Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: maniace

Arkadaşlar ben sistemi ilk kez kuruca.. Daha doğrusu kurmayı deniyorum ama 2 defadır sistem yüklendikten sonra restart atınca "Error17" şeklinde bir hata veriyor.. Birde bende xp ile birlikt ekullanmak istiyorum ama daha önceden linux kurmuştum galiba ondan dolayı boot.ini dosyası yok.. Chain ayarlarını yapamıyorum..
    Bilgisayarım acer 5602 Core Duo t2300 1.66
    Ati x1300 ekran kartı var.. yardmıcı olursanız sevinirim.

walla kardeş bendede acer 5584 var. elimde 10.4.7 versiyonu var ve xp ile sorunusuz!!! dual boot yaptım.kabaca şu şekilde. önce hdd de ne kadar bilgi varsa yedekle. sonra hdd 'de 2 adet PRİMARY partition oluştur.(EXTENDED değil).bunlara isim vermeyi unutma yoksa karıştırıp xpyi silebilirsin. sonra normal xp kurulumunu yap. ardındanhttp://forum.donanimhaber.com/m_10441803/tm.htm burdaki rehberde anlatıldığı gibi mac os kurulumu yap. tabi kurulumdaki küçük bi ayrıntı: partition seçiminde mac yada isim olarak ne verdiysen o partitionu seçip mac journal ile formatla. buraya yükle de. kurulum bitince bir hata yapmadıysan mac açılacaktır. yanlız bende şu sorun var. chain falan uğraşmadım. bios ekranı geçtikten sonra F8 basıyorum seçim ekranı çıkıyo ordan boot yapacağım sistemi seçiyorum. F8 yapmaz isem direk macos açılıyor haberin olsun. benden bukadar. çünkü şu anda benim bildiklerimde bu kadar :D ha bide ekran ve ses sorunları var haberin olsun. hatırlatıyım elimdeki 10.4.7. kolay gelsin.

• arkadasım /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist dosyasına
    quote:

<key>Quiet Boot</key>
    <string>No</string>
    <key>Timeout</key>
    <string>10</string>

satırlarını eklersen her seferinde F8 e basmak zorunda kalmazsın...

edit:dosyayı direkt degistirmeye kalkarsanız izin vermez.
    masaustune al text edit ile acın degisikligi yapın sonra geri koyun...
    application/utility/disk utility acın OSX yuklu diski secip"repair disk permissions"secin.islem bittikten sonra yeniden baslatın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 15 Ocak 2007; 10:37:13 >
  • evet nihayet ses olayını çözdüm. acl882 miş galiba artık ses veriyo mac osum :) ethernetide tanıttım.(yukon olarak görünüyor xp de) yanlız ayarlarını bulamadım. dhcp den alıyor heralde. ben statik ip verip internete gateway yazarak çıkabiliyorum. bu sorunu nasıl aşabilirim? bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

(ilker kardeş çok saol. walla hep F8 beklemekten içim bayılmıştı :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan887 -- 15 Ocak 2007; 15:09:34 >
  • raid0 sa kurma olayını yapan yok sanırım ?
  • 4 adet x86 install dvd dağıtabilirim arkadaşlar bana ulaşmanız yeterli
    adresim: gokay2@gmail.com
  • arkadaşlar 10.4.8 i sıfırdan kurdum sisteme kapat komutu veriyorum ama o kapanmak yerine restart ediyor bu sorunu nasıl çözebilirim.
    bu arada kernel 8.8.1
    teşekkürler
  • arkadaşlar kernel in versiyonunu nereden görebiliriz. beta 9 beta 8 gibi mesela
  • arkadaşlar kernel in versiyonunu nereden görebiliriz. beta 9 beta 8 gibi mesela
  • merhabalar , şu an sistemimde mac os x 10.4.6 yüklü bulunmakta.
    Ekran Kartım ati rodeon x800 (pci-e) amma velakin kendisini Callisto ve kovergpatch yöntemlerini denememe rağmen tanıtamadım sisteme , acaba başka bir yol bilen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loth -- 16 Ocak 2007; 15:06:41 >
  • Core2Duo 1.83 işlemci,nvidia 256 ekran kartı bulunan laptopa, harddiskin tamamına format attıktan sonra Mac oSx86 yı temiz ve problemsiz güzel bir şekilde kurdum, kurulum aşamasında dvd checte bir problem yoktu, velakin gelgelelim sistem açmadı, harddiskte turanX hocamın belirttiği GPT veya başka bir sıkıntıda yoktu, restarttan sonra sistemin açılmasını bekledim. nafile, aç-kapa tuşuyla sitemi kapattıktan sonra HFS+... eror verdi,F8 kullandım. tekrar DVD'den boot etmeyi denedim. HFS sistem hatası verdi

kafayı yiyeceğim, cumartesinden beri uğraşıyorum. acaba taskin57 arkadaştan edndiğim DVD demi bir sıkıntı var.

evet yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

tomasita kardeş kargo gelmedi.
  • teşekkür ederim.yarın deneyip,sonucu yazacağım.
  • çok teşekkkür ederim ama bende iki kernel yok açıkçası ve makina sürekli restart ediyor bu sorunu merak ettiğim için kerneli öğrenmek istedim.
    dolayısı ile tarih ne olmalı beta 9 kernel için ve beta 8 kernel için?
    quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: gokay2

arkadaşlar kernel in versiyonunu nereden görebiliriz. beta 9 beta 8 gibi mesela

Elinde her iki kernelde varsa iki kernellede makinayı açarak terminalden ''uname -a'' komutunu ver hangisinin tarihi daha yeniyse o beta9'dur...

