Binbaşı
25 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
359117 Gün Cezalı
357358 gün 4 s. 5 dk. kaldı
Gönderileri
http://m.boldhaber.com//asayis/adanada-akilalmaz-olay/75770


Adana’da cezaevinden yeni çıkan şahıs, otomobili stop ettirdiği gerekçesiyle kavga ettiği kardeşini öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.


Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı Gülpınar Mahallesi’nde 11 Eylül 2016 günü Kurban Bayramı arifesinde meydana geldi. İddiaya göre Murat A. (37), cezaevinden çıkan kanser hastası ağabeyi Cengiz A. (41) ile diğer ağabeyi Cemal A.’yı (39) alarak otomobiliyle gezmeye çıktı. Ancak Murat A. gezerken otomobili stop ettirdi. Ağabey Cengiz A, "Sen kullanamıyorsan ver ben kullanayım" dedi. Ancak Murat A., "Hayır olmaz ben kullanacağım" dedi. Art arda Murat A. otomobili iki kez daha stop ettirince Cengiz A. otomobili kendisi kullanmak için ısrar etti. Ağabey kardeş arasında çıkan kavgada Cengiz A., bıçakla kardeşini kalbinden ve karnından bıçakladı. Cemal A. bu olaya engel olmaya çalıştı ancak başaramadı. Kardeşini kanlar içinde gören iki ağabey, hemen en yakındaki tıp merkezine götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Murat A., durumu ağır olduğu için Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Murat A. yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, iki ağabeyi de gözaltına aldı. Yapılan sorgulamada Cengiz A.’nın kardeşini öldürdüğünü itiraf ettiği iddia edildi. Cemal A. ise olayı bildiği halde söylemediği gerekçesiyle hakkında işlem yapıldı. Sorgulamanın ardından Cengiz A. "adam öldürmek" suçundan, kardeşi Cemal A. ise "cinayeti gizlemekten" adliyeye sevk edildi.

Hayatını kaybeden Murat A. ise bayramın ilk günü toprağa verildi.

(İHA)
"İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra dünyadaki bir çok sosyal bilimcinin beynini bir soru kemiriyordu: Kant, Hegel gibi büyük filozofları, Einstein gibi bilimcileri, Goethe gibi büyük yazarları, Wagner gibi büyük bestecileri çıkarmış bir Alman toplumu, nasıl olur da Hitler gibi bir delinin peşinden gitmişti? Üstelik 20 milyondan fazla insanın ölmesine neden olduğu halde? Hitler "mühendis kafalı" olmalarıyla ünlü Almanlara ne yapmıştı? Onların mantıklarını nasıl "servis dışı" hale getirmişti?

Sorunun özü şuydu: Mantıklı insanların/toplumların mantıksız davranmaya başlamasına sebep olan neydi? Uzun süren araştırmalarla cevabın bazı parçaları keşfedildi. En önemli kavram "R-kompleks" denilen olguydu. Almanların beyninde "R-Kompleks" denilen beyin bölgesi, baskın hale getirilmişti. R-kompleks, "sürüngen beyin bölgesi" demektir. Her beyinde bulunur. R kompleksle yönetmek, kitlelerin beynindeki "ilkel içgüdüleri aktive ederek, mantıklı düşünmeyi baskılamak" demektir.

Peki bu tip liderlerin metodu neydi? Sosyal psikoloji araştırmalarına göre, bir insanın beyinin R-kompleks seviyesine indirgemenin en iyi yollarından biri onu bir gruba dahil etmekti. İnsanları "biz ve onlar" diye ayırmaktı. İç bağları sıkı bir grup içindeki kişi "akıl ihalesi" yoluyla mantığını kullanmaktan vazgeçebiliyordu.

Bu amaçla kullanılan ikinci yol, kitleleri "korku kültüründe" yaşatmaktı. Aynı şekilde "dış düşmanlar" göstererek korkuya dayalı politik propaganda yapılarak da kitleler R-kompleks seviyesine indirilebiliyor. Bu siyasi stratejide 3-D çok önemlidir: Düşman göster, Dayanışma duygusunu kışkırt, Düşündürme! Sürekli çatışma çıkar ki, taraftarların düşünemesinler! İnsanların mantığına değil içgüdülerine hitap et!

