır sanırım

quote:

antiochos

bi google search,www.de-mo-no-id.com yada önceki sayfalara bi göz atarsan ulaşırsın aradığına, eski versiyonların ra-pid link i var ancak yeniler için rastlamadım, torrent kullanabiliyorsan okulda yenilere ulaşabilirsin, yenilerin avantajları için forumun son sayfalarını okuman gerek.

saol dostum çoktan aldım bile, evet beyler 10.4.8 beta9 isteyenler ulaşsın bana pm'den

• arkadaşlar mac de hardwaremonitor le işlemci ısısı 55 C derece gösterirken hemen windows a geçtiğim 40 C derece gösterio. bu programı kullanan varmı acaba. güvenilirliği nedir
  • quote:

Orjinalden alıntı: shaq t

Hoca 1997'de Hürriyet grubunda çalışırken sayfa sekreterleri kocaman ekranlı powerpc işlemcili mac kullanıyordu inan dediğin gibi, herifler açma kapamayı ve quark'ta menüleri ezeberlemişti adam farkında değil bilgisayar kullandığının, dizgi makinası zannediyor

Shaq t dostum sen o yıllarda hürriyetle boğuşurken bende çok yakında, sabah dergilerinde sayfa sekreterlerine servis destek veriyordum
    O zaman sürekli sistem bozup, bana iş çıkartanlar şimdi genelde iyi durumdalar. (gerçi o zamanalr sevmezdim hiç birini bu yüzden)

Demek ki neymiş arkadaşlar.. kurcalamaktan zarar gelmes.. nasılsa bozulan yapılır dimi

• MacOsX konusundaki bilgilendirme ve yardımlarından dolayı; uphuck, taskin57,turanX ve shaq t arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

uisik34

ok sağol adaş.
    henüz elime geçmedi bu hafta sonu böle geçer artık..
  • xp haricindeki diğer bölüme jas 10.4.8 problemsiz kurdum, açılışta herhanği bir işletim sistemi bulunamadı uyarasını verdi. The Web'in kurulum yönergesini tam uyguladım. fakat yükledikten sonra açılmadı.

bilgisayarım =datron C2D 1.83 işlemci,nvidia 7600 ekran kartı

3 defa temiz yükledim, yeniden açılışta ,harddiskten açılış yapmasını onayladığım halde işletim sistemi bulunamadı uyarısını aldım. yardım
  • Arkadaşlar dell inspiron 6400 t2050 işlemcili GMA 950 ekran kartlı bilgisayara mac os x yükleyen veya yüklemeyi bilen biri varsa yardımcı olabilirmi ?
    (bu arada 10.4.4 ve 10.4.6 versiyonlarını yüklemede başarısız oldum. kurulumu tam yapıyor, yüklemeyi bitirdikten sonra starting mac os x yazısı geliyor fakat ondan sonra mavi ekranda kitliyor.)
  • ya arkadaslar bende suan xp kurulu ve emuleden "Mac OS X x86" adli dosyayi indirdim.
    dosya zaten iso uzantili. neroda kaliba yazdir dedikten sonra ve işlem bittikten sonra dvd'yi kontrol etmek istedim.
    xp'deyken dvd'nin icine bakiyorum : sadece 8 öge bulunmakta ve toplam boyut 125 kb.?
    ama iso'ya baktigimda 4.37 GB görünüyor? bu sacma deilmi?
    acaba xp'de oldugum icinmi böyle görünüyor? ama buda sacma deilmi ben linux'uda actim aynı boyutu dvd'de cikmisti.

bunun nedeni ne olabilir???
  • quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

ya arkadaslar bende suan xp kurulu ve emuleden "Mac OS X x86" adli dosyayi indirdim.
    dosya zaten iso uzantili. neroda kaliba yazdir dedikten sonra ve işlem bittikten sonra dvd'yi kontrol etmek istedim.
    xp'deyken dvd'nin icine bakiyorum : sadece 8 öge bulunmakta ve toplam boyut 125 kb.?
    ama iso'ya baktigimda 4.37 GB görünüyor? bu sacma deilmi?
    acaba xp'de oldugum icinmi böyle görünüyor? ama buda sacma deilmi ben linux'uda actim aynı boyutu dvd'de cikmisti.

bunun nedeni ne olabilir???

