Şimdi Ara

Kulüp Kurmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
34.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 5-10 kişi birleşip kulüp kursak kararları olabildiğince ortak alsak.
    2.amatörden başlasak yapabilir miyiz.

Kulüp kurmak zor mudur.

Bu işten az çok para kazanılabilir mi?
    Kafasında takım kurmak isteyenler varsa birleşip yapabiliriz.

• o iş basit değil ilk önce söyliyim, belirli başlı giderleri var 10 sağlam adam birleşip güzel bir kulüp kurabilirler orası ayrı...

para kazanma olayı hakkında bilgim yok. ayrıca amatörde zaten ilçe belediyesine bağlı oluyorsun tesislerini kullanıyosun o yönden güzel.
  • Ülkemiz de kulup kurmak kolay iş değil. Yanlışım yoksa ülkemizde kulüp kurmak istiyorsan sadece futbol takımı değil beraberinde amatör spor branşlarında da faliyet göstermek zorundasın diye duymuştum. Basketbol ve Voleyboy takımlarıda kurman gerekiyor diye bilgi almıştım. Zamanında bir tanıdığıma keşke futbol takımı kursak dediğimde bana bu bilgiyi o tanıdığım vermişti.

Takım kurarken ülkemizde Kulüpler sonlarına SK eki alırlar ve SK eki alabilmen içinde 1 den fazla spor branşında faal olman lazım.
  • orcun170 O kullanıcısına yanıt
    Şimdi bir araştırma yaptım sadece futbol takımı kurabilmek mümkün müş.

Verdiğim linkte spor kulubü kurmak için gerekli tüm bilgiler var.

http://www.taskk.org.tr/tr/pages/spor-kulubu-nasil-kurulur/11
  • Kurulur aslında, FM'deki adamları da doldururuz hemen takıma. Forvete Temur Altunhan - Cafercan, orta sahada İrfan 2 seneye Süper Lige çıkarız heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakdet1

o iş basit değil ilk önce söyliyim, belirli başlı giderleri var 10 sağlam adam birleşip güzel bir kulüp kurabilirler orası ayrı...

para kazanma olayı hakkında bilgim yok. ayrıca amatörde zaten ilçe belediyesine bağlı oluyorsun tesislerini kullanıyosun o yönden güzel.

basit değil ama yapılamayacak da değil.
    İngilterede mi bi yerde 500.000 kişi 50pound verip takım alacaklardı diye hatırlıyorum.
    Kişşi sayısı ve para miktarı kafamda kaldıgı kadar yazdım doğru olmaya bilir.

Amaç ortak karar almak.Ortka bi site yaptırılır.anket yapılır futbolcu alınacağı zaman.
    bunun gibi yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Ülkemiz de kulup kurmak kolay iş değil. Yanlışım yoksa ülkemizde kulüp kurmak istiyorsan sadece futbol takımı değil beraberinde amatör spor branşlarında da faliyet göstermek zorundasın diye duymuştum. Basketbol ve Voleyboy takımlarıda kurman gerekiyor diye bilgi almıştım. Zamanında bir tanıdığıma keşke futbol takımı kursak dediğimde bana bu bilgiyi o tanıdığım vermişti.

Takım kurarken ülkemizde Kulüpler sonlarına SK eki alırlar ve SK eki alabilmen içinde 1 den fazla spor branşında faal olman lazım.

O kadar voleybol yada basketbol takimi olma ihtimali var mi sence ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öyle kafasına göre herkesin kulüp kurabileceğini zannetmiyorum. yani bayağı bi prosedür gerekiyodur heralde
  • yolda kulübümün yöneticisini görebiliyorum yani ekstrem insanlar değiller biraz işleri iyi giden 5-10 adam ve 2-3 tanede harbi sağlam adamla bal liginde iş yapan bi takım kuruluyor 5 yıl içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakdet1

yolda kulübümün yöneticisini görebiliyorum yani ekstrem insanlar değiller biraz işleri iyi giden 5-10 adam ve 2-3 tanede harbi sağlam adamla bal liginde iş yapan bi takım kuruluyor 5 yıl içinde

kurulmasına kurulur. İkinci amatörden başlarız illa bal olucak diye bir şey yok.
  • megi21 kullanıcısına yanıt
    Ben bir kişiden öyle duymuştum ama akşam bir siteye baktım orada en doğru bilgiler verilmiş. Zaten o siteye ait linki de daha sonra tekrar bir yorum yazıp verdim sanırım o yorumumu görmediniz.

