Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.530
Cevap
7
Favori
423.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben ayrıntılı yazmadığım için hata bende şöyle ki ben aslında Bursa'da oturmuyorum ben Gebze'de oturuyorum ve 15 günlüğüne Bursa ilindeydik orada tam üç kez navara(siyah vearka kısım kapalı) gördüm hakikaten çok şık duruyordu başka bir araçla navara arasında gidip geliyordum ama o görüntüden sonra navara bir değil üç adım öne çıktı
    Ayrıca aracın aka kısmının nerede yaptırılacağını bizzat izmit'te bulunnan bayiye sordum(mail yoluyla) ve orjinal olarak bu donanımı kendilerinin yaptıklarını söylediler yani herhangi bir yere gitmeye gerek yok herhangi bir nissan servisinde yaptırılır tekrar keyifli sürüşler inşallah ben de en kısa zamanda alabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: metin şahin

SANDIEGO arkadaşa
    Ben ayrıntılı yazmadığım için hata bende şöyle ki ben aslında Bursa'da oturmuyorum ben Gebze'de oturuyorum ve 15 günlüğüne Bursa ilindeydik orada tam üç kez navara(siyah vearka kısım kapalı) gördüm hakikaten çok şık duruyordu başka bir araçla navara arasında gidip geliyordum ama o görüntüden sonra navara bir değil üç adım öne çıktı
    Ayrıca aracın aka kısmının nerede yaptırılacağını bizzat izmit'te bulunnan bayiye sordum(mail yoluyla) ve orjinal olarak bu donanımı kendilerinin yaptıklarını söylediler yani herhangi bir yere gitmeye gerek yok herhangi bir nissan servisinde yaptırılır tekrar keyifli sürüşler inşallah ben de en kısa zamanda alabilirim

Hayırlısı
    En kısa sürede güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Ayrıca arka koltuk ve sarsıntı konusunda araçla herhangi bir bayide test sürüşüne çıkma fırsatınız oldu mu? Mesela İstanbul-Avcılar’da otomatik Navara test aracı vardı. Almayı düşündüğünüz diğer model de pick-up tarzı bir araç mı? Ben Navara’yı hem hobi hem de günlük araç olarak kullanacağım. Aile, tatil vs... gibi pek çok unsur işin içinde. Bekar olsam bile aile içi epey getir götür işleri oluyor. Bir de IKEA gibi mağazalardan kendimizin montajladığı mobilyaları almayı çok seviyorum. Amerika’da bütün evi neredeyse Durango ile taşıdık. Başka bir araç olsa en ufak nakliyeden 40-50$ para alacaklardı. Artık alışkanlık oldu. Otomobil içinde boğuluyorum gibi geliyor. Belki ileride şehir içi işler için hatchback ikinci bir araba düşünülebilir ama Navara’daki keyfi alamam. İnsan bu tarz araçların boyutlarına alışınca trafikte zorluk yaşamıyor. İstanbul içi zaten oldum olası trafiğin çok yoğun olduğu yerlere arabayla girmemeyi tercih ederim. Üniversite yıllarından gelen alışkanlık arabayı bıraktığım güvenli park noktaları vardır. Şehir içi otopark masrafı yerine taksi, metro, deniz otobüsü gibi yolculukları tercih etmeye çalışıyorum. Zaten çoğu Avrupa metropolleri ve New York gibi şehirlerde özel aracınızla şehir içi yolculuk hem masraflı hem anlamsız. Esas aracın zevki kasasına ATV’yi yükleyip arkasına küçük bir tekne koyup kaçamak yapmakla çıkar. Bakalım şu yaz ayları neler getirecek...

