Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SİS bord larla ilgili bir arkadaş soru sormuştu, Ethernet ve sesin bir şekilde çözümü mevcut genel olarak.
    Ancak bende USB çalışmıyor ve henüz sağlıklı bir sistem kurup deneyemediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum bu konuda...

Elime 10.4.8 dvd si geçince sonucu yazarım ayrıntılı...

Bu arada bir önceki sayfada resmini gördüğünüz iphone çok tatlı bir alet olmuş. Yarım saat boyunca steve amcanın konferansını seyrettim.. kullanımı dahi keyifli aletin, bırakın müzik dinleyip telefonla konuşmayı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mermis -- 10 Ocak 2007; 12:50:50 >
  • Adiumun crash problemini cozdum version 1.0 beta sı varmıs onda hic bir problem yok
  • Bresson kardeş saol bunu öğrendiğim iyi oldu. Demek xp nin içerisini görüp alabiliyoruz çok iyi ya. Olmazsa dediğin gibi usb bellek kullancağım.
  • Bir şey daha soracağım. Bende kurulu jas 10.4.8 semthex kurulu. 10.4.9 edindim bunu nasıl upgrade ederim. Yardımcı olursanız sevinirim.(300 küsür mb.)
  • Elimde jas 10.4.8 semthex dvd si var. Ankara bölgesi isteyen olursa yardımcı olabilirim.
  • arkadaşlar, raid0 li bir sisteme mac osx nasıl kurulur yardımcı olurmusunuz...

şu anda raid0 ile iki 80gb birleştirdim ve daha sonra 4 boldum... 40gb lik ıkı parcaya xp ve vista kurdum.. diger bir 40gb lik kısma mac osx kurmak ıstıyorum ne yapmam ve nasıl yapmam gerekıyor.

iyi gunler
  • quote:

Orjinalden alıntı: micro77

slm
    10.4.7 kurdum gayet ıyı nvıdıa ıcın kernel update yapmak ıstedım.fakat MacOSXUpdCombo10.4.8Intel.pkg dosyasına cıft tıkladıgımda ınstaller acılıyor. ne kadar beklesem de ınstall yapamıyorum :(
    bunun sebebı ne olabılır?
    ayrıca dıger programları da ınstall etmeye kalktıgımda aynı sorunu yasıyorum.
    bu arada 10.4.8 dvd sını ızmırden temın edebılecegım bır arkadas war mı acaba ?
    belkı bu sekılde daha kolay kernel update yapmıs olurum .
    kolay gelsın.

micro rahat duramıyorsun değil mi?
    üstadım azimli fareye noldu senin çoktan çözmen gerekirdi?
    Benim çıkarımlarım amd sistemlerde daha ziyadesiyle nforce chipsetlerden kaynaklanan bir sıkıntı var sistem kurulumlarında ama 10.4.6 çok başarılı bütün donanımları tanıyor ancak kerneli 8.8.1 yapamadığımız için natit i kuramıyoruz. 10.4.6 da natit kurup 10.4.8 yaptım bu sefer sistem açmadı şu an için en güzel çözüm 8.8.1 kerneli gömülü bir sistemi direk kurmak ve natiti üzerine kurmak gibi duruyor ancak uphuck ile ö.m dan yaptığımız görüşmelerde 8.8.1 kernelde bir sıkıntı olduğu, bu nedenle bana beta9 kernel içeren 10.4.8 dvd si göndereceği idi. Elime ulaşırsa sana kargo yapabilirim. Ama şu an için beta9 kernelli bir dvd den kruulum yapmak yada 10.4.9 u beklemek en sağlıklısı gibi. Biraz tadı damağımızda kaldı ama ya sabır selamet

• oke uisik34 :)
    ısı ıyıce ogrenınceye kadar yapabıldıklerım bunlar
    dvd yı beklıyorum.
    umarım ısımız gorur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: micro77

oke uisik34 :)
    ısı ıyıce ogrenınceye kadar yapabıldıklerım bunlar
    dvd yı beklıyorum.
    umarım ısımız gorur.