http://www.taskk.org.tr...kulubu-nasil-kurulur/11

Dün saat 23:34 gibi bu linki paylaşmıştım. Sonradan
  • Yok zaten ordan başlanıyo 5 senede Balâ çıkar ondan bahsediyorum

• 3.ligde veya biraz daha alt ligde bir kulüp kaç paradır acaba ? Çünkü kurulan takım yukarıya çıkana kadar ooo.Ben de gelecekte bir kulüp kuracağım ya da satın alacağım max 10 yıl sürer.Daha iyi maddi güç elde edeceğim o zamana kadar ve çevreye ihtiyacım var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer_0684

öyle kafasına göre herkesin kulüp kurabileceğini zannetmiyorum. yani bayağı bi prosedür gerekiyodur heralde

Hayır hayır o kadar karışık falan değil..
    adresini inclersen çok basit olduğunu görürsün..
    quote:

Orijinalden alıntı: Zafer_0684

öyle kafasına göre herkesin kulüp kurabileceğini zannetmiyorum. yani bayağı bi prosedür gerekiyodur heralde

Hayır hayır o kadar karışık falan değil..
    adresini inclersen çok basit olduğunu görürsün..
  • kaleci lazımsa gelirim full akbil aylık 5bin isterim. yemek filan da olsun
  • Klüp kurmak için önce karizman olması gerek. orcun34134811 diye nick açarak karizman olmaz.
  • Arkadaşlar ben bu yola çıktım sayılır adam gibi sağlam 3 4 ortaklada yapılacak iş bence amatörden başlasak 3 4 yıla bal ligine rahatlıkla çıkarız şuanda 13 17 yaş arası 8 tane gönülden oynayacak içlerinden 5 tanesininde lisansı ellerinde bunu kararlı bir şekilde dönmeyecek adam varsa benimle iletişime geçsin yapamayacağımız bir şey değil unutmayın istedikten sonra Allahın izniyle yapamayacağımız hiç birşey yok.
  • Ben olurum ingiliz asıllıyım adım asis lightning

• Bu konuyu buradan değil oturup bir yerde konuşmamız lazım nerede oturuyorsunuz
  • Bir spor kulübü kurabilmek için önce dernek kurmak gerekiyor, en az 7 kişiden oluşan kurucu yönetim kuruluyla tüzük hazırlanıyor, kuruluş bildirimi ve gerekli diğer evraklarla (www.dernekler.gov.tr de dernek kuruluşu ile ilgili tüm bilgiler mevcut) dernek kuruluşu için başvuruyorsunuz.

Başvuru onaylandıktan sonra, 6 ay içerisinde genel kurul yapıp yönetim kurulunu belirliyorsunuz.

Bundan sonra tescil işlemlerine başlayabilirsiniz, sadece futbol kulübü kurulabilir ifadesi doğru değil, istediğiniz branşı kurabilirsiniz, sadece yöntemleri farklı.

Futbol kulübü için TFF İstanbul İl Temsilciliği ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun bulunduğu İstinye Amatörler Evine gitmek gerekiyor. Tescil için gerekli belgelerwww.tffistanbul.org internet sitesinde talimatlar-kitapçıklar linkinde mevcut.

Futbol kulübü olarak tescil edilebilmeniz için temel olarak 5.000-7.000 TL civarında tescil bedeli ödemeniz gerekiyor, kulüp isminizin geçerli tescil edilebilecek bir isim olması, sabit bir dernek merkezinizin bulunması ve burası çok önemli bir spor tesisinizin olması veya spor tesisi olan bir kurum veya kulüpten tesisi kullanabileceğinize dair onay yazısı gerekiyor.

ve her kulüp tescil başvurusu kabul edilemiyebiliyor.

Kısaca bu şekilde özetleyebildim, detay bilgi isterseniz yardımcı olabilirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.