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <--

Edit: Resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandiego -- 19 Haziran 2006; 10:07:08 >

• Hayır benim test etme imkanım olmadı işler yoğun biraz ama test etmeyi düşünüyorum fırsat bulursam diğer almayı düşündüğüm araç nissan modeli olmadığı için yazmamıştım ama madem sordun passat 1.6 FSI comfort çok kararsızdım ama şimdi nissan navara biraz daha önde
  • Merhaba

Hafta sonu aracıma Xenon uygulaması yaptım

Bu arada aracım 2004 Almera Tekna HB Gümüş Gri

Hella Balast ve Philips D2S 85122 kodlu ampulu kullandım sonuç mükemmel ötesi

Almera sahiplerinin çoğu aydınlatmanın yetersiz kaldığı konusunda şikayetçi bende
    şikayetçiydim xenon u taktıktan sonra dünyam aydınlandı diyebilirim
    Işığın kesilme çizgisi falan inanılmaz düz çıktı bu kadar beklemiyordum.
    fotoğraflar için hafta sonu çekim yapacağım.

Kesinlikle herkese tavsiye ederim

Bu arada diğer bir Nissancı arkadaşımız Serkan a da teşekkür etmek istiyorum
    bana çok yardımcı oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kakule -- 19 Haziran 2006; 17:15:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kakule

Merhaba

Hafta sonu aracıma Xenon uygulaması yaptım

Bu arada aracım 2004 Almera Tekna HB Gümüş Gri

Hella Balast ve Philips D2S 85122 kodlu ampulu kullandım sonuç mükemmel ötesi

Almera sahiplerinin çoğu aydınlatmanın yetersiz kaldığı konusunda şikayetçi bende
    şikayetçiydim xenon u taktıktan sonra dünyam aydınlandı diyebilirim
    Işığın kesilme çizgisi falan inanılmaz düz çıktı bu kadar beklemiyordum.
    fotoğraflar için hafta sonu çekim yapacağım.

Kesinlikle herkese tavsiye ederim

Bu arada diğer bir Nissancı arkadaşımız Serkan a da teşekkür etmek istiyorum
    bana çok yardımcı oldu

Bir Nissan sahibini daha aramızda görmekten mutluluk duydum. Hoşgeldiniz kakule

Xenon ve Nissan modellerine uygulaması konusunda verdiğiniz bilgiler benim için önemli bir referans. Çok teşekkür ederim. Kafamı kurcalyan bazı noktalar vardı ama tavsiyeniz içimi rahatlattı… Hella Ballast ve Philips D2S 85122 birlikteliğinin aracınızda olumlu sonuç vermesinden memnun oldum. Kendi aracıma yaptırmayı düşündüğümden internetten takip edebildiğim bazı siteler sayesinde bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Sizin gibi tecrübelerini paylaşan forum üyelerinin yazılarını okuyunca, önümüzdeki ay aklımdaki diğer işlemlerle birlikte xenon dönüşüm kiti işini de halletmeyi planlıyorum. Tekrar teşekkürler ve..

Fotoğrafları merakla bekliyorum…

**geceucusu.com'da Mercedes E serisinden çıkma Philips D2S ampuller + Hella ballastlar'ı 2005 Ford Focus'a uygulamışlar. İlgili görseller için link aşağıdaki gibidir:
    www.geceucusu.com/modifiyeler/xenon/10/

Konuyla ilgili aklımı kurcalayan bazı noktalar

- Japon dedikleri(?) mtec, Philips, Bosh ve Hella arasında halen kararsızlık
    - Nissan Navara'ya mercekli sistem için ekstra masraf etmeye değip değmeyeceği
    - Kaçlık xenon farların kullanılmasının daha sağlıklı olacağı (daha doğrusu renk ısısı ve aydınlatma kapasitesi...aslında bu kısım en net olanı 6000K’yı geçmemesi tercih sebebi )
    - Arıza ikaz sistemini uyarmadan çalışabilmesi
    - Sıfır dönüşüm kitleri için garanti süresi ve uygulama yapılacak yer

mtec kataloğundan:

vb...

Philips D2S 85122

Renk ısısı ve aydınlatma kapasitesiyle ilgili ünlü tablo:

Nissan aracına xenon dönüşüm kiti uygulayan başka üyemiz var mı?