Peki kitleler bu tip "R kompleksli" liderlerde ne buluyorlar? En önemli açıklamalardan biri özdeşlik kurma psikolojisiydi. Kendi hayatında yenik, ezik, kompleksli kişiler, bu tür gücü ve otoriteyi temsil eden liderler üzerinden, kendilerini ezen kocalarından, patronlarından, üst sınıftan kendilerince intikam alıyorlardı. R-komplekse hitap eden liderlerin en büyük sırrı, kendisini bir "intikam aracı" olarak sunmalarıydı. Onlar hep; Kaybedenlere oynayarak kazanıyorlardı! Kimliklerini bir düşmana göre konumlandırıyorlardı. Mesajları şöyleydi: "Ben de senin gibiyim ama senin olmadığın bir yerdeyim, oyunla bana güç ver, nefret ettiğin herkesin canını okuyayım!" Bu tip liderler kolaylıkla iktidara gelebilirken, gidişlerinde büyük bedel öder ve ödetirler. Bu tip liderler, toplumlar için bir zeka testidir.

Enes Kanter
@Enes_Kanter
Proud of your good work. Keep it up !!
Bharara The Justice Hunter @PreetBharara


Benim fikrim işi bilen görevlileri paralelci diyerek görevden alıp yerlerine iş bilmez yandaşların koyulması.
Yoksa daha çok mu?
Tehdit de etseniz, hapse de atsanız 2+2 4 eder diyen birileri her zaman olacak. Ta ki saltanatınız yıkılana kadar
Videodaki Uzun Adam ne kadar uğraşırsa uğraşsın hep gerçekleri söyleyen bir öğrenci çıkacak : )
BBC'nin haberine göre İranlı Babek Zencani, İran Mahkemesince 'devleti dolandırmak' suçundan idam cezasına çarptırıldı.
İran'da milyar dolarlık yolsuzluk suçlamasıyla 22 aydan beri cezaevinde tutulan işadamı Babek Zencani'nin yargılanmasına 3 Ekim 2015'te başlanmıştı.

Hazırlanan iddianamede, Zencani'ye dolandırıcılık, sahtekarlık ve kara para aklama gibi çeşitli suçlamalar yöneltilerek "yeryüzünde fesat çıkardığı" söylenmişti. İran'da yeryüzünde fesat çıkarmanın cezası ise idam olarak düzenlenmiş durumda.

2.8 MİLYAR DOLAR ZARAR UĞRATMAKLA SONUÇLANIYOR

Zencani, İran devletinin petrölünü satmasına karşın aldığı paraları İran devleti vermemek ve bu yolla devleti 2.8 milyar dolar zarara uğratmakla suçlanıyordu.
Avrupa Birliği ve ABD tarafından kara listede yer alan İranlı işadamı, 2013 yılı Aralık ayında İran'da tutuklanmıştı.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/1205583-iranli-babek-zencani-idam-cezasina-carptirildi
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-35739377

Belki şeriat gelince bizdeki rüşvetçiler, hırsızlar ve yolsuzluğa karışanlar da idam edilir : )
quote:

Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Dargeçit ve Nusaybin; Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde sokağa çıkma yasağı devam ediyor.
Silopi’de bulunan HDP Şırnak milletvekili Aycan İrmez, şu ana kadar yedi kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
İrmez, 16 ve 17 yaşlarındaki iki kişinin evlerinde top mermisiyle yıkılan duvarın altında kalarak öldüğünü belirtti.
Aycan İrmez iki kişinin silahla vurulduğunu, yaşları 70-71 arasında değişen üç kişinin de patlama seslerinden dolayı kalp krizi geçirerek can verdiklerini söyledi.
İrmez, “Hayatını kaybeden yedi insanın cenazesi defnedilmeyi bekliyor ama çatışmalardan dolayı ne yazık ki kimse dışarıya çıkamıyor" dedi.
Patlama seslerinin Nuh, Cudi, Başak ve Barbaros mahallelerinde yoğunlaştığını söyleyen HDP Şırnak milletvekili, bu mahallelerde çok sayıda evin top atışlarıyla yıkıldığı bilgisinin kendilerine ulaştığını ve 10’a yakın yaralının olduğunu belirtti.
Başak Mahallesi’nde çocuk, genç, yaşlı 200-300 kişinin evlerin bodrum katlarında kaldığını belirten Aycan İrmez, “Yenişehir’de yapılan ev baskınlarında birçok ev sahibine hakaret edilip işkence yapıldı” diye konuştu.
'Bu zülmü oğluma nasıl izah edebilirim'
Cizre’de ise operasyon yoğun olarak Yafes, Nur mahallesinde yoğunlaşmış durumda.


