Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.530
Cevap
7
Favori
423.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangı markadan bahsedıosun ? İnfiniti ise evet turkıyeye nıssan getırmıyo zaten ozel şirket kurum kuruluş yanı galeriler getırıo tek ..
  • 15 gün önce micra dizel aldık, her yönüyle çok beğendim. Küçük sınıf, az yakan çok kaçan araç arayan herkese hararetle öneririm. Ayrıca frenler şaşırtıcı derecede iyi.
  • Dayımda 2003 model Skystar SSS var. Ben de fahri üye olabilir miyim acaba? Dayım işleri iyi giderse Navara düşünüyor. Gerçekten çok sağlam araçlar bu Nissan'lar

Tabi Infiniti'lere laf yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun -- 30 Mayıs 2006; 23:34:56 >
  • @Ozdamar
    Kurduğunuz marka başlığındaki fotoğraflarından BMW'nizin sade güzelliğiyle özel bir havası var. Taliplisi sizin aracın donanımını bilenler içinde çok olur. Artık hangisi kısmetse…

**Yukarıdaki basın bülteninde belirtildiği gibi Infiniti için Avrupa lansmanı 2008 yılı için planlanıyor. Ozdamar'ında yazdığı gibi Türkiye'de araç ancak galerilerin sınırlı sayıda ithal etmesiyle temin ediliyor.

@joushkun ve asilx
    Sizleri de fahri üye olarak listeye ekledim. Markalar kardeşliği adına DH'e ve üyelere hayırlı uğurlu olsun

@özkoçak
    özkoçak affınıza sığınarak sizin de adınızı listeye yazdım. İstemezseniz mesaj atmanız yeterli

@GARIBALDI
    Kayıt parası hava gibi BEDAVA ... Asıl daha mühim olan Kulüp imzamızı eklemişsiniz bile. Hoşgeldiniz

• eamyraen sorusundan hareketle markayla ilgili bazı DH başlıklarını liste halinde aşağıda bulabilirsiniz. Konular olumlu-olumsuz her türlü görüşü içermektedir ve imla hatalarına bile dokunulmadan olduğu gibi yansıtılmıştır. Bilgilerin içeriğinde de yanlışlıklar olabilir. Sadece yeni araç alacaklara forumda yazılan düşüncelerin fikir vermesi dileğiyle,

NİSSAN MARKASI hakkında
    http://forum.donanimhaber.com/m_6618563/tm.htm

Nissan NOTE
    http://forum.donanimhaber.com/m_6763469/tm.htm

nissan pathfinder 2005 nasıl?
    http://forum.donanimhaber.com/m_2830895/tm.htm

nissan primera alsammı ne dersiniz
    http://forum.donanimhaber.com/m_7022905/mpage_1//tm.htm

infiniti
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?go=next&m=2981596&viewType=tm

2006 FX 35
    http://forum.donanimhaber.com/m_4399527/mpage_1/key_nissan//tm.htm

nissan primera 1,6 almak istiyorum(2000-2002) ama hiç bilgim yok
    http://forum.donanimhaber.com/m_3423928/tm.htm

Nissan Pickup hakkkında..
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?go=prev&m=2891810&viewType=tm

YENİ Nissan Navara 4X4 2.5 TDI
    http://forum.donanimhaber.com/m_4797244/mpage_1/key_navara/tm.htm

NİSSAN ALMERA
    http://forum.donanimhaber.com/m_4889298/mpage_1/key_nissan//tm.htm

nissan almera hakkında öneri yada eleştiri var mı?
    http://forum.donanimhaber.com/m_3780718/mpage_1/key_nissan//tm.htm

NİSSAN ALINIRMI?
    http://forum.donanimhaber.com/m_6347977/mpage_1/key_nissan/tm.htm

..::NISSAN MICRA CC 110hb Türkiye'de!::..
    http://forum.donanimhaber.com/m_7183153/mpage_1/key_nissan%252Cmicra//tm.htm#7183153

