Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsmim Recep Dağlı
    Ama Farketmez.
    Çok Sağol.
    Sabırsızlıkla Bekliyoruz arkadaşlarla beraber.
  • 2 dvd yolladim,çünkü bi tanesinin kayıt kalitesinden emin olamadım,o kadar urasırızda instal ltemez falan diyerek 2 tane yolladım,eger 2 side calısırsa birinide baska bi arkadasa verirsin
  • sağol.
    Şuana kadar 5 tane arkadaşa çoğaltacam zaten.
    Bi de bu dvd de ayarlama gerekmi yo herhalde direk kurulum yapılacak herhalde.
  • sanırım bugün ögleden sonra elinde olur dvd ler,sana tavsiyem tamamen bos bir hdd ye kurulum yapman,en azından ilk denemelerini öyle yap çünkü ufak bi yanlışlık partion uçurmana neden oluyor,malum dosya sistemleri farklı,san ayolladığım normal kurulum dvd si, windows kurar gibi kuracaksın,dvd tak makinayı cd den boot et ve kurulum baslasın,bi süre bekletip kurulum ekranınnın gelmesi lazım,eger olmuyorsa donanımda desteklenmeyen bisey var demektir,genellikle ps2 usb hatalarından oluyor,sana tavsiyem klavye mouse usb olsun,biri usb biri ps2 olursada hata verio,ikiside usb olsun,kurulum ekranı gelince üstteki seceneklerden disk utility e geç,orda partion lara ayırmak formatlamakla ilgili hersey var,kuracağın bölümü seç ve formatla,disk utilty den çık formatlanmış bölüm mac os x için kullanılabilr hale gelmiş olacak,devam devam vs vs
    burda püf noktası şu,devam devam derken customize seceneği göreceksin,ona tıkla ve eger işlemcin sse3 destekliyorsa sse2 hack işaretini kaldır kuruluma devam et,yok sse2 desteklemiyorsa hic dokunma,olası problemleri konuşuruz burdan,başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 29 Eylül 2005, 11:42:59 >