hiç sorun değil..
    uphuck üstad bana ben sana
  • @micro77 bu gün bir dvd izmir karşıyakadan @hasanka arkadaşımıza yolladım. PM atarsan yardımcı olabilecegini sanıyorum jas 10.4.8 (8.8.1) bu karnelde sorun yaşamadım intel olarak .
  • quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

uisik34

dvd yolda kusura bakma adaş geç oldu..
    patch var ****'de onu indirin patch'leyin de öyle bi deneyin, pubicon o şekil kurdu herşey süper

patch in linki ö.m dan atar mısın adaş?
    bir de patch i nasıl yapıcaz kısaca anlatırsan yada anlatılan bir web adresinin linkini verirsen denerim hafta sonuna!
  • quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

ok saolasın dvd yi verebildin mi kargoya acaba? bu ctesi gecesi çok uzun olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 11 Ocak 2007; 22:27:20 >
  • arkadaşlar hesap yaptım viewsonic 22" 5ms widescreen lcd monitör+ core 2duo 1.86 işlemci+anakart+1gb ram+7600 gs ddr3 ekran kartı+aopen kasa+dvdwriter+250gb hdd+klavye-mouse 1650ytl ye geliyor, orjinal 24" imac 4650 ytl

TAM 3 MİLYAR FARK VAR!!!

İşe bak bir grafiker ya da mac kullanan için bulunmaz bir şey ve herşey full çalışıyor, mac kullanmak zorunda olan biri daha ne ister

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 11 Ocak 2007; 23:52:59 >
  • Aradaki 3 milyar fark Apple ın Marka prestijidir.
    Benim kişisel kanaatime göre de bu bu kadar eder.
    Bahsettiğin sistem salonuna giren misafirlerinin çoğunun ilgisini çekemeyecektir.

Fakat 24 inclik Mac herkesi camına yapıştırır bu kesindir.

24 luk maci görmek için yolumu değiştirip arada bir teknosaya giderim bu arada :)
  • süpermiş okinox yaa duvarlardada 24 lük makinanın kesin posteri falan vardır

Aslında shaq t nin dediği gibi işi sadece grafik olan insanlara gerekli programları çalışsında ne olursa olsun yetiyo.
    Biz hep son sistem osx86 mız olsun diye kasıp, en azından kendi adıma sürekli disk göçertirken,
    yılbaşından önce dışardan destek verdiğim bir ajanstaki grafiker arkadaşa bahsediyodum;
    - pcde süper oluyo 10.5 de çalışcak şimdi 10.4.8 var falan diye.
    - O neki diye sordu bana ben sadece programımı çalıştırrım, 15 sene önce şuraya buraya girmiyceksin dediler girmem dedi.

Harbidende 10.4.4 vardı gülüm gülüm g5 te

• quote:

Orjinalden alıntı: okinox

Aradaki 3 milyar fark Apple ın Marka prestijidir.
    Benim kişisel kanaatime göre de bu bu kadar eder.
    Bahsettiğin sistem salonuna giren misafirlerinin çoğunun ilgisini çekemeyecektir.

Fakat 24 inclik Mac herkesi camına yapıştırır bu kesindir.

24 luk maci görmek için yolumu değiştirip arada bir teknosaya giderim bu arada :)

Sevgili dostum

Classic serisinden beridir (Türkiye'de ilkin 1991 yada 1992 senesinde The Marmara otelinde Mac günleri olmuştu, dünyaki ilk cdrom u ilk multimedia monitörlü macleri orda görmüş ve kullanmıştım ne günler çok olmuş ya...) 20 yıldır mac hastası bir adamım bende ne dökümanlar ve objeller var bir bilsen.

Mermis'in de söylediği gibi bunları mac kullanan insanlar için söylüyorum zaten, benimde birdolu grafiker arkadaşım var kaç sene uğraştılar mac almak için biliyor musun?.