NİSSAN MİCRA NE DERSİNİZ?
    http://forum.donanimhaber.com/m_6933182/mpage_1/key_nissan%252Cmicra//tm.htm#6933182

nissan almera tekna almak üzereyim
    http://forum.donanimhaber.com/m_7031162/mpage_1/key_//tm.htm#7031162

**Ek Bilgi:
    Google’da NISSAN site:donanimhaber.com olarak arama yaptığınızda bahsi geçen anahtar kelimeyle ilgili 31 Mayıs 2006 tarihinde ~405 sonuç çıkmaktadır. Forum dışında aramalarınızda yardımcı kaynak olarak kullanılabilir.

Edit: Link Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandiego -- 26 Haziran 2006; 19:38:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sandiego

@Ozdamar
    Kurduğunuz marka başlığındaki fotoğraflarından BMW'nizin sade güzelliğiyle özel bir havası var. Taliplisi sizin aracın donanımını bilenler içinde çok olur. Artık hangisi kısmetse�

**Yukarıdaki basın bülteninde belirtildiği gibi Infiniti için Avrupa lansmanı 2008 yılı için planlanıyor. Ozdamar'ında yazdığı gibi Türkiye'de araç ancak galerilerin sınırlı sayıda ithal etmesiyle temin ediliyor.

@joushkun ve asilx
    Sizleri de fahri üye olarak listeye ekledim. Markalar kardeşliği adına DH'e ve üyelere hayırlı uğurlu olsun

@özkoçak
    özkoçak affınıza sığınarak sizin de adınızı listeye yazdım. İstemezseniz mesaj atmanız yeterli

@GARIBALDI
    Kayıt parası hava gibi BEDAVA ... Asıl daha mühim olan Kulüp imzamızı eklemişsiniz bile. Hoşgeldiniz

tesekkurler sımdılık alıcısı yok cıddı olarak alanı cıkarsa ınfınıtıyıde dusuncem Hepınıze Saygıları mı ıletıyorum

• quote:

@Ozdamar
    Kurduğunuz marka başlığındaki fotoğraflarından BMW'nizin sade güzelliğiyle özel bir havası var. Taliplisi sizin aracın donanımını bilenler içinde çok olur. Artık hangisi kısmetse…

@joushkun ve asilx

@özkoçak

@GARIBALDI

saolasın sandiego..

beyler size bir de ben haber yazıyim: Renault-Nissan ortaklı en güçlü 2.0 lt dizel motoru yaptı

22 Dec 2005: With the Renault Nissan Alliance 2-litre 150hp diesel engine only two months old, Renault are taking the power level of this latest generation diesel engine to new heights with the launch next March of a 175hp version of this engine, fitted first exclusively to the Laguna GT, the sports version of Renault's upper mid-size contender.

The 175hp output of this new state of the art common-rail 16 valve diesel engine makes it the most powerful 2-litre diesel in production, ahead of the BMW 2-litre engine which was the previous best at 163hp and well ahead of the class average of 135hp. To match the output of the Renault engine other manufacturers like VW and BMW have to provide engines of 2.5 litre capacity that consequently drink more fuel.

Diesel engines excel at providing lots of pulling power at low engine speeds and the new 2.0 dCi 175 does not disappoint here either developing maximum torque of 360 Nm (with 90% available from 1500 rpm), offering very good response (with rapid power build-up and long sustain) and is exceptionally quiet for a diesel engine of this power rating.

• 1999 model 60.000km de otomatik Nissan 200SX S14a sahibiyim.
    Beni de üye olarak kabul ederseniz sevinirim.Aracımın resimleride var nasıl ekleneceğini bilmediğimden beceremiyorum dostlarım.

Saygılarımla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yosunkaya

1999 model 60.000km de otomatik Nissan 200SX S14a sahibiyim.
    Beni de üye olarak kabul ederseniz sevinirim.Aracımın resimleride var nasıl ekleneceğini bilmediğimden beceremiyorum dostlarım.