Edit: Fotoğraf boyutu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandiego -- 21 Haziran 2006; 12:11:04 >

• son kasa primeraların tutulmayışını anlamış değilim.
    ikinci elide çok düşük.
    ben bu aracı çok öneririm ankaradaki servis hizmeti olarak her ne kadar beğenmesende araç benim test ettiğim araçlar içinde o sınıfdaki en iyilerinden birirdir.

yanlız sanki dizaynda bir uçukluk söz konusu belkide halkımıza bu yüzde cazip gelmiyo olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: serkes

son kasa primeraların tutulmayışını anlamış değilim.
    ikinci elide çok düşük.
    ben bu aracı çok öneririm ankaradaki servis hizmeti olarak her ne kadar beğenmesende araç benim test ettiğim araçlar içinde o sınıfdaki en iyilerinden birirdir.

yanlız sanki dizaynda bir uçukluk söz konusu belkide halkımıza bu yüzde cazip gelmiyo olabilir.

Evet, riskli marjinal bir tasarımı var. İlk çıktığı zamanlar benim de dikkatimi çekmişti; ama nedense Nissan bayisine gidip hiç inceleme fırsatım olmadı. Zaten serkes bildiğin gibi ben aslında firmalar için sadık bir tüketici profili çizmiyorum. Mazda, Toyota, Hyundai, Honda, Dodge diye dönerken yeni durak burası oldu. Sadece Japon ve ekonomik buhran içindeki Amerikan araçlarına özel sempatim var.
    **Avatarım birden eski haline dönünce bunu seçmek zorunda kaldım; yoksa o hep Durango kalacak... **

Amerika'da Primera'nın bir önceki kasasını Infiniti G20 diye görüyorum; ancak yeni kasası hiç dikkatimi çekmedi (herhalde yeni kasası bu diyarlara uğramamış)

Infiniti G20

Servis konusuysa ayrı bir dünya

• sandiego arkadaşım hem arkası kapalı hem de siyah navara test etmek istiyorsan Adapazarı yolu üzerindeki nissan İzmit bayisinde bulabilirsin araç otomatik olduğu için ben test etmedim (hiç otomatik kullanmadım da bayide komik duruma düşmeyeyim dedim) ama araç çok güzel kasa fiyatı üçgen olan herhangi bir pazarlık falan yapmadım ilk söyledikleri rakam 3300 YTL + KDV orjinal olarak serviste yaptırılıyor baktım da arka koltuklar falan bayağı geniş duruyor rahat edebilecek kadar iyi ama kia sportage sorento veya hundai santa fe veya crv ler rav 4 ler falan yanında hikaye kalıyor (tabi bence ve en azından görüntü olarak) şimdilik bu kadar hoşçakalın

• quote:

Orjinalden alıntı: metin şahin

sandiego arkadaşım hem arkası kapalı hem de siyah navara test etmek istiyorsan Adapazarı yolu üzerindeki nissan İzmit bayisinde bulabilirsin araç otomatik olduğu için ben test etmedim (hiç otomatik kullanmadım da bayide komik duruma düşmeyeyim dedim) ama araç çok güzel kasa fiyatı üçgen olan herhangi bir pazarlık falan yapmadım ilk söyledikleri rakam 3300 YTL + KDV orjinal olarak serviste yaptırılıyor baktım da arka koltuklar falan bayağı geniş duruyor rahat edebilecek kadar iyi ama kia sportage sorento veya hundai santa fe veya crv ler rav 4 ler falan yanında hikaye kalıyor (tabi bence ve en azından görüntü olarak) şimdilik bu kadar hoşçakalın

Çok teşekkür ederim metin şahin

Benim tek sorunum üzerinde bulunan kapak. Giriş sayfasında bahsettiğim gibi Navara’yı alırken diğer aksesuarlar o zaman için bayinin ikramıydı ve pazarlıkla fiyata dahil edilmişti. Şimdi aradan 4 ay geçti ve araba kullanılmadan garajda yatıyor. Dönünce ilk bayiden işi halletmeyi deneyeceğim. Yoksa iki kapakla artık koleksiyon yaparım...... Aslında keşke klipsli bir sistem olsa. İstediğin zaman istediğin kapağı takabilsen. Hatta kapaksız Navara(tabi burda Frontier adıyla) için kasa çadırlarını Kaliforniya’da satan sanal mağazalar var. Öyle bir sistem olsa gelirken bir de çadır seti getirirdim.