Kanyondaki Apple Shop'taki 24" imac makinayı görmeye kaç kere gittim biliyor musun, dediğin gibi cama yapıştım kaç kere ama; gerçek ederi 2800 ytl olan bir makina 4600 ytl ye satılırsa gıcık olmaz mısın bu duruma ben alabilirim o cihazı ama enayi yerine koydurmam kendimi, çünkü 4600 ytl ye bilgisayar alınmaz
    istersen trilyoner ol mantık dışı

Not: Sıfır 6 gb ipod mini aldım bir mağazadan süper bir alet 134 ytl'ye nası.. 2 tane kalmış fiyatı 3/1 düşmüş şansa bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 12 Ocak 2007; 1:28:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mermis

süpermiş okinox yaa duvarlardada 24 lük makinanın kesin posteri falan vardır

Aslında shaq t nin dediği gibi işi sadece grafik olan insanlara gerekli programları çalışsında ne olursa olsun yetiyo.
    Biz hep son sistem osx86 mız olsun diye kasıp, en azından kendi adıma sürekli disk göçertirken,
    yılbaşından önce dışardan destek verdiğim bir ajanstaki grafiker arkadaşa bahsediyodum;
    - pcde süper oluyo 10.5 de çalışcak şimdi 10.4.8 var falan diye.
    - O neki diye sordu bana ben sadece programımı çalıştırrım, 15 sene önce şuraya buraya girmiyceksin dediler girmem dedi.

Harbidende 10.4.4 vardı gülüm gülüm g5 te

Hoca 1997'de Hürriyet grubunda çalışırken sayfa sekreterleri kocaman ekranlı powerpc işlemcili mac kullanıyordu inan dediğin gibi, herifler açma kapamayı ve quark'ta menüleri ezeberlemişti adam farkında değil bilgisayar kullandığının, dizgi makinası zannediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 12 Ocak 2007; 1:27:33 >

• tmm 24 inchlik imac 4600 ytl etmez ama senin koyduğun sistemdeki monitor ile imacin monitoru ayni degil, bunu gözden kaçırmayın.
    ayrıca kendine grafiker diyen bir insanın( renklerle,palette lerle uğraşan) gidipte tn panelli bir monitor almaz. o dediğin viewsonic lcd nin paneli TN dir, imac'de ise s-ips panel var. 2 panel arasında kalite olarak çok fark, sen o monitörü ayri alayım desen minumum 1000 doları gözden çıkarman lazım.
    türkiye'deki satış politikasına bende karşıyım, elin amerika'lısı hem senden fazla kazanır hemde 1999 dolara imac'ini alır oturur, bizde burda 2 kat fazla para vermek zorunda kalırız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

tmm 24 inchlik imac 4600 ytl etmez ama senin koyduğun sistemdeki monitor ile imacin monitoru ayni degil, bunu gözden kaçırmayın.
    ayrıca kendine grafiker diyen bir insanın( renklerle,palette lerle uğraşan) gidipte tn panelli bir monitor almaz. o dediğin viewsonic lcd nin paneli TN dir, imac'de ise s-ips panel var. 2 panel arasında kalite olarak çok fark, sen o monitörü ayri alayım desen minumum 1000 doları gözden çıkarman lazım.
    türkiye'deki satış politikasına bende karşıyım, elin amerika'lısı hem senden fazla kazanır hemde 1999 dolara imac'ini alır oturur, bizde burda 2 kat fazla para vermek zorunda kalırız.

Merhaba,

panel olayı önemli ama, grafiker için fazla para vermek yine yanlış, 16.7 renk desteği önemli eyvallah ta mac lcd lerin tepski süresi çok yavaş bildiğim 14 ms, herneyse grafikersen zati monitör renklerine güvenmemeyi bilirsin. Allah aşkına bundan 3-4 yıl önce çıkan gövdesi sabit üstüne birleşik lcd modeli olan mac emac ti sanırım, bırak s-ips paneli yada mva yı, tn panel bile yoktu o modelde; hala güzide ajanslarımızda arkadaşlar kullanıyor bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 12 Ocak 2007; 11:42:43 >

• BEYLER ACİL YARDIMINIZI RİCA>EDİYORUM BANA LİNK VEREBİLİR MİSİNİZ DOWNLOAD İÇİN PM DEN?
    Okuldayım çekeceğim de
  • 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.