xp'de küçük boyutlu görünmesi normal çünkü MAC OS X'in kullanmış olduğu dosya sistemi "HFS+" XP'nin ise NTFS'dir. Bu yüzden XP işletim sistemi hfs+ dosya sistemini okuyamaz ama MAC OS X işletim sistemi ntfs ve fat32 vs. dosya sistemlerini okuyup yazabilir.

adamlar yapmış abiiiii

• Hocam yani sorun yok dimi?? cünkü pc'deki iso'yu silcem ondan az buzda deil yani 4.37 GB indirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 14 Ocak 2007; 14:00:40 >
  • Arkadaşlar Mac os x den Windowsa geçtiğimizde sistem saatinin bozulmaması için "Registry" den bir ayar yapıyorduk. Windowsu yeniden yükleyince malum bu ayar da silinmiş oldu. Şimdi yeniden bu ayarı yapmak istiyroum ama bir türlü hangi sayfada olduğunu bulamıyorum. Son sayfadan başlayarak geriye doğru 60. sayfaya kadar aradım ama bulamadım. Nerede olduğunu ya da nasıl yapıldığını bilen arkadaşlardan yardım istiyorum...saygılar...
  • Arkadaşlar ben sistemi ilk kez kuruca.. Daha doğrusu kurmayı deniyorum ama 2 defadır sistem yüklendikten sonra restart atınca "Error17" şeklinde bir hata veriyor.. Birde bende xp ile birlikt ekullanmak istiyorum ama daha önceden linux kurmuştum galiba ondan dolayı boot.ini dosyası yok.. Chain ayarlarını yapamıyorum..
    Bilgisayarım acer 5602 Core Duo t2300 1.66
    Ati x1300 ekran kartı var.. yardmıcı olursanız sevinirim.
  • bu Marvell Yukon 8053 ü nasıl tanıtıyorduk ? forumda aradım bulamadım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: emperormz

Arkadaşlar dell inspiron 6400 t2050 işlemcili GMA 950 ekran kartlı bilgisayara mac os x yükleyen veya yüklemeyi bilen biri varsa yardımcı olabilirmi ?
    (bu arada 10.4.4 ve 10.4.6 versiyonlarını yüklemede başarısız oldum. kurulumu tam yapıyor, yüklemeyi bitirdikten sonra starting mac os x yazısı geliyor fakat ondan sonra mavi ekranda kitliyor.)

Allah rızası için kardeşim..... cevap veren yok mu ?
  • hazır elimizde macosx86 dvdsi var windows,linux,freebsd derken birde mac osx86 kuralım dedik. kurulum tam ve pürüzsüz, gelgelelim restartdan sonra sistem off. mesaj attım,pm attım nafile canınız sağolsun. bende paşa paşa windows vista ultimate'yı kullanmaya devam ederim.
  • kardeş niye hazırcı olalım. önerdiğiniz işlemler mesajlar taranarak zaten yapılmıştır. günde laptopa 3 kere format atıp önce xp arkasından x86 kurmakmı hazırcılık oluyor.10 sene önceki linuxun kurulumundan dahamı zor acaba bu os.
  • kardeş herşey için teşekkür ederim.
  • herkese merhaba dün mac i bilgisayara " web " kardeşimizin tanıtımıyla kurmaya çalıştım hdd dem 160 gb 50gb xp 50 gb mac 60 gb yedek dosyalarım olarak ayırdım ilk xp yi kurdum sonra mac 'i kurmaya çalıştım arkadaşımdan aldığım mac dvd si 10.4.6 serisi imiş kurulumda herşey güzel gitti. taaki jas 10.4.6 yazıp aşağı doğru seçenekleri açtığım yerdeki ss2 ss3 gibi işlemci ekran kartı vb. seçeneklerin olduğu yerde bana seçim yaptırmıyor.Hepsi pasif ve seçili bir tane amd yazan yer aktif değil onuda ben işaretlemedim çünki ben p4 3,20 478 pin ve gigabyte 1000g anakart 2 gb ram 9800 pro lu bir cihaz kullanıyorum ve böylece devam ettim restart etme yerine geldim ama restart yapmadı resetledim açılışta hiçbir tuşa basmadan bekledim mac kısmı açıldı ve sonra ortadan çapraz olarak kesilmiş bir daire resmi çıktı ve uzun süre bekledim ama sonuç alamadım bu işi bir keç kez denedim ama hep aynı sonuç inşallah anlatabilmişimdir.Çünki bayağa sinirlendim tüm izin günümü bu olay rezil etti.Ama bunu yapmayı çok istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.