Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eyvallah...bana şimdi yarın @ozayturay gönderecek (en azından öyle söyledi)...artık başka muhtaç olanlara gönderirsin onu eğer ben halledersem tabi.yine de uğraşın için çok sağol.

saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: justgkhnn

@turanx

p4 2 ghz + sis id0651 chipset + gigabyte GA-8SIMLH anakart SSE2,MMX,SSE + 64mb ekran kartı onboard sis 650 + 512 ddr ram + 40gb HDD

Realtek ac'97 audio

budur

Arkadaşım senin sorun chipset ten kaynaklanıyo sis chipsetlerin çoğuna kurulamıyo, çalışan chipsetler aşağıda... osx86project te sadece iki adet sis chipsetin çalıştığı gözüküyo..

Forumun 49 safasına bak orada bir arkadaşımız sis650 chipsete 10.4.4 kurabilmiş

O şahsiyet ben olabilirim sanırım :))
    Sis bordlardan pek performans alınmadığı doğru ama eninde sonunda ilgli kext dosyaları çıkıcaktır.
    10.4.4
    *Onbord ekran kartımı VESA3 1024*768 60 Hz tanıdı
    *Onbord ethernet çalışıyor
    *Onbord sesi otomatik tanımadı.. AC97 ses kodek zımbırtısı vardı galiba forumda bi yerlerde... onbord ses alabilen varsa benzer sistemlerde tavsiyelere açığım
    *Haa bide genel sorun olabilir(intel bordlar hariç) restart edemiyor makina kendini..
    *Shutdownda sorun yok

10.4.6 maalesef çalışmadı bende ama yılmadım.. çalıştırıcam eninde sonunda :)
    durum budur justgkhnn

• @mermis
    slm 10.4.6 daki sorun nasıl bir sorun?amansız bi soruna benziyor mu:)
    ve chipsetten mi kayanaklanıyor kesinlikle
  • quote:

Orjinalden alıntı: justgkhnn

@mermis
    slm 10.4.6 daki sorun nasıl bir sorun?amansız bi soruna benziyor mu:)
    ve chipsetten mi kayanaklanıyor kesinlikle

burdaki ustalar chipsetten olur dedi.. başka DVD ile deneyemedim henüz. 10.4.5 ve 10.4.6 updateli kurmaya çalışınca kernel panikliyo.. elimde tek tek update dosyaları olsa birde öyle deniycem.. sana bilgi veririm..

haa bu arada ustalara bi sorum var.. yukarda onbord eternet sorunsuz demiştim ama bi kıllık yapıyor bana görüşleriniz nedir..

sistem açılınca (10.4.4) hemen nete girmiyo.. her açılışdan sonra sistem ayarlarından networke girmem gerekiyor.. tam bu sırada

'A new network port has been detected:
    PCI Ethernet Slot PCI
    Please verify that it is configured correctly, then press Apply Now to activate it.'

mesajı veriyor her bu ekrana girdiğimde.. yeniden ayarla diyorum otomatik.. internet çalışıyor. ayarlara bakınca gittikçe sayıları artan PCI ethernet kartım oluyor

benim derdimin devası nedir? :))

• ben nero ile bi kopya çıkarmayı denedim kalıbı sorunsuz bi şekilde oluşturdu yazma denemsi içinde bendeki rw yi denedim onada sorunsuz bi şekilde yazdı dvd yi açılışta denedim kurulum ekranına kadar problemsiz geldi bu aşamalardan geçtikten sonra asıl yükleme bölümünde nero ile yazdığım için problem yaşarmıyım ?
  • Arkadaşlar AMD 64 X2 4600+ kuran varmı, yoksa kurmam da sorun çıkarmı konf.aşağıdaki gibi

AMD 64 X2 4600+
    ABIT AN832X C51AMDA64/939 ATX PX S+L GBFW SLI
    PALIT PX GF6800GS 512MB 256BIT DVI+TV

Bu arada Macuser arkadaşım gönderirse dvd yi tabii :) bayağı oldu pm ye yazalı ama .....
  • formu takıp ettım mac cd sını qultekın'den<bursa>aldım ama onlada yeı tanıstık gercı ondan kurmasını ıstıcektım rahatsızlandıgı ıcın henus kuramamıs bende kuramadım fakat kurmayı denedım hep bıyerde takıllı kalıyo apple ısaretının cıktıgı zaman ustune stop ısaretı cıkıyor nedenını anlamadım....2-3 saat bekledım ama yıne aynı kaldıgı ıcın bısı yapamadım tekrar kurmaga calıstım ama yıne aynı yerde takıllı kalıyo lutfen yardım.....

herkeze sımdıden tesekkurler..........
  • arkadaslar benım derdıme cagre yokmu ya yardım ltfn......
  • @katastrof54 @justgkhnn @Dizman

DVD'leriniz Yurtiçi Kargo ile gönderildi. Sorunsuz kurulumlar dileğiyle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozayturay

@katastrof54 @justgkhnn @Dizman

Çok teşekkürler. Geldiği gibi dağıtıma başlıyorum. Bu zinciri koparmayalım.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: quetm

arkadaslar benım derdıme cagre yokmu ya yardım ltfn......

