Şimdi Ara

Kulak Çınlaması (Tinnitus) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
4
Favori
18.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaaa hastalığımı hatırlattınız banada ne güzel unutmuştum çınladığının farkına varmıyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu çınlama bende de var yaklaşık 17 gün oldu başlayalı ilaç verdiler içiyomda sanki daha da artırıyor gibi işitme kaybıda yok benim korkum bu çınlama her yıl daha artıp işitme kaybı yapar mı yani uzun süreli çınlaması olan arkadaşlar işitme kaybı oldu mu sonradan

Ekleme: Aynı şekilde seslere hassasiyet gibi bişey de oluştu bende hani insan bi yorulunca gider uyuyayım derdimi unutayım der ama bu hastalık tam kritik yerden vuruyor umarım bir gün çözümü bulunurda millet sessizliğine geri döner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheIOzI -- 1 Ocak 2021; 16:57:12 >
  • şunu dinle kulağına kulaklık tak rahatlatır

• 2011 yilinda askerdeyken , yoklama filan almadiklari halde salak gibi g3 atesledim, atis o atis cinlama basladi 9 yil oldu. Aslinda bir ara unutmustum ama simdi artti mi ne olduysa gunduz gurultulu ortamda bile duyar oldum...misal ustte tinnitus relief diye verilen seyleri dinlerken bile duyuyorum... Akupunktur tedavi eder diyorlar ama sanmiyorum o yuzden denemedim.

• kambochian K kullanıcısına yanıt

Oto-313, Oto-413, Fx-322 isimlerinde ilaçlar üzerinde çalışıyor sanırım Abd'deki bazı şirketler umarım 2 3 yıla biter yada azalır bu çile.

• TheIOzI T kullanıcısına yanıt
    keşke
  • Merhaba bende yaklaşık 5 senedir şikayetçiyim birçok dr gittim fakat tedavi yok denildi.

Daha önce hiç lazer tedavisi yaptıran oldu mu ? yüzde 75 başarılı oluyor diyorlar çok kararsızım.Yıllardır çok kötü etkiliyor.Benimkisi boyun damarlarımdan kaynaklanıyor diye şüphelendiler çünkü boynumun hareketine göre ordaki damarlara bastırarak ses azalıp artabiliyor.

Denen tedavilerle ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Herkese geçmiş olsun.

• DOKTORBEY34 D kullanıcısına yanıt

Abi bunun şuanlık bi tedavisi yok bence boşuna paranı kaptırma, yinede sen bilirsin tabi.

• Tedavisi var.Araştırmayı bırakmayın

• Zodion Z kullanıcısına yanıt

Hocam işitme sistemindeki hasardan falan kaynaklandıysa çözüm yok eğer varsa bir çözüm söyleyin bilsin insanlar çünkü işitsel hasardan dolayı çınlıyorsa yani bir girdi kaybı olduysa beyin hala oraya sinyal yolluyor bunu biz çınlama olarak algılıyoruz.

Şu linkten gelecekte çıkma ihtimali olan ilaca göz atabilirsiniz:

https://www.frequencytx.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheIOzI -- 11 Mart 2021; 22:53:10 >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt

Varsa söylesene arkadaşim madem biliyorsun.

• bende de 1 aydir çınlama var

Burada belirttiğim ilaçlardan biri fos çıktı moralim bozuldu lanet olsun be inanmiyorum artık bunun çözüleceğine.

Askerde kulak tıkaçsız mı ateş ettiriyorlar hocam? Hastalığınızın sorumlusu askeriye mi gerçekten.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Askerde kulak tıkaçsız mı ateş ettiriyorlar hocam? Hastalığınızın sorumlusu askeriye mi gerçekten.

evet

• vjdrsjejv kullanıcısına yanıt

Forumlarda 100 lerce insanda var ve hayatı perişan ediyor sadece çınlama değil kimileri işitmesini bile kaybediyor.

Ateş etmek istemezsek sorun olur mu biliyor musunuz? Kesinlikle riske atmam böyle bir şeyi.

Hocam siz ilk başladığında işitme testi falan yaptırmış mıydınız, yada hemen başlayınca ilaç falan kullandınız mı?

• vjdrsjejv kullanıcısına yanıt

Valla ben daha askere gitmedim bilemiyorum fakat senin sıktığın değil yandakinin sıkmasıda yapabilir zaten dip dibesin, benim zaten çınladığı için eğer ortada bir savaş falan yoksa ben atmam.

Ben giderken yanında kulak tıkacıyla gideyim, teşekkür ederim bilgi için.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.