Eğer burdaki bayi değiştirmezse İzmit’e de uğrarım. Hem kendi aracımla, siyah üçgen kapaklı ikizini görerek karşılaştırma fırsatım olur. Fiyat için de ayrıca sağolun. Bir döneyim yapacak çok iş var...

Siz de durum nasıl? İbre halen Navara dan mı yana? Belirttiğiniz gibi SUV’lerle arka konforu birebir kıyaslamak çok sağlıklı değil ama konu tamamen beklentilerinizle doğru orantılı. Test konusunda şansa bakın benim aracımda otomatik. Siz manuel vites mi düşünüyorsunuz? Bir de üçgen kapak modellerinden İzmit Bayisinin uyguladığı model hangisine benziyor? (yarım açılan mı yoksa beyazda olduğu gibi bütün halinde açılan mı?). Keyifli forumlar,

Saygılar,

Şimdi fiyatlara baktım. Grideki çadır’ın fiyatı 183.20 $ (~300 YTL)

Edit: Çadır Bilgisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandiego -- 21 Haziran 2006; 14:14:41 >

• Evet arkadaşım ibre halen navara dan yana ben zaten çok fazla konforlu olmasını beklemiyorum ama sky star larda arka koltuklar bayağı bi sallıyordu navaranın onlardan biraz daha rahat olması benim için yeterli bayide sorduğum bayan gerçi bunların çok rahat olduğunu söyledi ama insanoğlu işte denemeden rahat edemiyor ayrıca İzmit teki arka kısım tamamen açılan üçgen kapak şeklindeydi ama siz hangisini sipariş verirseniz onu takıyorlar zaten onda bir sıkıntı yok ben manuel vites düşünüyorum inşallah fazla düşünmeden alabilirim şu aracı
  • @ metin şahin
    Siz epey ince eleyip sık dokuyorsunuz.
    Sonuçta ciddi bir para yatıracaksınız hangi model olursa olsun. Gelişmeleri merakla bekliyorum. Tekrar hayırlısı. Aslında benim kararım çok hızlı oldu. Türkiye’ye dönüş kesinleşince hemen harekete geçtim. Malesef daha önce yine araba satın alma konusunda 94 senesinde ailem acı bir tecrübe yaşamıştı. Kriz çıkınca babamın büyük heyecanla sipariş verdiği araç hayal olmuştu. Biraz onun da etkisiyle korkularım olduğu için Şubatta hemen Navara’yı alma kararı oldukça ani oldu. Çünkü hem kredi kullanıldı hem de şimdiki fiyatları malum…

@yosunkaya
    Nissan’ın spor modelleri konusunda dikkatimi çeken bir nokta oldu. Başlığımızda hiç bahsi geçmedi; ama 200 serisinin dışında bir de 300ZX modeli var. Ayrıca aynı modelin Nissan Fairlady Z diye de adı geçiyor bazı kaynaklarda. Z31 serisi 1984–1989 seneri arasında ve Z32 serisi 1990–1999 seneleri arasında üretilmiş. Arabam.com'da ilanlara göz gezdirirken tek bir 300 ZX’e rastladım.
    Linki:
    http://arabam.com/ikinciEl/detail.aspx?sid=583930

Modelin birkaç fotoğrafı:

-->Nissan 300ZX<--

Nissan’ın başka özel bir spor aracını kullandığınız için bu modelle ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler,

**Nissan Spor modelleriyle ilgili liste hazırlayabiliriz. Atladığımız modelleri hatırlatırsanız sevirim.**

Keyifli forumlar,

• 1 aylık nissan almera kullanıcısıyım. Bu 1 ay zarfındaki izlenimlerim....

