Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad 10.4.8 reseed DVD sini indirdim. Sonuç hüsran. Kuramadım bile kurulum aşamasının bir yerinde CPU HALT deyip Laptopu kapatıyor. Ben vazgeçtim artık.
    quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

iletibox

10.4.8 dvd nin 3 versiyonu var bende. ilk versiyon hatalı zaten, sonra 10.4.8 reseed çıktı onun kerneli sebebi ile benim saatim de seninkinin aksine hızlı çalışıyordu, onunla kurduktan sonra kernelimi 8.8.1 beta8 ile değiştirince saat sorunu çözüldü, beraberinde reboot ve shutdown daki donmalar da çözüldü, en son dvd versiyonunu ise dün gece kurdum beta9 kernel içeren 10.4.8, herşey yolunda görünüyor. bu reseed olan herkeste bulunan versiyonu seninkide büyük ihtimal budur çünkü ilkini bulamazsın yenisi de daha çok yeni zaten bikaç kişi indirmiştir ancak. 10.4.8 dvd kurulumu sonrası kernel ini beta8 yada 9 ile değiştirirsen sorunun çözülebilir, link leri göndermiştim istersen bidaha gönderebilirim denersin. Arkadaşlar bu bahsettiğim kernel değişikliklerini 10.4.7 ve altı olan kernel 8.4.1 sistemlere uygulamayın çöker..

• Arkadaşlar intel Q965 HDD sata II ram 1Gb 667 bu sisteme macosx86 kurulur mu?
    kurmayı demedim elma görünüyor kalıyor.
    lütfen yardım
  • DVD gelmediysi bana adres ve tel bilginizi mail atın bir dvd göndereyim size gokay2@gmail.com
    quote:

Orjinalden alıntı: maniace

Arkadaşlar Gaziantep'te oturuyorum.. Kurulum DVD'sini gönderebilecek kimse varmı...
    Kargo ücreti v.s. ne gerekiyorsa karşılarım.. Lütfen birileri bana şu DVD'yi göndersin.. PM üzeirnden ulaşırsanız sevinirim..
  • @oktay10

Bios dan USB leri kapatıp bir deneyebilirsin...
    Başlangıçta kalmasının nedeni genelde bir donanımı beğenmemesi...

Daha kuruluma başlayamadığını varsayarak söylüyorum bunları
  • Merhaba,

ablalar abiler cok uzun zman oldu yazmayali formu okumaya firsatim olmadi...Acaba sis anakartlar icin bir gelisme var mi ?

Kolay gele ...
  • slm
    10.4.7 kurdum gayet ıyı nvıdıa ıcın kernel update yapmak ıstedım.fakat MacOSXUpdCombo10.4.8Intel.pkg dosyasına cıft tıkladıgımda ınstaller acılıyor. ne kadar beklesem de ınstall yapamıyorum :(
    bunun sebebı ne olabılır?
    ayrıca dıger programları da ınstall etmeye kalktıgımda aynı sorunu yasıyorum.
    bu arada 10.4.8 dvd sını ızmırden temın edebılecegım bır arkadas war mı acaba ?
    belkı bu sekılde daha kolay kernel update yapmıs olurum .
    kolay gelsın.
  • apple cep telefonunu görücüye çıkardı,
    www.apple.com 'dan bakabilirsiniz, özellikleri baya iyi, 3.5 inch ekran var, wireless connection vs.....
    üzerinde de osx işiletim sistemi var ohhhh :)

buyrun fotoğrafları,
  • vayy bee bende bunu gördüm ve foruma yazayım dedim
    ne zaman çıkacak acep hemen almalı bi tane
    süper bi şeye benziyo ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

vayy bee bende bunu gördüm ve foruma yazayım dedim
    ne zaman çıkacak acep hemen almalı bi tane
    süper bi şeye benziyo ya

amerika'da haziranda çıkacakmış, 4gb 499 dolar , 8gb 599 olacakmış 2 senelik cingular kontratı ile satılacakmış.
    bana biraz pahalı geldi,orda bu fiyatsa türkiye'de 900 dolar olur herhalde.
  • İyi günler. Bu başlığı tam bir haftadır okuyorum ve yavaş yavaş bililer edinmeye başladım. Hatta elimde jas ın intel semthex 10.4.8 dvd si bile var. Macosx'i sistemime kurdum. Sorun çıkaran network ve ses. Dosyaları forum da buldum fakat macosx te internet erişim olmadığı için yükleyemiyorum. Xp yüklü bilgisayardan indirdim bunları mac a nasıl aktarırım. Ve ricam dual boot olayını bi başlıkta toplarsanız sevinirim. Forumun içinde aramak bezdiriyor.(80 sayfa yane).
  • Pardon sistemim

