Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • JaS 10.4.6 içinde XCode Tools yok. Olan bir 10.4.6 DVD var mı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: scanmanw

valla isteyen varsa elimdeki dvdden göndereyim bende çalışmadı bakalım dvdde benim sistemdemi sorun olduğunuda öğrenmiş olurum elimdeki dvd 1.4.6 jas dvdsi pachtli herşeyi yapılmış isteyen varsa yarın göndereyim malatyadayım p.m atın pcdeki isodan bir tane çekip yarın ilk iş olarak göndereyim.

hocam çok teşekkür ederim DVD'ler için. makbule geçti hakikaten.

problemsiz bir kurulum yaptim. şu an için sadece ekran cozunurlugu problem gibi
    ancak onu da osx86project'ten terminalden halledecgim arrtik.

Jas patchli 10.4.6 DVD sini isteyen varsa lutfen bana bildirsin 5 adet cogaltip gonderecegim.

• çözdüm.Kurulumu gerçekleştirdim.

still waiting for root device
    uyarısı alan olursa boot etmeden f8 e basıp
    platform=x86pc-x-v
    yazıp kurmaya başlıyabilir
  • oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:) ensonunda mac osx86 10,4,3 kurdum makinaya süpercalısıyor gayet hızlı :)) ama sormak istediklerim var nete giremiyorum benim modemim zoom adsl 4x USB den bağlı makinaya USB ler calısıyor olmasına rağmen neti kullanamıyorum seskartı ve eternet kartını tanımadı akran kartı tamamdır GMA 950 cok iyi calısıyor.

Sese: Intel® High Definition Audio
    Eternet: Lan 10/100/1000 Mbits/sec
    yardım ederseniz sevinirim.
  • 10.4.6 kurulumu sorunsuz gerçeklesti.
    ancaak ekran kartina patch yapmaya calisiyorum.
    "com.apple.Boot.plist" e nasil girip istedigim cozunurlugu verecegim.
    bana yardimci olursaniz sevinirim. su anda com.apple.Boot.plist i text editte actim ama
    nereye ne yazacagimi bilemiyorum.
  • turanx arkadaşımızı ben baya bi uğraştırmıştım bu konuda alıntı yaparak ben yardımcı olmaya çalişim sana yapılacaklar şöle ;

terminali aç ilk önce bu komutu gir komutu buradan kopyalayıp yapıştırabilirsin

sudo nano /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

<key>Graphics Mode</key> *satırının altına alttaki satırı ekle bu bölüme ok tuşları ile gelebilirsin* ve buradan kopyalayıp yapıştırabillirsin.

<string>1280x1024x32@75</string>

Satırın tamamı şöyle olmalı

<key>Kernel</key>
    <string>mach_kernel</string>
    <key>Kernel Flags</key>
    <string>-v</string>
    <key>Graphics Mode</key>
    <string>1280x1024x32@60</string>
    <key>Boot Graphics</key>
    <string>Yes</string>
    <key>Timeout</key>
    <string>10</string>

ve ctrl+O basarak + enter kaydedebilir ctrl+X ile terminalden çıkabilirsin..

NOT:Ekran kartı ile sorunları için turanx in açtığı "MacOsX86 ekran kartı sorunu+driver " bu başlıktan takip edebilirsin çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinolampx -- 17 Haziran 2006; 9:38:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: justgkhnn

selam beyler,
    ben macosu kurmaya başladım ama sorunum var ;
    ben yükledim macosu full bitti ama restart etmiyodu loading işareti var ama bir icraat yoktu bende res attım makinaya ama açılınca yine macos install için bir tuşa basın diyor ... primary diski falan değiştirdim DVD idi HD yapmama rağmen gene aynı şey çıktı...sonra install ekranına girdim...tekrar yükle dedim ve upgrade edebilirsiniz falan dedi tamam dedim
    3 tane seçenek ardı işte language , j ile başlayan birşey ve birşey daha yazıodu şimdi onlarıda install et dedim...ama aynı şey çıkar mı buda bitince bana bi yardım lütfen....

ne yapmalıyım sizce?

yok mu bana bir çareeeeeeeeeeeeee ? ? ? ?
  • @mermis
    arkadaşım senden bi ricam var...ben de sis 650 kardeşliğindenim.
    bu yüzden 10.4.6 macosu yükleyemeyiorum sanırım..

bana senin yükledeiğin macosu gönderirmisin???kargoyu ben karşılarım...lütfeeeeen
  • arkadaslar yok mana yardı edicek birisi su sorunları halletmek istiyorum nete bağlanamıyorum mac os tan:(

quote:

Orjinalden alıntı: mbasargan

oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:) ensonunda mac osx86 10,4,3 kurdum makinaya süpercalısıyor gayet hızlı :)) ama sormak istediklerim var nete giremiyorum benim modemim zoom adsl 4x USB den bağlı makinaya USB ler calısıyor olmasına rağmen neti kullanamıyorum seskartı ve eternet kartını tanımadı akran kartı tamamdır GMA 950 cok iyi calısıyor.