Bahattin Yağarcık'ın Nur Mahallesi Botan caddesi üzerinde bulunan üç katlı evine çok sayıda top mermisi isabet etmiş. Ev kullanılmayacak durumda. Bir başka patlamada da evde yangın çıkmış. Yağarcık, çatışmalar başlayınca eşi ve yedi çocuğuyla komşuları olan bir akrabalarının bodrumuna sığınmış:
"Mahalleye gelişigüzel top atışları yapılıyor. Ardından da ateş açılıyor. Üç katlı, altı daireli bina büyük hasar gördü. Evimiz gözlerimizin önünde yandı. Şimdi dört aile, 12 çocuk toplam 26 kişi bir bodrumun iki odasında kalıyoruz. Burası çok rutubetli. Elektrik ve su yok."
Mahallede herhangi bir çatışmanın olmadığını, uzaktan mahalleye top atışları yapıldığını söyleyen Yağarcık, altı yaşındaki çocuğuna yaşananları izah edemediğini söylüyor.
Yağarcık, "İtfaiye, emniyet, kaymakamlık, hepsini aradık ama kimse ilgilenmedi. Çaresiz bir şekilde evimizin yanmasını izledik. Altı yaşındaki oğlum evimizi neden yaktılar diye soruyor. Ben bu zulmü ona nasıl izah edebilirim ki?" diyor:
'Sesimizi BM, NATO duysun'
“Dünyanın en güçlü ordusu bugün vatandaşları olan sivillerle savaşmaya gelmiş. PKK ve devlet arasında bir savaş olabilir ama sivil halkın ne suçu vardı, sivilleri korumak devletin yükümlülüğü değil mi? Madem devlet sivilleri koruyamıyor, NATO, BM duysun sesimizi. Böyle devam ederse birçok sivil ölecek."


Yafes Mahallesi’nde yaşayan Cemal Yaşar da binalarının bodrum katına sığınanlardan:
"Yedisi çocuk, 20 kişi dört aile binamızın bodrum katındayız. Yedi çocuğum var. İkisi liseye, dördü ilköğretime biri de üniversiteye gidiyor. Altı gündür evden başımızı çıkaramıyoruz. Binanın üst katlarına üç bomba isabet etti. Biz de mecburen buraya kaçtık. Bodrumda iki oda var. Dün gece oğlumun 14 yaşındaki arkadaşı Davut Yanık, eve gitmek istediği sırada vuruldu, yaralı. Hastaneye götürdüler. Korkudan başımızı çıkaramıyoruz."


Cemal Yaşar’ın karısı Asiye Yaşar, birkaç gün önce kapısının önünde vurulan üç çocuk annesi Hediye Şen’in komşuları olduğunu söyledi:
"Hediye dayısının geliniydi, geçen yıl evlerini ayırıp sokağımıza taşındılar. Üç çocuğu vardı. O gün bebeğinin bezini değiştirip bezi sokak kapısının önüne bırakmak isterken keskin nişancılar tarafından vuruldu. Yardıma bile gidemedik."
'Bodruma hapsolduk, ölümü bekliyoruz'
Çok korktuklarını, çocukların her patlama sesinde masanın altına girdiğini söyleyen Asiye Yaşar, günlerdir sıcak yemek yemediklerini anlattı:
"Her patlama sesiyle çocuklar masanın altına kaçıp kulakların kapatıyor. Mutfağa her girdiğimizde patlama sesleriyle irkiliyoruz. Çocuklara evde hazırda ne varsa onu vermeye çalışıyoruz ama bebekler var, bez ve mama ihtiyacı var. Elektrik yok ve hava soğuk. Kayınvalidem 82 yaşında ve Koah hastası. Günde üç defa buhar vermek zorundayız. Trafo patladı ve elektrikler üç gündür kesik. Elektrik olmadan buhar makinesi çalışmıyor. Her patlamada koku ve tozdan etkilenmesin diye iki oda arasında taşıyıp duruyoruz onu."
Filistin ve Kobani’den bile beter bir durumda olduklarını söyleyen Asiye Yaşar, "Başımıza kıyameti kopardılar ama kimse bizim burada nasıl bir durumda olduğumuz bilmiyor, sesimizi duymuyorlar. Bodruma hapsolmuşuz, ölümü bekliyoruz" diyor.

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/12/151218_kamer_sokafa_cikma_yasagi
Hakkında
Forum İmzası:

So Die All Who Betray Giuliano...

Sevgili arkadaşlar, tanıdığım ve tanımadığım herkes, Rus yoldaşlarım, tüm ülkelerden, tüm kıtalardan insanlar... Birkaç dakika içerisinde muazzam bir uzay gemisi beni uzayın derinliklerine taşıyacak. Böyle bir andan önce ne söylenebilir ki? 'Tekrar görüşünceye dek' sevgili arkadaşlarım, tıpkı insanların uzun bir yolculuğa çıkmadan önce söyledikleri gibi. Tanıdığım insanlar ve tanımadıklarım, yakın arkadaşlarım ve yabancılar, hepinizi kucaklıyorum. Yakında görüşürüz!
Yuri Gagarin - 12 Nisan 1961
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 1.016
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.856
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 36.220 (Bu ay: 316)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.013 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.