Cpu: 940 çift çekirdek 3200
    Mb: Asus P5LD2 945P
    Hd: 250 WD sata2
    Ram: 1 gb dual ddr2
    Ekran: 7800 gtx 256 nvidia
    Ethernet: marwel yukon (kodunu tam hatırlamıyorum)
  • Şu anda yardımcı olabilecek kimse yok gibi gözüküyor neyse biraz uyuyayım o zaman.
  • Evet ethernet kodunu da buldum Marvell 88E8053 PCI-E Gigabit yardımcı olursanız sevinirim..
  • Merhaba herkese forumu bastan beri takip ediyorum ama yazmıyordum.Jas ın 10.4.8 AMD Intel Sse2 Sse3 dvd sini yeni cıkan patch le yamaladım sonuc mukemmel.Hersey tanındı ve sorunsuz calısıyor.Suan kernel 8.8.1 beta9
    Sistemim AMD 64 3000+ Asus K8N ATI x1600pro Agp

Yasadıgım sorunlar Adium surekli crash ediyor(daha onceki surumlerde de yapardı)
    Dvi cıkısından goruntu alamıyorum.

Herkese kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: pubicon

Merhaba herkese forumu bastan beri takip ediyorum ama yazmıyordum.Jas ın 10.4.8 AMD Intel Sse2 Sse3 dvd sini yeni cıkan patch le yamaladım sonuc mukemmel.Hersey tanındı ve sorunsuz calısıyor.Suan kernel 8.8.1 beta9
    Sistemim AMD 64 3000+ Asus K8N ATI x1600pro Agp

Yasadıgım sorunlar Adium surekli crash ediyor(daha onceki surumlerde de yapardı)
    Dvi cıkısından goruntu alamıyorum.

Herkese kolay gelsin

yaw o dvd yi bende yamadım ama ,kurulumda hata verip duruyor, daha cd den boot ederken hata veriyor anlamadım gitti.
  • Acil yardım edecek kimse yokmu... Macosx te internet yok ethernet dosyasını xp ile indirdim macosx a nasıl atacam yada ethernet sorununu çözecek yardım. Ethernet Marvell 88E8053 PCI-E Gigabit.
  • arkadaslar 10.4.8 dvd den install ediyorum sistemi, fakat açılışta klavyenin ne olduğunu soracak ama diyorki klavye takılı diil oysa usb portundan takılı ama hayır diyor ben göremiyorum bu durumda yanlış yada atlanan nedir neden benim usb bağlantımı görmüyor.
    ps2 ile bağlayınca görüyor ama mouse için usb to ps2 donusturucu olmadığı için kurulumu tamamlayamadım. sorayım dedim
    bu arada daha önce defalarca kurulum yaptım ama 10.4.8 i ilk defa kuruyorum.
    aslında kurulu vardı ama kerneli 8.4.1 olduğu ve bende 8.8.1 e değiştirmek istediğim için 8.8.1 kernel yükleyen bir 10.4.8 dvd buldum ama dediğim gibi kurulum şu an nafile.

konfig.
    P4 3 Ghz D
    250 GB HD
    ATI x1600 256mb Ekran kartı.
    1 GB Ram
    Teşekkür ederim
  • teşekkür ederim. bu arada macvidia sitesinden 1.0.8 olan eski versyonu yükleyince sorun çözüldü. 2 versyonu yükleyince sorun çıkmıştı. fakat onuncu sayfada dediğiniz update ile ilgili kısmı bulamadım. internetten online 10.4.8'e update etsem bir problem olur mu sizce??
  • olur, sisteminiz çöker
    quote:

Orjinalden alıntı: apcakmak

teşekkür ederim. bu arada macvidia sitesinden 1.0.8 olan eski versyonu yükleyince sorun çözüldü. 2 versyonu yükleyince sorun çıkmıştı. fakat onuncu sayfada dediğiniz update ile ilgili kısmı bulamadım. internetten online 10.4.8'e update etsem bir problem olur mu sizce??

• quote:

Orjinalden alıntı: mbrider

Acil yardım edecek kimse yokmu... Macosx te internet yok ethernet dosyasını xp ile indirdim macosx a nasıl atacam yada ethernet sorununu çözecek yardım. Ethernet Marvell 88E8053 PCI-E Gigabit.

slm aynı bilgisayarda osx ve xp varsa osx xp nin içini görür yani indirdiginiz dosyayı ordan alabilirsiniz. bi diger yöntem usb memory ler le taşıyabilirsiniz :) oda olmadı bi cd kıyıp cd yazmak gerek eger cd yazıcaksanız istediginiz bütün prg önce xp indirip beraber cd yazın hemde arşiv olmuş olur :) kolay gelsin
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.