Sistemin hakkında bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışalım...

kardes yukarda yazdım fakat ıstedıgın baska bısı ıse ıste yazayım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quetm -- 15 Haziran 2006; 19:29:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozayturay

@katastrof54 @justgkhnn @Dizman

çok sağolasın elime geçince haber veririm sana...nasıl büyük bir dertten kurtardın beni anlatamam
  • Merhaba arkadaslar ben en sonunda yeni topladığım makinaya mac os x86 10,4,6 yı kurdum kurulum normal devam etti bir sorun olmadı reset attıktan sonra sistem acılmadı xp acıldı bende chain0 olayını uyguladım chain0 dosyasını c'ye koydum boot .ini dosyasına C:\chain0="Mac OS X" bu nu ekledim kaydedip kapattım yeniden basladığı zaman xp ve mac os seciceğim ekran geldi xp secince normal acılıyor ama mac os sesince secenekler kayboluyor sonra aynı secenekler geri geliyor birtürlü baslatamadım mac os'u osselector 8.0 denedim oda hata verdi birtürlü acamıyorum mac os'u yardım ederseniz sevinirim.
  • @turanX
    celereon lga 775 2,53ghz , 768 mb rem 200 gb sata hdd

• turanx osx'i d'ye kurdum baska diske değil

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mbasargan

Merhaba arkadaslar ben en sonunda yeni topladığım makinaya mac os x86 10,4,6 yı kurdum kurulum normal devam etti bir sorun olmadı reset attıktan sonra sistem acılmadı xp acıldı bende chain0 olayını uyguladım chain0 dosyasını c'ye koydum boot .ini dosyasına C:\chain0="Mac OS X" bu nu ekledim kaydedip kapattım yeniden basladığı zaman xp ve mac os seciceğim ekran geldi xp secince normal acılıyor ama mac os sesince secenekler kayboluyor sonra aynı secenekler geri geliyor birtürlü baslatamadım mac os'u osselector 8.0 denedim oda hata verdi birtürlü acamıyorum mac os'u yardım ederseniz sevinirim.

MacOs'u seçer seçmez sürekli f8'e basmayı dene..

Birde osx'i başka bir diske mi yoksa D:'ye mi kurdun.

• quote:

Orjinalden alıntı: oneex

10.4.6 için HTTP link isteyen varsa bana özel mesaj atabilir. Sunucuma indirdim, ordan link verebilirim.

hemen cevap yazdığınız için teşekkür ederim. şu anda %10'nu indirdim bile
  • quote:

Orjinalden alıntı: fractalboy

quote:

Orjinalden alıntı: oneex

10.4.6 için HTTP link isteyen varsa bana özel mesaj atabilir. Sunucuma indirdim, ordan link verebilirim.

hemen cevap yazdığınız için teşekkür ederim. şu anda %10'nu indirdim bile

Kolay gelsin. Başka link isteyen olursa dediğim gibi kendi sunucumdan HTTP linki verebilirim. Forumla ilgili bir sıkıntı yaratır diye linki burdan vermiyorum. İsteyen özel mesaj atabilir.
  • quote:

Foruma Mac OsX86 Network Sorunu+Driver adlı bir konu açtım senin için birde driver ekledim umarım derdine derman olur..

teşekkürler TuranX

macosu çalıştırdığım anda bakıp durumu bildiririm
  • Sonunda dvd m oldu. Teşekkürler @ozayturay .

Tek hdd var. o da sata.Resimdeki uyarıyı alıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_3718800/mpage_47/key_/tm.htm

@oktaylust arkadasta aynı sorunu yasamıs fakat hdd ide. Neden kaynaklanıyor olabilir? Sistemim imzada.Mac os x 10.4.6

Bununla ilgili bir yazı buldum. Jumper ayarlarını yapın diyor fakat bende jumper yok.

http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=1834

http://img85.imageshack.us/img85/2906/dsc010565nc.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katastrof54 -- 16 Haziran 2006; 19:15:47 >

• selam beyler,
    ben macosu kurmaya başladım ama sorunum var ;
    ben yükledim macosu full bitti ama restart etmiyodu loading işareti var ama bir icraat yoktu bende res attım makinaya ama açılınca yine macos install için bir tuşa basın diyor ... primary diski falan değiştirdim DVD idi HD yapmama rağmen gene aynı şey çıktı...sonra install ekranına girdim...tekrar yükle dedim ve upgrade edebilirsiniz falan dedi tamam dedim
    3 tane seçenek ardı işte language , j ile başlayan birşey ve birşey daha yazıodu şimdi onlarıda install et dedim...ama aynı şey çıkar mı buda bitince bana bi yardım lütfen....

ne yapmalıyım sizce?
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.