Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işlemci sse3 destekli değil sanırım. bendeki sorunlarda amdye kurarken sse2 patch ini kurmadim , simdi lazim sanirim ondan kaynaklanmiyor. safari kapaniyo felan. macromedia yuklemeye kalkinca.

bot işini de çözüverdim arada :) şimdi esas boot dosyası com.apple.boot.plist adında bi dosya. bunun üerinde değşiklik yapınca mal kabul etmiyo. permişın davasıdır dedim ne yaptıysam olmadı, accouttan felan açtım ettim yine olmadı. sonra o dosyayı açıp , root u çift tıklayıp new child diyip, Graphics Mode yazıyosunuz, sonram değer kısmınada 1024x768x32@85 diyoruz, masa üstüne kaydediyoruz. sonra bulunduğu klasör taşıyoruz .burda zahmet buyurup şifre soruyor kendisi.(önceden atadığınız) adı bende foti.boot.plist mesela. açılışta config=foti.boot.plist diyince o ayarlardan açıyor. esas dosyayı silmeyi taşıyamayı becerirseniz o da olur :P
  • Selam Polatyy yarın karşıya geçeceğim müsait olurmusun? Hem osx86 yı çalışırken görmek hemde yüklemeler konusunda doğrudan yardım istemek ayrıca da çayını içmik için
  • quote:

Orjinalden alıntı: costek

Selam Polatyy yarın karşıya geçeceğim müsait olurmusun? Hem osx86 yı çalışırken görmek hemde yüklemeler konusunda doğrudan yardım istemek ayrıca da çayını içmik için

yine yalnız kalmışım

• PM attım
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

işlemci sse3 destekli değil sanırım. bendeki sorunlarda amdye kurarken sse2 patch ini kurmadim , simdi lazim sanirim ondan kaynaklanmiyor. safari kapaniyo felan. macromedia yuklemeye kalkinca.

bot işini de çözüverdim arada :) şimdi esas boot dosyası com.apple.boot.plist adında bi dosya. bunun üerinde değşiklik yapınca mal kabul etmiyo. permişın davasıdır dedim ne yaptıysam olmadı, accouttan felan açtım ettim yine olmadı. sonra o dosyayı açıp , root u çift tıklayıp new child diyip, Graphics Mode yazıyosunuz, sonram değer kısmınada 1024x768x32@85 diyoruz, masa üstüne kaydediyoruz. sonra bulunduğu klasör taşıyoruz .burda zahmet buyurup şifre soruyor kendisi.(önceden atadığınız) adı bende foti.boot.plist mesela. açılışta config=foti.boot.plist diyince o ayarlardan açıyor. esas dosyayı silmeyi taşıyamayı becerirseniz o da olur :P

önce masaüstüne alıp dosyayı düzenle...
    daha sonra tekrar yerine koy düzenlediğin dosyayı...

• ilker pm attım acil yardım
  • bende çay severim :)
  • çaylar şirketten beklerim
    (ben nescafe severim)
  • arkadaşlar bende mac os kurdum bende hiç sorun olmadan şifre istemeden direk acıldı
    peki dvd sini cekiyorum sımdı dvd ye kopyaladıkdan sonra herhangi patch yapmamam gerek varmı p4 3.0 işlmecı var ht ss3 ss2 mmx destekli
  • forumun onceki sayfalarında dvd patchleme tüm ayrıntılarıyla ilkerinanç tarafından yazılmıştı bi göz at istersen
  • okudum onları ama sağlam bir yazı yok ss2 için pacth lemek gerek yazıyo ama ss3 için gereklımı onu ogrenmek ıstıyorum
  • orda kastedilen o degil sil bastan tekrar oku,indirdiğin dosya direk dvd ye basılamıyor,once ultra iso adlı programla iso ya ceviriyorsun,bununla bitmiyor iso ya cevirdiğin dosyayı bi baska programla patchlemen gerekiyor(gerideki sayfalarda ayrıntılar var) sonra dvd ye çekiyorsun ,senin bahsettiğin sse2 patchi kurulum aşamasında eger işlemcin sse3 desteklemiyorsa kaldırman gereken bi seçenek,kurulum sırasında custom seceneğine göz atarsan göreceksin
    bu arada eklemek lazım,forumun son sayfalarında ilkerinanç patchlenmiş hazır dvd ye basılabilecek versionların da indirilebileceğini yazmıştı,eger sen o versionu indirdiysen iso ya cevirme patchleme işlemlerini atlayıp direk dvd ye yazarak kurulum yapmalısın,kurulumun windows kurulumundan teknik olarak bi farkı yok,en öneml iayrıntı kurulum aşamalrında ilerliyorken custom seceneği çıkacak karsına,bu seceneğe tıklayıp sse2 hack işaretini kaldır eger işlemcin sse3 destekliyorsa(ki destekliyor anladığım kadarıyla)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 20 Eylül 2005, 12:13:50 >

