Şimdi Ara

kulaklık soketi bağlama yardım

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
7
Cevap
1
Favori
190
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> kulaklık soketi bağlama yardım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    61 Mesaj
    Elektronikten anlayan yardım edebilirmi ne yaptıysam şunun şase yapmasını engelleyemedim nasıl bağlamam gerekiyor yollar çok eskimiş lehimi sökerken koptu bende dışardan bağlamaya çalışıyorum yeşil olan kulaklık soketi siyah mikrofon sıkıntı kulaklık soketinde

Bağlantı noktalarını soldan sağa doğru 1234 diye numaralandırırsak
    1 sol hoparlör
    4sağ hoparlör
    2 microfonun 3 üne gidiyordu

ses testi yaptığımda sol kulaklık çalıyor sağ çalıcağı zaman şase yapıyor kulaklık çıkarıldı diyor

Ayrıca 1 ve 4 anakarta bağlanırken ikiye ayrılıp bağlanıyor
    karşılıklı çoklanıp bağlanmış konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Yarbay
    4265 Mesaj
    Yer doğru...
    Ardaki 4 uç anahtarlıdır. Jack takıldığında sesi ana hattan kulaklığa verir. Kısadevre varsa yolları kontrol ediniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi untayk -- 15 Ağustos 2018; 1:17:34 >
    hocam yollar kopuk zaten ben kendim dışardan kabloyla yol yapıyorum

|
    |

hocam gösterilen şemadakininde aynısını birebir yaptım şemaya göre 1 nereye bağlanması lazım acaba ondamı bi sıkıntı var bilgisayardan sına diyorum sol çalıyor sağa gelince ses gidip sesi televzyona veriyor sınama.bitince tekrar kulaklığa veriyor şarkı açıyorum biraz çalıyor sonra kulaklık çıkarıldı diyor sonra hemen geri takıyor çözemedim sıkıntısı ney olabilir galiba şase yapıyo bi yerden bi fikriniz varmı

|
    |
    untayk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lehimler kötü olmuş, ortadaki bağlantı bence kalkmalı, diğerlerini gösterdiğim şekilde lehimleyip kurtarmaya bak.

Evet ortayı tenizledim lehimler sürekli farklı kombinasyon denediğim için o şekilde onları iş bitiminde düzelttim şuan sorun halloldu yazılımını yüklemek gerekiyomuş kendi anakartın sitesinden indirip kurdum düzeldi ufaktan cızırtı var gibi oda sanırım mice hat çektim diye birde kulaklık takılı değilkende takılıymış gibi görüyor oda sanırım mice hat çektim diye bi ara üşenmezsem o hatları iptal edicem açıkçası çalışıyo diyede kurcalamaya çekiniyorum

|
    |
    mavi-kaplan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tam olarak gösterdiğiniz gibi sağdan ikinciyi mice çakiyosun sadece kulaklık soketinin karşılığı boş anakarta kablo gitmiyo oraya ht çeksemde bi işe yaramıyo orjinal devrede mic e giden bi yol var o gösterdiğüniz sağdan ikincide sanırım aynı kabloyu kullanıyo mic le ikisi

|
    |
    mavi-kaplan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
kolayoto.com
Media Sözlük
Sohbet
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,366
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.