• @turanx

o şekilde de denedim ancak boot etmeye çalışıyo direk F8e basmaya fırsat vermiyo çok denedim...
    sonra windowsuda açamıodum doğal olarak winxp cdsini koydum ve cyi formatlayıp tekrar yükledim şuanda d sürücüm görünmüyor windowsda ama onda mac os yüklü olduğunu bildiğim için şuanda çözüm bulana kadar bişey yapmıyorum....
    sonra -v -s yi de denedim on yazdıktan sonra hata raporu çıkarıo bir tane airportla alakalı bizi ilgilendirmeyen bir konuda ve ardından kurulma geçiyor....Bence terminala bir kod yazmak gerekiyor yada chipsetten dolayı bununla karşılaşıyorum...Birde restar atmıyor installerdayken hiçbişekilde....
  • quote:

arkadaslar yok mana yardı edicek birisi su sorunları halletmek istiyorum nete bağlanamıyorum mac os tan:(

quote:

oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:) ensonunda mac osx86 10,4,3 kurdum makinaya süpercalısıyor gayet hızlı :)) ama sormak istediklerim var nete giremiyorum benim modemim zoom adsl 4x USB den bağlı makinaya USB ler calısıyor olmasına rağmen neti kullanamıyorum seskartı ve eternet kartını tanımadı akran kartı tamamdır GMA 950 cok iyi calısıyor.

internete garanti girmek istiyosan ethernetten dene ordan girebilirsin bence...ama usb sorununa bi çözüm bulamam..

• Herkese slm
    10.4.5 i msi m635 dizüstüne kurmaya çalışıyorum.
    (turion 64 2Ghz, X700,...)

dvd den boot ediyor. Renkli bi ekran geliyor. orda takılıyor. altta sürekli yanıp sönen çizgilerden oluşa bir daire var.
  • quote:

arkadaslar yok mana yardı edicek birisi su sorunları halletmek istiyorum nete bağlanamıyorum mac os tan:(

quote:

Şayet anakartın D945GNTL ise ses çipin SigmaTel STAC9220'dir. Bir dosya yüklemesi ile çalışması lazım. Sadece GNT serisinin D945GNTLR modelinde çalışmıyor. Çünkü onun ses çipi 9223 olduğundan. (Tabii bu arada onun için bir dosya yazılmadıysa.) 9220 için 10.4.6 DVD'sinde yükleme seçenekleri var ordan yükle. Ya da daha önce bunun için forumun önceki sayfalarında veya ses bölümünde gerekli dosyalar verildi. Yine de bulamazsan pm at ben yollarım.
    İnternet için ise justgkhnn arkadaşın söylediği gibi etherneti dene. Bende GNTLKR var ve direk internete girdi. Tabi bende ethernet hub var. Ağ üzerinden gördü. Hiç bir ayar yapmama bile gerek kalmadı. Ben aynı anda PC, G4 400 ve GNTLKR anakartlı bilgisayarımı bağlıyorum.

• slm dsh
    malesef ben 10.4.6'y? c?l?st?ramad?m makinamda yüklüyorum sorunsuz yükleniyor ama ac?l?rken ekrana abuksubuk seyler geliyor ekran karmakar?s?k oluyor ve öyle kal?yor nedenini anlamad?m iki kere yükledim ikisindede ayn?s? oldu bende makinaya 10.4.3 kurdum su anda o yüklü makinamda ve cok iyi cal?s?yor.
    ses alam?yorum eternet kart?n? tan?d?m? anl?yamad?m ama usb leri tan?d? ekrankart?nda sorun yok benim modemim zoom iki kullan?l?c?l? ben usb den ba?lamak zorunday?m acaba usb den tan?tmak icin zoom modemi bir dosya varm?d?r.
    yard?m ederseniz cok sevinirim.

quote:

Orjinalden alıntı: dsh

quote:

quote:

Şayet anakartın D945GNTL ise ses çipin SigmaTel STAC9220'dir. Bir dosya yüklemesi ile çalışması lazım. Sadece GNT serisinin D945GNTLR modelinde çalışmıyor. Çünkü onun ses çipi 9223 olduğundan. (Tabii bu arada onun için bir dosya yazılmadıysa.) 9220 için 10.4.6 DVD'sinde yükleme seçenekleri var ordan yükle. Ya da daha önce bunun için forumun önceki sayfalarında veya ses bölümünde gerekli dosyalar verildi. Yine de bulamazsan pm at ben yollarım.
    İnternet için ise justgkhnn arkadaşın söylediği gibi etherneti dene. Bende GNTLKR var ve direk internete girdi. Tabi bende ethernet hub var. Ağ üzerinden gördü. Hiç bir ayar yapmama bile gerek kalmadı. Ben aynı anda PC, G4 400 ve GNTLKR anakartlı bilgisayarımı bağlıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: justgkhnn