Saygılarımla.

Fotoğraf Paylaşımı için:

Birinci Yöntem

I. Adım

a)http://imageshack.us/ adresine tıklayınız

b) Imageshack.us adresine girdiğinizde açılan sayfada, ‘browse' a tıklıyarak bilgisayarınızda kayıtlı yayınlanmasını istediğiniz resmi seçin ve sonra 'host it' yazan butona basınız

c) Resim imageshack'a yüklendikten sonra en alt kısımda bulunan 'direct link to image' yazısının yanındaki adresi komple işaretleyip linki kopyalayın

II. Adım

a) Donanımhaber Forum sayfasına döndüğünüz zaman mesaj yazdığınız bölümün
    üst kısımda bulunan 'image' butonuna basın.

b) Mesaj yazdığınız kısımdaki [simage][/simage] yazılarının arasına daha önce imageshack'den kopyalamış olduğunuz linki yapıştırın

Örnek: [simage]imageshack_linki[/simage]

**aralarda boşluk olmamasına dikkat edin**

c) Ön izle ile mesajınızda resmin nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz

İkici Yöntem

Maksimum 200 kb. lik resim dosyalarınız için forumun tekrar aktif hale getirilen sol alttaki ‘Buraya resim koymak için tıklayın !’ butonunu kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ‘browse’ dan yüklemek istediginiz resmin hard diskinizde bulundugu yeri seçip, tamam tuşuna basmanız.

Kulüp imzamızı kullanmak isterseniz de yardımcı olmaya çalışırım

Üye sayfamıza adınız ve aracınız eklenmiştir. Kulüp NISSAN'a hoşgeldiniz

• tüm nissancılara başarılar diliyorum ben de almera kullanmıştım çok güzel bir araçtı confor üst düzeyde
  • Ben de geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. Benim de buz mavisi 2006 Nissan Almera'm var.

Ya bi de bu arada, şu Nissan Almera Sport Concept photoshop felan diil. New York otomobil fuarında görücüye çıkan bir araba ve bu yılın sonlarında yurtdışında piyasaya çıkacak sanırım. Bence süpper olmuş, opel astra'yı andırdığı da bir gerçek
  • @fellocity
    Hoşgeldiniz Kulüp Nissan üye listesine kaydınızı keyifle ekledim. ‘Almera Sport Concept’ konusunda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Ben de nette hep aynı sonuçla karşılaştım ve böyle bir araç var.

**Ayrıca diğer konsept modelleri inceliyordum. Aşağıdaki konseptin izleri bence başarılı biçimde Pathfinder'a geçmiş:

SENE 2003 -->Nissan Dunehawk Concept<--
     --> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <--

Meyvelerinden bazı örnekler
    -->2005 Nissan Pathfinder<--

ve Amerika pazarı için --> 2004 Nissan Armada (SE) <--

Ahhh ahhh sahil kenarı ve yaz mevsimi...Böyle bir manzarayı görmek bile insanın bütün stresini alıyor
    **Resimler daha önce linkini verdiğimhttp://www.netcarshow.com/nissan/ sitesinden alıntıdır

@jankom
    Teşekkürler

@asilx
    Paylaşımınız için siz sağolun
    Carlos Ghosn gibi küresel bir CEO'nun rüzgarı iki marka üzerinde esmeye devam ediyor. Japonların Keiretsu iş modelini sarsmayı başarmış kişinin başında olduğu kurumlarda böyle teknolojik gelişmeleri görmek şaşırtıcı olmamalı Artık ARGE departmanlarını nasıl motive ediyorsa

Edit: Resim Düzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandiego -- 6 Haziran 2006; 9:26:54 >

• Merhaba

2004 Almera Tekna HB sahibiyim beni de üyeliğe kabul ederseniz sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: The X

Merhaba

2004 Almera Tekna HB sahibiyim beni de üyeliğe kabul ederseniz sevinirim

@The X
    Hem forum hem de Kulüp NISSAN üyeliğiniz hayırlı olsun. Listeye kullanıcı adınız ve aracınız eklenmiştir

İyi forumlar,

Bu aralar Nissan Bayilerinde test sürüşü yapmak isteyenler için ufak bir hatırlatma...

