Şimdi Ara

Küçük yaşlarda yanlış bildiklerimiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
6
Favori
10.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küçükken tv'lerdeki alt yazıları kameranın önünden kaydırılan bir rulo olduğunu düşünüyordum..
    (tuvalet kağıdı rulosu gibi bir taraftan açılan diğer taraftan sarılan, böylelikle yazı akıyordu.)

Sizlerinde küçükken yanlış bildiğiniz sonradan doğrusunu öğrendiğiniz olaylar var mı?

*Leylek olayına hiç inanmamıştım, anne ve baba birlikte birşeyler yapıyordu ama tam olarak ne yaptıklarını bilmiyordum sonra öğrendim bu gerçeğide..

• Futboldaki taç atışına sahip olmanın süper bişey olduğunu, krallara layık olduğunu sanardım : )
  • Yağmur yağınca melekler kafama işiyo sanardım.
  • Çocuğun öpüşerek yapıldığını sanırdım. Bkz: Öpüşme sahnelerinden sonrası kesilen yabancı filmler
  • Arkandan ağlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Wreath

Arkandan ağlar...

bende acıyodum hepsini yiyodum sonra
  • Hava durumlarında Konya'nın yağışlı Ankara'nın ise güneşli olduğunu gördüğümde yağmurun il sınırında başladığını ve bittiğini sanırdım.. sınır çizgisinde durup bir tarafının ıslanıp diğer tarafımın kuru kalacağını sanardım

EK1: Paranın üzerinde Atatürk portresi olmayınca onun sahte olduğunu sanırdım, halam bana döviz verirken sanırım ağlamıştım niye Atatürk portresi yok diye, beni kandırıyorlar sanmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 13 Mart 2010; 20:56:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli
    Hava durumlarında Konya'nın yağışlı Ankara'nın ise güneşli olduğunu gördüğümde yağmurun il sınırında başladığını ve bittiğini sanırdım.. sınır çizgisinde durup bir tarafının ıslanıp diğer tarafımın kuru kalacağını sanardım

+1
  • uykum kaçtı dendiğinde,uykunun bir insan olup bir yere kaçabilceğini düşünürdüm
    inatla "nereye kaçtı "diye sorardım.
  • Dünyada sadece Türkçe konuşuluyor sanardım
  • ana haberi izlerken, televizyonun açılıp kapanmasıyla birlikte aslında tv'yi ne izlerken kapatırsak tekrar aynı yerden başladığını düşünüyordum. tamam malca olabilir ama çocukluk be?
  • Süpersiniz beyler ya
  • Türkiyenin düzelebileceğini sanırdım, kızmayın çocukluk işte
  • Kız kardeşime sordum az önce: Türkiye'yi de Konya, İstanbul, Ankara gibi bir yer sanıyormuş küçükken..
  • bitliste besbin are beri gel canan beri gel (allahallah neymıs bu are yahu bıde 5000 tane var) :S
  • Biz İngilizce görürken İngilizlerde Türkçe Görüyor sanardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: YmE17

bitliste besbin are beri gel canan beri gel (allahallah neymıs bu are yahu bıde 5000 tane var) :S

Ben de küçükken kızların pipisinin olduğunu sanıyordum. Kuzenim bi' gün çiş yaparken gördüm ve çığlık attım!

"Annee! Kevser'in pipisi kopmuş!"

• Televizyondaki tüm filmlerin canlı yayın olduğunu sanıyordum. Kanalları gezerken Kemal Sunal'ı iki farklı kanalda görünce babama sormuştum, açıklamıştı.
  • gök gürleyince allahn karnı acıktıgını
    yagmur yagınca agladıgını sanardım

barış manço öldükten 2 gün sonra tv de tekrarı vardı ben onları gazteden birleştirip koymuşlar sanıom
  • Anıtkabir'i Anıt Kabir diye değil de Anıtka Bir diye tonlayarak okurdum. Çünkü onun 2.sinin de yapılacağını zannediyodum. Ne salakmışım arkadaş ya..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.