Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boşuna kurmayın yada denemeyin Apple yeni bir sürüm çıkardı. yeni sürüm bu sürümü desteklemiyor artı patchli programalrın çalışmasınıda engelleyecek bir sistem kurmuş apple mühendisleri...
    kısaca apple müsaade edene kadar bekeleyeceğiz.zaten apple güzel firmadır..bilir işini...

habe rkayanğını şimdi hatırlayamadım.hatırlayınca eklerim ama360hacker da vardır kesin
  • ben sistemi kurarken sse2 hackini kaldırıp kurdum ve tıkır tıkır çalışıyor,üstelik bendeki işlemci celeron 2.66 ,bu arada ilgilenen arkadaslara sorum var,mac os x86 nın yasal kullanılabilr versionu cıkacakmı,yaniiiiiiiiiii xp satın alır gibi sadece işletim sistemi alıp kullanabilecekmiyiz,yoksa eskisi gibi mac os lar sadece mac lerdemi çalışacak?

ve bu topicin 5. sayfasını gördüğüm için acaip mutluyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 24 Eylül 2005, 18:06:56 >
  • açıklamalara göre mac osx sadece maclerde çalışacak ancak bir süre önce dell computer mac osx lisansı ile ciddi şekilde ilgilendiğini açıklamıştı, bana kalırsa biraz zor olur çünkü mac os x teki donanım ile sistem uyumluluğu kaybolur stabilizason sorunları çıkar, mac klonları olan power computing, umax, gibi makinelerde bile sıkıntı çıkmıştı, hadi hayırlısı sabırsızlıkla bekliyorum ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: teeching

boşuna kurmayın yada denemeyin Apple yeni bir sürüm çıkardı. yeni sürüm bu sürümü desteklemiyor artı patchli programalrın çalışmasınıda engelleyecek bir sistem kurmuş apple mühendisleri...
    kısaca apple müsaade edene kadar bekeleyeceğiz.zaten apple güzel firmadır..bilir işini...

habe rkayanğını şimdi hatırlayamadım.hatırlayınca eklerim ama360hacker da vardır kesin

yeni universal binary ile yazılmış programlar eski versiyonda(kullandığımız yani)çalışmayacak....
    zaten bu bekleniyordu,eski programlar aynen devam
  • evvet..
    buna ne diceksiniz bakalım?
    ilk Nvidia driver ı..
    ama alpha sürümü herkeste çalışmayabilir,coreimage ve Quartz Extreme henüz çalışmıyor ama anladığım kadarıyla ekran tazelemesi konusunda işe yarıyormuş.
    ama henüz başlangıç,sanırım devamı gelir...

http://macvidia.plusmediamusic.com/index.php?title=Downloads

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 25 Eylül 2005, 4:06:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

evet aynı şey bendede oluyor defalarca denememe rağmen 3.0 işlemci ss2 işaretini kaldırınca osx i çalıştırmıyor
    ancak sse2 yüklersem açılıyor makina.
    hoş işaretli olmasının da bi zararını görmüş değilim çatır çatır çalışıyor.
    benim takıldığım bi tek yer kaldı oda previev var resimlere bakmak için herhangi bir resmi tıkladığımda
    previevi açılıyor güya ama resmi göstermiyor. quicktime la falan bakınca yada diğer programlarla açılıyor resimler falan ama
    küçük bi problem previevde göstermiyor işte. sanırım ekran kartıyla alakalı

bu gün araştırırken birşey daha öğrendim.
    preview ikonunda sağ tıklatıp"get info" dediğimizde açılan menüde"Open using Rosetta"işaretlediğimizde resimleri görebiliyormuşuz...
    tıpkı Safari de flash playerin veya diğer browser pluginlerinin düzgün çalışması için bu işlemi yaptığımız gibi...