örnek;

Last login: Mon Jan 15 11:16:50 on console
    Welcome to Darwin!
    tur-xs-computer:~ turx$ uname -a
    Darwin tur-xs-computer.lan 8.8.1 Darwin Kernel Version 8.8.1: Mon Nov 27 18:58:11 AZOT 2006; semthex:/nebukadnezar/BUILD/obj/RELEASE_I386 i386 i386
    tur-xs-computer:~ turx$

• çok teşekkür ederim.
    peki son bir soru daha bunu yaptığımda sürekli kapatmak istediğimdeki restart olma olayı son bulur mu yoksa bunun başka bir çözümü varmı ben forumu elimden geldiğince taramaya çalıştım, belki gözümden kaçtı ama bu sorun ve çözümü ile ilgili bir bilgi bulamadım.
    sevgiler

quote:

quote:

Sistemin 10.4.8 ve kernelin 8.8.1 ise alttaki linkte semthex'in atomatik instal eden scripti var onu indir ve çalıştır kernelini beta9 olarak değiştirir eski kernelini de mach_kernel.old olarak yedekliyo, hatta bu kernel belki beta9 dan daha yeni olabilir...

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=32827

• acil Marvell Yukon 8053 eternet yardımı ( nasıl tanıtılır ?)
  • macos 10.4.6 sürümünü elime bilkomdan geçen bir cd ile tamamen türkçeleştirdim.Ekran görüntüsünü nasıl koyacağımı anlatırsanız yaparım cd nin içini windows göremiyor mac görüyor Ama macle nasıl cd kopyalayacağımıda bilmiyorum isteyen arkadaşlara vermek için tabii ki
  • arkadaşlar benim ana kartım intel 945 D 10.4.6 yı yüklediğimde usb'yi görüyo fakat 10.4.8 de görmüyo nedeni ne olabilir?? ve nasıl çözebilirim
  • pardon hocam sistemim 10.4.8 ama Kernel i bilmiyorum, donanım ise Intel 3 Ghz D işlemci 250 Gb hd 1 Gb Ram 19' Samsung LCD ekran DVD DL LG marka hepsi bu.
    Sistem olarak tiger 10.4.8 ve XP Pro kurulu 3 Partition mevcut.
    quote:

quote:

Bir de sistemini bilsek daha güzel cevap verbilirdik...
  • olmuyor terminai her yeniden açtığımda sil baştan kerneli yenilemeye çalışıyor takıldı kaldı.
    quote:

quote:

terminali aç ''uname -a'' komutunu gir çıkan sonucu bak görüceksin....
  • Arkadaşlar NTFS formatlı bölümlere macos X in yazabilmesi için bir filesystem eklentisi tarzı bir şey çıkmış.. Henüz 0.1 inci versiyonunda. O yüzden elzem değilse kullanmamak gerek bence ama ilgilenecekler için insanelymac.com deki kurulum rehberi.
    Çevirisiyle uğraşmadım, kusura bakmayın...

quote:

Actually it's quite simple...

Download the two DMG files: one for MacFuse and one for the NTFS-3G filesystem.

Both of these DMGs can be downloaded at AppleNova at:http://forums.applenova.com/showthread.php?p=434437#post434437

Install MacFuse from the DMG.

Install NTFS-3G from the DMG with Pacifist (otherwise I got the error that MacFuse is not installed on my system)

After this open up Disk Utility and unmount your Windows volume (mine is called Untitled - was too lazy to add a label).

Also in Disk Utility: select the "Information" (right-click) for your Windows partition and have a look at the "Disk Identifier": e.g. mine is disk0s1

Start a Terminal and enter the following command (to add the needed symbolic link):

sudo ln -s /System/Library/Filesystems/fusefs.fs/mount_fusefs /usr/bin/mount_fusefs

Create a folder to be used as mount point for the NTFS partition:

mkdir /Volumes/Windows

After this you can mount your NTFS partition by using the following command:

sudo ntfs-3g /dev/disk0s1 /Volumes/"Windows" -o ping_diskarb,volname="Windows"

You could also do this without running "Disk Utility" by running:

umount /Volumes/Untitled
    disktool -r
    mkdir /Volumes/Windows
    sudo ntfs-3g /dev/disk0s1 /Volumes/"Windows" -o ping_diskarb,volname="Windows"

This is working fine for me and I can write on my NTFS Windows partition now

• denedim sonuç aynı. bir yerde terminal ile ilgili bir kayıt tutuluyormu tutuyulorsa nerede onu silsem ne olur acaba
    quote:

quote:

Saçma bişey bu ya hiç böyle bişey duymadım bir repairpermissions yapmayı dene...

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.