• Şuan elime geçti çok sağol. İnşallah sorun çıkmaz ama çıkarsa klayve ps/2 onuda değiştiririm herhalde.
    Çok Sağol Polatyy kardeş.
    Şimdi Kuruluma geçecem.
    bi aksilik çıkmazsa bundan sonra Macden yazmaya başlarım sizlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuhi -- 29 Eylül 2005, 12:49:57 >
  • polatyy kardeşimize candan yardımlarından dolayı herkesin adına teşekkür ederim.
  • Polatyy kardes cd çalışyor ama ben yüklerken bi sorunla karşılaştım.
    CD yi takıyorum boot yazısı geliyor.
    entera basıyrum apple (ğümüş gri ) bir pencere açılıyor.
    1--2 dakika sonra Mac Os İnstall Sayfası açılıyor.
    burada contuine ye basıp devam ediyorum sonra dili english seçtikten sonra agree ye basıp Select a Destination geliyor.
    Ama bi bolum seçemiyorum çünki options pasif durumda aktif değil.Dil seçimini yaparken altta
    WTF?
    çıkıyor.
    Hardisk sata belkide ondandır.
    sistem profiline griyorum ve hardiske tıkladığımda
    No infoformation found yazısı çıkıyor.
    sencede hardisktenmi acaba hardski biosdan ayarlaak gerekiyormu?
  • yukarıdaki menülerden (hangisi aklımda değil) hardiskini görmen lazım
  • Ya tam instal kısmına geçmeye bir adım kala işte bolum oluşturmamı söylüyor ama birtürlü ekrana birsey gelmiyor ve pencerenin altında sol tarafda options da pasif durumda bekliyor.
    birsaattir bios dahil tüm kobinansyonları deniyom ama nafile olmuyor.
  • Acaba Anakart ve işlemciden kaynaklana bilirmi benim durum.
    Anakart AN8 SLI
    cpu Amd 3500 Venice 64 bit
    ram 1024
    hardisk sata2 samsung
    ekrankartı Ati radeon X600 pro Pcı expres
    şuan elimde hardisk veya başka bir bilgisayar olmadığından deneyemiyorum ancak yarın arkadaşın bilgisayarında deniyecem.
    yardım ederseniz sevinirim.
  • nforce anakartlarda SATA disk çalışmıyor.boşuna denemeyin...
  • hardiski ide yapınca üzelirmi acaba. Yoksa ilede Anakartmı degisecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuhi -- 29 Eylül 2005, 17:14:28 >
  • ilker haklı olabilir ,senin anakartta sata calısmıyor olabilr,yalnız şunu denedinmi bi bakalim,kurulum ekranı gelince üstteki seceneklerden disk utilty i aç,hardiskin görünüyorsa(ki sorun yoksa görmen lazım)bölüm olusturup formatla,bu işlemi yapıp format attıktan sonra ancak mac osu kurabileceğin bölüm kurulabilr bölüm olarak tanınacaktır,ide disk lerdede bu işlem i yapmadan olmaz,önce bölümü disk utilty i kullanarak formatla
  • disk utile geçtim ama sata hdsk bulunmadığı için format atamadım.
    Disk Utl penceresinde DVD Writer ve Mac Os İnstall diye 2 adet Hdisk gozukuyor.
    Mac Os İnstalla işlem yapmaya çalışınca hatta 61 i veriyor.
    Yani format veya silme işlemi gerçekleşmiyor.
    Yarın ide hardisk ile deniyecegim.
    Yardım larınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuhi -- 29 Eylül 2005, 18:13:37 >
  • arkadaşlar ben xp ile dual boot yapmak istiyorum ama os menüsünden mac os x i seçtiğim zaman sürekli chain booting error yazıyor bunla igili bri bilgisi olan var mı?
  • ilker inanç'ın önerisi boot ini dosyasına yazdıklarınızı silin chain dosyasınıda silin restart yapın ve chain dosyasını yeniden kopyalayıp boot ini dosyası değişikliğini yeniden yapın,diyor,ben yapıom olmuoo ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 29 Eylül 2005, 20:07:30 >
  • kuhi ve polatyy (ve diğer arkadaşlar) merhaba,

3 yıldır bu forumu okuyorum yeni üye oldum :), bu topic i açıldığı günden beri sürekli takip ediyorum (bookmark ımda duruyor) Ama kuhi'nin sata problemini duyunca üye olup müdahele etme gereği duydum. Ben arkadaşlarıma sürekli sistem toplarım, ukelaca bulmazsanız bi uyarım olacak, samsung sata lar çok problemli driver ı klasördeki tüm dosyaları deneyerek 3-4 diskete ayrı ayrı dosyaları atsanız bile çalışmıyo.. bi yolu var doğru dos dosyası var extact edip diskete kopyalarsanız kuruluyor, ben çok uğraşıp kurdum 1-2 samsung sata ama zor, nforcem lar görmüyor diye birşey yok, alakası yok her anakartta gördüm bu sorunu..

Ama kuhi'ni olayı farklı macos kurduğu için diskete at kur yapamaz, ama yapacağı şey var... ide disk alma sakın sistemine yazık olur.. Gidip birkaç dolar verip seagate sata ile değiştir sadece, nforcelar direkt olarak görüyo bios vs. ayarı yok, rahatça kurabilrsin. Aklınızda olsun oem listelerinde sürekli görüyorum fiyat farkı var samsung-seagate için ama birkaç dolara değer bence. Çünkü seagate sata olayı feci başarılı benden söölemesi ( samsung kötü demiyorum yanlış anlamayın, zor kuruluyor ama performası iyi tabi ki..)

• hoca alakası yok.
    nforcelar ile SATA diskler ile ilgili bir problem.
    sürücüsü yok henüz...

http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=957&hl=nvidia%20sata&st=20
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.