• arkadaşlar bu dvd versiyonu elınde olan p2m olarak maille atabilirmi ( peer2mail programı kullanarak )
    en azından isteyenler burdan cekebilir ben yenı başladım ındırmeye ama cok dusuk hızla geliyo biterse ben yolarım.
  • quote:

orda kastedilen o degil sil bastan tekrar oku,indirdiğin dosya direk dvd ye basılamıyor,once ultra iso adlı programla iso ya ceviriyorsun,bununla bitmiyor iso ya cevirdiğin dosyayı bi baska programla patchlemen gerekiyor(gerideki sayfalarda ayrıntılar var) sonra dvd ye çekiyorsun ,senin bahsettiğin sse2 patchi kurulum aşamasında eger işlemcin sse3 desteklemiyorsa kaldırman gereken bi seçenek,kurulum sırasında custom seceneğine göz atarsan göreceksin
    bu arada eklemek lazım,forumun son sayfalarında ilkerinanç patchlenmiş hazır dvd ye basılabilecek versionların da indirilebileceğini yazmıştı,eger sen o versionu indirdiysen iso ya cevirme patchleme işlemlerini atlayıp direk dvd ye yazarak kurulum yapmalısın,kurulumun windows kurulumundan teknik olarak bi farkı yok,en öneml iayrıntı kurulum aşamalrında ilerliyorken custom seceneği çıkacak karsına,bu seceneğe tıklayıp sse2 hack işaretini kaldır eger işlemcin sse3 destekliyorsa(ki destekliyor anladığım kadarıyla)

arkadaşım okadarda cahil deilim benım ogrenmek istedigim ss3 destekliyorsa dedim patch yapmak gereklimi iso olayı basit onu tekrardan anlatmana gerek yok neyse analdığım kadarıyla patch yapmak gerekiyo. öğrenmek istedigim buydu

• dvd iso çektiysen pacth yapmana gerek yok, tak çalıştır kur. işlemcin sse3 değilse customdan sse2 hack hedesini işaretle. ben iso indirdim, dvd yazıp kurdum herhangi bi sorun olmadı.

şimdi şöyle bi olay var bide, ben amd ye kurarken o seçeneği kaldırdım. sse3 var venice de. hd yi söküp bi celerona taktım. sistem çalıştı güzel . fekat safari felan sorun yapıyo .. şimdi ekliycem o peçi. baştan mı kurmam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotifoti -- 20 Eylül 2005, 13:31:57 >
  • maxxus diye birinin yaptığı patch var sonrada onu yükleyebilirsin.
    yeniden kuruluma gerek yok.
    osx86project.org istesinin forumunda var adresi..
  • ben bu foruma hiç bişey katmadım ne öğrendiysem burdaki bilgi paylaşımı sayesinde öğrenip uyguladım ve özellikle ilker inanç ve teeching e teşekkür ederim,ellerinden geleni yaptılar,bende öğrenip uyguladıklarımı elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum(isteyen arkadaşlara dvd sini bile yolladım)
    uzun lafın kısası kimseye hakaret etmek veya küçük düsürmek için burda değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 20 Eylül 2005, 13:58:44 >
  • arkadaşlar bu arada benden bir tavsiye sakın bilkom dan 10.4.2 güncellemesini yüklemeyin
    sistemi tekrar yüklemek zorunda kalıyorsunuz
    dün akşam güncelleme yapayım dedim eh makinada oo kadar da diiil dedi
  • aynı haltı bende yemiştim,rezillik valla çok yüklendik garibe
  • ehehe aynı seyi bende yaptım valla
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.