Nissan, aile hayatına bakış açınızı değiştiren yeni aile otomobili Note için, “Note Test Sürüşü Kampanyası” başlattı.

10 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında Nissan yetkili satıcılarına giderek, Note’u test edenler, birbirinden muhteşem hediyeler kazanma şansı yakalayacaklar.

Note’u test edip, form dolduranlar arasından yapılacak çekilişle; 1 kişi Note 1.4 Visia modeli, 5 aile Paris Disneyland Seyahati, 50kişi iPod ve 50 kişi de Maxi Cosi çocuk koltuğu kazanacak.

Eğlenceli ve sıradışı bir aile otomobili olan Nissan Note’u test etmek ve muhteşem hediyeler kazanmak için en yakın Nissan Yetkili Satıcısı’na gitmeniz yeterli...

**11.05.2006 tarihli Nissan Basın Bülteninden alıntıdır

• 2005 Nissan Pathfinder da infinitide kullanılan direksiyon kullanılmıs ayrıca on panelde genel olarak andırma var havalandırma ızgaraları ve orta panel yerleşim şekli ..

(Cok kafama takmayayım fx35i bence hehe)
  • Tesekkür ederim sandiego dostum, ayrıntılı bir şekilde anlatmışsın eline sağlık, bende hemen uygulamaya çalışacağım.Başarılı olup olmayacağım bir sonraki mesajımda anlaşılır zaten..

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yosunkaya -- 1 Haziran 2006; 14:05:08 >
  • Arkadaşlar aracımın nacizane birkaç resmini koymak istedim.Umarım becerebilirim.
    Sadece turboyu korumak ve performansını ortya çıkartmak için bazı modifikasyonlar yapıldı o kadar.

k750i cep telefonumla çektim bu fotoğrafları bazısı iyi bazısı bulanık gibi , idare edeceksiniz şimdilik...
    Saygılarımla.

• quote:

Orjinalden alıntı: yosunkaya

Tesekkür ederim sandiego dostum, ayrıntılı bir şekilde anlatmışsın eline sağlık, bende hemen uygulamaya çalışacağım.Başarılı olup olmayacağım bir sonraki mesajımda anlaşılır zaten..

Saygılarımla.

Rica ederim. Bir sorun olursa yardımcı olmaya hazırım. Sizin arabanız özel ve esas Japon genlerini taşıyor. Hatta sırf 200SX üzerine açılmış yabancı fan kulüp sitesi bile var:
    http://www.sxoc.com/site/sx.php (SX Owner Club)... tabi bilgilenmek için üye olayım dedim £15 senelik ücreti görünce vazgeçtim… Kart etiket vs… gönderiyorlarmış

**Fan kulüp üyeleri s13, s14(a), ve s15 araçlarının resimlerini göndermiş. Onları incelemek neyseki bedava... Ama ordan alıntı yapmak istemedim. Kulüp üyemizin kendi aracının fotoğraflarının çok daha anlamlı olacağını düşündüğümden... Bu özel modeli tanımayanlar için teknik özelliklerini kısaca yazabilirseniz sevinirim.

Rengini de imzanızda belirttiğiniz için ayrıca teşekkürler...

Not: Fotoğrafları şimdi gördüm. Ve tek kelimeyle MUHTEŞEM

• sandiego , 1999 model 200sxTürkiyede bir elin parmakları kadar kaldı.Nadide bir araç elimizden geldiğince düzgün kullanmaya çalışıyoruz.

