Şimdi Ara

Kurada Çıkmayan Oldumu Hiç ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
13.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kura da çıkmayan oldumu arkadaslarmı bilginiz varmı geçtimiz yıllarda ?

• Güncel
  • ???
  • Güncel
  • Ben çıkmayan duymadım ama ben de merak ediyorum. Up
  • Olurmu bu sene kura işi acaba basvuru cokmu ?
  • valla ben hiç kura duymadım. sistem başladığından beri hiç kota dolmadı diye okumuştum haberlerde.

• Güncell
  • Kura Olurmu Bu Sene ?
  • Biraz araştırma yaparsanız çıkıyor.

https://www.ntv.com.tr/amp/turkiye/bedelli-askerlik-ucretine-iliskin-aciklama,HV-NJ-4kt02-c2AhbgJh6Q

quote:

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak isteyenlerin sayısında her yıl artış yaşandığına işaret eden kaynaklar, uygulamanın ilk hayata geçtiği 2019'un ikinci yarısında 49 bin 107 kişinin bedelli askerlik için başvuru yaptığını aktardı.

1 Ocak-30 Haziran 2020 tarihlerinde 25 bin 893, 1 Temmuz-31 Aralık 2020 tarihlerinde ise 45 bin 740 kişinin başvuruda bulunduğuna değinen kaynaklar, 1 Ocak-30 Haziran 2021 tarihlerinde müracaat sayısının 34 bin 829'a ulaştığını kaydetti.

Yeni askerlik yasası haziran 2019da çıktığından 2019 verisi 6 aylık.
    2021 ikinci yarısı da 2020 gibi yuvarlak 2 kat artış oldu desek bile 100 bin civarında kalır. Kota için 135-150 bin falan deniyordu.
  • O zaman Sizin Dediniz Gibiyse Bu Senede Kura Olmaz İnşallah Çıkar Şimdiye Kadar Ücreti ödeyipde çıkmayan oldumu hiç Bilginiz Varmı Bu Konuda ?

• Güncel
  • Kura Olurmu Bu Sene Arkadaşlar Bilginiz varmı ?
  • capya1 C kullanıcısına yanıt

Her sene kura oluyor bu sene'de var tabikide

• Çıkmama Durumu Varmı Kardesim Kuranın Çıkmayan oldumu Hiç

• Eğer yedek astsubaylıktan bahsediyorsan Bazen çıkmayabiliyor ve bir sonraki celbe erteleniyorsun er olarak. Ama eğer bedelliyse o zaman cıkar . Cıkmasa bile bir sonraki celbe alırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi •Acharad -- 5 Ocak 2022; 4:51:53 >
  • Bedelliden Bahsediyorum Kardesim Çıkmama ihtimali olurmu Herkeze Çıkarmı

• Güncel
  • Kota bu sene de dolmamış. O yüzden kura olmayacak. 112 bin kişi başvurmuş, kota ise 145 bin. Kısaca başvuran herkes gidebilecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.