Nissan almera sedan tekna 1000 km izlenimlerim

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki arabamdan çok memnunum. Açıkçası bu fiyata (25500 YTL) bu özelliklere sahip başka araba bulamam diye aldım. Ama daha sonra anladım ki araba gerçekten bu fiyatın arabası değil. Zaten ben aldıktan 2-3 gün sonra fiyat 30900 YTL.ye fırladı. Ayrıca krediyi ben 1.10.dan aldım, şu anda 1.65. Genelde yaptığımın tersine bu konuda zamanlamam harika oldu.

Motor 1.5 lt ve 98 hp. Bu kasaya aslında daha güçlü bir motor yakışırdı, özellikle klima açıkken ani hızlanma gerektiren durumlarda bu olay kendini fark ettiriyor. Kısacası araba çok seri değil, ama zaten bunun alırken de farkındaydım. Benzin tüketimi klima açıkken şehir içi 8.5-9, şehirler arası 6-6.5. Biraz daha az olmasını beklerdim vede isterdim.

Dizaynı ön ve arka olmak üzere ikiye ayırmak gerekiyor. Ön dizayna kesinlikle laf yok, ikili ön farlar ve sis farlari çok yakışıklı duruyor. Araba yandan bakışta da çok güzel, ama arka farlar çok büyük ve eski hantal amerikan arabalarını hatırlatıyor bana, arabanın arkadan görünüşüne hala alışamadım. Arabayı parkederken hep geri geri bırakıyorum ki, millet önünü görsün hep Yalnız hafif çukurlarda bile sağ arkadan bir ses geliyor, 1000 km servisinde bunu soracağım.

Konfor arabanın en büyük artısı. Önceki arabam vw.di. Ondan da memnundum, ama şunu anladım ki, Almanların arabaları da kendileri gibi langır lungur, yani ne biliyim, kapıları kapatırken sert kapatmak gerikiyodu, vitesler kemikliydi, Japon arabaları daha bi nazik. Arabanın kullanımı çok rahat, sadece ben değil kullanan arkadaşlar da aynı görüşte, direksiyon çok yumuşak, hatta insan başta yadırgıyor bile, viteg geçişleri rahat. Koktip gerçekten harika, kültablası dışında her şeye ulaşmak çok rahat. Özellikle akşamları ışıklarla birlikte uçak kokpitini andırıyor, mola yerlerinde birkaç kez kaçamak hayran bakışlar yakaladım Zaten kokpitin en büyük artısı 5’’ N-form bilgi ekranı, müzik sistemi ve yol bilgisayarı ile ilgili her bilgi açıkça izlenebiliyor.

Müzik sistemi harika, 6 hopörlör görevini tam anlamıyla yapıyor. Cd çalar sorunsuz, yazdığım tüm cd.leri okudu, atlama falan da olmadı Direksiyondan kumanda çok rahat, insan hemen alışıyor, kokpitteki bence tek sorun, kültablası. Tam vitesin önünde kalıyor ve özellikle 1,3 ve 5 . viteslerde kullanım zorlaşıyor. Ama zaten sigara içen bir dr olarak, 2. sınıf insan muamelesini hak ediyorum

Otomatik klima harika bir şeymiş, ilk kez kullanıyorum, soğutması çok iyi. Deri direksiyon ve vites topuzu da şık duruyor ve eli hiç terletmiyor. Yalnız yağmurlu havalarda bagaj kapağı açıldığında, tutulacak yerden sızan yağmur suları bagajın içine damlıyor.

Güvenliğe gelince, arabada ABS,EBD, MBA ve 4 hava yastığı standart. Yaptığım denemelerde frenlerde solma eğilimi görmedim, ayrıca virajlarda limitler dahilinde arabayı zorladığımda bir savrulma, kıç baş atma hissetmedim.