@mermis
    arkadaşım senden bi ricam var...ben de sis 650 kardeşliğindenim.
    bu yüzden 10.4.6 macosu yükleyemeyiorum sanırım..

bana senin yükledeiğin macosu gönderirmisin???kargoyu ben karşılarım...lütfeeeeen

Selam dostum, şayet benzer konfigürasyondaysan 10.4.6 maalesef açılmıyo.. ekranda abuk subuk yazılar yazıp kernel panikledim ben kardeşim git işine yapıyor.. o yüzden 10.4.4 kurulu bendede.. 10.4.6 için kadıköye geçebilirsem polatyy dan farklı bir 10.4.6 ve hatta eski versiyonlar için update dosyaları rica edicem.. şayet onlarda başarılı olursam memnuniyetle sanada gönderirim...

SIS bordumda ekran VESa3 görünüyor, SES turanX sayesinde OK, ethernet çalışıyor ama chipi görmesin için her sistem açılışında networke giriyorum bi sefer.. otomatik pci ethernet buldum dio.. kendi ayarlıyo sonra OK

Haa bide Restart etmiyo eşek ahal.. shot down düzgün çalışıyo restart yok

• turanx polatyy ve diğer bilgisi olan arkadaşlar mac çalıştırabilecek amd 754 soketli pci-ex olan anakart bulabilirmiyim acaba bildiğiniz modeller varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinolampx -- 20 Haziran 2006; 0:25:16 >
  • Sorun beni iyice sinir etmeye yetti arkadaşlar. Başından beri yaptığım masraflara ve sizlerinde yardımıyla birlikte uğraşılara rağmen amacıma bir türlü ulaşamıyorum. MacOsX kurulumundan değil program kullanamında sorun yaşıyorum. O zaman niye kurdum ben bunu
    10.4.5 sistemde Quark 3.31 çalışmadı mac9.2 kurup bunu kullunmak mantıklı değil zaten.
    Daha sonra Quark 6.1 kurayım dedim hay demez olaydım o da zaten sorunlu bir versiyonmuş
    Quark 6.5 kuralım dedik onuda beceremedim aynı sorunlar devam ediyor yani kilitlenme neticesi force quit seçeneği tüm verileri kaybetmede birebir
    Bişeyler yanlış ama ne? Hatalı Quark mı var bende yoksa bu programı kurmak hayal mi? Freehand ve Photoshop ta en ufak sorun yok ama zaten onlara yüzde 5 ihtiyicım var asıl bana lazım olan program ise 'Quark ' hala 25. sayfadan buruya kadar muallakta kaldı. Bunu gerçek manada kurabilen ve kullanabilen var mı Allah aşkına?

• sabitdisk sata deil benim ide kullanıyorum
  • turan hocam bende msi k8n neo2 platinum agp 8x, nforce3 ultra anakart var, ses de ethernette sorunsuz çalışıyor.bundan alabilir arkadaş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Sorun beni iyice sinir etmeye yetti arkadaşlar. Başından beri yaptığım masraflara ve sizlerinde yardımıyla birlikte uğraşılara rağmen amacıma bir türlü ulaşamıyorum. MacOsX kurulumundan değil program kullanamında sorun yaşıyorum. O zaman niye kurdum ben bunu
    10.4.5 sistemde Quark 3.31 çalışmadı mac9.2 kurup bunu kullunmak mantıklı değil zaten.
    Daha sonra Quark 6.1 kurayım dedim hay demez olaydım o da zaten sorunlu bir versiyonmuş
    Quark 6.5 kuralım dedik onuda beceremedim aynı sorunlar devam ediyor yani kilitlenme neticesi force quit seçeneği tüm verileri kaybetmede birebir
    Bişeyler yanlış ama ne? Hatalı Quark mı var bende yoksa bu programı kurmak hayal mi? Freehand ve Photoshop ta en ufak sorun yok ama zaten onlara yüzde 5 ihtiyicım var asıl bana lazım olan program ise 'Quark ' hala 25. sayfadan buruya kadar muallakta kaldı. Bunu gerçek manada kurabilen ve kullanabilen var mı Allah aşkına?

someone74; kardeş aksi gibi benimde Quark'a pek ihtiyacım olmuyo ama 7 versiyonu normal çalışıyo çok fazla denemedim ama bazı 3.31'de yapılmış dosyaları açtım kaydettim kilitlenme sorunu yapmadı, Quark7 linkini pm attım bi dene istersen...

Kardeş ilgili siteye girip download yapmak için invitation code isteniyor. Davet kodu olmadan sanırım üyelik kabul edilmiyor

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.