Bizim bu kasa s14a olarak adlandırılıyor,SR20DET Motor kodu.

Biraz motor bilgilerine bakarsak,

Engine: (S14) SR20DET

Model:1995-1998 Silvia

Displacement: 1998 cc (rounded to 2.0 liters)

Bore x Stroke: 86 mm x 86 mm

Compression: 8.5:1

Cam Type: DOHC (Dual Over Head Cams), 16 Valves, Chain driven cam sprockets

Power: 220ps at 6000 rpm

Torque: 203 ft·lbf (foot/pounds) at 4800 rpm

Turbo Type: 370/min Injector

Stock Boost:

Turbine: T-25 Ball bearing, 62 trim 53.8 mm .64 A/R turbine housing

Compressor: BCI-1 in T-04B housing

Transmission: 5 Speed

* Bunların yanında ek olarak bilgiler,

S14 SR20DET 0-100Km/h 0-400m Top Speed
    6.30sn 14.46sn 235km (149mi)

* Turbo basıncı fabrikasyon değerleri,

Market Stock Boost

Japan S14 0.72 bar (ref: Option 2 Magazine)
    S15 0.9 bar (ref: Hyper Rev Video)
    Australia S14 0.5 bar (ref: Nissan Australia)

* Vites dişli oranları...
    Gear - 6MT (S15) - 5MT (S14/S15) - 4AT (S14/S15)
    1 ---- 3.626 ----- 3.321 -------- 2.785
    2 ---- 2.200 ----- 1.902 --- ---- 1.545
    3 -- 1.541 - ---- 1.308 ---- ---- 1.000
    4 --- 1.213 ----- 1.000 -------- 0.694
    5 --- 1.000 ----- 0.838 --------
    6 --- 0.767 -----
    Reverse -- 3.437 ----- 3.382 -------- 2.272
    Final Drive -3.692 ----- 3.692 (turbo) --------3.916 (turbo)

* Araç ağırlığı ve ağırlık kilo oranı
    S14 Luxury model
    Manual: 1320 Manual: 9.0 Kg/KW
    Auto: 1350 Auto: 9.2 Kg/KW

Şimdi NİSSAN Primera GT de kullanılan motorun kodu da SR20DE , bu motorla 200sx motorunun kodunun sonunda sadece (T) yani turbo eksik. Acaba öylemi? Bir bakalım ne gibi değişiklikler yapılmış...

What is a SR20DET/ SR20DE?
    There are a number of versions of both engines (T is for Turbo).
    Here are the differences between the DET and the DE:

The DET has oil squirter piston coolers. (piston yağlayıcıları yağ jetleri)
    The DET has a bigger oil pump. (daha büyük yağ pompası)
    The DET has a different front pulley. (değişik ön kasnak)
    The DET has lower compression pistons (8.3:1 vs 9.5:1).düşük kompresyonlu pistonlar
    The DET has bigger injectors. (daha büyük enjektörler)
    The DET has direct ignition. (direkt ateşleme yani bobin buji bağlantı kablolarında)
    The DET has a variable intake cam, runs retarded at idle, advanced mid range and retarded top end.( NVCS var)
    The DET has mechanical shim in bucket type lifters with a slightly bigger in duration exhaust cam.(Eksoz kam milinde daha fazla eksoz zaman açısı var ve lift farklı bir mekanik yapıda)

şimdilik bu kadar yazabildim daha sonra eklerim, eğer ilginizi çekerse tabii....

Saygılar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yosunkaya -- 1 Haziran 2006; 16:38:43 >

• quote:

@Ozdamar

@joushkun ve asilx

@özkoçak

@GARIBALDI

Gruba dahil edilmemde bir mahsur yok ama bir yanlış anlaşılmaya engel olayım, Micra kız kardeşime ait ben C-max kullanıyorum.
    Bu grup fikri çok hoş olmuş, tebrikler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.