Sonuç olarak, arabamdan çok memnunum. Bence en güzel özelliklerden biri de piyasada çok fazla bulunmaması, bu olay arabanın en güzel özelliği bence, zira megane görmekten gına geldi…2. eli zayıf olabilir ama ben arabamı satmak için değil kullanmak için aldım.

• Merhaba

Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin ve iyi günlerde kullanın,

Bendede Almera var Tekna HB şu bahsetmiş olduğunuz çukura girince sağ arka taraftan gelen ses bendede var pıt pıt pıt pıt şeklinde servise gösterdim ama bulamadılar eğer sorunu tespit ettirebilirseniz banada haber verirseniz sevinirim

Teşekkürler
  • Nissan’nınız hayırlı uğurlu olsun. Aracınızın hikayesini ve izlenimlerinizi aktardığınız için özellikle teşekkür ederim. Paylaşmak istediğiniz Almera’yla ilgili görseller de varsa forumda yer almasından mutluluk duyarım.

Tekrar hoşgeldiniz

ÖZEL NOT: Amerika’dan dönüş yaklaştığı için taşınma telaşı başladı. Temmuz’un ilk haftasından sonra artık Türkiye’de [dh] forumlarını tekrar sağlıklı takip etmeye başlayabileceğim. Bu süreçte yeni üyelerimiz olursa listeye ekleme konusunda veya cevap yazmakta gecikebilirim. Şimdiden oluşabilecek aksaklıklar için çok özür dilerim. Yine de fırsatını bulabildiğim her an foruma girmeye çalışacağım.

İyi forumlar,
  • birgaripyolcu merhaba,
    nihayet nissan toplanma noktasına uğradın,tekrar hayırlı olsun.
    Kısa zamanda bu memnuniyetin ortaya çıkması hoş olmuş,umarım arabayı kullandığın sürece aynı hisleri taşırsın.
  • Forum yavaş ama akademik bir havada gidiyor.
    Katkı yapamıyorum,kısa bir süre bakıp kaçıyorum,umarım zamanım olurda daha fazla iştirak ederiz.
  • Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, allah hiçbirimize kaza bela vermesin.

The X, bugünlerde 1000 km için servise gideceğim, sorun hallolursa mutlaka size haber veririm.

Sandiego, nissan club için teşekkürler, fazla üyemiz ve postumuz yok ama bu bizi sıradanlıktan uzaklaştırıyor.

Garibaldi, bu arabayı alırken sizin önerilerinizi de dikkate aldım ve hiç pişman olmadım, tşk ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgaripyolcu -- 28 Haziran 2006; 23:55:11 >
  • nissan pathfinder çarpışma testinden 5 yıldız alamamış. 2006 yılında hala böyle sonuçlar.

http://www.euroncap.com/images/results/Off-Roaders/car_254_2006/Nissan%20Pathfinder%20Datasheet.pdf
  • Sağol sandiego sayende gözlerimiz tertemiz fairlady ler falan görüyor.

Bu modelden ülkemizde de var , gerçekten twin turbo olanları çok ama çok güzel araçlar, ayrıca feci benzin canavarları.

Şu anda sahip olanlar bile sanırım artık garajlarında bekletiyorlar ve kullanıyorlardır.

Bence zamanın gerçekten çok değerli spor arabalarındandı.Hala da japonların efsane araçlarında biri.
  • ben araba alırken tutulup tutulmadığına değil fiyat-donanım özelliklerine bakarım.

eğer ben stılo'yu alırken de 33.000 YTL ye primera satılıyor olsaydı kesinlikle onu tercih ederdim. 33.000 orta sınıf bir araba için bedava. geçenlerde de 35.000 e avensis sattılar. 1 sene daha bekleseymişim.

neden en iyi fiyatlar hep ben arabamı değiştirdikten sonra çıkar.

quote:

Orjinalden alıntı: serkes
    son kasa primeraların tutulmayışını anlamış değilim.
    ikinci elide çok düşük.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.