• Polatyy link aşağıda
    http://www.mininova.org/sub/27/leech
  • ilker ben bi türlü dual boot yapamadım,chain dosyası boot ini dosyası değişiklikleri vs ne yaptıysam olmuyor,siyah ekranda xp ve mac os x secenekleri geliyor ama mac os sectiğimde kısa süren bi siyah ekran bekleyisinden sonra tekrar menuye dönüyor,eger mac i açacaksam ancak cd yi takıp kurulum ekranından startup disk yapıp macin kurulu olduğu diski secip açabiliyorum,o andan itibaren eger dokunmazsam direk mac açılmaya baslıyor ama xp ye geri döndüğüm anda aynı sey tekrarlanıyor yani mac açılmıyor cd siz,startup disk bölümünde target disk diye biseyler var ben ne işe yaradığını bilmiyorum,bu secenekle bişeyler yapılabilrmi,tabi hafizam yanıltmıyorsa daha önce o seceneği kurcalarken xp nin açılış dosyalarınımı bozmuştum ne tam hatırlamıyorum
    eh bi yardım lütfen

• dvd yi ne zaman deneyeceksin,sendende iyi haberler beklioz
  • polatty hani o siyah ekran geliyor ve baslangıc secenekleri icin bi tusa basınız diyip 10 dan geriyo dogru sayıyor ya sen orda bi tusa bas ve hangi partitionda mac kurulu ise onu sec ve mac acılsın dostum.

bu arada ne dvd si yeni bir versiyonmu cıktı bende su ekran kartını kurmayı deniyorum ama beceremedim kolay gelsn
  • abicim açılmıyor işte,zaten normalde o secenek yok,forumda yazılanları uygulayarak( c: sürücüsüne chain dosyası at,boot ini dosyasına şunu şunu yaz vs vs ) o seçeneği ekliyourm ,ama olmuyor açılmıyor işte,başka bi yöntem bilen varsa veya püf noktası lütfen yazsın
  • pc de kac hdd var tek hdd var ise diğer patitiona kurmussan şunla biraz oyna C:\chain0="Mac OS X
    chain0 ı chain1 yap birde oyle dene sonucda chain hdd yolunu belırlıyo anladıgım kadarıyla
  • tek hdd çift partion,ikinici part ta kurulu mac os,xp o partı hic görmüo,mac os taki adı DISK2 ,bu durumda ne yapmalıyım acaba?
  • Polatyy olmadı hocam eth kartını bulamadım hüngür hüngür ağlıyacağım neredeyse
    ha birde önce macte formatladım diski şimdi ikinci partition'ı win görmüyor

apple için yazılmış programlar çalışıyor FileMaker

MS Ofis sürükle brak yöntemiyle kopyaladım çalışıyor ama anakartla ilgili mesela ses çalışmıyor ama usb çalışıyor anlamadım gitti

ilkerinanç hocam aman bi el atın şu işe Anakart Asus P4P800
  • Orjinalden alıntı: polatyy

tek hdd çift partion,ikinici part ta kurulu mac os,xp o partı hic

Teğmen olmuşsun hayırlı olsun
  • bugün olmuşum
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

bugün olmuşum

alet şimdi dvd den başlamıyor yeniden formatlayıp önce xp kurmayı deneyeceğim
  • dvd yi tak menuden startup disk yap ve mac os un kurulu olduğu diski seç,zaten restart isticek ,o zaman açılıyor ,sen bana geldiğinde bende öyle açmıştım hatırlarsan eger
  • quote:

Orjinalden alıntı: costek

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

bugün olmuşum

alet şimdi dvd den başlamıyor yeniden formatlayıp önce xp kurmayı deneyeceğim

pardon bendenmiş biostan start up ayarını yapmayı unutmuşum sanırım birazdan mutlu haberi veririm

• Aman arkadaşlar bir cevap OSX x86 nın üzerine XP kurdum şimdi OSX x86 dan boot edemiyorum
    Darvin konsol başlıyacak gibi oluyor ancak XP devreye giriyor ve filim kopuyor

C altında OSX x86
    E altında XP var

ve E boot disable ayarladım
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.